Материалдар / Ашық сабақ"Туындыны функцияны зерттеуге қолдану" 10 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ"Туындыны функцияны зерттеуге қолдану" 10 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Бұл материал математика пәнінің мұғалімдеріне арналған. Әртүрлі әдіс-тәсілдерді қолданып жазылған сабақ жоспары.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
21 Желтоқсан 2017
561
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Пән мұғалімі: Такырова Г.А.

Сынып: 10б

Пән: Алгебра және анализ бастамалары.

Тақырыбы: Туындыны функцияны зерттеуге қолдану.

Оқу мақсаты: Теорияны практикада қолдану.

Уақыт

Кезеңдер

Мұғалім не істейді?

Оқушылар не істейді?

Ресурстар

1120-1125


5 минут

1.Ұйымдастыру кезеңі

Шаттық шеңбер. Оқушыларды шеңберге тұрғызады. Топқа бөледі.Сабақтың мақсаты мен міндетін анықтау

Шеңберге тұрады.Бір-біріне тілек айтады. Оқушылар топқа бөлініп, орындарына отырады, ролдерге бөлінеді. Көшбасшы бағалау парағын толтырады.

Қағаз қиындылары, сандықша,бағалау парағы, рольдерге бөлу парағы.

1125-1130


5 мин

2.Үй тапсырмасын тексеру.

Интербелсенді тақтадан есептердің жауабын көрсетеді.

Интербелсенді тақтадан жауаптарды қарап,тексереді,көшбасшыға хабарлайды.Көшбасшы бағалау парағына белгілеп алады.

Интербелсенді тақта, слайд.

1130-1135

5 минут

1135-1142

7 минут

3.ББД / Білімді, білуді, дағдыны/ тексеру

Әр топқа тапсырма береді.

Тапсырманы алып, топта талдап, постерге түсіреді, постер қорғайды.

Постер қағазы, түрлі-түсті маркерлер, конверт, стикерлер, магниттер, көрсету таяғы.

1142-1147

4.Түсінуін тексеру

Әр топқа есеп береді.

Жеке-жеке шығарып, тексеріп, талдайды, түсіндіреді.

Конверт, дәптер,постер қағазы, түрлі-түсті маркерлер, стикерлер.

1147-1152

5. Бекіту.

Венн диаграммасын толтыруды ұсынады.

Венн диаграммасын толтырады.

Венн диаграммасы сызылған қағаз, маркерлер

1152-1157

6.Үй тапсырмасын беру

Үй тапсырмасын орындау жөнінде нұсқау береді.

Үй тапсырмасын күнделікке жазады, нұсқауды тыңдайды.

Күнделік, интербелсенді тақта.

1157-1202

7. Қорытындысын шығару

Талдауды және мақсатқа жетудің табыстылығына баға беруді ұсынады

Көшбасшы бағалау парағы бойынша талдайды, ұсыныс жасайды,бағаларын айтады.


1202-1205

8.Кері байланыс

Шығу парағын береді

Шығу парағын толтырады

Шығу парағы





1.Ұйымдастыру кезеңі:

а/ Оқушылармен амандасу;

ә/ Түгендеу;

б/ Шаттық шеңберге тұрғызу, екі-екіден жұптасуды, бір-біріне қарама-қарсы тұруды, бір-біріне тілек айтуды ұсыну;

в/ Сандықшадағы қағаз қиындыларын бір-бірден алып, топқа бірігуді ұсыну;

г/ Ролдерге бөлінуді, көшбасшыға бағалау парағын жүргізуді ұсыну;

ғ/ Сабақтың мақсаты мен оқушылардың міндетін айту.



2.Үй тапсырмасын тексеру.

Интербелсенді тақтадан жауаптарды беріп, тексерту, бағалау парағына белгілеу.



3.ББД / Білімді, білуді, дағдыны/ тексеру

/Алгоритмдерін талдау, постерге түсіру, постер қорғау/

1-топ: Функцияның өсу, кему аралықтары;

2-топ: Функцияның экстремумдары;

3-топ: Функция графигіне жүргізілген жанама теңдеуі;

4-топ: Функцияның ең үлкен және ең кіші мәндері.


4.Түсінуін тексеру

/Әр топқа есеп береді./

1 –топ:

у=x- х3 функциясының өсу, кему аралықтарын табыңдар.


2- топ:

у= х3 +6х2 -15х-3 функциясының максимум және минимум нүктелерін табыңдар.


3 –топ:

у= х2 -2х функциясының графигіне х0 =3 нүктесінде жүргізілген жанаманың теңдеуін жазыңдар.

4-топ: Ең үлкен және ең кіші мәнін табыңдар:

у= х2 +1 [0;2]


5. Бекіту.

/Венн диаграммасын толтыруды ұсынады./ / Ұқсастығы ,айырмашылығы/


1-топ: Функцияның өсу,кему аралықтарын табу мен ең үлкен және ең кіші мәндерін табу

2-топ: Функцияның экстремумдарын табу мен функция графигіне жүргізілген жанаманың теңдеуін жазу

3Shape2 Shape1 -топ: Функцияның өсу,кему аралықтарын табу мен функцияның экстремумдарын табу

4-топ: Функцияның ең үлкен және ең кіші мәндерін табу мен функцияның экстремумдарын табу




Shape3

Shape4










6.Үй тапсырмасын беру.


А тобы: 1.


В тобы: 1.


С тобы: 1.



7. Қорытындысын шығару./ Көшбасшы бағалау парағы бойынша талдайды, ұсыныс жасайды,бағаларын айтады./

Критерий бойынша топ басшылары топ мүшелерін әр тапсырма бойынша жинаған ұпайларына қарай бағалайды, топ мүшелері тыңдайды, қолдайды немесе қарсылық білдіреді, пікір айтады, өздерін реттейді.


8.Кері байланыс


Бүгін не үйрендік?


Менде сұрақ бар?


Менің ұсынысым......


Әдісімен оқушы үнін тыңдай отырып кері байланыс орнату.


«Екі жұлдыз, бір тілек» әдісімен пікірлерін білдіреді.

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!