|
Бөлім: Әлемнің жеті кереметі |
Мектеп атауы: |
||||
|
Сабақ тақырыбы |
Әлемнің жаңа жеті кереметі |
||||
|
Уақыты: |
Мұғалімнің аты – жөні: |
||||
|
Сынып: 6 Сабақ |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
ӘТН. 6.4.1.1 - тақырып бойынша жеке сөздер, бірге, бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздерді орфографиялық нормаға сай жазу |
||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Оқушы ақыл-ой мен сезім талғамының арқасында адамның саналы жан иесі ретінде басқа тірі табиғаттан ерекшеленетінін тереңдете отырып,өз еліміздегі және әлемдік деңгейдегі мәдени-тарихи мұралармен танысады жеткізіп, дербес ой білдіреді. |
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәндік лексика мен терминология: Бірге, бөлек, дефис арқылы жазылатын сөздер Диалог және жазылымға пайдалы тіркестер: Ұстамдылық, менің ойымша... «Сыпайы тоңбайды, қалтырайды» дегендей,... Ретімен киіне білсек,... «Біреу тойып секіреді, біреу тоңып секіреді» демекші,... Қорытындылай келе... |
||||
|
Бағалау критерийлері |
Мәтінді түсінгендігін, зерттегендігін көрсетеді; Оқушылар бір-бірін тыңдауда шыдамдылық таныта біледі, сыныптастарына құрметпен қарайды. Жеке, топта жұмыс істей алады Мәтіннің тақырыбы мен идеясын ашады; Жүйелі (кіріспе бөлім, негізгі бөлім, қорытынды бөлім)айтылым жасайды. |
||||
|
Пәнаралық байланыс |
АКТ, өзін-өзі тану, өнер, әдебиет, тіл |
||||
|
АКТ –ны қолдану дағдылары |
Аудио жазба |
||||
|
Құндылықтарды игерту |
• Өзіне және айналадағы адамдарға құрмет • Ынтымақтастық |
||||
|
Сабақтың түрі |
Білімді пысықтау сабағы |
||||
|
Алдыңғы білім |
Әлемнің жаңа жеті кереметі |
||||
|
Жоспар |
|||||
|
Кезеңдер |
Жоспарланған жаттығулар |
Дерек көздері |
|||
|
Сабақтың басы 8 минут |
Салемдеседі, оқушыларды түгедейді. Сынып тазалығына қарайды. Психолгиялық ахуал орнату мақсатында «Шаттық шеңберінде» оқушылар бір - біріне жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасы сұралады.4-тапсырма. 52-бет Жеке жұмыс Үш шапалақ арқылы бірін-бірі бағалайды. «.Шыққан суреттер жайлы топтар әңгімелейді. Сабақтың мақсаты мен жетістік критерийлері түсіндіріледі.
Әлемнің жаңа жеті кереметі Әлемнің жаға жеті кереметі жайлы не білесіңдер? |
|
|||
|
Негізгі бөлім 10 минут 15 минут |
Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаты таныстырылады. Әлемнің жаңа жеті кереметі Жеке жұмыс
5-тапсырма. Сөзбәйге. Жеке жұмыс 1-топ. 3 минут ішінде еліміздегі бірге жазылатын қала, елді мекен атауларын айтыңдар 2-топ. 3 минут ішінде дефис арқылы жазылатын жеті керемет атауларын жазыңдар 3-топ. 3 минут ішінде екі түбірден құралған кісі аттарын айтыңдар Смайлик арқылы оқушылар өзара бірін-бірі бағалайды. 6-тапсырма. Жеке жұмыс Графикалық диктант. Оқушылар дұрыс жауаптарын сәйкестендіре отырып, өзін-өзі бағалайды. 8- тапсырма. Жұптық жұмыс. Сөзжұмбақты шешеді Жауаптары
Жұптағы оқушылар өздерін-өздері смайлик арқылы бағалайды Тапсырма: .1.Әлемнің жеті кереметіне жатқызамын деп Қазақстан елінен тағы қандай тарихи мұраларды айта аласың?Неліктен? 2. Мәдени-тарихи мұраларды өз тарапыңнан қорғау жөнінде оқушыларға қандай кеңестер берер едің? 1. ............................ 2. ............................ 3. ........................... 3.Адамның ақыл-ойы мен талғамының жоғары екенін қандай туындылардан көргеніңді қысқаша жаз: Бағалау критерийі:
|
Смайликтер Оқулық оқулық Смайликтер |
|||
|
Қорытынды 15-20 минут Үйге тапсырма |
Бекіту сұрақтары. Бүгінгі сабақтанжаңа және қызықты ақпарат ала алдым ба? Топтық жұмыстарда мен өзімді көрсете алдым ба? Бүгін сабақтан алған ақөпараттар мен үшін маңызды? Бүгінгі сабақ маған ұнады ма?Неліктен?
