КММ «Краснознаменное орта мектебі»
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Қыс қызығы
|
Бөлім |
|
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Тешебаева Асемгул Тулкиновна |
|
|
Күні |
14.12.2023 |
|
|
Сынып: 0А |
Қатысушылар саны:7 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
29-сабақ. Қыс қызығы. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Мақсаты: шағын мәтіндер құрауды үйрету жалғастыру. Білімділік міндеті: қыс мезгілінің ерекшеліктерін айтуға үйрету, тақпақ, жаңылтпаш жаттауға және диалогке қатысуға үйрету. Педагогтің көрсеткен үлгісі бойынша шағын мәтін құрастыра білу дағдыларын жетілдіру. Дамытушылық міндеті: жаңа сөздерде қазақ тіліне тән дыбыстарды дұрыс айту,қоршаған орта жайлы Ұғымдарды қалыптастыру барысында сөздік қорды байыту және дамыту. Тәрбиелік міндеті: қоршаған ортаны бақылату,еңбек сүйгіштікке тәрбиелеу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар жасай алады: қыс мезгілінің ерекшеліктерін айтып үйренеді. Оқушылардың көбі жасай алады: жаңа сөздерде қазақ тіліне тән дыбыстарды дұрыс айтады. Оқушылардың кейбірі жасай алады: қоршаған орта жайлы ұғымдарды қалыптастыру барысында сөздік қорды байытады және дамытады. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (5 мин) |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Тілек» ойыны. Мұғалім қолындағы гүлін жанында тұрған оқушыға тілек айта отырып сыйлайды. Гүлді алған оқушы келесі адамға басқаша тілек айтып ұсынады. |
Шеңберге тұрып, бір-біріне жақсы тілектер айтып, гүл ұсынады. |
ҚБ: мадақтау |
гүл, тілек сөз |
|
Сабақтың ортасы (35 мин) |
Баларды екі топқа бөлу. 1-тапсырма. Суретте қай жыл мезгілі бейнеленген? Қыста балалар не істейді? Сөйлем құра. |
Оқушыларды «Аяз ата», «Аққала» арқылы екі топқа бөлінеді. 1 топ «Аяз ата» 2 топ «Аққала» Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді. Суретте қай жыл мезгілі бейнеленген? Қыста балалар не істейді? Сөйлем құрайды. |
ҚБ:
|
|
|
|
2-тапсырма.. «Бірге ойлаймыз» стратегиясы. Топтар бірігіп жұмыс жасайды. Қыс мезгіліне тән заттарды қорша. Оларды ата. Сергіту сәті. 3-тапсырма. «Қолғап» ертегісі.
4-тапсырма. Сыңарын тап. Сызықпен қос.
5-тапсырма. Сәйкестендір.
|
Дәптермен жұмыс. Топтық жұмыс. Суреттердің көмегімен тапсырма орындайды, топпен жұмыс жасайды. Сергіту сәті. Соз қолыңды оң жаққа, Соз қолыңды сол жаққа. Қолды айналдыр бұлданбай, Шеңбер жасап тұрғандай. (қимылмен көрсетеді) Ертегіні тыңдайды, сол бойынша топпен тапсырмалар орындайды. Суретке қара. Ертегідегідей кейіпкерлерді ата. Қай жануардан кейін қайсыс келді? Цифрмен көрсет. Топпен бірге ақылдаса отырып, берілген тапсырманы бірге орындайды. Қолғаптардың Сыңарын тауып, сызықпен қосады. Оқушылар біріге отырып, екі беттегі суреттерді бір бірімен сәйкестендіреді. |
ҚБ: бірін-бірі бағалау
ҚБ: ҚБ: өзін-өзі бағалау ҚБ: «Бас бармақ» әдісі
|
Қыс мезгіліне тән суреттері бар парақтар. Интербелсенді тақта, Тапсырмалар бар парақтар Тапсырма парақтары Интербелсенді тақта, тапсырма көрсетілген парақтар |
|
Сабақтың соңы (5 мин) |
Кері байланыс. Өз пікіріңді сабаққа қос. Сабақты қай санмен бағалайсың? |
|
|
сандар |
Ашық сабақ
Қазақ тілі
Дайындаған:Тешебаева А.Т
Қазақ тілі мұғалімі
2023-2024 оқу жылы
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ.Қазақ тілі
Ашық сабақ.Қазақ тілі
