Қысқа мерзімді сабақ жоспар
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 6.1 |
Мектеп: №114 жалпы орта мектебі |
||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Зулпыхаров А. |
||
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Векторлық бейнелерді құру. |
|
|
|
Осысабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары (оқубағдарламасынасілтеме) |
6.2.2.2- векторлық кескіндерді құру және өңдеу. |
||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Векторлық бейнелерді құру ұғымын біледі. Оқушылардың басым бөлігі: Растрлық кескін және векторлық кескіндері түрлерін біледі. Кейбір оқушылар: Векторлық кескіндерді құруды және өңдеуді қолданудағы тәжірибелік дағдыларын қалыптастыра алады. |
||
|
Бағалау критерийі |
- векторлық кескіндерді құруды меңгереді. - inkscapeграфикалық редакторымен жұмыс жасауды біледі. - құрал-саймандар тақтасы және түстер палитрасымен жұмыс жасай алады. |
||
|
Тілдік мақсаттар
|
Лекция және терминология: Векторлық кескін - Векторное изображение -Vektorimage. Тіктөртбұрыш, шеңбер, жұлдызша, эллипс, контур, мәтін,таңдау құралдары. Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер: - басқару құрал-саймандар тақтасындағы ……. қызметін пайдаланамыз. - Inkscape программасындағы нысандардың түстерін өзгерту ұшін ........ қолданылады. |
||
|
Құндылықтарға баулу
|
«Мәңгілік Ел» идеясының негіздемесіндегі зайырлы қоғам және жоғары руханият құндылығына тәрбиелейді. - Денсаулық, достық және айналамыздарға қамқорлық жасау; - Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау. |
||
|
Пәнаралық байланыс |
Геометрия, орыс тілі, ағылшын тілі |
||
|
Алдыңғы білім |
Ақпаратты екілік кодтау арқылы ұсыну. |
||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы
5 минут
7 минут
|
Ұйымдастыру.
Топтастыру. «Мозайка» әдісі сурет қиындылары арқылы сыныпты 3 топқа біріктіру. 1-топ «Көпбұрыш» 2-топ «Шеңбер» 3-топ «Тіктөртбұрыш» Оқушылардың өткен тақырыпты «Ой қозғау» әдісі арқылы пысықтаймын. 1.Екілік кодтау дегеніміз не? 2.Ақпаратты бір тілден басқа тілге аудару, басқа әдіспен ұсыну ережесін айту. 3.Екілік кодта қандай символдар қолданылады? «Миға шабуыл» әдісі арқылы жаңа тақырыпқа кіру. Векторлық кескіндері құру және өңдеуді қандай әрекет орындалады? |
|
|||
|
Сабақтың ортасы 10 минут 10 минут
4 минут
2 минут |
Жаңа тақырып: Векторлық бейнелерді құру. Мақсаты: paint бағдарламасы арқылы түрлі кескіндерді салып, түрлі түске бояу, өзгерту. «Суреттерге саяхат» әдісі арқылы тапсырма беремін. 3 топқа таппсырмалар беремін. 1-топ: «Менің сүйікті жануарым» 2-топ: «Менің сүйікті кемем» 3-топ: «Менің сүйікті ауылым»
Сергіту сәті. Көзге жаттығу жасау.
1 тапсырма: Практикалық жұмыс: Компьютермен жұмыс. «Үй» кескінін салу.
Қалыптастырушы бағалау:Бағалау парақшалары.
|
paint бағдарламасы
Компьютер, интерактивті тақта, слайд
|
|||
|
Сабақтың соңы 2 минут |
Кері байланыс «Бағдаршам» әдісі «Бағдаршам» әдісі: үш түрлі стикерге оқушылар осы сабақтан алған әсерлерін жазады. Үйге тапсырма: Inkscape қосымшасындақұрал-саймандар тақтасынан түрлі кескіндермен суретін құру және түсін өңдеп келу. |
С
|
|||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
|||
|
Оқушыларға орындаушы-ның әрекетін анықтау үшін жеңілінен күрделісіне қарай тапсырмалар мен практика-лық жұмыс орындатамын. Қабілеті жоғары оқушылар: сұрақтар оқушылардың ойын қозғауға, дамытуға арналады. Топтық жұмысты ұйымдастыру жұмысын қолға алады. Қабілеті орта оқушылар: орта деңгейдегі оқушыларға үлестірме тапсырмалары ұсынылады. Қабілеті төмен оқушылар: оқушыларға қажет жағдайда үлгеруші оқушыны көмек көрсету ұсынылады.
|
«Бас бармақ» әдісі арқылы оқушылар өзара бағалайды.