Рефлексия «Таңдау»
әдісі. 1.Мен сабақ қызықты, қызықсыз болды деп ойлаймын. 2. Мен сабақта ... үйрендім. 3. Мен басқаларды ... тыңдадым. 4. Мен сабақта ... орындай алдым. 5. Мен сабақтағы өз жетістіктеріме ризамын, риза емеспін. 7-тапсырма.53-бет. Қазіргі заманғы әлем кереметтері туралы тақырыпқа мәлімет іздестіріп, сұрақтар дайындайды |
Үлестірмелі парақшалар |
|||
|
Қосымша мәлімет |
|||||
|
Рефлексия Сабақ / оқыту мақсаты қолжетімді болды ма? Оқушылар нені білді? Сыныпта қандай ахуал қалыптасты? Уақыт бойынша үлгердім бе? Сабақ жоспарынан ауытқушылық болды ма? Болса неге? |
|
||||
|
|
|||||
|
Қорытынды бағалау. Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (сабақ беру және оқыту жайлы ойланыңыз)? Қандай екі жағдай сабақты жақсырақ өткізуге мүмкіндік берер еді (сабақ беру және оқыту жайлы ойланыңыз)? Жалпы сынып немесе жеке оқушылар жайлы мен не білдім? Келесі сабақтарға дайындалу барысында бұл мәлімет қандай көмегін бере алады? |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ,Ыбырай Алтынсарин
Ашық сабақ,Ыбырай Алтынсарин
|
Бөлім: Әлемнің жеті кереметі |
Мектеп атауы: |
||||
|
Сабақ тақырыбы |
Әлемнің жаңа жеті кереметі |
||||
|
Уақыты: |
Мұғалімнің аты – жөні: |
||||
|
Сынып: 6 Сабақ |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
ӘТН. 6.4.1.1 - тақырып бойынша жеке сөздер, бірге, бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздерді орфографиялық нормаға сай жазу |
||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Оқушы ақыл-ой мен сезім талғамының арқасында адамның саналы жан иесі ретінде басқа тірі табиғаттан ерекшеленетінін тереңдете отырып,өз еліміздегі және әлемдік деңгейдегі мәдени-тарихи мұралармен танысады жеткізіп, дербес ой білдіреді. |
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәндік лексика мен терминология: Бірге, бөлек, дефис арқылы жазылатын сөздер Диалог және жазылымға пайдалы тіркестер: Ұстамдылық, менің ойымша... «Сыпайы тоңбайды, қалтырайды» дегендей,... Ретімен киіне білсек,... «Біреу тойып секіреді, біреу тоңып секіреді» демекші,... Қорытындылай келе... |
||||
|
Бағалау критерийлері |
Мәтінді түсінгендігін, зерттегендігін көрсетеді; Оқушылар бір-бірін тыңдауда шыдамдылық таныта біледі, сыныптастарына құрметпен қарайды. Жеке, топта жұмыс істей алады Мәтіннің тақырыбы мен идеясын ашады; Жүйелі (кіріспе бөлім, негізгі бөлім, қорытынды бөлім)айтылым жасайды. |
||||
|
Пәнаралық байланыс |
АКТ, өзін-өзі тану, өнер, әдебиет, тіл |
||||
|
АКТ –ны қолдану дағдылары |
Аудио жазба |
||||
|
Құндылықтарды игерту |
• Өзіне және айналадағы адамдарға құрмет • Ынтымақтастық |
||||
|
Сабақтың түрі |
Білімді пысықтау сабағы |
||||
|
Алдыңғы білім |
Әлемнің жаңа жеті кереметі |
||||
|
Жоспар |
|||||
|
Кезеңдер |
Жоспарланған жаттығулар |
Дерек көздері |
|||
|
Сабақтың басы 8 минут |
Салемдеседі, оқушыларды түгедейді. Сынып тазалығына қарайды. Психолгиялық ахуал орнату мақсатында «Шаттық шеңберінде» оқушылар бір - біріне жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасы сұралады.4-тапсырма. 52-бет Жеке жұмыс Үш шапалақ арқылы бірін-бірі бағалайды. «.Шыққан суреттер жайлы топтар әңгімелейді. Сабақтың мақсаты мен жетістік критерийлері түсіндіріледі.
