|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Шамалар және өлшемдер |
Мектеп: №262 мектеп-гимназиясы |
|||||||||||||
|
Күні: 24.10.2017 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Сейітова Венера Мұратқызы |
|||||||||||||
|
СЫНЫП:1 сынып |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Заттарды ұзындығы бойынша салыстыру. |
|||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.3.2 Ұзындық/масса/ көлем (сыйымдылық) шамаларын ажыратады және оларды өлшеу үшін құралдарды таңдап, өлшемдер жүргізеді. |
|||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
|||||||||||||
|
Заттарды ұзындықтарына қарап салыстырудың нәтижесіне назар аударады. |
||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||||||||||||
|
Өлшем бірліктерді қолданып, заттарды бір-бірімен салыстырады. |
||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||||||||||||
|
Заттардың ұзындығын қалай өлшегендерін түсіндіріп, дәлелдейді. |
||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Өлшем бірліктерді қолданып, салыстырады. Ұзындықты өлшегені туралы түсіндіріп, дәлелдейді. |
|||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Оқушылар: Салыстыра алады, ұзын – қысқа, биік – аласа |
|||||||||||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: Ұзындық, ұзын, қысқа, биік, аласа |
||||||||||||||
|
Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: |
||||||||||||||
|
Ең бойы ұзын жануарды айта аласыздар ма? Бойы қысқасы қайсы ? ... неше текшеге тең? … қайсысы ұзын? …қайсысы қысқа? ... қайсысы биік? ... қайсысы аласа? |
||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Өз бетінше топта ынтымақтастықта, бірлесе жұмыс жасауға, сыйластыққа, жауапкершілікті сезінуге қалыптасады. |
|||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Жаратылыстану,дүниетану |
|||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Заттарды салыстыру туралы ұғым бар. |
|||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|
|||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы: |
2 мин 2мин |
Ұйымдастыру кезеңі Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Шеңбер құру. Қимыл іс-әрекет арқылы. Қуан шаттан, қуан шаттан! Қуанатын күн бүгін. Қайырлы күн достарым, Сәттілікке толы күн болсын! Топқа бөлу. Оқушыларға түрлі түсті түтікше таңдауды ұсыну. Ұзын, орташа, қысқа таяқшаларды анықтап, сол бойынша топқа бөлінеді. 1 – топ 2 – топ 3 – топ Орындық артындағы «Тосын сый»суреттерге назар аударту. Ширату - Ең бойы биік жануарды ата ? - Ең бойы қысқасы қайсы? - Бойы аласасы бар ма? Сурет бойынша тақырыпты ашамын. Балалар біз бүгінгі сабақта не туралы біледі екенбіз? -Ұзын – қысқа (мағыналары қарсы) - биік – аласа Ұғымдарымен танысып, заттарды ұзындықтары бойынша салыстыруды үйренеміз. |
Түрлі – түсті түтікшелер арқылы
АКТ
|
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы мин |
1 мин 1 мин 2 мин 1 мин 1 мин 2 мин 1 мин 1 мин 1 мин 5 мин 1мин 1мин 8мин 3мин |
Ұжымдық жұмыс. «Ауадағы диалогтер» әдісі. Балалар заттарды ұзындығы бойынша салыстыруға болатынын біледі.
К.Б Сұрақ - жауап Б. Мадақтау сөздері арқылы Топтық жұмыс: Жас зерттеушілер әдісі Қолда бар заттармен сыныптағы заттарды өлшеу. 1 – топ Парта ұзынд.кітаппен өлшеу 2 – топ Кітап ұзынд. санағышпен өлшеу. 3 – топ Парта ұзынд. қарындашпен өлшеу.
Б: Көңілді сақина Топтық жұмыс «Ойланайық шапшаңырақ»әдісі Топтарға әр – түрлі тапсырма беріледі. 1 – топ. Ағаштардың биіктігін өлшейді 2 – топ Бұталардың биіктігін өлшейді 3 – топ Шөптердің биіктігін өлшейді. К.Б
Б.Көңілді сақина Сергіту сәті: Тербеледі ағаштар, Алдымнан жел еседі. Кіп – кішкентай ағаштар Биік болып өседі. Жұптық жұмыс: « Кім жылдам? »әдісі бойынша Оқушылар жұптасып бір – бірінің бойларын өлшеу К.Б. Сұрақ - жауап Б. Көңілді сақина Адам тірі табиғат бөлшегі екенін меңгереді. Адамның бойы өсу үшін дәрумендерге бай жемістер жеу керек екенін біледі.Сәбіз тез бой өсіретін көкеніс түрі. Жеке жұмыс (Жұмыс дәптері) 1-тапсырма Ожау, пышақ, шанышқы ұзындықтары неше шегеге тең болатынын біледі. 2 – тапсырма таспадан ұзын, қысқа таспа суретін салады. 3 – тапсырма берілген үйден биік үйдің суретін салады. Жеке жұмыс. «Жүйріктер алаңы
|
Смайликтер
Текшелер Смайликтер тарату
Сергіту сәтіне арналған жинақ
Жұмыс дәптері Қарындаш
|
|||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
2мин |
Рефлексия Басбармақ әдісі
|
|
|||||||||||
|
Қосымша ақпарат
|
||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау Сабақтың өн бойында балалардың қауіпсіздігін қадағалаймын.
|
||||||||||||
|
1.Топтық, жұптық жұмыстар арқылы оқушыларға өзара қолдау, көмек көрсету жүзеге асырылады. 2.Барлық оқушыларға тақырыпқа байланысты тапсырмалар,мысал келтіру, оларды анықтау себептерін білу тапсырмалары беріледі. Әр түрлі тапсырма ұсыну арқылы олардың білімдерін кеңейту. |
«Сұрақ – жауап »әдісі «Өзара бағалау» жетістік баспалдағы Мұғалімнің бағалауы «Басбармақ»әдісі «Көңілді сақина» әдісі. |
Сергіту сәті |
||||||||||||
|
Рефлексия
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|||||||||||||
|
|
||||||||||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1:
2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|
||||||||||||||

Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы «Көңілді сақина» бағалау сәтінен

Жұмыс дәптерімен жеке жұмыс орындау сәті Оқушылар бір – бірінің бойын салыстыруда.

Сергіту сәтінен
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ."Заттарды ұзындықтары бойынша салыстыру" 1-сынып
Ашық сабақ."Заттарды ұзындықтары бойынша салыстыру" 1-сынып
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Шамалар және өлшемдер |
Мектеп: №262 мектеп-гимназиясы |
|||||||||||||
|
Күні: 24.10.2017 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Сейітова Венера Мұратқызы |
|||||||||||||
|
СЫНЫП:1 сынып |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Заттарды ұзындығы бойынша салыстыру. |
|||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.3.2 Ұзындық/масса/ көлем (сыйымдылық) шамаларын ажыратады және оларды өлшеу үшін құралдарды таңдап, өлшемдер жүргізеді. |
|||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
|||||||||||||
|
Заттарды ұзындықтарына қарап салыстырудың нәтижесіне назар аударады. |
||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||||||||||||
|
Өлшем бірліктерді қолданып, заттарды бір-бірімен салыстырады. |
||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||||||||||||
|
Заттардың ұзындығын қалай өлшегендерін түсіндіріп, дәлелдейді. |
||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Өлшем бірліктерді қолданып, салыстырады. Ұзындықты өлшегені туралы түсіндіріп, дәлелдейді. |
|||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Оқушылар: Салыстыра алады, ұзын – қысқа, биік – аласа |
|||||||||||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: Ұзындық, ұзын, қысқа, биік, аласа |
||||||||||||||
|
Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: |
||||||||||||||
|
Ең бойы ұзын жануарды айта аласыздар ма? Бойы қысқасы қайсы ? ... неше текшеге тең? … қайсысы ұзын? …қайсысы қысқа? ... қайсысы биік? ... қайсысы аласа? |
||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Өз бетінше топта ынтымақтастықта, бірлесе жұмыс жасауға, сыйластыққа, жауапкершілікті сезінуге қалыптасады. |
|||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Жаратылыстану,дүниетану |
|||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Заттарды салыстыру туралы ұғым бар. |
|||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|
|||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы: |
2 мин 2мин |
Ұйымдастыру кезеңі Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Шеңбер құру. Қимыл іс-әрекет арқылы. Қуан шаттан, қуан шаттан! Қуанатын күн бүгін. Қайырлы күн достарым, Сәттілікке толы күн болсын! Топқа бөлу. Оқушыларға түрлі түсті түтікше таңдауды ұсыну. Ұзын, орташа, қысқа таяқшаларды анықтап, сол бойынша топқа бөлінеді. 1 – топ 2 – топ 3 – топ Орындық артындағы «Тосын сый»суреттерге назар аударту. Ширату - Ең бойы биік жануарды ата ? - Ең бойы қысқасы қайсы? - Бойы аласасы бар ма? Сурет бойынша тақырыпты ашамын. Балалар біз бүгінгі сабақта не туралы біледі екенбіз? -Ұзын – қысқа (мағыналары қарсы) - биік – аласа Ұғымдарымен танысып, заттарды ұзындықтары бойынша салыстыруды үйренеміз. |
