|
Мектеп: |
|
|
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 3 «» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Хан Абылай |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
3.2.3.1 шығарманың тақырыбын анықтау және негізгі ойды білдіріп тұрған мәтін бөлігін,сөйлемді табу. 3.2.6.1 кейіпкердің портретін сипаттау,оның іс-әрекеті,мінез-құлқының өзгеру себептерін мәтіннен дәлелдер келтіру. |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: шығармадан қажетті ақпаратты тауып оқиды,кейіпкердің портретін сипаттай алады. Көптеген оқушылар: негізгі ойды білдіріп тұрған сөйлемді тауып,шығармадағы оқиғаның дамуын болжай алады, Кейбір оқушылар: тақырыпқа сай өлең мазмұнын түсіндіре алады. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Басы Үй жұмысын сұрау Жаңа білім |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлеметсіңдер ме балалар! Психологиялық ахуал орнату. Оқушыларға бірнеше смайликтер ұсынылады.Оқушы біреуін ғана таңдап,мұғаліммен бірге смайликті қайталайды. Көңіл-күйлерін жақсы ма? (Екі түрлі смайликті көрсетіп,көңіл-күйімен сәйкес келетін смайликті қайталауларын сұраймын) Ендеше,бүгінгі сабаққа сәттілік тілеймін! Оқушыларға өзін-өзі бағалау парақшалары таратылады. «Қайталау-білім анасы». Өткен сабақта қандай тақырып өттік,қандай мәтінді талдадық? (Ғұлама ғалым әл-Фараби туралы «Сағыныш сазы» мәтіні) 1.әл-Фарабидің өмірбаяны туралы «қар кесектері» арқылы жасалынған сұрақтар қойылады; 2.Мәтін мазмұны бойынша ақиқат/жалған тапсырмаларын орындату; 3.Мәтіндегі өлең шумақтарын жаттағандары бойынша сәйкестендіру тапсырмасы «түймедақ гүлінің күлтелері» арқылы жүзеге асады. Сөздікпен жұмыс. Белгілі бір сөздерді «Попкорн» әдісі арқылы мағынасын тауып,топтау қажет. Жаңа сабаққа дайындық! Оқушылар,интербелсенді тақтаға назар аударайықшы! Суреттегі тұлғаны танимыз ба? Ол кім? Ол туралы не білеміз? Сұрақ қою арқылы оқушыларға жаңа тақырыпқа бағыт беремін.
|
Оқушы таңдаған смайлигін мұғаліммен бірге музыка ырғағымен қайталайды. Өзінің көңіл-күйін білдіреді. Оқушылар критерий-лерге сай өзін-өзі бағалап отырады Сұрақтарға жауап береді және беріл-ген тапсыр-маларды орындауда белсенділік танытады. Шашыраңқы орналасқан гүл күлтеле-рін реттеп, түймедақ гүлін қалпы-на келтіру-лері тиіс. Берілген сөздің мағынасын табады және түсінеді. Қойылған сұрақтарға жауап береді және өз ойларын айтады. |
Мадақтау арқылы қызығушы-лықтарын ояту.
ҚБ:
|
Презентация |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы (Жаңа білім) |
Интербелсенді тақтадан бейнебаян көрсетіледі. Тақтаға Абылай ханның кім екендігі жазылады. Абылай - аса ірі мемлекет қайраткері,саясаткер,хан,батыр, қолбасшы,дипломат. Белсенді оқу тапсырмалары. 1-тапсырма. Суретке зер сал және сұрақтарға жауап бер. -Суретте кімдер бейнеленген? -Олардың қазақ батырлары екенін неден аңғардың? -Суреттегі ақ боз атқа мінген батырды кім дер едің? -Қазақ батырлары неліктен атқа қонды деп ойлайсың?
2-тапсырма. Өлеңді түсініп оқы
Хан Абылай атандың Алтын тақтың үстінде Үш жүздің басын құрадың. Жетім менен жесірге Ешбір жаман қылмадың. Әділдікпен жүрдіңіз, Әдепті іске кірдіңіз… Өңкей батыр жиыл деп, Хан Абылай шақырды. Бір төбеге жиылды, Құм төбедей үйілді, Басыңа біткен күніңіз, Құтты болсын ұлыңыз! Хан Абылай атандың, Арманың бар ма, хан ием. Бұқар жырау
Жұмыс дәптеріндегі жазылым тапсырмасын орындау. Бұқар жырау – Абылай ханның тұсында өмір сүрген жырау. Сергіту сәті. «Аюды қайтала» Оқушылардың барлығы орындарынан тұрып,мұғалімге назар аударады.Мұғалімнің қолында А4 форматында аюдың суреті болады.Суретті оңға,солға,айналдыру т.б. сол сияқты іс-әрекеттерді дауыстап айту арқылы оқушыларға қайталатады. Жұмыс дәптеріндегі жазылым тапсырмасын орындау. Бұқар жыраудың айтқанына сүйеніп, Абылай ханды сипаттап жазу.
3-тапсырма.Кестемен жұмыс.
|
Оқушылар бейнебаян бойыншша тыңдаған ақпараттары арқылы Абылай ханның кім екенін анықтайды.
Суретке қарай отырып сұрақтарға сәйкес өз ойларын айтады.
Оқушылар өлеңді мәнерлеп, түсініп, қатесіз оқиды.
Берілген тапсырманы талапқа сай орындайды.
Мұғалімнің қолындағы аюға қарап, оның айтуы бойынша іс-әрекеттерді қайталайды.
Берілген тапсырма бойынша өз ойларын еркін айта алады,пікір білдіреді.
Кестедегі сұрақтарды оқып,өз ойларын, пікірлерін айтады. |
ҚБ:«Жапон-дық бағалау» 1. 2. 3. 1.Түсіндім 2.Сұрағым бар 3.Түсінбе-дім
ҚБ: «Білім заряды»
ҚБ:«Бағдар-шам» |
Интербелсенді тақтадағы сурет, оқулық.
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Рамазанова Гулбану ТурмаханбетовнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Ашық сабаққа арналған қысқа мерзімді жоспар
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Ашық сабаққа арналған қысқа мерзімді жоспарМатериал туралы қысқаша түсінік
3-сыныпқа арналған қысқа мерзімді жоспар.Тақырыбы:Хан Абылай
Материалдың қысқаша нұсқасы
Сабақтың барысы:
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||



























