|
Ашық тәрбие сағаты |
|||||
|
Педагогтіңаты-жөні: |
Кимуранова А.Н |
||||
|
Күні: |
08.11.2025ж. |
||||
|
Сынып: |
5 «А»сынып Қатысқандар саны: 10 |
||||
|
Тақырыбы: |
“Сөздерді дұрыс айту және дыбыстау” |
||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Білімділік: Оқушыларға сөздерді дұрыс айтып түсіндіру және дыбыстарды анық атауға үйрету. Түзетушілік: Оқушылардың сөйлеу, ойлау және өз сезімдерін дұрыс жеткізу дағдыларын дамыту. Тәрбиелік: Балаларды отбасы мүшелерін құрметтеуге, мейірімділікке және өзіне сенімді болуға тәрбиелеу. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтыңбасы 3минут 3 минут 2 минут Жаңа сабақ 3минут 3 минут 3 минут Сабақтыңортасы 3минут 2минут 2минут 4 минут 3 минут 2 минут 5минут |
1. Ұйымдастырукезеңі: Сәлемдесу Сәлеметсіңдер ме,балалар! Көңіл-күйлерің қалай? Қазір жылдың қай мезгілі? Күздің қай айы? Қарашаның қаншасы? Аптаның қай күні? Бүгін ауа-райы қандай? Ендеше көңіл күйімізді көтеру үшін бір сергіп алайық! «Бақыт» деген не? «Балалар, бақыт – бұл адамның көңілі жақсы болып, өзіне ұнайтын нәрселер болған кездегі сезім. Әр адам бақытты бола алады» – деп қысқа әрі анық түсіндіреді. Суреттер арқылы түсіндіру Мұғалім әр түрлі суреттер көрсетеді (отбасы, ойыншықпен ойнаған бала, досымен тұрған бала). – «Мына бала неге көңілді?» – «Сендерге не қуаныш сыйлайды?» – «Сен үшін бақыт деген не?» – «Қашан өзіңді бақытты сезінесің?» «Демек, әрқайсымыздың бақытты қылатын нәрсе әртүрлі. Бірақ барлығымыздың өмірімізде қуаныш бар, сондықтан бәріміз бақытты баламыз» – деп оқушыларға қолдау сөз айтады. 1-тапсырма. Әткеншектегі бақытты балалар. Суретті бояйды, әткеншекті тербетуге икемдеп бүктейді. Өз ойдарын айтады.
2-тапсырма. Жұптық тапсырма. Берілген карточкалардағы әрекеттерді жұппен бірге қайталайды. Бұл балалар арасындағы достықтарын нығайту мақсатында.
Сергіту сәті. Бала бала балапан
3-тапсырма. Пазл құрастыру Суреттегі үлгіге қарап пазл құрастыру. Қандай сурет шыққанына мән беріп, сол туралы айтып беру.
4-тапсырма. Ойыншықтарды жинайық! Екі оқушы шығады өздеріне берілген ойыншықтарды ыдыстарына бөліп салады. Жарыс негізінде өткізіледі.
5-тапсырма. Жұптық жарыс! Екі оқушы шығады, суреттегі балаға тәттісін беру керек. Сол үшін жіпті тартып жарысады.
6-тапсырма. Біз бақытты баламыз! Плакатқа түрлі түсті бояумен алақан іздерін басады. |
Оқушылар сәлемдесіп,сұрақтарға жауап береді.
Балалар қысқа жауап береді.
Оқушылар бір-екі сөзбен жауап береді (мысалы: «Анаммен», «Ойыншық», «Досым»).
Оқушылар суретті бояп, әткеншек жасайды. Не жасағандарын айтады.
Жұппен кезекпен шығады. Тапсырманы орындайды.
Орындарынан тұрып сергіту сәтін орындайды.
Оқушылары орындарында отырып, өздеріне берілген пазлдарды құрайды.