Түрлі – түсті түтікшелер арқылы
АКТ
|
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы мин |
1 мин 1 мин 2 мин 1 мин 1 мин 2 мин 1 мин 1 мин 1 мин 5 мин 1мин 1мин 8мин 3мин |
Ұжымдық жұмыс. «Ауадағы диалогтер» әдісі. Балалар заттарды ұзындығы бойынша салыстыруға болатынын біледі.
К.Б Сұрақ - жауап Б. Мадақтау сөздері арқылы Топтық жұмыс: Жас зерттеушілер әдісі Қолда бар заттармен сыныптағы заттарды өлшеу. 1 – топ Парта ұзынд.кітаппен өлшеу 2 – топ Кітап ұзынд. санағышпен өлшеу. 3 – топ Парта ұзынд. қарындашпен өлшеу.
Б: Көңілді сақина Топтық жұмыс «Ойланайық шапшаңырақ»әдісі Топтарға әр – түрлі тапсырма беріледі. 1 – топ. Ағаштардың биіктігін өлшейді 2 – топ Бұталардың биіктігін өлшейді 3 – топ Шөптердің биіктігін өлшейді. К.Б
Б.Көңілді сақина Сергіту сәті: Тербеледі ағаштар, Алдымнан жел еседі. Кіп – кішкентай ағаштар Биік болып өседі. Жұптық жұмыс: « Кім жылдам? »әдісі бойынша Оқушылар жұптасып бір – бірінің бойларын өлшеу К.Б. Сұрақ - жауап Б. Көңілді сақина Адам тірі табиғат бөлшегі екенін меңгереді. Адамның бойы өсу үшін дәрумендерге бай жемістер жеу керек екенін біледі.Сәбіз тез бой өсіретін көкеніс түрі. Жеке жұмыс (Жұмыс дәптері) 1-тапсырма Ожау, пышақ, шанышқы ұзындықтары неше шегеге тең болатынын біледі. 2 – тапсырма таспадан ұзын, қысқа таспа суретін салады. 3 – тапсырма берілген үйден биік үйдің суретін салады. Жеке жұмыс. «Жүйріктер алаңы
|
Смайликтер
Текшелер Смайликтер тарату
Сергіту сәтіне арналған жинақ
Жұмыс дәптері Қарындаш
|
|||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
2мин |
Рефлексия Басбармақ әдісі
|
|
|||||||||||
|
Қосымша ақпарат
|
||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау Сабақтың өн бойында балалардың қауіпсіздігін қадағалаймын.
|
||||||||||||
|
1.Топтық, жұптық жұмыстар арқылы оқушыларға өзара қолдау, көмек көрсету жүзеге асырылады. 2.Барлық оқушыларға тақырыпқа байланысты тапсырмалар,мысал келтіру, оларды анықтау себептерін білу тапсырмалары беріледі. Әр түрлі тапсырма ұсыну арқылы олардың білімдерін кеңейту. |
«Сұрақ – жауап »әдісі «Өзара бағалау» жетістік баспалдағы Мұғалімнің бағалауы «Басбармақ»әдісі «Көңілді сақина» әдісі. |
Сергіту сәті |
||||||||||||
|
Рефлексия
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|||||||||||||
|
|
||||||||||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1:
2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|
||||||||||||||

Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы «Көңілді сақина» бағалау сәтінен

Жұмыс дәптерімен жеке жұмыс орындау сәті Оқушылар бір – бірінің бойын салыстыруда.

Сергіту сәтінен
шағым қалдыра аласыз


























