Материалдар / Ашық сынып сағаты : Рәміздер
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сынып сағаты : Рәміздер

Материал туралы қысқаша түсінік
Рәміздер елімізге оқушыларға елін жерін құрметтеуге
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
26 Қырқүйек 2018
520
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Тақырыбы: Қазақстан Республикасының мемлекеттік

рәміздері.


Мақсаты: -Оқушыларға мемлекеттік белгілердің аса маңызды екенін,

оны ерекше құрметтеп, мақтан тұту керектігін; олардың жасаған

авторлардың халық үшін көп еңбек сіңіргенін ашып көрсету.

- Өскелең ұрпақты демократиялы қоғамда өмір сүруге, азаматтық

белсенділігін, білімділік қабілетін дамыту.

- Тәуелсіз азамат-патриот тұлғаны тәрбиелеу.



Сабақтың әдісі: Дәстүрлі емес сабақ

Сабақтың типі: Сайыс сабағы

Көрнекілігі: Интерактивті тақта, үнтаспа (әнұран), суреттері,

сөзжұмбақ, кесте қағаз.



Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

(Оқушыларды , мұғалімдерді орналастыру).


Мұғалімнің кіріспе сөзі.

Сәлеметсіздерме, оқушылар және қонақтар.

Бүгін бізде «Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздері»

атты сыныптан тыс тәрбие сағатын бастауға руқсат етіңіздер!.



  1. Басталғанда:

«Мен Қазақпын» өлеңін оқиды .


Мұғалім сөзі. – ХХІ ғасыр – білім ғасыры. Біздің алға қойған мақсатымыз- өткенімізді білетін, бүгінді түсінетін, ертеңімізге сенім мен қарайтын азамат болу.

«Тәуелсіз ел тірегі- білімді ұрпақта» дей келе бүгінгі сабағымыз сайыс түрінде өтеді. Оқушыларды 3 топқа бөліп, сайыс бойы тарихтан алған білімдерін қолдана отырып, қойылған сұрақтарға жауап береді. Сайыс 7 бөлімнен тұрады. Жеңіске жеткен топқа «Еліміздің патриотты» деген атақ беріледі және сол топ жоғары бағаға ие болады.



ІІ. Сайысымызды бастамас бұрын әділ-қазылар алқасын тағайындайық.

1. ..........................

2. ..........................

3. ..........................


Сайыс бөлімдері:

І тур. Таныстыру.

ІІ тур. «Бәйге» ( сұрақ-жауап)

ІІІ тур. «Шежіре айту » (Тәуелсіздіктің жетістіктері 1991-2012ж )

IV тур «Ту, Елтаңба, Әнұран» (слайд)

V тур « Кім тапқыр » Сөзжұмбақ

VІ тур «Ой толғау» (Қазақстан – 2030шы жылда)

VІ тур «Кім жылдам» (Ән жұмбақ)

VІІ тур Қорытынды. (жеңімпазды анықтау)






І. тур. Таныстыру. үш топ өздерін таныстырудан бастайды.

ІІ.тур. «Бәйге» шарты: әр топқа 10 сұрақ қойылады. Сол сұрақтарға жылдам жауап береді

(бір дұрыс жауап 10 ұпаймен есептелінеді).

ІІІ.тур. «Шежіре айту» шарты:Топпен жұмыс, сұраққа жауап беру (толық жауап 30 ұпай)

ІV тур « Ту, Елтаңба, Әнұран» шарты: (Қорғау)

VІ тур. Сөзжұмбақ шарты: Интерактивті тақтада көрсетілген тапсырмаларды орындайды.

VІІ тур « Кім жылдам» шарты: ( Ән жұмбақ) (Атамекен, Қазақтай ел қайда, Ататолғау)

І тур таныстыру.

DrawObject3 DrawObject2 DrawObject1






ІІ тур «Бәйге»

І топ.

1.Тәуелсіздік күні ? (16 желтоқсан)

2.ҚР мемлекеттік елтаңбасының авторлары кімдер? (Ж.Мәлібекұлы. Ш.Уәлиханов)

3.Бір жылда неше күн бар ? (365 күн)

4.Қазақстан жер көлемі қанша ? (2700 мың км)

5.Күздің үшінші айы ? ( Қараша)

6.1 желтоқсанда қандай мерекені атап өттік? ( ҚР тұңғыш президенті күні)

7.Қазақ халқының тұңғыш ғарышкері ? (Т.Әубәкіров)

8.Қытай астанасы ? ( Пекин)

9. Жас қала ? (Астана)

10.Туда не бейнеленген ? (күн, қыран)


ІІ топ.

