|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Электронды кестедегі ақпаратты өңдеу |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Есиркеева Ж.М. |
|||
|
Күні |
05.12.2025жыл |
|||
|
Сынып 8 «А» |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қолда ақпаратқа негізделген деректерді талдау |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.2.2.3 электрондық кестелерді қолдану арқылы есептерді шешу үшін кірістірілген функцияларды пайдалану. |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
электрондық кестелерді қолдану арқылы есептерді шешу үшін кірістірілген функцияларды пайдаланады. |
|||
|
Бағалау критерийі |
Электронды кестенің кірістірілген функцияларын қолдана алады |
|||
|
Құндылығы |
-Бірлік және ынтымақ -Жаңашылдық және жасампаздық Командалық жобаларды жүзеге асыру, мультимедиалық өнімдерді бірлесе жасау, цифрлық ортада өзара әрекеттесу барысында дамиды. Күтілетін нәтижелер: білім алушылар топта тиімді қарым-қатынас жасай алады, өзгенің пікірін тыңдайды, келісіп жұмыс істейді, ортақ тапсырмаларды шешеді. |
|||
Мектеп директорының
оқу ісі жөніндегі орынбасары:________________Мамытова Г.Е.
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 мин |
І.Кіріспе 1.Оқушылармен амандасу. 2.Психологиялық ахуал «Wordwall» платформасы арқылы оқушылардың көңіл күйін көтеріп алады. 3. Топқа бөлу. «ClassTool»s сайты арқылы 2 топқа бөледі. 4.Үй тапсырмасын қайталау «Боулинг» әдісі арқылы өткен тақырыпты еске түсіреді -Excel программасында қанша кірістірілген функция бар? - Excel программасында қанша кірістірілген функциялардың қанша категориясы бар? -fx батырмасы қандай қызмет атқарады? -Логикалық функциялардың қызметі қандай? -Мәтіндік функциялардың қызметі не? -Длстр функциясының қызметі қандай? -Строчн функциясының қызметі қандай? |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Оқушылар көңіл күйлерін көтереді. 3.Сайт арқылы топқа бөлінеді 4. Үй тапсырмасын қайталап, сұрақтарға жауап береді. |
Дескриптор -Үй жұмысын қайталап, сұрақтарға жауап береді -2 балл |
https://wordwall.net/resource/103409524/copy-of-психологиялық-ахуал https://www.classtools.net/random-group-generator/202511_mfhQe7 Слайд |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
ІІ.Негізгі бөлім Жаңа сабақ түсіндіру Мұғалім тақтадан Excel программасында жаңа функциялармен таныстырады. 1-тапсырма.Топтық жұмыс. Оқушыларға тапсырма таратылады. Excel кестесінде есептеулер жүргізеді.
2-тапсырма. Жұптық жұмыс Функционалдық сауаттылық “Жұптық коучинг”әдісі арқылы тапсырманы орындайды. Оқулықтағы «Компьютерде орындайық» тапсырмасының 1-тапсырмасын орындау. Бірлік және ынтымақ құндылығы оқушылар топтық,жұптық тапсырмалар орындағанда орын алады.Сергіту сәті «Mozgotren» программасында жаттығу жасатады. 3- тапсырма Жеке жұмыс.Компютермен жұмыс «Зерттеу жұмысы» әдісі арқылы берілген тапсырманы орындайды
Сабақты қорытындылау 4- тапсырма «Бәйге» әдісі бойынша сұрақтарға жауап береді. Жаңашылдық және жасампаздық құндылығы оқушылар жеке және қорытынды тапсырмалар орындау барысында көрініс табады. |
Мұғалімді тындайды 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды Оқушылар миды жаттықтыра тын ойындар ойнайды. 3- тапсырманы орындайды 4-тапсырманы орындайды |
Дескриптор -топтаса отырып, Excel-де функциялар ды қолданып, тапсырманы орындайды. -2 балл Дескриптор -Excel-ге сынып оқушыларынын жасы туралы кесте құрайды Кірістерілген функцияларды қолданып сыныптын орташа жасын есептейді, -2 балл. Дескриптор -Excel-де 1 жылдағы жауын-шашын туралы кесте құрайды. Кірістерілген функцияларды қолданып жауын шашынның орташа мөлшерін есептейді, -2 балл. Дескриптор -Сұраққа жауап береді -2балл |
Компьютер тапсырма Тапсырма https://mozgotren.com/trening/trenagor/delenie https://teach.classdojo.com/#/classes/6786cd7bcc97e8de8fdcb644/points https://learningapps.org/display?v=pmvcay99k25 |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин Бағалау. Үй тапсырмасы |
Кері байланыс. “AnswerGarden” программасы арқылы оқушылар сабақтан алған әсерлерімен бөліседі. «Classdogo» сайты арқылы мұғалім оқушыларды бағалайды . 10 балдық жүйемен бағаланады
|
Программа арқылы кері байланыс береді. |
|
https://answergarden.ch/5080091#google_vignette https://teach.classdojo.com/#/classes/6786cd7bcc97e8de8fdcb644/points |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ.Қолда бар ақпаратқа негізделген деректерді талдау 8-сынып
Ашық сабақ.Қолда бар ақпаратқа негізделген деректерді талдау 8-сынып
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Электронды кестедегі ақпаратты өңдеу |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Есиркеева Ж.М. |
|||
|
Күні |
05.12.2025жыл |
|||
|
Сынып 8 «А» |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қолда ақпаратқа негізделген деректерді талдау |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.2.2.3 электрондық кестелерді қолдану арқылы есептерді шешу үшін кірістірілген функцияларды пайдалану. |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
электрондық кестелерді қолдану арқылы есептерді шешу үшін кірістірілген функцияларды пайдаланады. |
|||
|
Бағалау критерийі |
Электронды кестенің кірістірілген функцияларын қолдана алады |
|||
|
Құндылығы |
-Бірлік және ынтымақ -Жаңашылдық және жасампаздық Командалық жобаларды жүзеге асыру, мультимедиалық өнімдерді бірлесе жасау, цифрлық ортада өзара әрекеттесу барысында дамиды. Күтілетін нәтижелер: білім алушылар топта тиімді қарым-қатынас жасай алады, өзгенің пікірін тыңдайды, келісіп жұмыс істейді, ортақ тапсырмаларды шешеді. |
|||
Мектеп директорының
оқу ісі жөніндегі орынбасары:________________Мамытова Г.Е.