КММ «Краснознаменное орта мектебі»
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Қыс қызығы
|
Бөлім |
|
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Тешебаева Асемгул Тулкиновна |
|
|
Күні |
14.12.2023 |
|
|
Сынып: 0А |
Қатысушылар саны:7 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
29-сабақ. Қыс қызығы. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Мақсаты: шағын мәтіндер құрауды үйрету жалғастыру. Білімділік міндеті: қыс мезгілінің ерекшеліктерін айтуға үйрету, тақпақ, жаңылтпаш жаттауға және диалогке қатысуға үйрету. Педагогтің көрсеткен үлгісі бойынша шағын мәтін құрастыра білу дағдыларын жетілдіру. Дамытушылық міндеті: жаңа сөздерде қазақ тіліне тән дыбыстарды дұрыс айту,қоршаған орта жайлы Ұғымдарды қалыптастыру барысында сөздік қорды байыту және дамыту. Тәрбиелік міндеті: қоршаған ортаны бақылату,еңбек сүйгіштікке тәрбиелеу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар жасай алады: қыс мезгілінің ерекшеліктерін айтып үйренеді. Оқушылардың көбі жасай алады: жаңа сөздерде қазақ тіліне тән дыбыстарды дұрыс айтады. Оқушылардың кейбірі жасай алады: қоршаған орта жайлы ұғымдарды қалыптастыру барысында сөздік қорды байытады және дамытады. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (5 мин) |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Тілек» ойыны. Мұғалім қолындағы гүлін жанында тұрған оқушыға тілек айта отырып сыйлайды. Гүлді алған оқушы келесі адамға басқаша тілек айтып ұсынады. |
Шеңберге тұрып, бір-біріне жақсы тілектер айтып, гүл ұсынады. |
ҚБ: мадақтау |
гүл, тілек сөз |
|
Сабақтың ортасы (35 мин) |
Баларды екі топқа бөлу. 1-тапсырма. Суретте қай жыл мезгілі бейнеленген? Қыста балалар не істейді? Сөйлем құра. |
Оқушыларды «Аяз ата», «Аққала» арқылы екі топқа бөлінеді. 1 топ «Аяз ата» 2 топ «Аққала» Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді. Суретте қай жыл мезгілі бейнеленген? Қыста балалар не істейді? Сөйлем құрайды. |
ҚБ:
|
|
|
|
2-тапсырма.. «Бірге ойлаймыз» стратегиясы. Топтар бірігіп жұмыс жасайды. Қыс мезгіліне тән заттарды қорша. Оларды ата. Сергіту сәті. 3-тапсырма. «Қолғап» ертегісі.
4-тапсырма. Сыңарын тап. Сызықпен қос.
5-тапсырма. Сәйкестендір.
|
Дәптермен жұмыс. Топтық жұмыс. Суреттердің көмегімен тапсырма орындайды, топпен жұмыс жасайды. Сергіту сәті. Соз қолыңды оң жаққа, Соз қолыңды сол жаққа. Қолды айналдыр бұлданбай, Шеңбер жасап тұрғандай. (қимылмен көрсетеді) Ертегіні тыңдайды, сол бойынша топпен тапсырмалар орындайды. Суретке қара. Ертегідегідей кейіпкерлерді ата. Қай жануардан кейін қайсыс келді? Цифрмен көрсет. Топпен бірге ақылдаса отырып, берілген тапсырманы бірге орындайды. Қолғаптардың Сыңарын тауып, сызықпен қосады. Оқушылар біріге отырып, екі беттегі суреттерді бір бірімен сәйкестендіреді. |
ҚБ: бірін-бірі бағалау
ҚБ: ҚБ: өзін-өзі бағалау ҚБ: «Бас бармақ» әдісі
|
Қыс мезгіліне тән суреттері бар парақтар. Интербелсенді тақта, Тапсырмалар бар парақтар Тапсырма парақтары Интербелсенді тақта, тапсырма көрсетілген парақтар |
|
Сабақтың соңы (5 мин) |
Кері байланыс. Өз пікіріңді сабаққа қос. Сабақты қай санмен бағалайсың? |
|
|
сандар |
Ашық сабақ
Қазақ тілі
Дайындаған:Тешебаева А.Т
Қазақ тілі мұғалімі
2023-2024 оқу жылы
шағым қалдыра аласыз

суреттер, интербелсенді тақта

