Әлемнің жаңа жеті кереметі Әлемнің жаға жеті кереметі жайлы не білесіңдер? |
|
|||
|
Негізгі бөлім 10 минут 15 минут |
Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаты таныстырылады. Әлемнің жаңа жеті кереметі Жеке жұмыс
5-тапсырма. Сөзбәйге. Жеке жұмыс 1-топ. 3 минут ішінде еліміздегі бірге жазылатын қала, елді мекен атауларын айтыңдар 2-топ. 3 минут ішінде дефис арқылы жазылатын жеті керемет атауларын жазыңдар 3-топ. 3 минут ішінде екі түбірден құралған кісі аттарын айтыңдар Смайлик арқылы оқушылар өзара бірін-бірі бағалайды. 6-тапсырма. Жеке жұмыс Графикалық диктант. Оқушылар дұрыс жауаптарын сәйкестендіре отырып, өзін-өзі бағалайды. 8- тапсырма. Жұптық жұмыс. Сөзжұмбақты шешеді Жауаптары
Жұптағы оқушылар өздерін-өздері смайлик арқылы бағалайды Тапсырма: .1.Әлемнің жеті кереметіне жатқызамын деп Қазақстан елінен тағы қандай тарихи мұраларды айта аласың?Неліктен? 2. Мәдени-тарихи мұраларды өз тарапыңнан қорғау жөнінде оқушыларға қандай кеңестер берер едің? 1. ............................ 2. ............................ 3. ........................... 3.Адамның ақыл-ойы мен талғамының жоғары екенін қандай туындылардан көргеніңді қысқаша жаз: Бағалау критерийі:
|
Смайликтер Оқулық оқулық Смайликтер |
|||
|
Қорытынды 15-20 минут Үйге тапсырма |
Бекіту сұрақтары. Бүгінгі сабақтанжаңа және қызықты ақпарат ала алдым ба? Топтық жұмыстарда мен өзімді көрсете алдым ба? Бүгін сабақтан алған ақөпараттар мен үшін маңызды? Бүгінгі сабақ маған ұнады ма?Неліктен?
Рефлексия «Таңдау»
әдісі. 1.Мен сабақ қызықты, қызықсыз болды деп ойлаймын. 2. Мен сабақта ... үйрендім. 3. Мен басқаларды ... тыңдадым. 4. Мен сабақта ... орындай алдым. 5. Мен сабақтағы өз жетістіктеріме ризамын, риза емеспін. 7-тапсырма.53-бет. Қазіргі заманғы әлем кереметтері туралы тақырыпқа мәлімет іздестіріп, сұрақтар дайындайды |
Үлестірмелі парақшалар |
|||
|
Қосымша мәлімет |
|||||
|
Рефлексия Сабақ / оқыту мақсаты қолжетімді болды ма? Оқушылар нені білді? Сыныпта қандай ахуал қалыптасты? Уақыт бойынша үлгердім бе? Сабақ жоспарынан ауытқушылық болды ма? Болса неге? |
|
||||
|
|
|||||
|
Қорытынды бағалау. Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (сабақ беру және оқыту жайлы ойланыңыз)? Қандай екі жағдай сабақты жақсырақ өткізуге мүмкіндік берер еді (сабақ беру және оқыту жайлы ойланыңыз)? Жалпы сынып немесе жеке оқушылар жайлы мен не білдім? Келесі сабақтарға дайындалу барысында бұл мәлімет қандай көмегін бере алады? |
|||||
шағым қалдыра аласыз