1.Тәуелсіздікке неше жыл ? (21 жыл)

2.ҚР мемлекетінің тудың авторы ? (Ш.Ниязбеков)

3.Бір жылда неше ай бар ? (12 ай)

4.Қазақстанда қанша облыс бар ? (14 облыс)

5.Қыстың бірінші айы ? (Желтоқсан)

6. Ел басы ант қабылдағанда тағатын белгі ? (Алқа, Бәйтерек, Барыс)

7.Тәуелсіз Қазақстан ғарышкері ? (Талғат Мұсабаев)

8.Түркия астанасы ? (Анкара)

9.Ел басы кім ? (Н.Ә.Назарбаев)

10.Қысқы Азия ойындарының белгісі ? (барыс)


ІІІ топ.

1.Тәуелсіздік мерекесіне неше күн калды ? (9 күн)

2.ҚР мемлекетінің әнұранның авторы?(Ш.Қалдаяқов, сөзі: Ж.Нәжімеденов, Н.Ә.Назарбаев)

3. Бір аптада неше күн бар ? ( 7 күн)

4. Астана қаласы орналасқан облыс ? (Ақмола)

5.Жаздың бірінші айы ? (Маусым)

6. Астана көркі не ? (Бәйтерек)

7.Қазақстан ғарышкерлері нешеу ? (2 еу)

8.Қазақстанның бас қаласы ? (Астана)

9.Азия ойындары қашан болды ? (2011жыл)

10.Қазақстан тәуелсіздігіне биыл қанша жыл толады ? (21 жыл)




ІІІ тур. «Шежіре айту » (Тәуелсіздіктің жетістіктері 1991-2011ж )



IV тур «Ту, Елтаңба, Әнұран» (эмблеманы қорғау)

Берілген топ бойынша өздерінің белгілерін қорғау,

(Ту, Елтаңба, Әнұран ) туралы айту




V тур « Кім тапқыр » Сөзжұмбақ

Сөзжұмбақ шарты: Интерактивті тақтада көрсетілген тапсырмаларды орындайды.

(Ту, Елтаңба, Әнұран) деген сөзді табады.


Е

Л

Т

А

Ң

Б

А

6-күн 7-ай 8-ай 2-ай 1-ай 4-күн 10-ай

2 әріп 3 әріп 1 әріп 1әріп 3 әріп 1 әріп 2 әріп


Ә

Н

Ұ

Р

А

Н

3-күн 3-ай 5-күн 11-ай 2-ай 10-ай

2 әріп 1әріп 2 әріп 3 әріп 1 әріп 5 әріп


Т

У

12-ай 3-ай

4 әріп 3 әріп




VІ тур «Ой толғау» (Қазақстан – 2030шы жылда)

  1. Әңгіме құрастыру

  2. Өлең құрастыру

  3. Сурет ретінде салып көрсетуге.


VІ тур «Кім жылдам» (Ән жұмбақ)

Шарты: Интерактивті тақтадан әннің музыкасы беріледі 1 шұмақ қай әннің музыкасы

екенін таныстыру. ( Атамекен әні т.б күйлер орындалады)



Қорытынды:

Қорытындылай келе, тәуелсіздік нығайту жолындағы ғасырға белгісіз онжылдықтар жылжып өтуде. Талай-талай мазмұнды оқиғалар тізбегі көз алдымызда. Мұның бәрі тәуелсіздік шежіресі, тәуелсіздік қазақтың тарихы.Туымен тұғырлы, Елтаңбасымен еңселі, Әнұранымен айбатты Қазақ елі. Тәуелсіз ел болу деген қандай бақыт! Елдің өз құқы өз қолында. Біздің еліміз жылдан жылға дүниежүзіне танымал, әрі көркейіп дамып келеді.



Осымен қымбатты ұстаздар және оқушылар!

««Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздері»

атты ашық тәрбие сағатымызды аяқтаймыз.

Көңіл қойып тыңдағандарыңызға көп-көп рахмет!