|
Техникалық ережелерін сақтауды үнемі ескерту, жаттығулар жасау. |
|||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме?Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз?Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
|
||||
|
|
|||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ.Векторлық бейнелерді құру.6 сынып
Ашық сабақ.Векторлық бейнелерді құру.6 сынып
Қысқа мерзімді сабақ жоспар
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 6.1 |
Мектеп: №114 жалпы орта мектебі |
||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Зулпыхаров А. |
||
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Векторлық бейнелерді құру. |
|
|
|
Осысабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары (оқубағдарламасынасілтеме) |
6.2.2.2- векторлық кескіндерді құру және өңдеу. |
||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Векторлық бейнелерді құру ұғымын біледі. Оқушылардың басым бөлігі: Растрлық кескін және векторлық кескіндері түрлерін біледі. Кейбір оқушылар: Векторлық кескіндерді құруды және өңдеуді қолданудағы тәжірибелік дағдыларын қалыптастыра алады. |
||
|
Бағалау критерийі |
- векторлық кескіндерді құруды меңгереді. - inkscapeграфикалық редакторымен жұмыс жасауды біледі. - құрал-саймандар тақтасы және түстер палитрасымен жұмыс жасай алады. |
||
|
Тілдік мақсаттар
|
Лекция және терминология: Векторлық кескін - Векторное изображение -Vektorimage. Тіктөртбұрыш, шеңбер, жұлдызша, эллипс, контур, мәтін,таңдау құралдары. Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер: - басқару құрал-саймандар тақтасындағы ……. қызметін пайдаланамыз. - Inkscape программасындағы нысандардың түстерін өзгерту ұшін ........ қолданылады. |
||
|
Құндылықтарға баулу
|
«Мәңгілік Ел» идеясының негіздемесіндегі зайырлы қоғам және жоғары руханият құндылығына тәрбиелейді. - Денсаулық, достық және айналамыздарға қамқорлық жасау; - Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау. |
||
|
Пәнаралық байланыс |
Геометрия, орыс тілі, ағылшын тілі |
||
|
Алдыңғы білім |
Ақпаратты екілік кодтау арқылы ұсыну. |
||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы
5 минут
7 минут
|
Ұйымдастыру.
Топтастыру. «Мозайка» әдісі сурет қиындылары арқылы сыныпты 3 топқа біріктіру. 1-топ «Көпбұрыш» 2-топ «Шеңбер» 3-топ «Тіктөртбұрыш» Оқушылардың өткен тақырыпты «Ой қозғау» әдісі арқылы пысықтаймын. 1.Екілік кодтау дегеніміз не? 2.Ақпаратты бір тілден басқа тілге аудару, басқа әдіспен ұсыну ережесін айту. 3.Екілік кодта қандай символдар қолданылады? «Миға шабуыл» әдісі арқылы жаңа тақырыпқа кіру. Векторлық кескіндері құру және өңдеуді қандай әрекет орындалады? |
|
|||
|
Сабақтың ортасы 10 минут 10 минут
4 минут
2 минут |
Жаңа тақырып: Векторлық бейнелерді құру. Мақсаты: paint бағдарламасы арқылы түрлі кескіндерді салып, түрлі түске бояу, өзгерту. «Суреттерге саяхат» әдісі арқылы тапсырма беремін. 3 топқа таппсырмалар беремін. 1-топ: «Менің сүйікті жануарым» 2-топ: «Менің сүйікті кемем» 3-топ: «Менің сүйікті ауылым»
Сергіту сәті. Көзге жаттығу жасау.
1 тапсырма: Практикалық жұмыс: Компьютермен жұмыс. «Үй» кескінін салу.
Қалыптастырушы бағалау:Бағалау парақшалары.
|
paint бағдарламасы
Компьютер, интерактивті тақта, слайд
|
|||
|
Сабақтың соңы 2 минут |
Кері байланыс «Бағдаршам» әдісі «Бағдаршам» әдісі: үш түрлі стикерге оқушылар осы сабақтан алған әсерлерін жазады. Үйге тапсырма: Inkscape қосымшасындақұрал-саймандар тақтасынан түрлі кескіндермен суретін құру және түсін өңдеп келу. |
С
|
|||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
|||
|
Оқушыларға орындаушы-ның әрекетін анықтау үшін жеңілінен күрделісіне қарай тапсырмалар мен практика-лық жұмыс орындатамын. Қабілеті жоғары оқушылар: сұрақтар оқушылардың ойын қозғауға, дамытуға арналады. Топтық жұмысты ұйымдастыру жұмысын қолға алады. Қабілеті орта оқушылар: орта деңгейдегі оқушыларға үлестірме тапсырмалары ұсынылады. Қабілеті төмен оқушылар: оқушыларға қажет жағдайда үлгеруші оқушыны көмек көрсету ұсынылады.
|
«Бас бармақ» әдісі арқылы оқушылар өзара бағалайды.
|
Техникалық ережелерін сақтауды үнемі ескерту, жаттығулар жасау. |
|||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме?Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз?Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
|
||||
|
|
|||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
|||||
шағым қалдыра аласыз







тикерлер














