|
Мұғалімнің аты-жөні |
Пәні |
сыныбы |
Сабақтың тақырыбы |
|
Сатыбалдиева Мейрамгул Бахытқызы |
Ана тілі |
4 «б» |
Өтебай Тұрманжановтың «Жаралы торғай» өлеңі |
|
Сілтеме |
4-сынып Анатілі оқулығы, әдістемелік Алматы «Атамұра» 2011 жыл. Авторлары: С.Рахметова, Т.Әбдікәрімова, Р.Базарбекова Ақынның өмірбаяны, Google сайты, «Әдеби әлем» сайты |
||
|
Жалпы мақсаттар |
Ақынның өмір жолына тоқталу. Өлеңнің көркемдік ерекшеліктеріне талдау жасау, негізгі идеясымен танысу |
||
|
Оқыту нәтижесі |
Сыни ойлауды дамыту, алған білімдерін өмірмен байланыстыра білу |
||
|
Негізгі идеялар |
Теориялық білімді практикамен ұштастыра білу, ойларын еркін жеткізу. |
||
|
Қолданылған модульдер |
1,2,23,4,5,6,7 модуль |
||
|
Тапсырмалар |
|
||
Сабақ бойынша мұғалімнің
жазбалары
Ұйымдастыру бөлімі
А) Амандасу
Ә) Оқушыларды түгендеу
Б) Жемістер бойынша топқа бөлу
Жаңа сабақ бойынша жасалатын жұмыстар
|
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Уақыты |
|
Амандасып, сынып оқушыларын түгендеп, таңдаған жемістеріне қарай топқа бөлемін. Оқушыларың көңіл күйіне назар аударамын Үн таспадан құстың дауысын тыңдату Үн таспадан өлеңді тыңдатамын Жауаптарын толықтырамын Постер таратамын Постер, бояу карандаштар таратамын |
Сабаққа барар жол Психологиялық тренинг 1-тапсырма «Бір айналым сөйлесу» үйге берілген «Көктем» өлеңін айту 2-тапсырма «Түрткі болу» сұрақтары Құстың дауысын тыңдай отырып қандай құс көз алдарыңа келді? Жылдың қай мезгілінде сайрап тұрған құс? 3-тапсырма «Ой қозғау»
4- тапсырма «Жаралы торғай» өлеңін мәнерлеп оқу 5-тапсырма «Мағынаны тану»
6-тапсырма «Венн диаграммасы» Өтебай Тұрманжанов Ұшуға әлдеқайда ұмтылады, Құндыздай қара жүні құлпырады. Көзінен қорғасындай мұңды көріп, Аяныш жан-тәнімді шымшылады. Мәриям Хакімжанова Жаңарды, жасылданды жердің беті, Құс келіп, көріктенді көлдің шеті. Мал төлдеп, баулар гүлдеп, көктеді егіс, Ғажап қой табиғаттың құдіреті 7-тапсырма «Ой толғаныс» Өлең жолдары бойынша сурет салу 8- тапсырма «Жаралы торғай» тақырыбына 5 жолды өлең құрастыру Бекіту тапсырмасы «Мен түйген ой» топтастыру |
1 минут 5 минут
2 2 минут 5 минут
5 минут
5
10минут 5 минут |
Бағалау китерийлері
-
«Бір айналым сөйлесу» – 2
-
«Түрткі болу» сұрақтары -2
-
«Ой қозғау» - 2
-
«Жаралы торғай» өлеңді мәнерлеп оқу – 2
-
«Мағынаны тану» - 2
-
«Венн диаграммасы» - 2
-
«Ой толғаныс» -2
-
Өлең құрастыру – 2
|
Сабақтың тақырыбы: |
Абай Құнанбаев .Жаз |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Жаз» өлеңінің мазмүнын идеясын ашу. Оқушылардың Абай туралы түсініктерін кеңейту. |
|
|
Оқу нәтижесі: |
Қоршаған ортаның сырларын қызықтыру. |
|
|
Түйінді идеялар: |
Оқушыларды топқа бөліп алғаннан кейін сыныпта психологиялық ахуал туғыза отырып,сын тұрғысынан ойлау тапсырмаларын орындатуға өз бетімен жұмыс жасауға,сабақ соңында формативті бағалайды. |
|
|
Ресурстар немесе құрал-жабдықтар: |
Оқулық, бағалау парағы, суреттер, бейне материал, интерактивтік тақта. |
|
|
Тапсырмалар немесе жаттығулар
|
І. Ұйымдастыру бөлімі: Психологиялық дайындық Шаттық шеңберінде « мен қандаймын» деген тренинг өткіземіз. Шарты: Сыныптағы әр оқушы өзінің есімі қандай әріптен басталса,оған сол әріптен басталатын бойындағы ең жақсы бір қасиетін айтады. ІІ.Топқа бөлу.Тақтадағы ілінген қызыл,жасыл, сары стикерлерді таңдап алу.
