|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 5.4 А Күні: Сыныбы: 5 |
Мектеп: №136 Мұғалімнің аты-жөні: Абдкереев Жаңбырбай Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Құжатты басып шығаруға дайындау |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасы на сілтеме) |
5.2.2.1 Құжатты баспаға дайындау (парақ параметрлерін өзгерту, бет параметрлерін қою, алдын ала көру, және т.б.) |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Құжатпен жұмыс жасауды және оны баспаға дайындауды біледі |
||||
|
|||||
|
Кейбір оқушылар: баспа құралдарының қасиеттерін пайдаланып баспа құралын өзгерте алады, баспа құрылғысын орната алады. |
|||||
|
Бағалау критерийі |
Құжат параметрлерін орнатады; Алдын ала көреді, параметрлерді өзгертеді
|
||||
|
Тілдік мақсаттары |
Баспаға жіберу, алдын-ала қарау, баспа құралындағы қателерді табу, баспа құралдарының түрлері (сия бүріккіш, лазерлік, матрицалық) терминдерін тиімді әрі дұрыс қолдану Диалог құру:
|
||||
|
Құндылықтарға баулу |
Қарым –қатынас жасау қабілеттілік, жауапкершілік, рухани құндылықтарды сақтау, шығармашылыққа баулу (тапсырмаларды орындау барысында) |
||||
|
Пәнаралық байланыс |
орыс тілі (термин сөздер) 5 сынып |
||||
|
Алдыңғы білім |
Компьютердің қосымша құрылғыларын біледі |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы
|
Сәлемдесу. Сынып оқушыларының назарын сабаққа аудару. Шаттық шеңберін құрып, сабаққа сәттілік тілеу.
Топқа бөлу «Мозайка әдісі» бойынша 2 топқа бөлінеді. Үй тапсырмасына шолу «Ыстық орындық» әдісі Басбармақ әдіс арқылы бағалау |
|
|||
|
Сабақтың ортасы Топтық жұмыс |
Bilimland.kz сайтынан бейнеақпаратты көріп, өз пікірлерін айтады, талдайды. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. Бейнеақпаратты түсінгенін білу мақсатындағы сұрақтар: 1) Құжатты баспаға жіберу әрекетінің реттілігін айтып беріңдер. 2) Құжатты баспаға жіберер алдында алдын-ала қарау не үшін қажет? «Балық қаңқасы» әдісі бойынша топтар постер қорғайды: 1 топ. Word мәтіндік редакторы арқылы баспаға жіберу жолы. 2 топ. Алдын-ала қарау арқылы парақ өлшемдерін (кітаптық, альбомдық) өзгертіп, баспаға жіберу. 3 топ. Дайын құжаттың бернеше парағын айналық режимде шығару жолы. Топтар өз жұмыстарын қорғап болған соң, бір-бірін «үш шапалақ» әдісі арқылы бағалайды. Топтар бір –бірін смайликтер арқылы бағалайды Жұптық жұмыс «Пилот және новигатор» әдісі
Оқушылар бір –бірін жұлдызшалар арқылы бағалайды |
http://bilimland.kz/kkинтербелсенді тақта, колонкалар
|
|||
|
Сабақтың соңы
|
Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары. Ойлау дағдыларының деңгейі Білу Бағалау критерийі
Тапсырма Асхат құжатын принтерде баспаға шығармақшы болды, бірақ хабарлама пайда болды.
1.Құжатты баспаға жібергенде бұл хабарламаның пайда болуының бір себебін түсіндіріңіз. 2.Құжатты баспаға жіберу үшін қандай әрекеттер орындау керек? Дескриптор
Ойлау дағдыларының деңгейі Білу Бағалау критерийі
Тапсырма
1.Құжатты алдын-ала көруді орындаңыз. Дескриптор
Ойлау дағдыларының деңгейі Білу Бағалау критерийі
Тапсырма 3. Сіз құжатты дайындап, әдеттегі шығарып жүрген баспа құралынан емес, екінші баспа құралынан шығаруыңыз керек болды. 1. Қандай әрекеттер орындайсыз? Дескриптор
Кері байланыс: Тапсырма орындағанына байланысты ауызша кері байланыс беремін.
