|
Тарау немесе бөлім атауы: |
10-бөлім: Жер байлығына аяулы көзқарас |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтың Т.А.Ә. |
Орынбаева Айгуль Абдоловна |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
4.03.2022 |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ш. Айтматов «Ана-Жер-Ана» повесі (үзінді)2сабақ |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары: |
6.3.6.1 Тақырып бойынша үйренген сөздерін қолдана отырып, мәтінде көтерілген мәселені шынайы өмірмен байланыстыру 6.5.6.1Сын-қимыл үстеулерін жазбаша жұмыстарда орынды қолдану
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Тақырып бойынша үйренген сөздерін қолданып ой толғайды, мәтінде көтерілген мәселені өмірмен байланыстырып талқылайды. Сын- қимыл үстеулерін жазбаша жұмыстарды қолданады. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Критерийлері |
Оқушылардың барлығы тақырып бойынша үйренген сөздерін қолданып, мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді,сын –қимыл үстеулерін қолданады Оқушылардың басым бөлігі тақырып бойынша үйренген сөздерін қолданып, мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді, ой толғайды, сын –қимыл үстеулерін ауызша жұмыстарда қолданады. Оқушылардың кейбірі тақырып бойынша үйренген сөздерін қолданып, мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді, ой толғайды,кейіпкер істеріне баға беріп, өмірмен байланыстырады, сын –қимыл үстеулерін жазба жұмыстарда орынды қолданады. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты Кезеңдері Ұйымдастыру |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу. |
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 4-5мин 3-4мин Сабақтың ортасы орындау 8-10мин Бағалау 6мин орындау 5мин тексеру 4мин Сабақтың соңы |
Мұғалім жаңа сабақтың мақсатымен таныстырады. Сөздерді бекіту
Өткен сабақта біз қандай шығарманың үзіндісімен таныстық? «Майсалбектің хаты» - М.Әуезов атындағы мемлекеттік қазақ драма театрының қойылымынан үзінді қарау
Миға шабуыл «Зерделі ой, ұтымды жауап»(алдыңғы білімді пысықтау) Шығарманың авторы кім? Ш.Айтматов «Ана –жер Ана повесінде не туралы баяндайды? Шығарманың кейіпкерлері кімдер ? Неге соғыс зұлымдыққа жатады? Толғанай бейнесі арқылы жазушы адамзатқа не айтқысы келді? 1 Тапсырма «5W»- 5 сұрақ әдісі арқылы топтарда Толғанай, Жер Ана, Майсалбек образдарына шағын талдау жасау(кесте бойынша сұрақтарға жауап беру арқылы)
Дескрипторы: 1. Шығарма кейіпкерінің бейнесі бойынша сұрақтарға жауап беру арқылы шағын талдау жасайды 2. Тапсырманы орындау барысында жаңа сөздерді қолданады.
2.Тапсырма 1.Майсалбек,Толғанайдың, ұлы, екінші, кетеді, соғысқа. 2.Барды,ол, соғысқа, өз еркімен. 3.Ол, орындауға,өте, маңызды, кетеді, тапсырманы. 4.Шығарманы, бұл, оқып шықтым, тез. Дескрипторы: 1.Берілген сөздерден орын тәртібін сақтап сөйлем құрайды 2.Сөйлемдерден сын-қимыл үстеулерін тауып белгілейді.
Сонымен балалар сабағымызды қорытындылай келе қалай ойлайсыңдар, біздің өтіп жатырған тарауымыз қалай аталады? Неліктен бұл тақырыпты өту барысында біз «Ана –жер ана»повесімен таныстық? Жер туралы нені ойлап түйіндеуге болады? Үйге тапсырма: 54б, 9 тапсырма Жер анаға хат жазып келіңдер(өз аттарыңнан,7-8 сөйлемнен тұратын) РЕФЛЕКСИЯ
|
Өз мүмкіндіктерінше сұрақтар таңдап(жуан, жіңішке сұрақтар) ,жауап береді.
Әр топ өз кейіпкерлері бойынша кесте алады, оқушылар жеке жеке кестені толтырады. Тапсырма орындалып болған соң әр топтан 1 өкіл оқып шығады, топ Басшылары баға береді.
Тапсырманы тақтадағы үлгі бойынша өз жұмыстарын тексеріп, өз жұмыстарын бағалайды.
Тапсырманы орындап болған соң, жұпта дәптерлерімен алмасып,бір-бірінің жұмысын бағалап, ой бөліседі.