ІІІ.Үй тапсырмасын тексеру. «Конверт-сұрақ» ойыны арқылы өткен тарауды қайталау мақсатында үш топ конверт-сұрақтарына жауап жазады, топта талқылайды. |
1 мин
5мин
5мин
|
|
Білу |
ІV. Қызығушылықты ояту. «Ой қозғау» Интерактивті тақтада жаз мезгілінің суреттерін көрсету. -Балалар суретте нелер бейнеленген? Жылдың қай мезгілі? Сурет бойынша әңгімелеу? Оқушылар суретке қарай отырып «Топтастыру»стратегиясымен жұмыс жасайды. |
5мин |
|
Түсіну |
V. Мағынаны тану. Шығармашылық тапсырма. І. Топ.Абайдың өміріне түсінік беру. ІІ. Топ. Жаз мезгілінің суретін салып түсіндіру. ІІІ. Топ. Абайдың 1 өлеңін жатқа айту Оқулықпен жұмыс: «Бір айналым сөйлесу»стратегиясы бойынша өлеңді мәнерлеп оқыту. VІ. Сергіту сәті. |
10 мин
2мин |
|
Қолдану |
Топтық жұмыс. 1.топ Жаз мезгіліне эссе жазу. 2.топ БҮҮ-стратегиясымен жұмыс. 3.топ Бес жол өлең стратегиясымен жұмыс. |
5 |
|
Талдау |
VІІ. «Ой толғаныс» «Тақырыптық түйінді сөздер» ойыны арқылы 3топқа үш түрлі тапсырма беріледі. 1 топ: Қыс пен жаз . 2 топ: Көктем мен жаз. 3 топ: Күз бен жаз. |
10 мин |
|
Жинақтау |
VІІІ. «кір жаятын жіп» арқылы сабақты қорыту. |
2 мин |
|
|
ІХ. Уйге тапсырма: Өлеңді жаттау.Жаз мезгіліне байланысты мақал-мәтелдер жазып келу. |
|
|
|
Х. Бағалау критериясы арқылы топ басшысы бағалайды. |
|
|
Оқушының аты-жөні |
Үй тапсырма-сының сұрақтарына жауап беруі |
Сурет бойынша әңгіме құрауы |
Жаңа сабакты меңгеруі |
Өлеңді мәнерлеп оқуы |
Топпен жұмыс жасауы |
Ұпай саны б |
|
|
Аружан А |
|
|
|
|
|
|
|
|
Салтанат |
|
|
|
|
|
|
|
|
Дастан |
|
|
|
|
|
|
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Пәні |
сыныбы |
Сабақтың тақырыбы |
|
Сатыбалдиева мейрамгүл |
Ана тілі |
4 «б» |
Өтебай Тұрманжановтың «Қарлығаш» өлеңі |
|
Сілтеме |
4-сынып Анатілі оқулығы, әдістемелік Алматы «Атамұра» 2011 жыл. Авторлары: С.Рахметова, Т.Әбдікәрімова, Р.Базарбекова Ақынның өмірбаяны, Google сайты, «Әдеби әлем» сайты |
||
|
Жалпы мақсаттар |
Ақынның өмір жолына тоқталу. Өлеңнің мазмұнын ашу, көркемдік ерекшеліктеріне талдау жасау. |
||
|
Оқыту нәтижесі |
Сыни ойлауды дамыту, алған білімдерін өмірмен байланыстыра білу |
||
|
Негізгі идеялар |
Теориялық білімді практикамен ұштастыра білу, ойларын еркін жеткізу. |
||
|
Қолданылған модульдер |
1,2,23,4,5,6,7 модуль |
||
|
Тапсырмалар |
|
||
Сабақ бойынша мұғалімнің жазбалары
Ұйымдастыру бөлімі
-
Амандасу
-
Оқушыларды түгендеу
-
Сандар бойынша топқа бөлу
Жаңа сабақ бойынша жасалатын жұмыстар
|
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Уақыты |
|
Амандасып, сынып оқушыларын түгендеп, таңдаған сандарына қарай топқа бөлемін. Көңіл күйлеріне назар аударамын. Топтық тапсырма беремін, сұрақтар қоямын. Топтық жұмыс беремін Постер , карандаш таратамын Дәптерге, тақтаға тақырыпты жазамыз Жауаптарын толықтырамын Постер, карандаш таратамын Видео ролик қосу Постер, қарандаштар таратамын
