Бекітемін_____________________ Оспанова Д.А
|
Бөлім: |
Бейне жасау. |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Әлжанова Ақмарал |
|
Күні: |
25.01.2024ж |
|
Сыныбы: 4 «И» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
VideoPad редакторымен видеоны өңдеу |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
4.2.4.1 бейнеклиптерді жасау; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Белгілі бір тақырыпқа бейнені жазу және өңдеуді үйренеді |
|
Құндылықтарға баулу: |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Сонымен қатар өмір бойы оқуға, еңбеу етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады. |
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 7 мин. |
І.Ұйымдастыру кезеңі: а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл күйін көтереді және бауырмалдығын оятады. |
|||
|
Топқа біріктіру 2 мин |
«Ою – өрнек» әдісі арқылы оқушыларды «InShot» және «CapCat» топтарына бөлу |
Оқушы тақтада ілулі тұрған ою – өрнек бөліктерін таңдап, астында жасырылған топ атауын көріп, топқа қосылады. |
|
Арнайы жапыстырғышпен жасалған ою-өрнек суреттері. |
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
«Көңілді смайликтер» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. |
«Көңілді смайликтер» әдісі. Кез-келген оқушы интербелсенді тақтадан смайликтерді таңдау арқылы сұраққа жауап береді.
|
Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауға мүмкіндік береді. |
|
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 31 мин. |
(Ұ) Сөздікпен жұмыс: Түртіп алу.
|
Мақсаты: Жаңа сабақта кездесетін сөздіктермен танысады. Бұл үш тілділік білім беру жүйесіне өз септігін тигізеді. Тиімділігі: Балалар үш тілділікке дағдыланады. |
Дескриптор: Жалпы – 3 балл. -терминдермен танысады. -жұмыс дәптерлеріне жазып алады. |
Интербелсенді тақта . 4-сынып оқулығы, жұмыс дәптері |
|
|
«Бейне клип » әдісі бойынша тапсырма орындайды. |
«VideoPad программасында бейнені өңдеу» тақырыбына фотосуреттер арқылы бейнежазба әзірлейді. |
Дескриптор: бейне жазба дайындау. Жалпы - 3 балл. |
Компьютер, алдын – ала жүктелген суреттер. |
|
Топтық жұмыс «Кинолента» Ертегілер елінде
|
Ертегілер елінде тақырыбында дайындалған фотосуреттерді қазақ ертегілері, орыс ертегілері деп екі топ кинолента жасап арнайы дайындалған лентаға жапыстырып шығады. |
Оқушылар қазақ ертегілері, орыс ертегілері екі топқа бөліп кинолента жасап арнайы дайындалған лентаға жапыстырып шығады. |
Дескриптор: Жалпы - 4 балл. - Бейнероликтерді қандай мақсатта жасайтынына өз ойын айтады. |
Арнайы жасалған жапыстырғыш кинолента. |
|
Сабақтың соңы Бекіту сұрақтары. Рефлексия 7 мин.
Бағалау Үйге тапсырма |
«Кім жылдам» әдісі. Мұғалім интербелсенді тақтадан оқушыларға VideoPad редакторының интерфейсін көрсетіп олардың атауын сұрайды Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын «Google» әдісі арқылы біледі. Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі: Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді. Мұғалім телефон бейнеленген бағалау парағын таратып тапсырмалар бойынша өзін -өзі бағалауын тапсырып, соңында жалпы балл бейнеленген ұяшыққа баллын қойып қайта өзіне береді. Интербелсенді тақтада уй тапсырмасын жазады. |
Оқушылар интербелсенді тақтадан VideoPad редакторының интерфейсінің қызметін жылдам айтып шығады. Google бейнесі берілген парақшаға сабақтан алған әсерін, не білгенін жазады. Интербелсенді тақтадан үй жұмысын жазады |
Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан телефон бейнеленген бағалау парағын таратып тапсырмалар бойынша өзін -өзі бағалауын тапсырып, соңында жалпы балл бейнеленген ұяшыққа баллын қойып қайта өзіне береді. белсенілігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды. СОнымен қатар, оқушыларды ынталандыру үшін «мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды. |
Жарайсың! Керемет!
