Қазақстан Республикасының Оқу ағарту министрлігі
«------------------------- орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім |
“Қоршаған орта” |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні (болған жағдайда) |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні : |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2 « » |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қорықтар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
- шығарманың тақырыбы мен үзіндісіне (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын болжайды – сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, вербалды емес тілдік құралдарды қолданады Құндылықтар:
Ұлттық мүдде – ұлттық мирасты мәдениетті дәріптейді |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 8 минут |
I.Ұйымдастыру. Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Кездесу» ойыны Жай әуенмен екі шеңбер болып қарама – қарсы айналады, әуен тоқтаған кезде бір-біріне қарап, баланың қасиетін айтады. Жұмыс ережесін келісу
«Сиқырлы
қапшық»
1-топ:
«Мергендер» (қызыл
түсті) «Вордволл» платформасы арқылы үй тапсырмасын пысықтау. https://wordwall.net/ru/resource/71612945 Дескриптор: -Тақырыпқа қатысты сұраққа дұрыс жауап береді-1балл. |
. Сабақтың ережесімен, тақырыбымен және мақсатымен танысады Оқу тапсырмасы жайлы сұрақтарға жауап береді. Тақырыпты ашады.
Оқушылар бірге қимыл жасап айтады Шариктер таңдау арқылы топқа бөлініп отырады Ұяшық таңдау арқылы сұрақтарға жауап береді. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! «GOOGLE әдісі» арқылы бағалау
|
Ынтымақтастық атмосферасы
Интеракивті тақта Оқулық дәптер көрнекіліктер Шариктер салынған қапшықтар Вордволл платформасы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 27 минут |
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау. 1-ТАПСЫРМА. ЖЕКЕ ЖҰМЫС. «Сәйкестендір» әдісі арқылы
Дескриптор:
2-ТАПСЫРМА. ТОПТЫҚ ЖҰМЫС. «Топтастыр» әдісі Оқушылар кітаптағы мәтінді топпен мұқият оқиды. Мәтін бойынша кестені толтырады
Жазылым : Шұғыла – қызыл түс деген мағынада Дескриптор:
-шығарманың мазмұны бойынша кестені толтырады - 1балл - Түсінгенін айтады – 1балл
|
Сабақтың мақсатымен танысады
Суреттерді дұрыс жауаптарымен сәйкестендіру
Түсініксіз сөздердің мағынасын ашады Ертегінің соңғы сөйлемі туралы түсінгенін әңгімелейді
Шығарманы топпен, мұқият оқиды Сөздікті жазып, жаттап алады шығарманың мазмұны бойынша кестені толтырады Түсінгенін айтады |
«GOOGLE әдісі» арқылы бағалау
«GOOGLE әдісі» арқылы бағалау
|
слайд түсіндірме
Презентация үлестірмелі парақ, оқулық
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сергіту сәті 3 минут
|
3-ТАПСЫРМА. ЖҰПТЫҚ ЖҰМЫС «Ойлан, бірлес, бөліс» әдісі Суретке қарап, жануарлардың атын кестеге орналастырыңдар.
Дескриптор: -суреттерді таптарға бөледі - 1б -суретте берілген жануарларды атайды - 1б
Сергіту сәті. «Қарлығаш»
|
Әр бөлікке ат қояды Берілген жоспардың реттік санын анықтайды
Берілген сөйлемді толықтырып жазады .
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақстан
Республикасының
Оқу ағарту
министрлігі
«------------------------- орта мектебі»
КММ
Қысқа мерзімді
жоспар
Бөлім “Қоршаған
орта” Педагогтың аты-жөні
(болған жағдайда) Күні : Сынып: 2
« » Қатысқандар
саны:
Қатыспағандар
саны: Сабақтың
тақырыбы: Қорықтар Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме):
Сабақтың
мақсаты :
- шығарманың тақырыбы мен
үзіндісіне (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын
болжайды – сөйлеу барысында
мақал-мәтелдерді, вербалды емес тілдік құралдарды
қолданады Құндылықтар: Топтық, жұптық жұмыстарды орындау барысында
ынтымақтастық орта қалыптастыру. Адамгершілік, алған білімді
қолдана білу, еңбексүйгіштік қасиеттерді
насихаттау
Ұлттық мүдде
– ұлттық мирасты
мәдениетті
дәріптейді Сабақ
барысы: Сабақтың
кезең уақыт Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақ тың
басы 8
минут
I.Ұйымдастыру.