Үйге тапсырма беру. Жаңа сабақты оқу. Өзіне ұнайтын жануардың суретін параққа шығарып алып келу. Рефлексия «Баспалдақ » әдісі Тиімді кері байланыс оқушының үш сұрағына жауап береді: Бұл әдіс бойынша оқушылар стикерге осы сұрақтар бойынша жауап жазып баспалдаққа іледі
|
|
|||
|
Саралау-Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бере сіз? |
Бағалау-Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||
|
Оқушының қажеттілігіне қарай тапсырмаларды деңгейлеп беруді және тапсырмалар орындау кезінде кейбір оқушыларға диалог арқылы қолдау көрсетемін. |
Оқушылар «мозайка» мен «ыстық орындық" әдісін пайдаланып, үй тапсырмасын пысықтайды. Өздері алған білімдерін нақтылау үшін «балық қаңқасы» әдісін қолданады. Жұптықтық жұмыста оқушылар тапсырмаларына қарай бір-бірін жұлдызшалар арқылы бағалайды. Негізгі бөлімде топпен жұмыс жасап, ынтымақтаса нәтижеге жетуге тырысады. Топпен жұмыстың барысын «смайликтер» арқылы өзара бағалайды. Өз ойларын ашық айтып, критерилерді басшылыққа алады. |
Оқушылар жұптаса немесе топтық жұмыс жасау арқылы ұжымдық қарым-қатынас мәдениеті нығая түсті. Біріне- бірі көмектесіп, қиындықты ұжымдаса жеңіп, жеке тұлғалық құндылықтары дамиды. |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ."Құжатты басып шығаруға дайындау" 5 сынып
Ашық сабақ."Құжатты басып шығаруға дайындау" 5 сынып
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 5.4 А Күні: Сыныбы: 5 |
Мектеп: №136 Мұғалімнің аты-жөні: Абдкереев Жаңбырбай Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Құжатты басып шығаруға дайындау |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасы на сілтеме) |
5.2.2.1 Құжатты баспаға дайындау (парақ параметрлерін өзгерту, бет параметрлерін қою, алдын ала көру, және т.б.) |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Құжатпен жұмыс жасауды және оны баспаға дайындауды біледі |
||||
|
|||||
|
Кейбір оқушылар: баспа құралдарының қасиеттерін пайдаланып баспа құралын өзгерте алады, баспа құрылғысын орната алады. |
|||||
|
Бағалау критерийі |
Құжат параметрлерін орнатады; Алдын ала көреді, параметрлерді өзгертеді
|
||||
|
Тілдік мақсаттары |
Баспаға жіберу, алдын-ала қарау, баспа құралындағы қателерді табу, баспа құралдарының түрлері (сия бүріккіш, лазерлік, матрицалық) терминдерін тиімді әрі дұрыс қолдану Диалог құру:
|
||||
|
Құндылықтарға баулу |
Қарым –қатынас жасау қабілеттілік, жауапкершілік, рухани құндылықтарды сақтау, шығармашылыққа баулу (тапсырмаларды орындау барысында) |
||||
|
Пәнаралық байланыс |
орыс тілі (термин сөздер) 5 сынып |
||||
|
Алдыңғы білім |
Компьютердің қосымша құрылғыларын біледі |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы
|
Сәлемдесу. Сынып оқушыларының назарын сабаққа аудару. Шаттық шеңберін құрып, сабаққа сәттілік тілеу.