Оқушылар жарыса ойыншықтарды жинайды
Оқушаылар балаға тәттісін жеткізеді
Балалар кезекпен бірлесе орындайды. |
Оқушылар- ды мадақтау
Оқушылар- ды мадақтау
Оқушылар- ды мадақтау Оқушылар-ды мадақтау
Оқушылар-ды мадақтау Оқушылар-ды мадақтау
Оқушылар-ды мадақтау Оқушылар-ды мадақтау
Оқушыларды Мадақтау
Оқушыларды мадақтау
Оқушыларды мадақтау
|
|
|
|
Сабақтыңсоңы 2 минут 2минут 3 минут |
Қорытынды: Сонымен, балалар, бүгін біз бақыт туралы әңгімелестік. Бақыт — адамның жүрегіне жылылық сыйлайтын жақсы сезім. -Сендер өздеріңді қашан бақытты сезінесіңдер? Әрқайсыңды бақытты ететін нәрсе бар: анаңның мейірімі, достар, ойын, жақсы сөз. -Сендерге кімдер қуаныш сыйлайды? (Балалар жауап береді.) Бақыт әрқайсымыздың жанымызда. Ол — жақсы сөз, мейірім, күлімдеу. -Бізбақытты болу үшін не істейаламыз Еңбастысы – әрдайыммейірімді, қуаныштыболып, бір-бірімізгекөмектесіпжүрейік. Сонда бақытбізденешқашаналыстамайды. Рефлексия: Эмоция арқылы Қуаныш – түсіндім Ашу – сұрағым бар Мұң – түсінбедім |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Оқушылар кері байланыс береді.
|
Оқушылар-ды мадақтау
Оқушылар- ды мадақтау
Оқушылар- ды мадақтау
|
|
|
Күтілетін нәтиже:
Біледі: Оқушылар «бақыт» ұғымын және оны білдіретін қарапайым мысалдарды біледі.
Түсінеді:Оқушылар өздерін бақытты ететін жағдайлар мен адамдардың маңызын түсінеді.
Меңгереді:Оқушылар өз сезімдерін қысқа, түсінікті сөздермен жеткізуді меңгереді.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ,“Сөздерді дұрыс айту және дыбыстау” 5 сынып
Ашық сабақ,“Сөздерді дұрыс айту және дыбыстау” 5 сынып
|
Ашық тәрбие сағаты |
|||||
|
Педагогтіңаты-жөні: |
Кимуранова А.Н |
||||
|
Күні: |
08.11.2025ж. |
||||
|
Сынып: |
5 «А»сынып Қатысқандар саны: 10 |
||||
|
Тақырыбы: |
“Сөздерді дұрыс айту және дыбыстау” |
||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Білімділік: Оқушыларға сөздерді дұрыс айтып түсіндіру және дыбыстарды анық атауға үйрету. Түзетушілік: Оқушылардың сөйлеу, ойлау және өз сезімдерін дұрыс жеткізу дағдыларын дамыту. Тәрбиелік: Балаларды отбасы мүшелерін құрметтеуге, мейірімділікке және өзіне сенімді болуға тәрбиелеу. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтыңбасы 3минут 3 минут 2 минут Жаңа сабақ 3минут 3 минут 3 минут Сабақтыңортасы 3минут 2минут 2минут 4 минут 3 минут 2 минут 5минут |
1. Ұйымдастырукезеңі: Сәлемдесу Сәлеметсіңдер ме,балалар! Көңіл-күйлерің қалай? Қазір жылдың қай мезгілі? Күздің қай айы? Қарашаның қаншасы? Аптаның қай күні? Бүгін ауа-райы қандай? Ендеше көңіл күйімізді көтеру үшін бір сергіп алайық! «Бақыт» деген не? «Балалар, бақыт – бұл адамның көңілі жақсы болып, өзіне ұнайтын нәрселер болған кездегі сезім. Әр адам бақытты бола алады» – деп қысқа әрі анық түсіндіреді. Суреттер арқылы түсіндіру Мұғалім әр түрлі суреттер көрсетеді (отбасы, ойыншықпен ойнаған бала, досымен тұрған бала). – «Мына бала неге көңілді?» – «Сендерге не қуаныш сыйлайды?» – «Сен үшін бақыт деген не?» – «Қашан өзіңді бақытты сезінесің?» «Демек, әрқайсымыздың бақытты қылатын нәрсе әртүрлі. Бірақ барлығымыздың өмірімізде қуаныш бар, сондықтан бәріміз бақытты баламыз» – деп оқушыларға қолдау сөз айтады. 1-тапсырма. Әткеншектегі бақытты балалар. Суретті бояйды, әткеншекті тербетуге икемдеп бүктейді. Өз ойдарын айтады.