|
1,2сұрақтардың дұрыс жауабына -1б 3,4,5 – ойын дұрыс жеткізіп(сөйлемінің құрылымдарында шағын 1 қате және сөздердің жалғауында 1 қате болған жағдайда) 3б Жаңа сөздерді орынды қолданса-1б Барлығы: 5б
3б-3сөйлем дұрыс құрылып, тек 1сөйлемде шағын қате болса 2б-2сөйлем дұрыс құрылып, 1 сөйлемде шағын қате болса 1б-1сөйлем дұрыс құрылып, 1сөйлемде шағын қате ,2мүлдем дұрыс құрылмаса 1б- сын –қимыл үстеулер дұрыс белгіленсе Барлығы: 4 балл
|
Слайд№1,2 Слайд№3
Слайд №4 Бейнесюжет
Слайд№5,6
Слайд №7
Слайд №8,9
Слайд №10
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ,тақырыбы "Ш. Айтматов «Ана-Жер-Ана» повесі" (үзінді)2сабақ , Т2
Ашық сабақ,тақырыбы "Ш. Айтматов «Ана-Жер-Ана» повесі" (үзінді)2сабақ , Т2
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
10-бөлім: Жер байлығына аяулы көзқарас |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтың Т.А.Ә. |
Орынбаева Айгуль Абдоловна |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
4.03.2022 |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ш. Айтматов «Ана-Жер-Ана» повесі (үзінді)2сабақ |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары: |
6.3.6.1 Тақырып бойынша үйренген сөздерін қолдана отырып, мәтінде көтерілген мәселені шынайы өмірмен байланыстыру 6.5.6.1Сын-қимыл үстеулерін жазбаша жұмыстарда орынды қолдану
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Тақырып бойынша үйренген сөздерін қолданып ой толғайды, мәтінде көтерілген мәселені өмірмен байланыстырып талқылайды. Сын- қимыл үстеулерін жазбаша жұмыстарды қолданады. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Критерийлері |
Оқушылардың барлығы тақырып бойынша үйренген сөздерін қолданып, мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді,сын –қимыл үстеулерін қолданады Оқушылардың басым бөлігі тақырып бойынша үйренген сөздерін қолданып, мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді, ой толғайды, сын –қимыл үстеулерін ауызша жұмыстарда қолданады. Оқушылардың кейбірі тақырып бойынша үйренген сөздерін қолданып, мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді, ой толғайды,кейіпкер істеріне баға беріп, өмірмен байланыстырады, сын –қимыл үстеулерін жазба жұмыстарда орынды қолданады. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты Кезеңдері Ұйымдастыру |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу. |
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 4-5мин 3-4мин Сабақтың ортасы орындау 8-10мин Бағалау 6мин орындау 5мин тексеру 4мин Сабақтың соңы |
Мұғалім жаңа сабақтың мақсатымен таныстырады. Сөздерді бекіту
Өткен сабақта біз қандай шығарманың үзіндісімен таныстық? «Майсалбектің хаты» - М.Әуезов атындағы мемлекеттік қазақ драма театрының қойылымынан үзінді қарау
Миға шабуыл «Зерделі ой, ұтымды жауап»(алдыңғы білімді пысықтау) Шығарманың авторы кім? Ш.Айтматов «Ана –жер Ана повесінде не туралы баяндайды? Шығарманың кейіпкерлері кімдер ? Неге соғыс зұлымдыққа жатады? Толғанай бейнесі арқылы жазушы адамзатқа не айтқысы келді? 1 Тапсырма «5W»- 5 сұрақ әдісі арқылы топтарда Толғанай, Жер Ана, Майсалбек образдарына шағын талдау жасау(кесте бойынша сұрақтарға жауап беру арқылы)
Дескрипторы: 1. Шығарма кейіпкерінің бейнесі бойынша сұрақтарға жауап беру арқылы шағын талдау жасайды 2. Тапсырманы орындау барысында жаңа сөздерді қолданады.
2.Тапсырма 1.Майсалбек,Толғанайдың, ұлы, екінші, кетеді, соғысқа. 2.Барды,ол, соғысқа, өз еркімен. 3.Ол, орындауға,өте, маңызды, кетеді, тапсырманы. 4.Шығарманы, бұл, оқып шықтым, тез. Дескрипторы: 1.Берілген сөздерден орын тәртібін сақтап сөйлем құрайды 2.Сөйлемдерден сын-қимыл үстеулерін тауып белгілейді.
Сонымен балалар сабағымызды қорытындылай келе қалай ойлайсыңдар, біздің өтіп жатырған тарауымыз қалай аталады? Неліктен бұл тақырыпты өту барысында біз «Ана –жер ана»повесімен таныстық? Жер туралы нені ойлап түйіндеуге болады? Үйге тапсырма: 54б, 9 тапсырма Жер анаға хат жазып келіңдер(өз аттарыңнан,7-8 сөйлемнен тұратын) РЕФЛЕКСИЯ
|
Өз мүмкіндіктерінше сұрақтар таңдап(жуан, жіңішке сұрақтар) ,жауап береді.
Әр топ өз кейіпкерлері бойынша кесте алады, оқушылар жеке жеке кестені толтырады. Тапсырма орындалып болған соң әр топтан 1 өкіл оқып шығады, топ Басшылары баға береді.
Тапсырманы тақтадағы үлгі бойынша өз жұмыстарын тексеріп, өз жұмыстарын бағалайды.
Тапсырманы орындап болған соң, жұпта дәптерлерімен алмасып,бір-бірінің жұмысын бағалап, ой бөліседі.
|
1,2сұрақтардың дұрыс жауабына -1б 3,4,5 – ойын дұрыс жеткізіп(сөйлемінің құрылымдарында шағын 1 қате және сөздердің жалғауында 1 қате болған жағдайда) 3б Жаңа сөздерді орынды қолданса-1б Барлығы: 5б
3б-3сөйлем дұрыс құрылып, тек 1сөйлемде шағын қате болса 2б-2сөйлем дұрыс құрылып, 1 сөйлемде шағын қате болса 1б-1сөйлем дұрыс құрылып, 1сөйлемде шағын қате ,2мүлдем дұрыс құрылмаса 1б- сын –қимыл үстеулер дұрыс белгіленсе Барлығы: 4 балл
|
Слайд№1,2 Слайд№3
Слайд №4 Бейнесюжет
Слайд№5,6
Слайд №7
Слайд №8,9
Слайд №10
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















