|
Бөлімі: |
4-бөлім. «Python тілінде алгоритмдерді программалау» |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мухамбетжанова А.Н |
|
Күні: |
30.01.2024ж. |
|
Сыныбы: 7 «К» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
§20. Тармақталған алгоритмдерді программалау |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.3.2.1 - Python программалау тілінде тармақталған алгоритмдерді жазады. |
|
Сабақтың мақсаты |
Тармақталған алгоритммен танысады Тармақталған алгоритмдерді құруды және бағдарламаны жазып үйренеді |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы
3 мин. |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі 1. Сәлемдесу. 2. Оқушыларды түгендеу. 3.Психологиялық ахуал «Көңіл-күй» шарты |
1. Мұғаліммен амандасады. |
|
Жұмыс дәптері
|
||||
|
7 мин.
|
Үй тапсырмасын қайталау «Квест ойын» Joyteka платформасы бойынша «Сұрақ менен, жауап сенен» әдісі арқылы алдыңғы тақырыпқа байланысты төменде берілген сұрақтарға жауап береді және жаңа тақырыпты ашады.
|
|
Бағалау: Оқушыларға «Медаль» тарату арқылы бағалау. 1 медаль 1 балл |
|
||||
|
Сабақтың ортасы 25 мин
|
1.Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. 2.Жаңа тақырыпты түсіндіру. 3.Слайд материалы арқылы таныстырылым жасайды. Алгоритм дегеніміз-реттелген амалдар жиыны, кезекпен орындалатын операциялар тізімі. Программалау барысында алгоритмдер 3 түрге бөлінеді.
Тармақталған алгоритм- орындалуы керек қадам белгілі бір шарттың орындалу немесе орындалмауына байланысты жүзеге асырылатын алгоритм. Тармақталған алгоритмде «егер», «онда», «әйтпесе» түйінді сөздері қолданылады. Бұл алгоритмде міндетті түрде шарт қолданылады. Тармақталған алгоритмде «егер», «онда», «әйтпесе» түйінді сөздері қолданылады. Python бағдарламалау тілінде шарт тексеруге арнайы if- else операторы қолданылады. Ағылшынның «if» сөзі «егер», ал «else» сөзі «әйтпесе» мағынасын береді.
Оқушыларды «Castlots» платформасы бойынша топқа бөлу. 1-тапсырма.Топтық жұмыс Егер көшеде жаңбыр жауып тұрса, онда етік киеміз, әйтпесе туфли киеміз. Есептің программасын құрыңдар? 1-топ.Есептің блок – схема сын құрады 2-топ.Есептің программа кодын құрады және компьютерде орындайды. |
1.Мұғалімді тыңдайды 2. Сабақтың мақсатымен танысады. 3.Жаңа сабақты дәптерге жазады. 1-топ Дескриптор:
- Шарт құрады-1
балл 2-топ Дескриптор:
- Енгізу операторын қолданады- 1
балл
|
Бағалау: Оқушыларға «Медаль» тарату арқылы бағалау. 1 медаль 1 балл (барлығы 3 балл) |
7-сынып оқулығы. Интерактивті тақта/слайд
Компьютер
|
||||
|
|
Практикалық жұмыс «Компьютерде орындайық!» 2-тапсырма.Жұптық жұмыс
|
Дескриптор:
- Енгізу операторын қолданады- 1
балл |
Бағалау: Оқушыларға «Медаль» тарату арқылы бағалау. 1 медаль 1 балл (барлығы 3 балл) |
|
||||
|
Сабақтың соңы 10 мин
Рефлексия
Бағалау |
Сабақты бекіту Quizizz.com платформасы бойынша жаңа тақырыпқа байланысты берілген сұрақтарға жауап береді.
Кері байланыс: WhatsApp арқылы оқушылар сабаққа қатысты өз ойларын жазады.