Шежіре айту

  1. 1991ж-

  2. 1992ж-

  3. 1993ж-

  4. 1994ж-

  5. 1995ж-

  6. 1996ж-

  7. 1997ж-


Шежіре айту


  1. 1998ж-

  2. 1999ж-

  3. 2001ж-

  4. 2002ж-

  5. 2003ж-

  6. 2004ж-

  7. 2005ж-


Шежіре айту

  1. 2006ж-

  2. 2007ж-

  3. 2008ж-

  4. 2009ж-

  5. 2010ж-

  6. 2011ж-

  7. 2012ж-













№3 Красный Яр орта мектебі











Тарих және Құқық онкүндігіне арналған

сыныптан тыс жұмыс





Тақырыбы: Қазақстан Республикасының мемлекеттік

рәміздері.

















Орындаған: тарих пәні

мұғалімі: Махмет.С











2012-2013 оқу жыл

















6-күн 7-ай 8-ай 2-ай 1-ай 4-күн 10-ай

2 әріп 3 әріп 1 әріп 1әріп 3 әріп 1 әріп 2 әріп
























3-күн 3-ай 5-күн 11-ай 2-ай 10-ай

2 әріп 1әріп 2 әріп 3 әріп 1 әріп 5 әріп



















12-ай 3-ай

4 әріп 3 әріп









І тур таныстыру.



DrawObject5 DrawObject4

DrawObject6






ІІ тур «Бәйге»


І топ.

1.Тәуелсіздік күні ? (16 желтоқсан)

2.ҚР мемлекеттік елтаңбасының авторлары кімдер? (Ж.Мәлібекұлы. Ш.Уәлиханов)

3.Бір жылда неше күн бар ? (365 күн)

4.Қазақстан жер көлемі қанша ? (2700 мың км)

5.Күздің үшінші айы ? ( Қараша)

6.1 желтоқсанда қандай мерекені атап өттік? ( ҚР тұңғыш президенті күні)

7.Қазақ халқының тұңғыш ғарышкері ? (Т.Әубәкіров)

8.Қытай астанасы ? ( Пекин)

9. Жас қала ? (Астана)

10.Туда не бейнеленген ? (күн, қыран)


ІІ топ.

1.Тәуелсіздікке неше жыл ? (21 жыл)

2.ҚР мемлекетінің тудың авторы ? (Ш.Ниязбеков)

3.Бір жылда неше ай бар ? (12 ай)

4.Қазақстанда қанша облыс бар ? (14 облыс)

5.Қыстың бірінші айы ? (Желтоқсан)

6. Ел басы ант қабылдағанда тағатын белгі ? (Алқа, Бәйтерек, Барыс)

7.Тәуелсіз Қазақстан ғарышкері ? (Талғат Мұсабаев)

8.Түркия астанасы ? (Анкара)

9.Ел басы кім ? (Н.Ә.Назарбаев)

10.Қысқы Азия ойындарының белгісі ? (барыс)


ІІІ топ.

1.Тәуелсіздік мерекесіне неше күн калды ? (9 күн)

2.ҚР мемлекетінің әнұранның авторы?(Ш.Қалдаяқов, сөзі: Ж.Нәжімеденов, Н.Ә.Назарбаев)

3. Бір аптада неше күн бар ? ( 7 күн)

4. Астана қаласы орналасқан облыс ? (Ақмола)

5.Жаздың бірінші айы ? (Маусым)

6. Астана көркі не ? (Бәйтерек)

7.Қазақстан ғарышкерлері нешеу ? (2 еу)

8.Қазақстанның бас қаласы ? (Астана)

9.Азия ойындары қашан болды ? (2011жыл)

10.Қазақстан тәуелсіздігіне биыл қанша жыл толады ? (21 жыл)









ІІІ тур. «Шежіре айту » (Тәуелсіздіктің жетістіктері 1991-2011ж )

Шежіре айту

  1. 1991ж-

  2. 1992ж-

  3. 1993ж-

  4. 1994ж-

  5. 1995ж-

  6. 1996ж-

  7. 1997ж-


Шежіре айту


  1. 1998ж-

  2. 1999ж-

  3. 2001ж-

  4. 2002ж-

  5. 2003ж-

  6. 2004ж-

  7. 2005ж-


Шежіре айту

  1. 2006ж-

  2. 2007ж-

  3. 2008ж-

  4. 2009ж-

  5. 2010ж-

  6. 2011ж-

  7. 2012ж-






V тур « Кім тапқыр » Сөзжұмбақ

Сөзжұмбақ шарты: Интерактивті тақтада көрсетілген тапсырмаларды орындайды.

(Ту, Елтаңба, Әнұран) деген сөзді табады.