Үйге тапсырма: Бағалау |
Сабаққа барар жол Психологиялық тренинг 1 тапсырма «Ізденген жетер мұратқа» үй тапсырмасы 1-топ Өлеңді жатқа оқу 2-топ Торғайдың не үшін ән салуға зауқы болмады? Торғайға мінездеме бер. 3-топ Торғайдың қасына жақындаған кезде ол не істеді? Автордың айтайын деген негізгі ой қандай? 2-тапсырма «Ой қозғау»
3-тапсырма 1-топ Қарлығаш туралы қандай табиғат болжамдарын білесіңдер. 2-топ Қарлығаш туралы қандай ертегі, мультфильмдер білесіңдер 3-топ Біздің жерімізде қандай құстар тіршілік етеді 4-тапсырма «Қарлығаш» өлеңін мәнерлеп оқу
5-тапсырма «Мағынаны тану»
6-тапсырма Оқулықпен, тақтамен жұмыс Өлеңді талдау 1-топ Қарлығаш, дәуіт, жыланға сипаттама бер 2-топ Өлеңде айтылған жақсы қасиеттерді теріп айт 3-топ Өлеңде айтылған жаман қасиеттерді теріп айт Сергіту сәті «Қарлығаштың құйрығы неге айыр» ертегісін тыңдау «Қарлығаш» өлеңі бойынша сюжетті сурет салу Шығармашылық жұмыс 7-тапсырма 1-топ Өлеңдегі басты кейіпкерлерге 5 жолды өлең құра 2-топ Қарлығаш туралы шағын әңгіме құрастыр 3-топ Қарлығаштың пайдасы туралы өз ойыңнан ертегі құрастыр Бекіту тапсырмасы 8-тапсырма «Топтастыру» Мен бүгін не білдім?
Ө. Тұрманжанов Қарлығаш Достық, қара ниеттілік жауыздық, мейірімділік еңбекқорлық т.б. Өлеңді оқып, мазмұнын айту Топта бір - бірін бағалайды |
1 минут 5 минут 3 минут 5 минут 5 минут 5 минут 5 минут
3 минут 5 минут 5минут 2минут 1 минут |
Формативті бағалау- оқушылардың өз ойынан жазған шығармаларын бағалау үшін қолданамын
Бағалау критерийлері:
-
«Ізденген жетер мұратқа» үй тапсырмасы - 2
-
«Топтастыру» - 2
-
«Ой қозғау» - 2
-
«Мағынаны тану» -2
-
Оқулықпен жұмыс -2
-
«Сергіту сәті» видео ролик - 2
-
«Мен қиялшыл баламын» шығармашылық жұмыс -2
-
«Топтастыру» бүгін мен не білдім? -2
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Пәні |
сыныбы |
Сабақтың тақырыбы |
|
Сатыбалдиева мейрамгүл Бахытқызы |
Ана тілі |
4 «б» |
Кәрім Сауғабаев «Нан туралы өлең» |
|
Сілтеме |
4-сынып Анатілі оқулығы, әдістемелік Алматы «Атамұра» 2011 жыл. Авторлары: С.Рахметова, Т.Әбдікәрімова, Р.Базарбекова Ақынның өмірбаяны, Google сайты, «Әдеби әлем» сайты |
||
|
Жалпы мақсаттар |
Ақынның өмір жолына тоқталу. Өлеңнің көркемдік ерекшеліктеріне талдау жасау, негізгі идеясымен танысу |
||
|
Оқыту нәтижесі |
Сыни ойлауды дамыту, алған білімдерін өмірмен байланыстыра білу |
||
|
Негізгі идеялар |
Теориялық білімді практикамен ұштастыра білу, ойларын еркін жеткізу. |
||
|
Қолданылған модульдер |
1,2,23,4,5,6,7 модуль |
||
|
Тапсырмалар |
|
||
Сабақ бойынша мұғалімнің жазбалары
Ұйымдастыру бөлімі
А) Амандасу
Ә) Оқушыларды түгендеу
Б) Нан түрлері бойынша топқа бөлу
Жаңа сабақ бойынша жасалатын жұмыстар
|
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Уақыты |
||||||
|
