Бөлім:
|
8.1А ХХ ғасырдың басындағы
Қазақстан
|
Педагогтің
аты-жөні
|
Тулеубаева Жайна
Абдижамилевна
|
Күні:
|
|
Сынып:8
|
Қатысушылар
саны:19
|
Қатыспағандар
саны:2
|
Сабақтың
тақырыбы
|
XX ғ. басындағы қазақ
интеллигенциясының көрнекті
өкілдері
Зерттеу
сұрағы: Қазақ интеллигенция өкілдері
ұлттық мүдделерді қалайша
қорғады?
|
Оқу бағдарламасына
сәйкес оқыту
мақсаттары
|
8.1.2.1 – қазақ зиялыларының
қоғамдағы рөлі мен қызметін
талдау;
|
Сабақтың
мақсаты
|
қазақ зиялыларының қоғамдағы рөлі мен
қызметін талдау; жәнеXX
ғ. басындағы қазақ интеллигенциясының қазақ қоғамы дамуына қосқан
үлесін бағалау;
|
Бағалау
критерийлері
|
Қазақ зиялыларының
қоғамдағы рөлі мен қызметін
талдау;
|
Тілдік мақсаттар
|
Пәнге тән арнайы лексика және
терминология: Элита,үндеу,позиция,этнос,бұратана Диалог/жазылымға
арналған сөз тіркестері: Кестені
толтыру
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Құрмет,
ынтымақтастық, ашықтық, қазақстандық патриотизм және азаматтық
жауапкершілік.
|
Пәнаралық
байланыстар
|
Әдебиет, қазақ
тілі
|
Бастапқы
білім
|
«Алаш» қозғалысы және қазақ ұлттық
идеясы ұғымын біледі
|
Сабақтың
барысы
|
Сабақтың кезеңі/
уақыт
|
Педагогтің
әрекеті
|
Оқушының
әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Ұйымдастыру
кезеңі
|
Көп нүктенің
орнына қажетті сөзді тауып
қой
1.«Алаш» партиясының
бағдарламасы ............ бөлімнен тұрады. 2. 1917 жылғы 21-26
шілде аралығында Бірінші Жалпықазақ сьезі ұлттық саяси ..........
Партияның құрылғанын жариялады. 3.1913 жылдан бастап Орынбор
жалпыұлттық …… газеті шығарыла бастады. 4. Партияның негізгі
мақсаты Ресей демократиялық федеративтік республикасы құрамындағы
……….. ………….. құру деп жарияланды. 5. Алаш партиясы мен қозғалысының
негізін қалаушылар және қолдаушылар арасында белгілі орыс ғалымы
және ағартушысы ……… болды.
Көзіңді аш, оян қазақ, көтер
басты,
Өткізбей қараңғыда бекер
жасты.
Жер кетті, дін нашарлап, хал арам
болып,
Қарағым, енді жату
жарамасты
М.Дулатұлы «Оян
қазақ»
Оқушыларды
сабақтың тақырыбы және мақсатымен
таныстыру
|
Оқушылар өз ойларын
ортаға салады.
Оқушылар жауаптары
арқылы жаңа тақырыпқа көшу
Оқушылар өз
болжамдарын айтып, талқылау
жүргізеді
|
ҚБ
«Мадақтау
|
Слайд интерактивті
тақта
|
Жа
ңа
сабақ
|
Тақырыпқа байланысты бейнекөрініс қарай
отырып, оқушылар төмендегі кестені толтырады. Жеке
жұмыс
Ұлт зиялыларының өкілдерінің қоғамдағы
ролі
|
Ұлт зиялыларының атқарған
қызметі
|
2
тапсырма Топтық
жұмыс
«Ғасыр адамы» галереясын
жасау. 1-топ.
А.Байтұрсынов 2-топ.
Ә.Бөкейханов 3-топ.
М.Дулатов 4-топ.
М.Тынышбаев
Ең маңызды ақпарат
|
Неге?
|
Сұрақ?
|
|
|
|
3
тапсырма. Жұптық жұмыс «Маған
ерекше әсер еткен ұлт зиялысының қызметі» тақырыбында
эссе
1 деңгей: Маған ерекше әсер еткен ұлт зиялысы ретінде
....... /3-5сөйлемнен тұратын
эссе;
2 деңгей: аталған тақырыпта 5-10сөйлемнен тұратын
эссе
3 деңгей: «Маған ерекше әсер еткен ұлт зиялысының
қызметі мен рөлі» тақырыбында эссе 10-20
сөйлем
|
Оқушылар бейнероликті
қарап отырып өз ойларын кестеге жазбаша
түсіреді
Оқушылар өз
жұмыстарының қорытындыларын сынып алдында
қорғайды.
Дескрипторы
Қазақ зиялыларының
аттарын атайды; 2.Туған жылы анықтайды; 3.Атқарған қызметтеріне
сипаттама береді;
|
ҚБ
Мұғалім оқушылар жауабын
мұқият тыңдап кері байланыс беріп
отырады
ҚБ «Өзін-өзі
бағалау»
|
Бейнекөрініс
Ақпараттық
мәтін
Үлестірмелі
қағаздар
Суреттер
Тірек-сызбалар
Кесте
Карта
ҚБ парағы
|
Қорытынды
|
Кері байланыс Смайликтер
арқылы
|
Тақырып бойынша не білетінін,
не білгісі келетінін, не білгенін
жазады
|
Оқушылар бағалай
критерийлерімен өз деңгейлерін
бағалайды
|
А4,
конспект
|
Үй
тапсырмасы
|
XX ғ. басындағы қазақ
интеллигенциясының көрнекті өкілдері Реферат
әзірлеу
|
|
|
|