Психологиялық
ахуал қалыптастыру.
«Кездесу»
ойыны
Жай әуенмен екі шеңбер болып
қарама – қарсы айналады, әуен тоқтаған кезде бір-біріне қарап,
баланың қасиетін
айтады.
Жұмыс ережесін
келісу
Сабақта
бір-бірімізді сыйлаймыз,
тыңдаймыз!
Уақытты
үнемдейміз!
Нақты,дәл жауап
береміз!
Сабақта өзіміздің
шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды
көрсетеміз!
«Сиқырлы
қапшық»
1-топ:
«Мергендер» (қызыл
түсті)
«Вордволл»
платформасы арқылы үй тапсырмасын
пысықтау.
https://wordwall.net/ru/resource/71612945
Дескриптор:
-Тақырыпқа қатысты
сұраққа дұрыс жауап
береді-1балл.
. Сабақтың ережесімен,
тақырыбымен және мақсатымен танысады Оқу тапсырмасы жайлы
сұрақтарға жауап береді. Тақырыпты
ашады.
Оқушылар бірге қимыл жасап
айтады Шариктер таңдау
арқылы топқа бөлініп
отырады
Ұяшық таңдау арқылы
сұрақтарға жауап береді. Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! «GOOGLE әдісі» арқылы
бағалау Ынтымақтастық
атмосферасы
Интеракивті
тақта Оқулық дәптер көрнекіліктер Шариктер салынған
қапшықтар Вордволл
платформасы Сабақтың
ортасы 27
минут
Сабақтың тақырыбы
мен мақсатын хабарлау.
1-ТАПСЫРМА. ЖЕКЕ
ЖҰМЫС.
«Сәйкестендір»
әдісі арқылы
Дескриптор:
Суреттерді дұрыс
жауаптарымен сәйкестендіредін -
1б
2-ТАПСЫРМА. ТОПТЫҚ
ЖҰМЫС. «Топтастыр»
әдісі Оқушылар кітаптағы мәтінді
топпен мұқият оқиды. Мәтін бойынша кестені
толтырады Қорықтар Өсімдіктері мен
жануарлары
Жазылым
:
Шұғыла
– қызыл түс деген
мағынада
Дескриптор:
Шығарманы топпен,
мұқият оқиды-1
балл
Сөздікті жазып, жаттап
алады-1балл.
-шығарманың мазмұны
бойынша кестені толтырады - 1балл
- Түсінгенін айтады
– 1балл
Сабақтың мақсатымен
танысады
Суреттерді дұрыс
жауаптарымен сәйкестендіру
Түсініксіз сөздердің
мағынасын ашады
Ертегінің соңғы
сөйлемі туралы түсінгенін
әңгімелейді
Шығарманы топпен,
мұқият оқиды
Сөздікті жазып, жаттап
алады
шығарманың мазмұны
бойынша кестені толтырады
Түсінгенін
айтады
«GOOGLE әдісі» арқылы
бағалау
«GOOGLE әдісі» арқылы
бағалау
слайд
түсіндірме
Презентация
үлестірмелі парақ, оқулық
Сергіту
сәті
3
минут
3-ТАПСЫРМА.
ЖҰПТЫҚ
ЖҰМЫС
«Ойлан, бірлес,
бөліс» әдісі
Суретке қарап,
жануарлардың атын кестеге
орналастырыңдар.
Қазақстанда мекендейтін
жануарлар Қазақстанда мекендемейтін
жануарлар
Дескриптор:
-суреттерді таптарға бөледі -
1б
-суретте берілген
жануарларды атайды - 1б
Сергіту сәті.
«Қарлығаш»
Әр бөлікке ат
қояды
Берілген жоспардың
реттік санын анықтайды
Берілген сөйлемді толықтырып
жазады .
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||


















