|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Биосфера |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Топырақ және оның құрамы мен құрылымы |
|||
|
Оқу мақсаты: |
7.3.4.2-топырақ құрамын, түрлерін анықтап, құрылымын графикалық түрде көрсетеді. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Топырақ құрамын,түрлерін анықтап,құрылымын графикалық ерекшеліктерімен танысады. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Өткен сабақты пысықтау. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
2 балл |
https://quizizz.com/join?gc=752617 |
|
Сабақтың ортасы 6-35 мин |
Жаңа тақырыпты түсіндіру.(4 мин) Топырақ – атмосфера, литосфера және биосфераның өзара байланысы кезінде түзілетін ерекше табиғи компонент. Топырақтану – топырақтың түзілу және оның құнарлылығын сақтау заңдылықтарын зерттейтін ғылым. Топырақ – табиғаттың биокосты заты. Оның құрамында минералды қосындылармен (тау жыныстары) қатар органикалық қосындылар (шірінділер) да болады. Өсімдіктердің тамыр жүйесі, топырақта тіршілік ететін жануарлар, микроорганизмдер секілді тірі организмдер топырақтың ажырамас бөлігін құрайды. Топырақта су, ауа және суда еріген заттар болады. Су мен ауа қатты зат бөлшектері арасындағы тесіктерді толтырады. Жеке жұмыс. 1-тапсырма.(2 мин) Тақтаға wordwall ды қосамын сыныптан қол көтерген 3 оқушы шығып орындайды. Жұптық жұмыс. 2-тапсырма.(3 мин) Ақиқат және жалған тасырмасын қағазға орындайды.Тапсырмада анықтамалар беріледі соның қайсысы ақиқат қайсысы жалған екенін табады. Зертханалық жұмыс.3-тапсырма.(7 мин) Топырақтың құрамын анықтауға арналған зертханалық жұмыс жасаймыз 2 баланы шақырып. Топтық жұмыс.4-тапсырма.(13 мин) Топқа бөлініп постер қорғайды. Топтық жұмыста 3топқа тақырып беріледі 1 топ :Топырақ және оның түрлері 2 топ:Топырақтың құрамы мен құрылымы. 3 топ:Топырақтың маңызы мен қасиеті . Берілген тақырып бойынша постерге орындап қорғайды. |
Мұғалімді тыңдайды 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды 3-тапсырманы орындайды 4-тапсырма |
2 балл Бір бірін бағалайды. 3 балл Тәжірибе жұмыс 3 балл Әр топ қорғаған топты нашар,жақсы,өте жақсы деп бағалайды. |
Интерактивті тақта https://youtu.be/_w-49-0PfPc?si=QV6RLWNzRe8hkFA2 https://wordwall.net/ru/resource/67052204
https://join.classroomscreen.com/ |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: Сауалнама яғни балалардың сабаққа дейінгі әсерін немесе сабақтан кейінгі түсінгенін түсінбегенін осы тәсіл арқылы білсеңіз болады.
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ.Топырақ және оның құрамы мен құрылысы
Ашық сабақ.Топырақ және оның құрамы мен құрылысы
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Биосфера |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Топырақ және оның құрамы мен құрылымы |
|||
|
Оқу мақсаты: |
7.3.4.2-топырақ құрамын, түрлерін анықтап, құрылымын графикалық түрде көрсетеді. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Топырақ құрамын,түрлерін анықтап,құрылымын графикалық ерекшеліктерімен танысады. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Өткен сабақты пысықтау. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
2 балл |
https://quizizz.com/join?gc=752617 |
|
Сабақтың ортасы 6-35 мин |
Жаңа тақырыпты түсіндіру.(4 мин) Топырақ – атмосфера, литосфера және биосфераның өзара байланысы кезінде түзілетін ерекше табиғи компонент. Топырақтану – топырақтың түзілу және оның құнарлылығын сақтау заңдылықтарын зерттейтін ғылым. Топырақ – табиғаттың биокосты заты. Оның құрамында минералды қосындылармен (тау жыныстары) қатар органикалық қосындылар (шірінділер) да болады. Өсімдіктердің тамыр жүйесі, топырақта тіршілік ететін жануарлар, микроорганизмдер секілді тірі организмдер топырақтың ажырамас бөлігін құрайды. Топырақта су, ауа және суда еріген заттар болады. Су мен ауа қатты зат бөлшектері арасындағы тесіктерді толтырады. Жеке жұмыс. 1-тапсырма.(2 мин) Тақтаға wordwall ды қосамын сыныптан қол көтерген 3 оқушы шығып орындайды. Жұптық жұмыс. 2-тапсырма.(3 мин) Ақиқат және жалған тасырмасын қағазға орындайды.Тапсырмада анықтамалар беріледі соның қайсысы ақиқат қайсысы жалған екенін табады. Зертханалық жұмыс.3-тапсырма.(7 мин) Топырақтың құрамын анықтауға арналған зертханалық жұмыс жасаймыз 2 баланы шақырып. Топтық жұмыс.4-тапсырма.(13 мин) Топқа бөлініп постер қорғайды. Топтық жұмыста 3топқа тақырып беріледі 1 топ :Топырақ және оның түрлері 2 топ:Топырақтың құрамы мен құрылымы. 3 топ:Топырақтың маңызы мен қасиеті . Берілген тақырып бойынша постерге орындап қорғайды. |
Мұғалімді тыңдайды 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды 3-тапсырманы орындайды 4-тапсырма |
2 балл Бір бірін бағалайды. 3 балл Тәжірибе жұмыс 3 балл Әр топ қорғаған топты нашар,жақсы,өте жақсы деп бағалайды. |
Интерактивті тақта https://youtu.be/_w-49-0PfPc?si=QV6RLWNzRe8hkFA2 https://wordwall.net/ru/resource/67052204
https://join.classroomscreen.com/ |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: Сауалнама яғни балалардың сабаққа дейінгі әсерін немесе сабақтан кейінгі түсінгенін түсінбегенін осы тәсіл арқылы білсеңіз болады.
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
шағым қалдыра аласыз
















