|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Мектеп |
||||
|
Күні: |
|||||
|
Сынып: 4 |
Қатысқандар:
|
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақ тақырыбы |
Разрядтар мен кластар кестесі |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу) |
4.1.1.3 көптаңбалы сандардың разрядтық және кластық құрамын және разрядтық бірліктердің жалпы санын анықтау, разрядтық қосылғыштар қосындысына жіктеу |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
разряд»және «класс» туралы түсініктерін нақтылау,санды жазғанда цифрдың орнының мәнін айқындау Разрядтар мен кластар ұғымын пысықтау. Әр класс разрядтарын ажырата білуге үйрету |
||||
|
Бағалау критерийлері |
Разрядтар мен кластар ұғымын пысықтайды, сандарды оқиды, жазады, жіктейді, салыстырады, разрядтың атауын және нөмірленуін, бірліктер класын қайталап, пысықтайды.
|
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Топтық жұмыс барысында өзара жауапкершілік, сыйластық, өзара түсіністік құндылықтары қалыптасады. |
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Қазақ тілі , дүниетану сабақтарымен байланыс орнайды. Құмырсқаның еңбекқорлығы туралы айтылады |
||||
|
ИКТ |
АКТ – мен байланыс, презентация |
||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
Оқушылар күнделікті өмірдегі тәжірибесіне сүйенеді. 5-ке дейін көбейту кестесін біледі. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Психологиялық дайындық Үлкенге де Сіз, Кішіге де Сіз Бар адамға құрметпен Бас иеміз Біз - ОМ таныстыру Үш таңбалы сандарды қосуды, азайтуды үйренесің |
|
|||
|
Сабақ ортасы 30 минут |
Ауызша тапсырмалар беру арқылы түсініктерін нақтылау. Мысалы: 4852, 50426,4263,450603,20530 деген сандардағы 2 саны нені білдіреді? 58 жүздік,123 ондық,402 мыңдық,7025 бірліктен тұратын сандарды ата. Математикалық диктант: - 5 ондық мыңнан және 50 бірліктен тұратын сан; (50050) -25 ондықтан және 9бірліктен тұратын сан(259); - 1 жүздік мыңнан ,2 бірлік мыңнан және 8 ондықтан тұратын санды жаз(102080): Оқулықпен жұмыс: №3 тапсырма: 1-баған тақтада, 2-4 бағандарды 3 топқа бөлініп беріледі. Тексеріледі. 738*213=157194 664*102=67728 12320/32=385 71720/440=163 275*275=75625 906*426=385956 52008/12=4334 826314/123=6718 106*354=37524 806*907=731042 13568/16=848 824964/294=2806 №4 жазбаша орындалатын есептер (а,ә,б) 3 топ орындайды. І топ- (а) , ІІ топ – (ә), ІІІ топ – (б) Топта ақылдасып шығарады, болғаннан кейін әр топтан бір бала қорғайды. а) U-215км/сағ ә) t-3сағ б) U-65+70км/сағ t-16сағ S-51кмt-14сағ S-? 215*16=3440км U-? 51/3=17км/сағ S-? 135*14=1890 №5 топпен жұмыс:
2-ж.-40 кг.770кг. ?кг. Ш: 770 : (30+40) = 11(сағ.) 30 ∙ 11=330 (кг) 40 ∙ 11=440 (кг) №6 өздік жұмыс ретінде орындалады.Есімізге түсірейік, тік бұрышты үшбұрыштың ауданын қалай табушы едік? 6*8=48 см 12*5=60см 48/2=24cм(жасыл) 60/2=30см (сары) Жеке жұмыс жарыс ұйымдастырылады. 10●10=100 10●100=1000 100●10=1000 100●100=10000 1000●10=10000 1000●100=100000 № 5 100:10=10 1000:10=10 10000:10=100 100000:10=1000 1000:10=100 10000:10=1000 «Контейнер» ойыны. Натурал сандарды контейнерге жинастыру. Оқушыларды кезекпен шығару. Сандар: 5, 200, 254, 100, 1000, 589, 5 2 2) Математикалық диктант: А) ең кіші екі таңбалы сандыжаз: 10 ә) ең үлкен үш таңбалы санды жаз: 999 Б) ең үлкен екі таңбалы санды жаз: 99 Жұппен жұмыс істеу: Жазғаннан кейін оқушылар дәптерлерін ауыстырып, бір-бірін тақтаға қарап тексереді. |
әрбір оқушы үшін 0-ден 9-ға дейінгі сандар жазылған кеспеқағаздар; • белгі беретін кеспеқағаздар; • плакат немесе рефлексия үшін ұсыныстармен презентация слайдтары; (сабақтың рефлексиясының сипаттамасын қараңыз); • ламинатталған парақтар, маркерлер. |
|||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия Мен бүгін … білдім. … қызықты болды. … қиын болды. Мен тапсырманы … орындадым. Мен … ұқтым. Мен … үйрендім. Мен … орындай алдым. Сабақ маған мынадай … білім берді. Менің қалауым бойынша …. |
|
|||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға «Теңдеуді шеш» тапсырмасы ұсынылады |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? Жазбаны түсіндір, қараторғай. - тапсырмасы
- мадақтау, қолдау көрсету арқылы
бағалау; Орындап көр- топтық жұмысы (Өзара бағалау) (Ж) Ойлан. (Бақылау арқылы бағалау) Амалды орында, түсіп қалған сандарды қой, үш балықшы – тапсырмалары смайлик арқылы бағаланады ҚБCандарды жаз- жазба түрде бағаланады
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ"Разрядтар мен кластар кестесі",математика 4-сынып
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Мектеп |
||||
|
Күні: |
|||||
|
Сынып: 4 |
Қатысқандар:
|
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақ тақырыбы |
Разрядтар мен кластар кестесі |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу) |
4.1.1.3 көптаңбалы сандардың разрядтық және кластық құрамын және разрядтық бірліктердің жалпы санын анықтау, разрядтық қосылғыштар қосындысына жіктеу |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
разряд»және «класс» туралы түсініктерін нақтылау,санды жазғанда цифрдың орнының мәнін айқындау Разрядтар мен кластар ұғымын пысықтау. Әр класс разрядтарын ажырата білуге үйрету |
||||
|
Бағалау критерийлері |
Разрядтар мен кластар ұғымын пысықтайды, сандарды оқиды, жазады, жіктейді, салыстырады, разрядтың атауын және нөмірленуін, бірліктер класын қайталап, пысықтайды.
