Материалдар / Ашық сабақ,Математика
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ,Математика

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ,Математика
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

КММ. Краснознаменное орта мектебі

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Сабақтың тақырыбы: Сандарды қосу және азайту

Бөлім:

Менің отбасым және достарым

Педагогтің тегі,аты,әкесінің аты(болған жағдайда):

Алибекова Гулнара Турсынхановна

Күні:

04.12.2023 ж

Сынып: 1 А

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Сандарды қосу және азайту

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

1.2.1.1** санды өрнектерді (қосынды, айырма) ажырату, құрастыру, жазу және оқу;

1.5.2.2** «+», «–», «=», «>», «<» белгілерін қолдану;

1.5.2.4 қосу мен азайту компоненттері атауларын өрнектерді оқу мен жазуда қолдану.

Сабақтың мақсаты

Сандардың қосындылары мен айырмаларын оқиды және жазады, олардың мәнін табады


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/

уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут




Өткенді пысықтау

5 минут
















Сабақ

тың ортасы

20 минут


















































Сергіту сәті

2 минут













Сабақты қорыту

6минут






































Қосымша тапсырма

2минут




Кері байланыс

5 минут





Психологиялық ахуал қалыптастыру

Мұғалім тату отбасы туралы әңгімені жалғастырады.




Өткенді пысықтау

Қосу мен азайту амалдарының компоненттерін атай отырып, қосындының және айырманың мәнін табамыз

Қосылғыш

30

60

90

40

20

Қосылғыш

70

40

10

10

80

Қосын

Ды

ның мәні







Жаңа тақырып

Топқа бөлу

1-тапсырма

Санды үш бірдей қосылғыштардың қосындысы түрінде қалай ұсынуға болады?

20+20+20=60

10+10+10=30

2+2+2=6

3+3+3=9



Ондықтарды сана және амалдар орында

30+20=

3онд.+2онд.=...онд.

50–20=□

5онд.–3онд.=□онд.

50–30=□

5 онд. – 3 онд. = ..онд.




ЕҚБ

9-1=8 90-10=80

9-2=7 90-20=70

9-3=6 90-30=60

9-4=5 90-40=50

9-5=4 90-50=40

9-6=3 90-60=30

9-7=2 90-70=20

9-8=1 90-80=10

9-9=0 90-90=0




2-тапсырма

Өзіндік жұмыс.

Өзіндік жұмыс оқушылардың түсінбей қалған тұстарын анықтауға көмектеседі. Мұғалім осы мақсатта оқулықтағы 2-тапсырманы ұсынуына болады. Кейін оқушылардың үлгі бойынша өзін-өзі тексеруіне мүмкіндік беріледі.

50-10=40

60-10=50

70-10=60

80-10=70

90-10=80

100-10=90



«Нейрожаттығу» әдісі




Жұптық жұмыс

3-тапсырма

Бос орындарға тиісті сандарды қой.

60+40=100 60+20=80

40+60=100 20+60=80



4-тапсырма

Әр топқа бір бағанды ұсынуға болады.


50-20=30

30+60=90

90-70-=20

20+50=70


50+30=80

40-30=10

80-60=20

100-40=60


70+30=100

80-70=10

40+50=90

60-50=10



Дәптердегі №2 тапсырма өз бетімен орындалады.

Ұзындықтарды сантиметрмен жазып,
есепте.

5 дм+2 дм=7 дм=70см

9 дм-4 дм=5 дм=50дм

7 дм+2 дм=9 дм=90 см

8 дм – 6 дм=2 дм=20 см



Дәптердегі №3 тапсырма орындауды ұсынады. Бұл тапсырманы уақытқа жылдам есептеуді ұсынуға болады.


ҚЖ:

Өз бетінше мысалдар құрастырту







Тату отбасы туралы әңгімелейді









Өткенді пысықтайды














Сұрақтар құрастырады









Санағыштар

мен ондықтарды санайды

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!