Топқа бөлу «Мозайка әдісі» бойынша 2 топқа бөлінеді. Үй тапсырмасына шолу «Ыстық орындық» әдісі Басбармақ әдіс арқылы бағалау |
|
|||
|
Сабақтың ортасы Топтық жұмыс |
Bilimland.kz сайтынан бейнеақпаратты көріп, өз пікірлерін айтады, талдайды. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. Бейнеақпаратты түсінгенін білу мақсатындағы сұрақтар: 1) Құжатты баспаға жіберу әрекетінің реттілігін айтып беріңдер. 2) Құжатты баспаға жіберер алдында алдын-ала қарау не үшін қажет? «Балық қаңқасы» әдісі бойынша топтар постер қорғайды: 1 топ. Word мәтіндік редакторы арқылы баспаға жіберу жолы. 2 топ. Алдын-ала қарау арқылы парақ өлшемдерін (кітаптық, альбомдық) өзгертіп, баспаға жіберу. 3 топ. Дайын құжаттың бернеше парағын айналық режимде шығару жолы. Топтар өз жұмыстарын қорғап болған соң, бір-бірін «үш шапалақ» әдісі арқылы бағалайды. Топтар бір –бірін смайликтер арқылы бағалайды Жұптық жұмыс «Пилот және новигатор» әдісі
Оқушылар бір –бірін жұлдызшалар арқылы бағалайды |
http://bilimland.kz/kkинтербелсенді тақта, колонкалар
|
|||
|
Сабақтың соңы
|
Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары. Ойлау дағдыларының деңгейі Білу Бағалау критерийі
Тапсырма Асхат құжатын принтерде баспаға шығармақшы болды, бірақ хабарлама пайда болды.
1.Құжатты баспаға жібергенде бұл хабарламаның пайда болуының бір себебін түсіндіріңіз. 2.Құжатты баспаға жіберу үшін қандай әрекеттер орындау керек? Дескриптор
Ойлау дағдыларының деңгейі Білу Бағалау критерийі
Тапсырма
1.Құжатты алдын-ала көруді орындаңыз. Дескриптор
Ойлау дағдыларының деңгейі Білу Бағалау критерийі
Тапсырма 3. Сіз құжатты дайындап, әдеттегі шығарып жүрген баспа құралынан емес, екінші баспа құралынан шығаруыңыз керек болды. 1. Қандай әрекеттер орындайсыз? Дескриптор
Кері байланыс: Тапсырма орындағанына байланысты ауызша кері байланыс беремін.
Үйге тапсырма беру. Жаңа сабақты оқу. Өзіне ұнайтын жануардың суретін параққа шығарып алып келу. Рефлексия «Баспалдақ » әдісі Тиімді кері байланыс оқушының үш сұрағына жауап береді: Бұл әдіс бойынша оқушылар стикерге осы сұрақтар бойынша жауап жазып баспалдаққа іледі
|
|
|||
|
Саралау-Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бере сіз? |
Бағалау-Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||
|
Оқушының қажеттілігіне қарай тапсырмаларды деңгейлеп беруді және тапсырмалар орындау кезінде кейбір оқушыларға диалог арқылы қолдау көрсетемін. |
Оқушылар «мозайка» мен «ыстық орындық" әдісін пайдаланып, үй тапсырмасын пысықтайды. Өздері алған білімдерін нақтылау үшін «балық қаңқасы» әдісін қолданады. Жұптықтық жұмыста оқушылар тапсырмаларына қарай бір-бірін жұлдызшалар арқылы бағалайды. Негізгі бөлімде топпен жұмыс жасап, ынтымақтаса нәтижеге жетуге тырысады. Топпен жұмыстың барысын «смайликтер» арқылы өзара бағалайды. Өз ойларын ашық айтып, критерилерді басшылыққа алады. |
Оқушылар жұптаса немесе топтық жұмыс жасау арқылы ұжымдық қарым-қатынас мәдениеті нығая түсті. Біріне- бірі көмектесіп, қиындықты ұжымдаса жеңіп, жеке тұлғалық құндылықтары дамиды. |
|||
шағым қалдыра аласыз





