Амандасып, сынып оқушыларын түгендеп, таңдаған нан түрлеріне қарай топқа бөлемін. Оқушылардың көңіл-күйіне көңіл бөлемін Топтық тапсырма беремін, сұрақтар қоямын. Топтық жұмыс беремін Постер , карандаш таратамын Постер, карандаш таратамын Жауаптарын толықтырамын Үйге тапсырма:
Бағалау |
Сабаққа барар жол Слайдқа назар аударады Жануарлар
Үй жануарлары Жабайы жануарлар 1-тапсырма «Қызығушылықты ояту» сұрақтары
2-тапсырма «Көп оқыған біледі» үй тапсырмасын тексеру Рольдік ойын арқылы оқушылар үйге берілген «Түлік туралы сабақ» тақырыбын жатқа орындайды. 3-тапсырма «Ой қозғау» «Нан қалай өндіріледі» тақырыбына топпен сурет салу 4-тапсырма Кәрім Сауғабаевтың «Нан туралы өлең»тақырыбын мәнерлеп оқу. 5-тапсырма «Мағынаны тану»
Сергіту сәті Нанның өндірілуі туралы видео ролик тамашалау 6- тапсырма Тақтамен жұмыс Өлеңді талдау 1-топ Нан туралы қадай мақал-мәтел білеміз 2-топ Нан туралы қандай өлең жолдарын білеміз 3-топ Нанның қандай түрлерін білеміз 7-тапсырма Шығармашылық жұмыс Өлеңдегі ұқсас сөздер арқылы бір шумақ өлең құрастырып жаз. Мысалы: О, адамдар! .... .... ақтаңдар, .... .... баспаңдар, .... .... ..... ....., .... .... сақтаңдар. «Ой толғаныс»
Өлеңді жаттау
Топта бір-бірін бағалайды. |
2мин
5 мин
5 мин
10мин
10 мин
3 мин
10 мин
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақтар топтамасы
Ашық сабақтар топтамасы
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Пәні |
сыныбы |
Сабақтың тақырыбы |
|
Сатыбалдиева Мейрамгул Бахытқызы |
Ана тілі |
4 «б» |
Өтебай Тұрманжановтың «Жаралы торғай» өлеңі |
|
Сілтеме |
4-сынып Анатілі оқулығы, әдістемелік Алматы «Атамұра» 2011 жыл. Авторлары: С.Рахметова, Т.Әбдікәрімова, Р.Базарбекова Ақынның өмірбаяны, Google сайты, «Әдеби әлем» сайты |
||
|
Жалпы мақсаттар |
Ақынның өмір жолына тоқталу. Өлеңнің көркемдік ерекшеліктеріне талдау жасау, негізгі идеясымен танысу |
||
|
Оқыту нәтижесі |
Сыни ойлауды дамыту, алған білімдерін өмірмен байланыстыра білу |
||
|
Негізгі идеялар |
Теориялық білімді практикамен ұштастыра білу, ойларын еркін жеткізу. |
||
|
Қолданылған модульдер |
1,2,23,4,5,6,7 модуль |
||
|
Тапсырмалар |
|
||
Сабақ бойынша мұғалімнің
жазбалары
Ұйымдастыру бөлімі
А) Амандасу
Ә) Оқушыларды түгендеу
Б) Жемістер бойынша топқа бөлу
Жаңа сабақ бойынша жасалатын жұмыстар
|
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Уақыты |
|
Амандасып, сынып оқушыларын түгендеп, таңдаған жемістеріне қарай топқа бөлемін. Оқушыларың көңіл күйіне назар аударамын Үн таспадан құстың дауысын тыңдату Үн таспадан өлеңді тыңдатамын Жауаптарын толықтырамын Постер таратамын Постер, бояу карандаштар таратамын |
Сабаққа барар жол Психологиялық тренинг 1-тапсырма «Бір айналым сөйлесу» үйге берілген «Көктем» өлеңін айту 2-тапсырма «Түрткі болу» сұрақтары Құстың дауысын тыңдай отырып қандай құс көз алдарыңа келді? Жылдың қай мезгілінде сайрап тұрған құс? 3-тапсырма «Ой қозғау»
4- тапсырма «Жаралы торғай» өлеңін мәнерлеп оқу 5-тапсырма «Мағынаны тану»
