« №15 жалпы білім беретін орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
2023-2024 оқу жылында қазақ тілі мен қазақ әдебиет пәнінің мұғалімі:Шынбеков Шоқанның қыркүйек айында 10-күндік апталықтағы өткізген ашық сабақтарына
АНЫҚТАМА
Тіл-қасиетті, құдіретті,
киелі. Бұл қасиеттер бойға ананың ақ сүтімен дариды. Тіл өшпейді,
қандай қиындықтар да тіл өз ұрпағының, қанына, жанына өз ұрығын
егіп, өміршең күй кеше береді. 2023-2024оқу жылында 5«Г» сыныбында
қазақ тілі пәнінен 25.09.2023ж. күні
«Ұлттық киім – асыл
қазына» тақырыбында ашық сабақ өттім.
Қазақ халқының киімдері басқа ұлттардан өзгеше – өзіндік қасиетке
толы екендігі сабақ барысында айтылып, ұлттық құндылықтарды
оқушылардың бойларына дарыту мақсатында әр түрлі тапсырмалар мен
әдіс тәсілдер қолдана отырып, сабақ мақсатына жетті. Әрбір тапсырма
оқу мақсатына бағытталған. Білім стандартына сәйкес құрылған оқу
мақсатына бағытталған тапсырмаларды таныстырар болсам... ең алдымен
оқушылар «Кассадағы билет» әдісі арқылы топқа
біріктірілді.
Оқушылардың белсенділігін арттыру мақсатында «Додокаэдр» әдісі арқылы үй тапсырмасын еске түсіре отырып, жаңа сабаққа кіріспе жасадым.
С
абақ тақырыбымен мақсатын таныстыра
отырып «Ақпаратты сүзу»
әдісі арқылы бейнематериал
көрсетілді. Бейнематериал мазмұны – ұлттық киімдердің түрлері,
атаулары берілді. Бейнематериал көрсету арқылы Тыңдалым дағдысы
орындалды. Әр топқа жеке-жеке әр түрлі әдіс-тәсілдер дайындалған
тапсырмалар ұсынылды. Бірінші топ «Кинолента» әдісі арқылы сәукеле
түрлерінің байырғы заманнан қазіргі заманға дейінгі үлгілерін
көрсетті. Екінші топ әр ұлт шапандарының суретіне,
соның ішіндегі ұлттық шапандарды таңдап алып, түсіндіріп, ұлттық
шапандарымызды дәріптеу арқылы постер қорғады. Үшінші топ пазлдағы
тымақтың суретін дұрыс құрастырып шығып,
түсіндірді.
Б
елсенділік танытып, жақсы қорғап отырған оқушылар
«Домбыра» әдісімен домбыраның
тиектерін жылжыту арқылы өз-өздерін бағалап отырды. Оқулықтағы
3-тапсырманы орындау мақсатында жазылым дағдысы
орындалды. «Сканер» әдісі арқылы 5 тапсырманы
орындау мақсатында көз жүгіртіп қайталап отыру арқылы тапсырманы
орындап отырды. Сабақты бекіту мақсатында
«Мина» әдісі арқылы 4 тест
тапсырмасы берілді. Минаны жарып алмау мақсатында
тест тапсырмаларын дұрыс орындап белгілеп сабаққа белсене ат
салысып отырды.
«Киіз
үй» әдісі арқылы оқушылардан кері
байланыс жасалды. Оқушылар «Мен сабақты өте
жақсы түсіндім»,
«Мен сабақты орташа деңгейде
түсіндім» және «Тақырып бойынша әлі де ізденуім керек» деген үш
киіз үйдің бірін таңдап ішіне стикер салып, кері байланыс жасалды.
Ал ұстаздардан «QR» код арқылы кері байланыс жасау ұсынылды.
Сабаққа қатысқан әрбір ұстаз кюар код теру арқылы пән мұғаліміне
кері байланыс жасап отырды.
Сабақ барысында тиімді әдіс-тәсілдер қолданумен қатар, АКТ да қолданылды. Сабақ мақсатына жетті. Қамтылмай қалған тапсырмалар болмады. Оқушылар белсенді түрде қатысып, өз ойларын толық жеткізіп, пікір алмасып, барлық дағдыларды орындап отырды.
6 «Д» сыныбында «Шешендік өнер» тақырыбы бойынша сыныптан тыс ашық сабақ 26.09.2023ж. күні өткіздім.
Оқушылар үш топқа бөлінді: Төле би, Қазыбек би, Айтеке би
Оқушылар тапсырмаларды толық орындады, жеке оқушыға тест тапсырмасы берілді. АКТ пайдаландым , әртүрлі әдіс-тәсілдерді пайдаландым.Келесі сабақтарымды осылай қызқты, мазмұнды етіп өткіземін
« №15 жалпы білім беретін орта мектебі» мемлекеттік коммуналдық мекемесі
2023-2024 оқу жылында қазақ тілі мен қазақ әдебиет пәні бойынша қыркүйек айында 10-күндік апталықтағы өткізген ашық сабақтар туралы
А Н Ы Қ Т А М А
Қазақ тілі мен қазақ әдебиет пәнінің мұғалімі:Абилова Ж.У.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабаққа анықтама
Ашық сабаққа анықтама
« №15 жалпы білім беретін орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
2023-2024 оқу жылында қазақ тілі мен қазақ әдебиет пәнінің мұғалімі:Шынбеков Шоқанның қыркүйек айында 10-күндік апталықтағы өткізген ашық сабақтарына
АНЫҚТАМА
Тіл-қасиетті, құдіретті,
киелі. Бұл қасиеттер бойға ананың ақ сүтімен дариды. Тіл өшпейді,
қандай қиындықтар да тіл өз ұрпағының, қанына, жанына өз ұрығын
егіп, өміршең күй кеше береді. 2023-2024оқу жылында 5«Г» сыныбында
қазақ тілі пәнінен 25.09.2023ж. күні
«Ұлттық киім – асыл
қазына» тақырыбында ашық сабақ өттім.
