|
Бөлім |
Саяхат |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Логикалық есептер, басқатырғыштар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.4.2.2. Сандық есептерді, әртүрлі сандардан тұратын басқатырғыштарды, ауыстырып құюға және өлшеуге берілген логикалық есептерді зерттеу және шығару. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Басқатырғыштарды құйып алу және өлшеуге берген логикалық есептерді шығаруды үйрену |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылық |
Табиғатқа, табиғи мұраға ұқыптылықпен қарауға және табиғи ресурстарды үнемді әрі тиімді қолдануға тәрбиелеу және еңбекқорлыққа баулу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Көңіл күй» |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар әуенмен көңіл – күйлерін білдіреді. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 8 мин |
Үй тапсырмасын тексеру №5, 125-бет «Ой қозғау» әдісі «Сиқырлы» шаршыларды толтыр. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Басқатырғыштарды құйып алу және өлшеуге берген логикалық есептерді шығаруды үйрену 1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Тіктөртбұрышты әр бөлігінде белгіленген бір нүктесі бар. Өзара тең 6 бөлікке бөл. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Нүктелердің және заттардың бір –біріне қатысты қалай орналасқанын қалай анықтайды? |
Тапсырманы тексертеді
Шаршыларды қажетті санмен толтырады
Тіктөртбұрышты тең 6 бөлікке бөледі
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -жел диірменін салады (1б) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Лайктар салынған таратпа Дескриптор: -нүктелерді табады -тіктөртбұрышты тең 6 бөлікке бөледі ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Таратпа қаламсап Оқулық №2,126 бет Таратпа қайшы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
12 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Топтық жұмыс «Із кесуші» әдісі Фигураларды таңдау арқылы топқа бөлінеді 1 – топ «Ұшбұрыштар» Суретке қара. Жасыл, сары, көк және қызыл дөңгелектердегі ұпай санын анықта. 2 - топ «Төртбұрыштар» Бос торкөздерді толтыр 3 – топ «Көпбұрыштар» Есепті шығар. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Ұшбұрыштың периметрін қалай табады? Қол жаттығуы «Қырыққабат тұздау» Біз қырыққабатты кесеміз, кесеміз, Біз қырыққабатты тұздап,тұздап аламыз. Енді сәбізді үккіштен жақсылап өткізіп аламыз, Біз қырыққабатты басамыз, басамыз. |
1. берілген дөңгелектердегі ұпай санын анықтайды
1. бос торкөздерді толтырады 1. есепті шығарады
Сұраққа жауап береді Қол жаттығуын жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -берілген дөңгелектердегі ұпай санын анықтайды(1б) Дескриптор: -бос торкөздерді толтырады(1б) Дескриптор: -есепті шығарады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық № 3,4,5 126,127-беттер Ламинат маркер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
8 мин
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Кім жылдам?» әдісі Есепті шығар ЕББҚ Есепті шығаруда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары:
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бөлім
Саяхат
Пәні:
Математика
Күні:
Педагогтің
аты-жөні:
Сынып:
2
«»
Қатысқандар саны: Қатыспағандар
саны:
Сабақтың
тақырыбы
Логикалық
есептер, басқатырғыштар
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
2.4.2.2. Сандық есептерді, әртүрлі сандардан
тұратын
басқатырғыштарды, ауыстырып құюға және
өлшеуге берілген
логикалық есептерді
зерттеу және
шығару.
Сабақтың
мақсаты Басқатырғыштарды құйып
алу және өлшеуге берген логикалық есептерді шығаруды
үйрену
Құндылық Табиғатқа, табиғи
мұраға ұқыптылықпен қарауға және табиғи ресурстарды үнемді әрі
тиімді қолдануға тәрбиелеу және
еңбекқорлыққа баулу.
Сабақ барысы Сабақтың
кезеңі/уақыты
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау Ресурс
тар Сабақтың басы
(3
мин) Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал орнату.
«Көңіл
күй»
Оқушылар сабаққа назар
аударады.
Оқушылар әуенмен көңіл
– күйлерін білдіреді. Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы!
Талпын! Сабақтың
ортасы (5
мин)
8 мин
Үй тапсырмасын
тексеру
№5, 125-бет
«Ой қозғау» әдісі
«Сиқырлы» шаршыларды
толтыр.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын
хабарлау
Басқатырғыштарды құйып
алу және өлшеуге берген логикалық есептерді шығаруды
үйрену
1-тапсырма
ФС
Ұжымдық
жұмыс «Біліміңді қолдан»
әдісі Тіктөртбұрышты әр
бөлігінде белгіленген бір нүктесі
бар. Өзара тең 6 бөлікке
бөл. ЕББҚ Тапсырманы орындауда
қолдау көрсету Талқылау
сұрақтары:
1.Нүктелердің және
заттардың бір –біріне қатысты қалай орналасқанын қалай
анықтайды?
Тапсырманы тексертеді
Шаршыларды қажетті санмен
толтырады
Тіктөртбұрышты тең 6
бөлікке бөледі
Сұраққа жауап
береді Дескриптор:
-жел диірменін
салады (1б) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Лайктар салынған
таратпа Дескриптор:
-нүктелерді табады
-тіктөртбұрышты тең 6 бөлікке
бөледі ЕББҚ Дескриптор:
-тапсырманы
орындайды Таратпа қаламсап Оқулық №2,126
бет Таратпа
қайшы 12
мин Сергіту
сәті
2 минут 2-
тапсырма Топтық
жұмыс «Із кесуші»
әдісі Фигураларды таңдау
арқылы топқа бөлінеді 1 – топ
«Ұшбұрыштар» Суретке
қара. Жасыл, сары, көк және
қызыл дөңгелектердегі ұпай санын
анықта.
2 - топ «Төртбұрыштар»
Бос торкөздерді толтыр 3 – топ
«Көпбұрыштар» Есепті
шығар. ЕББҚ Тапсырманы орындауда
қолдау көрсету Талқылау
сұрақтары: 1.Ұшбұрыштың периметрін
қалай табады? Қол жаттығуы
«Қырыққабат тұздау» Біз қырыққабатты
кесеміз, кесеміз, Біз қырыққабатты
тұздап,тұздап аламыз. Енді сәбізді үккіштен
жақсылап өткізіп аламыз,
Біз қырыққабатты басамыз,
басамыз.
1. берілген дөңгелектердегі ұпай санын
анықтайды
1. бос торкөздерді
толтырады 1. есепті
шығарады
Сұраққа жауап
береді
Қол жаттығуын жасайды «Комментарий»
арқылы Жұлдызшалар Дескриптор:
-берілген дөңгелектердегі ұпай санын
анықтайды(1б) Дескриптор:
-бос торкөздерді
толтырады(1б) Дескриптор: -есепті шығарады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы
орындайды Жарайсыңдар! Керемет! Оқулық № 3,4,5 126,127-беттер Ламинат маркер 8 мин
3 –
тапсырма Жеке
жұмыс «Кім жылдам?»
әдісі Есепті
шығар ЕББҚ Есепті шығаруда қолдау
көрсету Талқылау
сұрақтары:
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













