Тақырып бойынша 17 материал табылды

Ашық сабақ.Математика."Жиын және логика элементтері"

Материал туралы қысқаша түсінік
Математикалық есептер мен логикалық элементтерді үйренуде
Материалдың қысқаша нұсқасы
Page 1

2.4.2.1 тұжырымдардың ақиқаттығын немесе
жалғандығын анықтау, ақиқат немесе жалған
тұжырымдар құру
Барлық оқушылар:
тұжырымдардың
ақиқаттығын немесе
жалғандығын
анықтай алады
Оқу мақсаты
№131 жалпы орта мектебінің
бастауыш сынып мұғалімі
Ахаева Молдир Убайдуллаевна
Пән: Математика
Бөлім: Жиын және логика элементтері.
Сабақ мақсаты
Бағалау
критерийлері
Сабақтың тақырыбы:
Ақиқат және жалған пікір.
Менің өлкемдегі жануарлар әлемі.
Кейбір оқушылар:
ақиқат пен жалған
тұжырымын
дәлелдей алады
Көптеген
оқушылар: ақиқат
пен жалған
тұжырымына мысал
келтіре алады
Тұжырымдардың ақиқаттығын немесе
жалғандығын анықтайды.
Ақиқат пен жалған тұжырымына мысал келтіреді,
дәлелдейді.


Page 2

С
Белсенді оқыту
әдістері
Оқушылардың
қызығушылығын
арттыру
мақсатында
"Достық шеңбері"
әдісі бойынша
өлең шумағын
орындатамын.
.
«Мозайка» әдісі
арқылы қима
суреттерді
құрастыру арқылы
топқа біріктіремін.
«Ия, жоқ» әдісі
арқылы жабық
сұрақ бере отырып
өткен сабақты
пысықтатамын.
(Т.Ж) Белсенді тәсіл
Ашық сұрақтар жүргізе
отырып «Аялдама бекеті»
әдісі арқылы
интербелсенді тақтадан
суретте бейнеленген
жануарларды қандай
топқа бөлер едің деп
пікірлерін тыңдап,
дәлелдеткіземін.
-үй жануарлары
бейнеленген
-жабайы жануарлар
бейнеленген
-үй және жабайы
жануарлар бейнеленген
Дескриптор:
Үй және жабайы
жануарлар бейнеленгенін
дәлелдейді
ҚБ: Түймедақ әдісі
(Ұ.Ж)
«Ойлан тап» ойыны
арқылы оқушылар
жабық сұрақ қою
мақсатында топ
арасында жасырған
жануарды атайды тек
ия, жоқ жауабымын
ұйымдастырамын.
Дескриптор:
Сұрақты дұрыс қояды
Ия. Жоқ жауабын
табады
ҚБ: Үш шапалақ әдісі
(Т.Ж) Бірлескен тәсіл
«Зертте зерделе» әдісі арқылы
топтарға Сырымның досының
үйіндегі жануарларды
анықтауды тапсырамын.
Кестеге қарап отырып ой
тұжырымдап, дәлелдеп ақиқат
пен жалған пікірлерді
құрастырады.
Дескриптор:
Сырымның досының үйіндегі
жануарларын анықтайды
Пікірлер құрастырады
ҚБ: Жануарлармен бағалау
«Бәйге сұрақтары» әдісі
бойынша ақиқат пен
жалған пікірлерді арқылы
сабақты қорыныдылаймын.
Кері байланыс ұсынамын.


Page 3

Саралау әдістері
Ж.Ж) Диалог және қолдау
көрсету тәсілі
«Сенің ойың қандай?» әдісі
арқылы кейбір оқушыларға
ақиқат пен жалған ұғымын
қалыптастыру мақсатында
кестедегі пікірді оқытамын өз
ойларын айтқызамын.
Дескриптор:
Пікірлердің ақиқат, жалған
екенін ажыратады
ҚБ: Жұпта бағалау
(Ө.Ж) Дереккөздер тәсілі
«Ой қозғау» әдісі арқылы
кейбір оқушыларға
шығармашылық жұмыс
ретінде ақиқат пен жалғанға
пікірлер құрастыртамын.
Дескриптор:
Ақиқат пен жалғанға пікірлер
құрастырады
ҚБ: От шашу әдісі
 


Page 4

Болашақта алдымa қойғaн мaқcaтым, белсенді оқытудағы әдіс-тәсілдерді,
дұрыс тиімді кері байланыс беруді тәжірибемде қолданамын.
Оқушылардың білімге деген құштарлығын арттырып сабағымды тиімді
жоспарлауға тырысамын.
Сондай-ақ тренер мен әріптестерімнің сабақ барысында берген кері
байланыстарының нәтижесінде қысқа мерзімді жоспар құруды үйрендім.
Тренердің кері байланысында оқушылардың деңгейіне қажеттілігіне
қанағаттандыратын тапсырмалар беруді ұсынды.
Ықшамсабақтыа сабақ жоспарын ұйымдастыру барысында бағалау
критерийлерін, саралау әдістерін қысқы мерзімді жоспар құруды үйрендім .
Мен өз тәжірибемнен және әріптестерімнің тәжірибесімен алмастым .
Сабақты жоспарлауда саралау әдістерін жазуда қиналдым
Ықшамсабақтың сабақты жоспарлауға
ықпалы туралы қорытындылар


Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
pdf
01.05.2020
732
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курс саны 12