6-тапсырма «Венн диаграммасы» Өтебай Тұрманжанов Ұшуға әлдеқайда ұмтылады, Құндыздай қара жүні құлпырады. Көзінен қорғасындай мұңды көріп, Аяныш жан-тәнімді шымшылады. Мәриям Хакімжанова Жаңарды, жасылданды жердің беті, Құс келіп, көріктенді көлдің шеті. Мал төлдеп, баулар гүлдеп, көктеді егіс, Ғажап қой табиғаттың құдіреті 7-тапсырма «Ой толғаныс» Өлең жолдары бойынша сурет салу 8- тапсырма «Жаралы торғай» тақырыбына 5 жолды өлең құрастыру Бекіту тапсырмасы «Мен түйген ой» топтастыру |
1 минут 5 минут
2 2 минут 5 минут
5 минут
5
10минут 5 минут |
Бағалау китерийлері
-
«Бір айналым сөйлесу» – 2
-
«Түрткі болу» сұрақтары -2
-
«Ой қозғау» - 2
-
«Жаралы торғай» өлеңді мәнерлеп оқу – 2
-
«Мағынаны тану» - 2
-
«Венн диаграммасы» - 2
-
«Ой толғаныс» -2
-
Өлең құрастыру – 2
|
Сабақтың тақырыбы: |
Абай Құнанбаев .Жаз |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Жаз» өлеңінің мазмүнын идеясын ашу. Оқушылардың Абай туралы түсініктерін кеңейту. |
|
|
Оқу нәтижесі: |
Қоршаған ортаның сырларын қызықтыру. |
|
|
Түйінді идеялар: |
Оқушыларды топқа бөліп алғаннан кейін сыныпта психологиялық ахуал туғыза отырып,сын тұрғысынан ойлау тапсырмаларын орындатуға өз бетімен жұмыс жасауға,сабақ соңында формативті бағалайды. |
|
|
Ресурстар немесе құрал-жабдықтар: |
Оқулық, бағалау парағы, суреттер, бейне материал, интерактивтік тақта. |
|
|
Тапсырмалар немесе жаттығулар
|
І. Ұйымдастыру бөлімі: Психологиялық дайындық Шаттық шеңберінде « мен қандаймын» деген тренинг өткіземіз. Шарты: Сыныптағы әр оқушы өзінің есімі қандай әріптен басталса,оған сол әріптен басталатын бойындағы ең жақсы бір қасиетін айтады. ІІ.Топқа бөлу.Тақтадағы ілінген қызыл,жасыл, сары стикерлерді таңдап алу.
ІІІ.Үй тапсырмасын тексеру. «Конверт-сұрақ» ойыны арқылы өткен тарауды қайталау мақсатында үш топ конверт-сұрақтарына жауап жазады, топта талқылайды. |
1 мин
5мин
5мин
|
|
Білу |
ІV. Қызығушылықты ояту. «Ой қозғау» Интерактивті тақтада жаз мезгілінің суреттерін көрсету. -Балалар суретте нелер бейнеленген? Жылдың қай мезгілі? Сурет бойынша әңгімелеу? Оқушылар суретке қарай отырып «Топтастыру»стратегиясымен жұмыс жасайды. |
5мин |
|
Түсіну |
V. Мағынаны тану. Шығармашылық тапсырма. І. Топ.Абайдың өміріне түсінік беру. ІІ. Топ. Жаз мезгілінің суретін салып түсіндіру. ІІІ. Топ. Абайдың 1 өлеңін жатқа айту Оқулықпен жұмыс: «Бір айналым сөйлесу»стратегиясы бойынша өлеңді мәнерлеп оқыту. VІ. Сергіту сәті. |
10 мин
2мин |
|
Қолдану |
Топтық жұмыс. 1.топ Жаз мезгіліне эссе жазу. 2.топ БҮҮ-стратегиясымен жұмыс. 3.топ Бес жол өлең стратегиясымен жұмыс. |
5 |
|
Талдау |
VІІ. «Ой толғаныс» «Тақырыптық түйінді сөздер» ойыны арқылы 3топқа үш түрлі тапсырма беріледі. 1 топ: Қыс пен жаз . 2 топ: Көктем мен жаз. 3 топ: Күз бен жаз. |
10 мин |
|
Жинақтау |
VІІІ. «кір жаятын жіп» арқылы сабақты қорыту. |
2 мин |
|
|