|
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Топтық жұмыс барысында өзара жауапкершілік, сыйластық, өзара түсіністік құндылықтары қалыптасады. |
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Қазақ тілі , дүниетану сабақтарымен байланыс орнайды. Құмырсқаның еңбекқорлығы туралы айтылады |
||||
|
ИКТ |
АКТ – мен байланыс, презентация |
||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
Оқушылар күнделікті өмірдегі тәжірибесіне сүйенеді. 5-ке дейін көбейту кестесін біледі. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Психологиялық дайындық Үлкенге де Сіз, Кішіге де Сіз Бар адамға құрметпен Бас иеміз Біз - ОМ таныстыру Үш таңбалы сандарды қосуды, азайтуды үйренесің |
|
|||
|
Сабақ ортасы 30 минут |
Ауызша тапсырмалар беру арқылы түсініктерін нақтылау. Мысалы: 4852, 50426,4263,450603,20530 деген сандардағы 2 саны нені білдіреді? 58 жүздік,123 ондық,402 мыңдық,7025 бірліктен тұратын сандарды ата. Математикалық диктант: - 5 ондық мыңнан және 50 бірліктен тұратын сан; (50050) -25 ондықтан және 9бірліктен тұратын сан(259); - 1 жүздік мыңнан ,2 бірлік мыңнан және 8 ондықтан тұратын санды жаз(102080): Оқулықпен жұмыс: №3 тапсырма: 1-баған тақтада, 2-4 бағандарды 3 топқа бөлініп беріледі. Тексеріледі. 738*213=157194 664*102=67728 12320/32=385 71720/440=163 275*275=75625 906*426=385956 52008/12=4334 826314/123=6718 106*354=37524 806*907=731042 13568/16=848 824964/294=2806 №4 жазбаша орындалатын есептер (а,ә,б) 3 топ орындайды. І топ- (а) , ІІ топ – (ә), ІІІ топ – (б) Топта ақылдасып шығарады, болғаннан кейін әр топтан бір бала қорғайды. а) U-215км/сағ ә) t-3сағ б) U-65+70км/сағ t-16сағ S-51кмt-14сағ S-? 215*16=3440км U-? 51/3=17км/сағ S-? 135*14=1890 №5 топпен жұмыс:
2-ж.-40 кг.770кг. ?кг. Ш: 770 : (30+40) = 11(сағ.) 30 ∙ 11=330 (кг) 40 ∙ 11=440 (кг) №6 өздік жұмыс ретінде орындалады.Есімізге түсірейік, тік бұрышты үшбұрыштың ауданын қалай табушы едік? 6*8=48 см 12*5=60см 48/2=24cм(жасыл) 60/2=30см (сары) Жеке жұмыс жарыс ұйымдастырылады. 10●10=100 10●100=1000 100●10=1000 100●100=10000 1000●10=10000 1000●100=100000 № 5 100:10=10 1000:10=10 10000:10=100 100000:10=1000 1000:10=100 10000:10=1000 «Контейнер» ойыны. Натурал сандарды контейнерге жинастыру. Оқушыларды кезекпен шығару. Сандар: 5, 200, 254, 100, 1000, 589, 5 2 2) Математикалық диктант: А) ең кіші екі таңбалы сандыжаз: 10 ә) ең үлкен үш таңбалы санды жаз: 999 Б) ең үлкен екі таңбалы санды жаз: 99 Жұппен жұмыс істеу: Жазғаннан кейін оқушылар дәптерлерін ауыстырып, бір-бірін тақтаға қарап тексереді. |
әрбір оқушы үшін 0-ден 9-ға дейінгі сандар жазылған кеспеқағаздар; • белгі беретін кеспеқағаздар; • плакат немесе рефлексия үшін ұсыныстармен презентация слайдтары; (сабақтың рефлексиясының сипаттамасын қараңыз); • ламинатталған парақтар, маркерлер. |
|||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия Мен бүгін … білдім. … қызықты болды. … қиын болды. Мен тапсырманы … орындадым. Мен … ұқтым. Мен … үйрендім. Мен … орындай алдым. Сабақ маған мынадай … білім берді. Менің қалауым бойынша …. |
|
|||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға «Теңдеуді шеш» тапсырмасы ұсынылады |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? Жазбаны түсіндір, қараторғай. - тапсырмасы
- мадақтау, қолдау көрсету арқылы
бағалау; Орындап көр- топтық жұмысы (Өзара бағалау) (Ж) Ойлан. (Бақылау арқылы бағалау) Амалды орында, түсіп қалған сандарды қой, үш балықшы – тапсырмалары смайлик арқылы бағаланады ҚБCандарды жаз- жазба түрде бағаланады
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз |
|||
шағым қалдыра аласыз


