Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Математика
|
Бөлімі: |
«Менің отбасым және достарым», «Бізді қоршаған әлем» |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Құрманаева Д |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сыныбы: 1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
7 санын қосу және азайту / Отбасы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.2.4 біртаңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құру, білу және қолдану; 1.1.2.3 қосудың ауыстырымдылық қасиетін қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
7 санын қосу мен азайтуды орындауды үйренесің. |
|||||
|
Сабақ барысы: |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу. Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Үш шапалақ» әдісі Көңіл күйіміз қандай? (1 шапалақ) Сабаққа дайынбыз ба? (2 шапалақ) Сабақты ойдағыдай аяқтаймыз ба? (3 шапалақ) |
Оқушылар сабаққа назар аударады. Балалар шапалақ соғады |
|
1слаид |
||
|
Өткенді пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы (20 мин) |
6 санын қосу кестесін сұрайды. 6 санын азайту кестесін сұрайды.
Он асықтың үшеуін, Досың сұрап алады. Айтшы сонда нешеуі, Өз қолында қалады? (10-3 =7)
Бүгін біз 7 санын қосуды және азайтуды орындап үйренеміз
1-тапсырма Сурет бойынша «неше» сөзін пайдаланып, сұрақтарға жауап береді.
Отбасының неше мүшесі орындықта отыр? 7 Олар кімдер? Отбасы Суретке түсуге тағы неше адам келе жатыр? 2 адам Олар кімдер? балалар немесе туыстар Барлығы отбасында неше адам? 9 адам «Топтастыру»
Қосудың ауыстырымдылық қасиетін пайдаланып, 7 санын және 7 санына қосудың кестелік жағдайларын қарастырамыз. Сонымен қатар қосуға кері амал ретінде саннан 7 санын азайтудың кестелік жағдайларын қарастырамыз.
2-тапсырма Тақтамен жұмыс
3-тапсырма Өзіндік жұмыс / таратпа қағаз 8, 9, 10 сандарының құрамын айт. 8санының құрамы 7 және қандай сан? (1 9санының құрамы 7 және қандай сан? (2 10санының құрамы 7 және қандай сан? (3 Өздері азайтуға мысалдар құрастырады
|
Қолшатырға ілінген тамшылардағы мысалдардың мәнін табады Шешуін табады Сұрақтарға жауап береді отбасы мүшелерін топтастырады 1.7 санын қалай қосуды және азайтуды есіне түсіреді 2. 7 санын қосу мен азайтудың кестелік жағдайларын есте сақтайды 3. Қосудың ауыстырымдылық қасиетін еске түсіреді 1. сандардың құрамын айтады 2. мысалдар құрастырады 3.мысалдардың мәнін есептейді |
Мадақтау фишкаларымен бағалау (жауабына қарай) |
Қолшатыр, тапсырмалар 2 слаид 3 слаид 4 слаид 5 слаид 6 слаид Тақта, бор, дәптер,қаламсап Кір тасы суреті 7 слаид Таратпа қағаздар 8 слаид |
||
|
Сергіту сәті 2 минут |
4-тапсырма Жұптық жұмыс «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі
|
1. 10 л,8л, 7л болу үшін қажет су мөлшерін есептейді 2.бірін-бірі тексереді |
«Басбармақ» |
9 слаид Дәптер, қаламсап |
||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
5-тапсырма Топтық жұмыс «Есепте, қорытындыла» әдісі І-топ
ІІ-топ
ІІІ-топ
|
- Кестедегі әр санды 7 –ге арттырады - Кестедегі әр санды 7 –ге кемітеді Өрнектің мәнін табады, сәйкестендіреді |
«Қол шапалақ» |
10 слаид Тапсырма жазылған парақтар, фломастерлер Тауық суреті, ұя, ыдыс |
||
|
Кері байланыс 5 минут |
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдеріне кері байланыс жасайды |
марапаттау |
Кері байланыс тақтасы стикерлер |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ.Математика 1сынып. "7санын қосу және азайту"
Ашық сабақ.Математика 1сынып. "7санын қосу және азайту"
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Математика
|
Бөлімі: |
«Менің отбасым және достарым», «Бізді қоршаған әлем» |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Құрманаева Д |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сыныбы: 1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
7 санын қосу және азайту / Отбасы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.2.4 біртаңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құру, білу және қолдану; 1.1.2.3 қосудың ауыстырымдылық қасиетін қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
7 санын қосу мен азайтуды орындауды үйренесің. |
|||||
|
Сабақ барысы: |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу. Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Үш шапалақ» әдісі Көңіл күйіміз қандай? (1 шапалақ) Сабаққа дайынбыз ба? (2 шапалақ) Сабақты ойдағыдай аяқтаймыз ба? (3 шапалақ) |
Оқушылар сабаққа назар аударады. Балалар шапалақ соғады |
|
1слаид |
||
|
Өткенді пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы (20 мин) |
6 санын қосу кестесін сұрайды. 6 санын азайту кестесін сұрайды.
