Қыска мерзімді жоспарлау
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ:"Зерттеуді жоспарлау"5 сынып
Ашық сабақ:"Зерттеуді жоспарлау"5 сынып
Қыска мерзімді жоспарлау
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Ғылым әлеміМектеп: №263 мектеп Күні: 16.06.2017 ж Мұғалімнің аты – жөні: Төлемісов Самат Сынып: 5 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Зерттеуді жоспарлау
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары ( оқу бағдарламасына сәйкес) |
5.1.3.1 Зерттеу жоспарын құрастыру 5.1.3.2 Зерттеу жүргізу кезіндегі қауіпсіздік техникасының ережелерін тұжырымдау |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: |
|||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі: |
||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдысы |
қолдану, талдау |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Негізгі сөздер мен тіркестер:өлшеуішжабдық, зертханалық жабдық, ұлғайтқыш жабдық, зерттеу әдістері, қауіпсіздік техникалық ережесі, өлшем бірлік, тәжірибе мен бақылау |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Пән лексикасы мен терминология: өлшеу, тәжірибе, бақылау, эталон, зерттеу әдістері, жабдық, өлшем бірлік |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Диалог үшін қажетті сөз тіркестер:
Ұлғайтқыш жабдықтарға............. жатады Өлшеуіш жабдықтары мыналар:................ Бізге зертханалық жабдықтар ..........үшін қажет |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Сын тұрғысынан ойлау, қарым-қатынас жасау қабілеті, жауапкершілік |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану, математика - өлшем бірліктерін пайдалана отырып тәжірибе жасайды |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
5.1.2.1 Зерттеу сұрағы мен болжамы туралы түсініктері бар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтың жоспарланған жаттығу түрлері |
Дереккөздер ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут 2 минут |
Ұйымдастыру кезеңі
Оқушыларға өлшем бірліктері жазылған қиынды қағаздар таратылады 1.Ұзындық өлшемі: метр, сантиметр,миллиметр 2.Салмақ өлшемі: тонна, килограмм, грамм 3.Уақыт өлшемі: жыл,ай, күн,сағат, минут Оқушылар өлшем бірліктерін қатыстырып, өзі жайлы ақпарат беруі керек Мысалы: Менің бойым 1 метр, 30 см Менің салмағым 32 кг Мен 12.06.2007 жылы дүниеге келдім Өлшем бірліктеріне сәйкес топтарға бөлінеді Ой қозғау сұрақтары
|
Өлшеуіш Зертханалық Ұлғайтқыш жабдықтар қағаз қиындылары |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 8 минут 3 минут 4 минут 4 минут 2 минут 3 минут 2 минут 7 минут
|
І. Топтық жұмыс (Т) 1) « Архивфактор » әдісі арқылы (Жабдықтардың суреті бар үлестірме қағаздар таратылады.Суретте нелер бейнеленген, олар бізге не үшін қажет екендігін анықтап өз ойларын айтады. Топ бойынша жоба қорғайды)
3- топ «Зертханалық жабдықтар»
Кері байланыс
(ҚБ топтар бірін-бірі бағалау) «Бағалау сэндвичі» әдісі 1 бөлік – позитивті комментарий, не ұнады; 2 бөлік – сындарлы сын, не нәрсеніжақсартукерек; 3 бөлік – келешеккеарналған комментарий: мағанұнады, бірақкелесіжолы … ІІ. Жұптық жұмыс Суретте күнбағыстың өсу кезеңдері бейнеленген
a b c
Бағалау критерийі
2)қауіпсіздік техникалық ережесін еске түсіріп атап өтейік 1– тапсырма (Ж) Келесі сөздерге сипаттама бере отырып, бос бағандарды толтыр. -бақылау -тәжірибе -өлшеу -эталон
Бақылау ? ?
Б
Зерттеу түрлері түрлері ? ?
? ? (ҚБ «Өзара бағалау»)
2-тапсырма (Ж) Берілген кестені пайдаланып нақты өлшем деректерін толтырыңыз
(ҚБ Өзін – өзі бағалау «Ойды аяқта») - мен үшін қызықты....................... болды - мен үшін сәтті.................................болды - мен үшін қиын................................болды
|
Оқулық, 18 беттегі қажетті суреттер (өлшеуіш стакан,таразы,секундөлшер,сызғыш,қолба,телескоп,түтікұстағыш,микроскоп,ұлғайтқыш әйнек, термометр)
Оқулық, 18-19 бет
Оқулық Үлестірме қағаздар
|
||||||||||||||||||||||||||
|
І3-тапсырма Тәжірибе жаса А) Тәжірибе барысында қолданған зерттеу әдісін атап көрсетіңіз Б) Қауіпсіздік техникалық ережесін зерттеу барысында қалай қолдандыңыз?
Өзектің шамнан арақашықтығы- ....... см Өзек көлеңкесінің арақашықтығы-....... см 2-өлшем Өзектің шамнан арақашықтығы -....... см Өзек көлеңкесінің арақашықтығы-...... см 3-өлшем Өзектің шамнан арақашықтығы-.......см Өзек көлеңкесінің арақашықтығы-.....см
Бағалау критерийі
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут
2 минут |
Рефлексия «Бес
саусақ»
Оқушылар төмендегі сұрақтарға жауап беру керек: Бас бармақ- басты мәселе. Бүгінгі сабақта ең құнды мәселе қандай болды? Балалы үйрек- бірлесу. Мен топта қалай жұмыс жасадым? Кімге көмектестім? Кімге риза болдым? Шылдыр шүмек-ойлау. Мен бүгін қандай білім мен тәжірибе алдым? Ортан терек-шынайылық. Сабақ маған ұнады ма? Неліктен? Кішкене бөбек-көңіл-күй ахуалы. Мен сабақта өзімді қалай сезіндім?
Үйге тапсырма Тәулік ішіндегі ауа температурасын 3 рет өлшеп, ауа температурасының өзгерісін бақыла
|
Стикир
Оқулық 22 бет |
||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау –Сіз оқушыларға қандай тәсілмен көмектесесіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау-Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Пәнарастар Денсаулық және қауіпсіздік техникасын снологияларды қолдану |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
1.Топтық,жұптық жұмыстар арқылы оқушылар өзара қолдау, көмек көрсету жүзеге асырылады. 2. Барлық оқушыларға зерттеу жоспарын дұрыс орналастыру, нақты өлшем деректерін дұрыс көрсету,тәжірибе жасау, қауіпсіздік ережесін дұрыс қолдану тапсырмалары беріледі. Сынып оқушыларының басым бөлігіне зерттеу жоспары,өлшем деректерін толтыру ұсынылса,қабілеті жоғары оқушыларға тәжірибе жасау, өз зерттеулері бойынша тәжірибелерін ұсыну арқылы олардыңбілімдерін кеңейту. |
Топта бағалау«Бағалау сендвичі» Өзара бағалау Өзін –өзі бағалау « Ойды аяқта» «Критерийалды бағалау» Рефлесия «Бессаусақ» |
|
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы және қолжетімді болды ма ? Барлық оқушылар оқу мақсаттына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса,неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
Бұл тарауда сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз Сол бағытындағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе ( оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді ( оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері / қиындықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?
|
||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