Оқушылар сабақта жинаған медальды санап тақтаға жабыстырады |
|
Бағалау: Мұғалімнің қорытынды бағалауы |
|
||||
|
|
Үй тапсырмасы: 152-беттегі тапсырманы орындау «Менің бір күнім» тақырыбына орындалуы тиіс әрекеттерді тізіп жазыңдар. Егер жоспарланған әрекет орындалмаса, оған бөлінген уақытты қалай өткізер едіңдер? |
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ:Тармақталған алгоритмді программалау 7 сынып
Ашық сабақ:Тармақталған алгоритмді программалау 7 сынып
|
Бөлімі: |
4-бөлім. «Python тілінде алгоритмдерді программалау» |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мухамбетжанова А.Н |
|
Күні: |
30.01.2024ж. |
|
Сыныбы: 7 «К» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
§20. Тармақталған алгоритмдерді программалау |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.3.2.1 - Python программалау тілінде тармақталған алгоритмдерді жазады. |
|
Сабақтың мақсаты |
Тармақталған алгоритммен танысады Тармақталған алгоритмдерді құруды және бағдарламаны жазып үйренеді |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы
3 мин. |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі 1. Сәлемдесу. 2. Оқушыларды түгендеу. 3.Психологиялық ахуал «Көңіл-күй» шарты |
1. Мұғаліммен амандасады. |
|
Жұмыс дәптері
|
||||
|
7 мин.
|
Үй тапсырмасын қайталау «Квест ойын» Joyteka платформасы бойынша «Сұрақ менен, жауап сенен» әдісі арқылы алдыңғы тақырыпқа байланысты төменде берілген сұрақтарға жауап береді және жаңа тақырыпты ашады.
|
|
Бағалау: Оқушыларға «Медаль» тарату арқылы бағалау. 1 медаль 1 балл |
|
||||
|
Сабақтың ортасы 25 мин
|
1.Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. 2.Жаңа тақырыпты түсіндіру. 3.Слайд материалы арқылы таныстырылым жасайды. Алгоритм дегеніміз-реттелген амалдар жиыны, кезекпен орындалатын операциялар тізімі. Программалау барысында алгоритмдер 3 түрге бөлінеді.
Тармақталған алгоритм- орындалуы керек қадам белгілі бір шарттың орындалу немесе орындалмауына байланысты жүзеге асырылатын алгоритм. Тармақталған алгоритмде «егер», «онда», «әйтпесе» түйінді сөздері қолданылады. Бұл алгоритмде міндетті түрде шарт қолданылады. Тармақталған алгоритмде «егер», «онда», «әйтпесе» түйінді сөздері қолданылады. Python бағдарламалау тілінде шарт тексеруге арнайы if- else операторы қолданылады. Ағылшынның «if» сөзі «егер», ал «else» сөзі «әйтпесе» мағынасын береді.
Оқушыларды «Castlots» платформасы бойынша топқа бөлу. 1-тапсырма.Топтық жұмыс Егер көшеде жаңбыр жауып тұрса, онда етік киеміз, әйтпесе туфли киеміз. Есептің программасын құрыңдар? 1-топ.Есептің блок – схема сын құрады 2-топ.Есептің программа кодын құрады және компьютерде орындайды. |
1.Мұғалімді тыңдайды 2. Сабақтың мақсатымен танысады. 3.Жаңа сабақты дәптерге жазады. 1-топ Дескриптор:
- Шарт құрады-1
балл 2-топ Дескриптор:
- Енгізу операторын қолданады- 1
балл
|
Бағалау: Оқушыларға «Медаль» тарату арқылы бағалау. 1 медаль 1 балл (барлығы 3 балл) |
7-сынып оқулығы. Интерактивті тақта/слайд
Компьютер
|
||||
|
|
Практикалық жұмыс «Компьютерде орындайық!» 2-тапсырма.Жұптық жұмыс
|
Дескриптор:
- Енгізу операторын қолданады- 1
балл |
Бағалау: Оқушыларға «Медаль» тарату арқылы бағалау. 1 медаль 1 балл (барлығы 3 балл) |
|
||||
|
Сабақтың соңы 10 мин
Рефлексия
Бағалау |
Сабақты бекіту Quizizz.com платформасы бойынша жаңа тақырыпқа байланысты берілген сұрақтарға жауап береді.
Кері байланыс: WhatsApp арқылы оқушылар сабаққа қатысты өз ойларын жазады.
Оқушылар сабақта жинаған медальды санап тақтаға жабыстырады |
|
Бағалау: Мұғалімнің қорытынды бағалауы |
|
||||
|
|
Үй тапсырмасы: 152-беттегі тапсырманы орындау «Менің бір күнім» тақырыбына орындалуы тиіс әрекеттерді тізіп жазыңдар. Егер жоспарланған әрекет орындалмаса, оған бөлінген уақытты қалай өткізер едіңдер? |
|||||||
шағым қалдыра аласыз





