Google парақшасы Жұмыс дәптері |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақVideoPad редакторымен видеоны өңдеу4 сынып
Ашық сабақVideoPad редакторымен видеоны өңдеу4 сынып
Бекітемін_____________________ Оспанова Д.А
|
Бөлім: |
Бейне жасау. |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Әлжанова Ақмарал |
|
Күні: |
25.01.2024ж |
|
Сыныбы: 4 «И» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
VideoPad редакторымен видеоны өңдеу |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
4.2.4.1 бейнеклиптерді жасау; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Белгілі бір тақырыпқа бейнені жазу және өңдеуді үйренеді |
|
Құндылықтарға баулу: |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Сонымен қатар өмір бойы оқуға, еңбеу етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады. |
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 7 мин. |
І.Ұйымдастыру кезеңі: а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл күйін көтереді және бауырмалдығын оятады. |
|||
|
Топқа біріктіру 2 мин |
«Ою – өрнек» әдісі арқылы оқушыларды «InShot» және «CapCat» топтарына бөлу |
Оқушы тақтада ілулі тұрған ою – өрнек бөліктерін таңдап, астында жасырылған топ атауын көріп, топқа қосылады. |
|
Арнайы жапыстырғышпен жасалған ою-өрнек суреттері. |
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
«Көңілді смайликтер» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. |
«Көңілді смайликтер» әдісі. Кез-келген оқушы интербелсенді тақтадан смайликтерді таңдау арқылы сұраққа жауап береді.
|
Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауға мүмкіндік береді. |
|
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 31 мин. |
(Ұ) Сөздікпен жұмыс: Түртіп алу.
|
Мақсаты: Жаңа сабақта кездесетін сөздіктермен танысады. Бұл үш тілділік білім беру жүйесіне өз септігін тигізеді. Тиімділігі: Балалар үш тілділікке дағдыланады. |
Дескриптор: Жалпы – 3 балл. -терминдермен танысады. -жұмыс дәптерлеріне жазып алады. |
Интербелсенді тақта . 4-сынып оқулығы, жұмыс дәптері |
|
|
«Бейне клип » әдісі бойынша тапсырма орындайды. |
«VideoPad программасында бейнені өңдеу» тақырыбына фотосуреттер арқылы бейнежазба әзірлейді. |
Дескриптор: бейне жазба дайындау. Жалпы - 3 балл. |
Компьютер, алдын – ала жүктелген суреттер. |
|
Топтық жұмыс «Кинолента» Ертегілер елінде
|
Ертегілер елінде тақырыбында дайындалған фотосуреттерді қазақ ертегілері, орыс ертегілері деп екі топ кинолента жасап арнайы дайындалған лентаға жапыстырып шығады. |
Оқушылар қазақ ертегілері, орыс ертегілері екі топқа бөліп кинолента жасап арнайы дайындалған лентаға жапыстырып шығады. |
Дескриптор: Жалпы - 4 балл. - Бейнероликтерді қандай мақсатта жасайтынына өз ойын айтады. |
Арнайы жасалған жапыстырғыш кинолента. |
|
Сабақтың соңы Бекіту сұрақтары. Рефлексия 7 мин.
Бағалау Үйге тапсырма |
«Кім жылдам» әдісі. Мұғалім интербелсенді тақтадан оқушыларға VideoPad редакторының интерфейсін көрсетіп олардың атауын сұрайды Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын «Google» әдісі арқылы біледі. Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі: Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді. Мұғалім телефон бейнеленген бағалау парағын таратып тапсырмалар бойынша өзін -өзі бағалауын тапсырып, соңында жалпы балл бейнеленген ұяшыққа баллын қойып қайта өзіне береді. Интербелсенді тақтада уй тапсырмасын жазады. |
Оқушылар интербелсенді тақтадан VideoPad редакторының интерфейсінің қызметін жылдам айтып шығады. Google бейнесі берілген парақшаға сабақтан алған әсерін, не білгенін жазады. Интербелсенді тақтадан үй жұмысын жазады |
Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан телефон бейнеленген бағалау парағын таратып тапсырмалар бойынша өзін -өзі бағалауын тапсырып, соңында жалпы балл бейнеленген ұяшыққа баллын қойып қайта өзіне береді. белсенілігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды. СОнымен қатар, оқушыларды ынталандыру үшін «мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды. |
Жарайсың! Керемет!
Google парақшасы Жұмыс дәптері |
шағым қалдыра аласыз















