|
Пән: Математика Сынып: 3-сынып |
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Тіктөртбұрыш пен шаршының ауданын табу |
||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.3.1.3 тікбұрышты үшбұрыш, шаршы, тіктөртбұрыш ауданы формуласын: S= (a.b):2, S=a2, S=a.b шығарып алу және қолдану |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: есептерді шығару әдісін түсіндіреді. Көптеген оқушылар: септеудің жазбаша тәсілдерін пайдаланады. Кейбір оқушылар: оқулықта берілген тапсырмаларды өз бетінше орындайды. |
||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
||||||||||||||||||||||
|
Ресурстар |
Топқа бөлуге арналған парақшалар, интерактивті тақта, жұмыс дәптері, қалам мен түрлі түсті қарындаш, стикер, видеоматериалдар., постер, кері байланыс дәптері, қб ресурстары т.б |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Көшбасшы сөзі Құрметті де , білімді менің сыныпстастарым! Біз бүгін сабаққа дайынбыз ба? Дайынбыз, дайынбыз, дайынбыз! Тек бестік аламыз ба? Аламыз , аламыз, аламыз! Еліміздің мақтан тұтар ұрпағы боламыз ба? Боламыз ,боламыз, боламыз! Білімге құштарлыпен күреске дайынбыз ба? Әрқашанда дайынбыз! Топ құру
1-топ Төртбұрыш 2-топ – Шаршы 3-топ- Үшбұрыш 4-топ Дөңгелек 1.Жылдам парақшамен жұмыс/ ОТШАШУ |
Оқушыларды топтарға бөлуге арналған суреттер. |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Ширату тапсырмасы. 2 «Зертте және зерделе» әдісі 4 топқа қағаз парағынан қиылған бірдей фигура беріледі: 1-топ –түймемен, 2-топ –тиынмен, 3-топ – қақпақпен 4-топ текшемен ауданын шамамен өлшейді. 4топта пиктограмма құрайды.
Ерте заманда қазақ халқы ауданды қалай өлшеген? Ежелгі уақытта кейбір елдерде бір күнде өгізбен жыртылған жердің ауданы өлшем ретінде алынған. Ал Римде – югер, Түркияда феддан, Ресейде – шөмеле, Танап – қазақ халқының байырғы аудан бірлігі. Онлайн мектен видеоролик арқылы S табу форумулаларымен танысу7 3 «Галлереяға саяхат» ойыны Жіпке әртүрлі геометриялық фигуралар ілініп тұрады.Бір оқушы шығып бір фигураны таңдап сол фигураға сипаттама береді . Топта ауданын табады,қорғайды. «Бағдаршам түстері» әдісі бойнша топтарбір-бірін бағалайды. 4 .Сергіту сәті Тіктөртбұрыштың белгісіз қабырғасын тап.
Дескрипторлар:
ҚБ «Көңілді пішіндер» әдісі
|
Қақпақтар, тиындар, түймелер
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.
Кестелер
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
«Қатені тап» ойыны
3см² >3дм²,² 10дм²<100см² , 9м²<90дм²
Үйге тапсырма: Рефлексия Кері байланыс дәптерінде орындау. «Жетістік баспалдағы»
|
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау, толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.
|
|||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ:Тіктөртбұрыш пен шаршының ауданын табу
Ашық сабақ:Тіктөртбұрыш пен шаршының ауданын табу
|
Пән: Математика Сынып: 3-сынып |
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Тіктөртбұрыш пен шаршының ауданын табу |
||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.3.1.3 тікбұрышты үшбұрыш, шаршы, тіктөртбұрыш ауданы формуласын: S= (a.b):2, S=a2, S=a.b шығарып алу және қолдану |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: есептерді шығару әдісін түсіндіреді. Көптеген оқушылар: септеудің жазбаша тәсілдерін пайдаланады. Кейбір оқушылар: оқулықта берілген тапсырмаларды өз бетінше орындайды. |
||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
||||||||||||||||||||||
|
Ресурстар |
Топқа бөлуге арналған парақшалар, интерактивті тақта, жұмыс дәптері, қалам мен түрлі түсті қарындаш, стикер, видеоматериалдар., постер, кері байланыс дәптері, қб ресурстары т.б |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Көшбасшы сөзі Құрметті де , білімді менің сыныпстастарым! Біз бүгін сабаққа дайынбыз ба? Дайынбыз, дайынбыз, дайынбыз! Тек бестік аламыз ба? Аламыз , аламыз, аламыз! Еліміздің мақтан тұтар ұрпағы боламыз ба? Боламыз ,боламыз, боламыз! Білімге құштарлыпен күреске дайынбыз ба? Әрқашанда дайынбыз! Топ құру
1-топ Төртбұрыш 2-топ – Шаршы 3-топ- Үшбұрыш 4-топ Дөңгелек 1.Жылдам парақшамен жұмыс/ ОТШАШУ |
Оқушыларды топтарға бөлуге арналған суреттер. |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Ширату тапсырмасы. 2 «Зертте және зерделе» әдісі 4 топқа қағаз парағынан қиылған бірдей фигура беріледі: 1-топ –түймемен, 2-топ –тиынмен, 3-топ – қақпақпен 4-топ текшемен ауданын шамамен өлшейді. 4топта пиктограмма құрайды.
Ерте заманда қазақ халқы ауданды қалай өлшеген? Ежелгі уақытта кейбір елдерде бір күнде өгізбен жыртылған жердің ауданы өлшем ретінде алынған. Ал Римде – югер, Түркияда феддан, Ресейде – шөмеле, Танап – қазақ халқының байырғы аудан бірлігі. Онлайн мектен видеоролик арқылы S табу форумулаларымен танысу7 3 «Галлереяға саяхат» ойыны Жіпке әртүрлі геометриялық фигуралар ілініп тұрады.Бір оқушы шығып бір фигураны таңдап сол фигураға сипаттама береді . Топта ауданын табады,қорғайды. «Бағдаршам түстері» әдісі бойнша топтарбір-бірін бағалайды. 4 .Сергіту сәті Тіктөртбұрыштың белгісіз қабырғасын тап.
Дескрипторлар:
ҚБ «Көңілді пішіндер» әдісі
|
Қақпақтар, тиындар, түймелер
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.
Кестелер
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
«Қатені тап» ойыны
3см² >3дм²,² 10дм²<100см² , 9м²<90дм²
Үйге тапсырма: Рефлексия Кері байланыс дәптерінде орындау. «Жетістік баспалдағы»
|
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау, толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.
|
|||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