ІХ. Уйге тапсырма: Өлеңді жаттау.Жаз мезгіліне байланысты мақал-мәтелдер жазып келу. |
|
|
|
Х. Бағалау критериясы арқылы топ басшысы бағалайды. |
|
|
Оқушының аты-жөні |
Үй тапсырма-сының сұрақтарына жауап беруі |
Сурет бойынша әңгіме құрауы |
Жаңа сабакты меңгеруі |
Өлеңді мәнерлеп оқуы |
Топпен жұмыс жасауы |
Ұпай саны б |
|
|
Аружан А |
|
|
|
|
|
|
|
|
Салтанат |
|
|
|
|
|
|
|
|
Дастан |
|
|
|
|
|
|
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Пәні |
сыныбы |
Сабақтың тақырыбы |
|
Сатыбалдиева мейрамгүл |
Ана тілі |
4 «б» |
Өтебай Тұрманжановтың «Қарлығаш» өлеңі |
|
Сілтеме |
4-сынып Анатілі оқулығы, әдістемелік Алматы «Атамұра» 2011 жыл. Авторлары: С.Рахметова, Т.Әбдікәрімова, Р.Базарбекова Ақынның өмірбаяны, Google сайты, «Әдеби әлем» сайты |
||
|
Жалпы мақсаттар |
Ақынның өмір жолына тоқталу. Өлеңнің мазмұнын ашу, көркемдік ерекшеліктеріне талдау жасау. |
||
|
Оқыту нәтижесі |
Сыни ойлауды дамыту, алған білімдерін өмірмен байланыстыра білу |
||
|
Негізгі идеялар |
Теориялық білімді практикамен ұштастыра білу, ойларын еркін жеткізу. |
||
|
Қолданылған модульдер |
1,2,23,4,5,6,7 модуль |
||
|
Тапсырмалар |
|
||
Сабақ бойынша мұғалімнің жазбалары
Ұйымдастыру бөлімі
-
Амандасу
-
Оқушыларды түгендеу
-
Сандар бойынша топқа бөлу
Жаңа сабақ бойынша жасалатын жұмыстар
|
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Уақыты |
|
Амандасып, сынып оқушыларын түгендеп, таңдаған сандарына қарай топқа бөлемін. Көңіл күйлеріне назар аударамын. Топтық тапсырма беремін, сұрақтар қоямын. Топтық жұмыс беремін Постер , карандаш таратамын Дәптерге, тақтаға тақырыпты жазамыз Жауаптарын толықтырамын Постер, карандаш таратамын Видео ролик қосу Постер, қарандаштар таратамын
Үйге тапсырма: Бағалау |
Сабаққа барар жол Психологиялық тренинг 1 тапсырма «Ізденген жетер мұратқа» үй тапсырмасы 1-топ Өлеңді жатқа оқу 2-топ Торғайдың не үшін ән салуға зауқы болмады? Торғайға мінездеме бер. 3-топ Торғайдың қасына жақындаған кезде ол не істеді? Автордың айтайын деген негізгі ой қандай? 2-тапсырма «Ой қозғау»
3-тапсырма 1-топ Қарлығаш туралы қандай табиғат болжамдарын білесіңдер. 2-топ Қарлығаш туралы қандай ертегі, мультфильмдер білесіңдер 3-топ Біздің жерімізде қандай құстар тіршілік етеді 4-тапсырма «Қарлығаш» өлеңін мәнерлеп оқу
5-тапсырма «Мағынаны тану»
6-тапсырма Оқулықпен, тақтамен жұмыс Өлеңді талдау 1-топ Қарлығаш, дәуіт, жыланға сипаттама бер 2-топ Өлеңде айтылған жақсы қасиеттерді теріп айт 3-топ Өлеңде айтылған жаман қасиеттерді теріп айт Сергіту сәті «Қарлығаштың құйрығы неге айыр» ертегісін тыңдау «Қарлығаш» өлеңі бойынша сюжетті сурет салу Шығармашылық жұмыс 7-тапсырма 1-топ Өлеңдегі басты кейіпкерлерге 5 жолды өлең құра 2-топ Қарлығаш туралы шағын әңгіме құрастыр 3-топ Қарлығаштың пайдасы туралы өз ойыңнан ертегі құрастыр Бекіту тапсырмасы 8-тапсырма «Топтастыру» Мен бүгін не білдім?