2-тапсырма. Жұптық тапсырма. Берілген карточкалардағы әрекеттерді жұппен бірге қайталайды. Бұл балалар арасындағы достықтарын нығайту мақсатында.
Сергіту сәті. Бала бала балапан
3-тапсырма. Пазл құрастыру Суреттегі үлгіге қарап пазл құрастыру. Қандай сурет шыққанына мән беріп, сол туралы айтып беру.
4-тапсырма. Ойыншықтарды жинайық! Екі оқушы шығады өздеріне берілген ойыншықтарды ыдыстарына бөліп салады. Жарыс негізінде өткізіледі.
5-тапсырма. Жұптық жарыс! Екі оқушы шығады, суреттегі балаға тәттісін беру керек. Сол үшін жіпті тартып жарысады.
6-тапсырма. Біз бақытты баламыз! Плакатқа түрлі түсті бояумен алақан іздерін басады. |
Оқушылар сәлемдесіп,сұрақтарға жауап береді.
Балалар қысқа жауап береді.
Оқушылар бір-екі сөзбен жауап береді (мысалы: «Анаммен», «Ойыншық», «Досым»).
Оқушылар суретті бояп, әткеншек жасайды. Не жасағандарын айтады.
Жұппен кезекпен шығады. Тапсырманы орындайды.
Орындарынан тұрып сергіту сәтін орындайды.
Оқушылары орындарында отырып, өздеріне берілген пазлдарды құрайды.
Оқушылар жарыса ойыншықтарды жинайды
Оқушаылар балаға тәттісін жеткізеді
Балалар кезекпен бірлесе орындайды. |
Оқушылар- ды мадақтау
Оқушылар- ды мадақтау
Оқушылар- ды мадақтау Оқушылар-ды мадақтау
Оқушылар-ды мадақтау Оқушылар-ды мадақтау
Оқушылар-ды мадақтау Оқушылар-ды мадақтау
Оқушыларды Мадақтау
Оқушыларды мадақтау
Оқушыларды мадақтау
|
|
|
|
Сабақтыңсоңы 2 минут 2минут 3 минут |
Қорытынды: Сонымен, балалар, бүгін біз бақыт туралы әңгімелестік. Бақыт — адамның жүрегіне жылылық сыйлайтын жақсы сезім. -Сендер өздеріңді қашан бақытты сезінесіңдер? Әрқайсыңды бақытты ететін нәрсе бар: анаңның мейірімі, достар, ойын, жақсы сөз. -Сендерге кімдер қуаныш сыйлайды? (Балалар жауап береді.) Бақыт әрқайсымыздың жанымызда. Ол — жақсы сөз, мейірім, күлімдеу. -Бізбақытты болу үшін не істейаламыз Еңбастысы – әрдайыммейірімді, қуаныштыболып, бір-бірімізгекөмектесіпжүрейік. Сонда бақытбізденешқашаналыстамайды. Рефлексия: Эмоция арқылы Қуаныш – түсіндім Ашу – сұрағым бар Мұң – түсінбедім |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Оқушылар кері байланыс береді.
|
Оқушылар-ды мадақтау
Оқушылар- ды мадақтау
Оқушылар- ды мадақтау
|
|
|
Күтілетін нәтиже:
Біледі: Оқушылар «бақыт» ұғымын және оны білдіретін қарапайым мысалдарды біледі.
Түсінеді:Оқушылар өздерін бақытты ететін жағдайлар мен адамдардың маңызын түсінеді.
Меңгереді:Оқушылар өз сезімдерін қысқа, түсінікті сөздермен жеткізуді меңгереді.
шағым қалдыра аласыз






