Қазақ халқының киімдері басқа ұлттардан өзгеше – өзіндік қасиетке
толы екендігі сабақ барысында айтылып, ұлттық құндылықтарды
оқушылардың бойларына дарыту мақсатында әр түрлі тапсырмалар мен
әдіс тәсілдер қолдана отырып, сабақ мақсатына жетті. Әрбір тапсырма
оқу мақсатына бағытталған. Білім стандартына сәйкес құрылған оқу
мақсатына бағытталған тапсырмаларды таныстырар болсам... ең алдымен
оқушылар «Кассадағы билет» әдісі арқылы топқа
біріктірілді.
Оқушылардың белсенділігін арттыру мақсатында «Додокаэдр» әдісі арқылы үй тапсырмасын еске түсіре отырып, жаңа сабаққа кіріспе жасадым.
С
абақ тақырыбымен мақсатын таныстыра
отырып «Ақпаратты сүзу»
әдісі арқылы бейнематериал
көрсетілді. Бейнематериал мазмұны – ұлттық киімдердің түрлері,
атаулары берілді. Бейнематериал көрсету арқылы Тыңдалым дағдысы
орындалды. Әр топқа жеке-жеке әр түрлі әдіс-тәсілдер дайындалған
тапсырмалар ұсынылды. Бірінші топ «Кинолента» әдісі арқылы сәукеле
түрлерінің байырғы заманнан қазіргі заманға дейінгі үлгілерін
көрсетті. Екінші топ әр ұлт шапандарының суретіне,
соның ішіндегі ұлттық шапандарды таңдап алып, түсіндіріп, ұлттық
шапандарымызды дәріптеу арқылы постер қорғады. Үшінші топ пазлдағы
тымақтың суретін дұрыс құрастырып шығып,
түсіндірді.
Б
елсенділік танытып, жақсы қорғап отырған оқушылар
«Домбыра» әдісімен домбыраның
тиектерін жылжыту арқылы өз-өздерін бағалап отырды. Оқулықтағы
3-тапсырманы орындау мақсатында жазылым дағдысы
орындалды. «Сканер» әдісі арқылы 5 тапсырманы
орындау мақсатында көз жүгіртіп қайталап отыру арқылы тапсырманы
орындап отырды. Сабақты бекіту мақсатында
«Мина» әдісі арқылы 4 тест
тапсырмасы берілді. Минаны жарып алмау мақсатында
тест тапсырмаларын дұрыс орындап белгілеп сабаққа белсене ат
салысып отырды.
«Киіз
үй» әдісі арқылы оқушылардан кері
байланыс жасалды. Оқушылар «Мен сабақты өте
жақсы түсіндім»,
«Мен сабақты орташа деңгейде
түсіндім» және «Тақырып бойынша әлі де ізденуім керек» деген үш
киіз үйдің бірін таңдап ішіне стикер салып, кері байланыс жасалды.
Ал ұстаздардан «QR» код арқылы кері байланыс жасау ұсынылды.
Сабаққа қатысқан әрбір ұстаз кюар код теру арқылы пән мұғаліміне
кері байланыс жасап отырды.
Сабақ барысында тиімді әдіс-тәсілдер қолданумен қатар, АКТ да қолданылды. Сабақ мақсатына жетті. Қамтылмай қалған тапсырмалар болмады. Оқушылар белсенді түрде қатысып, өз ойларын толық жеткізіп, пікір алмасып, барлық дағдыларды орындап отырды.
6 «Д» сыныбында «Шешендік өнер» тақырыбы бойынша сыныптан тыс ашық сабақ 26.09.2023ж. күні өткіздім.
Оқушылар үш топқа бөлінді: Төле би, Қазыбек би, Айтеке би
Оқушылар тапсырмаларды толық орындады, жеке оқушыға тест тапсырмасы берілді. АКТ пайдаландым , әртүрлі әдіс-тәсілдерді пайдаландым.Келесі сабақтарымды осылай қызқты, мазмұнды етіп өткіземін
« №15 жалпы білім беретін орта мектебі» мемлекеттік коммуналдық мекемесі
2023-2024 оқу жылында қазақ тілі мен қазақ әдебиет пәні бойынша қыркүйек айында 10-күндік апталықтағы өткізген ашық сабақтар туралы
А Н Ы Қ Т А М А
Қазақ тілі мен қазақ әдебиет пәнінің мұғалімі:Абилова Ж.У.
шағым қалдыра аласыз