Ө. Тұрманжанов Қарлығаш Достық, қара ниеттілік жауыздық, мейірімділік еңбекқорлық т.б. Өлеңді оқып, мазмұнын айту Топта бір - бірін бағалайды |
1 минут 5 минут 3 минут 5 минут 5 минут 5 минут 5 минут
3 минут 5 минут 5минут 2минут 1 минут |
Формативті бағалау- оқушылардың өз ойынан жазған шығармаларын бағалау үшін қолданамын
Бағалау критерийлері:
-
«Ізденген жетер мұратқа» үй тапсырмасы - 2
-
«Топтастыру» - 2
-
«Ой қозғау» - 2
-
«Мағынаны тану» -2
-
Оқулықпен жұмыс -2
-
«Сергіту сәті» видео ролик - 2
-
«Мен қиялшыл баламын» шығармашылық жұмыс -2
-
«Топтастыру» бүгін мен не білдім? -2
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Пәні |
сыныбы |
Сабақтың тақырыбы |
|
Сатыбалдиева мейрамгүл Бахытқызы |
Ана тілі |
4 «б» |
Кәрім Сауғабаев «Нан туралы өлең» |
|
Сілтеме |
4-сынып Анатілі оқулығы, әдістемелік Алматы «Атамұра» 2011 жыл. Авторлары: С.Рахметова, Т.Әбдікәрімова, Р.Базарбекова Ақынның өмірбаяны, Google сайты, «Әдеби әлем» сайты |
||
|
Жалпы мақсаттар |
Ақынның өмір жолына тоқталу. Өлеңнің көркемдік ерекшеліктеріне талдау жасау, негізгі идеясымен танысу |
||
|
Оқыту нәтижесі |
Сыни ойлауды дамыту, алған білімдерін өмірмен байланыстыра білу |
||
|
Негізгі идеялар |
Теориялық білімді практикамен ұштастыра білу, ойларын еркін жеткізу. |
||
|
Қолданылған модульдер |
1,2,23,4,5,6,7 модуль |
||
|
Тапсырмалар |
|
||
Сабақ бойынша мұғалімнің жазбалары
Ұйымдастыру бөлімі
А) Амандасу
Ә) Оқушыларды түгендеу
Б) Нан түрлері бойынша топқа бөлу
Жаңа сабақ бойынша жасалатын жұмыстар
|
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Уақыты |
||||||
|
Амандасып, сынып оқушыларын түгендеп, таңдаған нан түрлеріне қарай топқа бөлемін. Оқушылардың көңіл-күйіне көңіл бөлемін Топтық тапсырма беремін, сұрақтар қоямын. Топтық жұмыс беремін Постер , карандаш таратамын Постер, карандаш таратамын Жауаптарын толықтырамын Үйге тапсырма:
Бағалау |
Сабаққа барар жол Слайдқа назар аударады Жануарлар
Үй жануарлары Жабайы жануарлар 1-тапсырма «Қызығушылықты ояту» сұрақтары
2-тапсырма «Көп оқыған біледі» үй тапсырмасын тексеру Рольдік ойын арқылы оқушылар үйге берілген «Түлік туралы сабақ» тақырыбын жатқа орындайды. 3-тапсырма «Ой қозғау» «Нан қалай өндіріледі» тақырыбына топпен сурет салу 4-тапсырма Кәрім Сауғабаевтың «Нан туралы өлең»тақырыбын мәнерлеп оқу. 5-тапсырма «Мағынаны тану»
Сергіту сәті Нанның өндірілуі туралы видео ролик тамашалау 6- тапсырма Тақтамен жұмыс Өлеңді талдау 1-топ Нан туралы қадай мақал-мәтел білеміз 2-топ Нан туралы қандай өлең жолдарын білеміз 3-топ Нанның қандай түрлерін білеміз 7-тапсырма Шығармашылық жұмыс Өлеңдегі ұқсас сөздер арқылы бір шумақ өлең құрастырып жаз. Мысалы: О, адамдар! .... .... ақтаңдар, .... .... баспаңдар, .... .... ..... ....., .... .... сақтаңдар. «Ой толғаныс»
Өлеңді жаттау
Топта бір-бірін бағалайды. |
2мин
5 мин
5 мин
10мин
10 мин
3 мин
10 мин
|
шағым қалдыра аласыз

минут
минут



мин
ағасы