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 мин |
І.Кіріспе 1.Оқушылармен амандасу. 2.Психологиялық ахуал «Wordwall» платформасы арқылы оқушылардың көңіл күйін көтеріп алады. 3. Топқа бөлу. «ClassTool»s сайты арқылы 2 топқа бөледі. 4.Үй тапсырмасын қайталау «Боулинг» әдісі арқылы өткен тақырыпты еске түсіреді -Excel программасында қанша кірістірілген функция бар? - Excel программасында қанша кірістірілген функциялардың қанша категориясы бар? -fx батырмасы қандай қызмет атқарады? -Логикалық функциялардың қызметі қандай? -Мәтіндік функциялардың қызметі не? -Длстр функциясының қызметі қандай? -Строчн функциясының қызметі қандай? |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Оқушылар көңіл күйлерін көтереді. 3.Сайт арқылы топқа бөлінеді 4. Үй тапсырмасын қайталап, сұрақтарға жауап береді. |
Дескриптор -Үй жұмысын қайталап, сұрақтарға жауап береді -2 балл |
https://wordwall.net/resource/103409524/copy-of-психологиялық-ахуал https://www.classtools.net/random-group-generator/202511_mfhQe7 Слайд |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
ІІ.Негізгі бөлім Жаңа сабақ түсіндіру Мұғалім тақтадан Excel программасында жаңа функциялармен таныстырады. 1-тапсырма.Топтық жұмыс. Оқушыларға тапсырма таратылады. Excel кестесінде есептеулер жүргізеді.
2-тапсырма. Жұптық жұмыс Функционалдық сауаттылық “Жұптық коучинг”әдісі арқылы тапсырманы орындайды. Оқулықтағы «Компьютерде орындайық» тапсырмасының 1-тапсырмасын орындау. Бірлік және ынтымақ құндылығы оқушылар топтық,жұптық тапсырмалар орындағанда орын алады.Сергіту сәті «Mozgotren» программасында жаттығу жасатады. 3- тапсырма Жеке жұмыс.Компютермен жұмыс «Зерттеу жұмысы» әдісі арқылы берілген тапсырманы орындайды
Сабақты қорытындылау 4- тапсырма «Бәйге» әдісі бойынша сұрақтарға жауап береді. Жаңашылдық және жасампаздық құндылығы оқушылар жеке және қорытынды тапсырмалар орындау барысында көрініс табады. |
Мұғалімді тындайды 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды Оқушылар миды жаттықтыра тын ойындар ойнайды. 3- тапсырманы орындайды 4-тапсырманы орындайды |
Дескриптор -топтаса отырып, Excel-де функциялар ды қолданып, тапсырманы орындайды. -2 балл Дескриптор -Excel-ге сынып оқушыларынын жасы туралы кесте құрайды Кірістерілген функцияларды қолданып сыныптын орташа жасын есептейді, -2 балл. Дескриптор -Excel-де 1 жылдағы жауын-шашын туралы кесте құрайды. Кірістерілген функцияларды қолданып жауын шашынның орташа мөлшерін есептейді, -2 балл. Дескриптор -Сұраққа жауап береді -2балл |
Компьютер тапсырма Тапсырма https://mozgotren.com/trening/trenagor/delenie https://teach.classdojo.com/#/classes/6786cd7bcc97e8de8fdcb644/points https://learningapps.org/display?v=pmvcay99k25 |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин Бағалау. Үй тапсырмасы |
Кері байланыс. “AnswerGarden” программасы арқылы оқушылар сабақтан алған әсерлерімен бөліседі. «Classdogo» сайты арқылы мұғалім оқушыларды бағалайды . 10 балдық жүйемен бағаланады
|
Программа арқылы кері байланыс береді. |
|
https://answergarden.ch/5080091#google_vignette https://teach.classdojo.com/#/classes/6786cd7bcc97e8de8fdcb644/points |
шағым қалдыра аласыз