Он асықтың үшеуін, Досың сұрап алады. Айтшы сонда нешеуі, Өз қолында қалады? (10-3 =7)
Бүгін біз 7 санын қосуды және азайтуды орындап үйренеміз
1-тапсырма Сурет бойынша «неше» сөзін пайдаланып, сұрақтарға жауап береді.
Отбасының неше мүшесі орындықта отыр? 7 Олар кімдер? Отбасы Суретке түсуге тағы неше адам келе жатыр? 2 адам Олар кімдер? балалар немесе туыстар Барлығы отбасында неше адам? 9 адам «Топтастыру»
Қосудың ауыстырымдылық қасиетін пайдаланып, 7 санын және 7 санына қосудың кестелік жағдайларын қарастырамыз. Сонымен қатар қосуға кері амал ретінде саннан 7 санын азайтудың кестелік жағдайларын қарастырамыз.
2-тапсырма Тақтамен жұмыс
3-тапсырма Өзіндік жұмыс / таратпа қағаз 8, 9, 10 сандарының құрамын айт. 8санының құрамы 7 және қандай сан? (1 9санының құрамы 7 және қандай сан? (2 10санының құрамы 7 және қандай сан? (3 Өздері азайтуға мысалдар құрастырады
|
Қолшатырға ілінген тамшылардағы мысалдардың мәнін табады Шешуін табады Сұрақтарға жауап береді отбасы мүшелерін топтастырады 1.7 санын қалай қосуды және азайтуды есіне түсіреді 2. 7 санын қосу мен азайтудың кестелік жағдайларын есте сақтайды 3. Қосудың ауыстырымдылық қасиетін еске түсіреді 1. сандардың құрамын айтады 2. мысалдар құрастырады 3.мысалдардың мәнін есептейді |
Мадақтау фишкаларымен бағалау (жауабына қарай) |
Қолшатыр, тапсырмалар 2 слаид 3 слаид 4 слаид 5 слаид 6 слаид Тақта, бор, дәптер,қаламсап Кір тасы суреті 7 слаид Таратпа қағаздар 8 слаид |
||
|
Сергіту сәті 2 минут |
4-тапсырма Жұптық жұмыс «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі
|
1. 10 л,8л, 7л болу үшін қажет су мөлшерін есептейді 2.бірін-бірі тексереді |
«Басбармақ» |
9 слаид Дәптер, қаламсап |
||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
5-тапсырма Топтық жұмыс «Есепте, қорытындыла» әдісі І-топ
ІІ-топ
ІІІ-топ
|
- Кестедегі әр санды 7 –ге арттырады - Кестедегі әр санды 7 –ге кемітеді Өрнектің мәнін табады, сәйкестендіреді |
«Қол шапалақ» |
10 слаид Тапсырма жазылған парақтар, фломастерлер Тауық суреті, ұя, ыдыс |
||
|
Кері байланыс 5 минут |
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдеріне кері байланыс жасайды |
марапаттау |
Кері байланыс тақтасы стикерлер |
||
шағым қалдыра аласыз























