Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сбақ, 1 курс
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Модуль/Пән |
Информатика |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Педагог |
Самидинова Айнур Абдиманиевна |
Дата: |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы мәліметтер |
Курс___1____ топ____________ |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағыты: |
Техника-технологиялық |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бөлім/ бөлімше |
2 бөлім. Аппараттық және бағдарламалық қамтамасыз ету. Бөлімше: 2.1. Аппараттық құрал. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
2.1.1. Аппараттық құрал. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың түрі |
Аралас сабақ |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Мақсаты (оқу нәтижелері) |
Мобильді құрылғылардың негізгі компоненттерінің сипаттамаларын түсіндіру. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Міндеттері (бағалау критерийлері) |
Мобильді құрылғылардың (планшет, телефондар) негізгі құрамдас бөліктерінің сипаттамаларын салыстырады. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күтілетін нәтижелер |
Мобильді құрылғылардың негізгі компоненттерін сипаттап және мобильді құрылғылардың (планшет, телефондар) негізгі құрамдас бөліктерінің салыстырады. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қажетті ресурстар |
Дербес компьютер, Интернет ресурстары(YouTube), Д.Н.Исабаева, Г.А.Абдулкаримова, Л.Б. Рахимжанова, М.А.Әубекова, Оқулық Информатика, 11-сынып-Алматы: «Атамұра»,2020, интербелсенді тақта, дәптермен жұмыс, магнитті тақты, стикерлер. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Уақыт |
Іс-әрекеттер мен тапсырмалар |
Бағалау |
Ресурс |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
I. Ұйымдастыру кезеңі 2 минут |
Сәлемдесу. Білім алушыларды түгендеу, кабинет тазалығын тексеру, білім алушылардың сабаққа дайындығын бақылай отырып, зейінін сабаққа аудару және бағалау критерийлерімен таныстыру. Шаттық шеңбері «Тілек жазу» әдісін қолдану. Ватсап чатқа бір-бірлеріне тілек жазады. Ынталандыру және жаңа тақырыпты хабарлау «Аппараттық құрал» |
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 10мин |
Жалпы топпен жұмыс Бейне жазба қарау
Бейне жазбаны мұқият қарап сұрақтарға жауап береді. |
Сұрақтар: 1.Планшеттің алғашқы нұсқасы қай кезде шықты? 2. Iphone несімен ерекшеленеді? 3. Samsung-тың қандай ерекшелігі бар? 4. Iphone мен Samsung-тың ұқсас жерлері бар ма? 5. Мобильдік құрылғыларды неліктен осылай аталған деп ойлайсыздар? |
https://www.youtube.com/watch?v=tFagVEpLv3E
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 25 мин |
2-тапсырма: Планшет, Iphone, Samsung» осы құрылғылардың жалпы сипаттамасын, ерекшеліктерін, құрылымы туралы постер әзірлейді Топтық жұмыс «Мозаика» әдісі Топқа біріктіру: Сандар арқылы топтарға бірігеді. 1, 2, 3 сандары арқылы 1 – топ: «Планшет» 2 - топ: «Iphone» 3 - топ: «Samsung» |
Ерекшеліктері
Интербелсенді тақтаға қаламмен ерекшеліктерін жазады. |
Постер, маркер, интербелсенді тақта. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 мин |
Жұптық жұмыс. Функционалдық сауаттылық тапсырмасы. (Оқу сауаттылығы.) 3-тапсырма: Назгүл-2-ші курс студенті. Ол өзінің туған күніне сыйлық алу үшін, шәкіртақысын жинады. Енді біз кестедегі смартфондарға қарап, ең ұтымды нұсқасын таңдауға көмектесейңк. Сіздер iphone мен samsung, Poco, Huavei смартфондарын мінездемесі мен бағаларын салыстырып, есептеп, Назгүлге қайсысы тиімді екенін таңдауға көмектесіңіз?
Мазмұны: өзгерістер мен тәуелділік Ойлау процесі: қолдану және бағалау Мәнмәтін: тұлғалық |
Тапсырманы орындау қадамдары:
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
15 мин |
Үштік жұмыс. 4-тапсырма «Зымыран сұрақтары» әдісі Қағазға үш сұрақ жазып, ұшақ жасайды және келесі топқа ұшырады. Ол топ сұрақтарға жауап береді. 1-топ 2-топқа, 2-топ 3-топқа, 3-топ 4 топқа, 4-топ 1 топқа.
Мобильді құрылғылардың (планшет, телефондар) негізгі құрамдас бөліктерінің сипаттамалары және мобильді құрылғылардың негізгі компоненттерінің сипаттамалары бойынша қойылған сұрақтарға жауап береді. |
Тапсырманы орындау қадамдары:
Мұғалім тарапынан бағалау (кері байланыс)
|
А4 ақ парағы, ұшақ жасап келесі топқа ұшырады.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 мин |
5-тапсырма Сабақта деңгейлік жұмысты ұйымдастыру Түрлі күрделілік дәрежесіндегі «А», «В», «С»үш деңгейдегі сараланған тапсырмалар (Қосымша №1) |
Мұғалім тарапынан бағалау (кері байланыс)
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
15 мин |
Жеке жұмыс 6-тапсырма (оқыту үшін бағалауға арналған тапсырма) Білім алушылар қолданып жүрген ұялы телефоны туралы «плюсін», «минусын» және өзінің ұсынысы туралы айтады. Телефон туралы плюстарын нақтылап түсіндіріп, минустары туралы анықтап айтып, өз ұсынысы туралы айтады. Мысалы: телефонға проектрдің қызметін енгізсе. Кез-келген жерде өзінің ойын проектр функциясын қосып жіберіп көрсетілімдерін қорғай алады.
|
Тапсырманы орындау қадамдары: Мұғалім тарапынан бағалау (кері байланыс)
|
Дәптермен жұмыс
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 2 мин |
Рефлексия ( 05 минут) |
Білім алушылар қызыл алма бейнесі бар стикерді алып «сабақты түсіндім», жасыл алма стикерді алып «сұрақтары болса сонда жазады», сары түсті стикерге «түсінбеген сұрақтарн жазады» «Алма ағашына» жабыстырады. |
Алма бейнесі бар стикерлер
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 мин |
Үйге тапсырма: Өз телефоныңызға арнап рекламалау видеосын жасау. |
|
|