Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ,Мұқағали Мақатаев
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Балалар мен үлкендер Тарауы:-2 бөлім-3 |
Мектеп: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып:7 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
М.Әуезов «Көксерек» |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
7.Т\Ж1 Әдеби шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: Шығармамен танысып, сюжеттік негізінде дамуын баяндайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:Сюжеттің бөлшектерін бір-бірінен ажыратады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Кейбір оқушылар орындай алады: Әдеби шығармадағы образдарға талдау жасай отырып, шығарманың бөлшектерін талдайды, сюжеттік желісі бойынша ұтымды ой айтады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар орындай алады: шығарманың тақырыбы мен идеясын аша отырып, талдау жұмыстарын жүргізеді; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Дала тағысы, жыртқыш, қатігез, табиғат перзенті,тақырып, идея,сюжет, Ыстықкөл, итаяқ, арлан |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Хайуанатқа жасаған қиянатың, Адамзатқа жасаған опасыздық Қадыр Мырзалиев |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Талқылауға арналған сұрақтар: -Жазушы әңгімесі неге «Көксерек» деп аталған?Жазушы ойын қалай түсіндірер едің? -Қалай ойласың, әңгіме негізіндегі басты ойды ашатын ең негізгі оқиғалар қайсысы? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Не себепті ... деп ойлайсыз? Көксеректі жауыздыққа , соншама өшпенділікке баулыған нәрсе не?Әлде табиғаттың қатаң заңы ма,қасқырлар әлемінің тіршілік заңы солай ма? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ишара: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу |
Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы Құрмет, ашықтық, ынтымақтастық, Қазақстандық патриотизм, және азаматтық жауапкершілік. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Тарих, география,өлкетану, жаратылыстану, өнер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы оқу |
Сұрақ – жауап Мұхтар Әуезов (1897 - 1961) |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың Басы Қызығушылықты ояту |
Шаттық шеңбері: «Жүректен-жүрекке- мен саған тілеймін...» Топқа бөлу: Шығармадан үзіндіні оқып (оқушылар ненің және кімнің образы екенің табу) «Құрмаш», «Көксерек» тобы болып екіге бөлінеді. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы Мағынаны тану Шығармашылық жұмыс Пікір талас «Айтуға оңай» Үйге тапсырма Рефлексия
|
«Тапсырма 1. Эпизод көрсетіледі. оқушыларға «Көксерек» шығармасы туралы бейнематериал (0,5 минут) бір сәтімен жұмыс жасатамын: 1 топ «Құрмаш » SWOT – тәсілі бойынша көксерек туралы жазу. Дескриптор: Көксерек туралы мағлұмат кеңейеді. Ойын жан – жақты дәлелдейді. 2 топ «Көксерек» ПОПС – тәсілі бойынша «Егер мен Қасеннің орнында болсам…»
Дәптермен жұмыс: «Бес жолды өлең» стратегиясы.Синквейн әдісі бойынша «қасқыр», «аңшы» сөздеріне өлең жазу. Стоп-кадр әдісі бойынша интербелсенді тақтадан шығармаларына байланысты суреттерді көрсету арқылы мақал – мәтелдерді айту.
«Лабиринт ойыны»
|