Е

Л

Т

А

Ң

Б

А

6-күн 7-ай 8-ай 2-ай 1-ай 4-күн 10-ай

2 әріп 3 әріп 1 әріп 1әріп 3 әріп 1 әріп 2 әріп


Ә

Н

Ұ

Р

А

Н

3-күн 3-ай 5-күн 11-ай 2-ай 10-ай

2 әріп 1әріп 2 әріп 3 әріп 1 әріп 5 әріп


Т

У

12-ай 3-ай

4 әріп 3 әріп




VІ тур «Ой толғау» (Қазақстан – 2030шы жылда)

  1. Әңгіме құрастыру

  2. Өлең құрастыру

  3. Сурет ретінде салып көрсетуге.


VІ тур «Кім жылдам» (Ән жұмбақ)

Шарты: Интерактивті тақтадан әннің музыкасы беріледі 1 шұмақ қай әннің музыкасы

екенін таныстыру. ( Атамекен әні т.б күйлер орындалады)


V тур . Слайд




Шежіре айту

  1. 1991ж-

2. 1992ж-

  1. 1993ж-

  2. 1994ж-

  3. 1995ж-

  4. 1996ж-

  5. 1997ж-


Шежіре айту


  1. 1998ж-

  2. 1999ж-

  3. 2001ж-

  4. 2002ж-

  5. 2003ж-

  6. 2004ж-

  7. 2005ж-


Шежіре айту

  1. 2006ж-

  2. 2007ж-

  3. 2008ж-

  4. 2009ж-

  5. 2010ж-

  6. 2011ж-

  7. 2012ж-



















№3 Красный Яр орта мектебі






Сабақтың тақырыбы:

Қазақстан Республикасының мемлекеттік

рәміздері.


Сабақтың мақсаты:

Оқушыларды аса маңызды мемлекеттік белгілер-рәміздермен

жан-жақты таныстыру. Баяндау әңгімелеу.


Тәрбиелік: Оқушыларға мемлекеттік белгілердің аса маңызды екенін,

оны ерекше құрметтеп, мақтан тұту керектігін; олардың жасаған

авторлардың халық үшін көп еңбек сіңіргенін ашып көрсету.


Дамытушылық: Оқушылардың бастауыш сыныптарда алған білімдеріне сүйене

отырып, олардың осы мәселе жөніндегі білімдерін естеріне қайта

түсіру,одан әрі дамыту бағытында түрлі сұрақтар беру.


Сабақтың түрі: Аралас, Саяхат сабағы.(пікірсайыс)

Сабақтың әдісі: Ауызша баяндау, әңгімелеу.

Сабақтың көрнекілігі: Қазақстан Республикасының картасы, Елтаңба, Ту, Әнұран

суреттері. Карточкалар, сұрақтар жазылған тесті.


Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі

ІІ. Үй тапсырмасын сұрау.

ІІІ. Қорытынды.

IV. Жаңа сабақты түсіндіру.

Оқу материалын баяндау жоспары:


1. Мемлекеттік белгілер, рәміздер.

2. Мемлекеттік Елтаңба.

3. Мемлекеттік Ту.

4. Мемлекеттік Әнұран.


Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Үй тапсырмасын сұрау. Оқушының жаңа тақырыпқа деген қызығушылығын тудыру үшін, алдымен үй тапсырмасын тексеру арқылы өткен сабақтағы басты мәселелерге қысқаша шолу ұйымдастырлады.

Жаңа тақырып өткен сабақтармен тығыз байланысты болғандықтан, оқушыылардың үйге берілген тапсырманы қалай орындағанын қадағалап,көрнекі құралдарды пайдалана отырып мазмұны түрде пысықтап шығу керек.

Үй тапсырмасын қорытқанда тарихтағы таңбалардың, белгілердің маңызына назар аудара отырып, жаңа тақырыпшада да осындай белгілерді оқып-үйренетіндігімізге,

олардың оқушыларға таныстығына назар аудару.


Оқушыларға оқылатын материалдың мазмұнымен, оны оқыту жоспарымен таныстырлады. Тақтаға «Мемлекеттің Елтаңбасы, Туы, Әнұраны» деп жазып қойып, жаңа тақырыпшаны оқып-үйренуді кіріспе әңгімелесуден бастағаны тиімді. Негізгі үш мәселеден оқушылардың біраз хабары бары байқалады.

Мұғалім Елтаңбаға, Мемлекеттік Туға, Әнұранға жеке-жеке қысқаша тоқталып, әрқайсысының ел үшін, мемлекет үшін аса қажеттілігін, маңызын айтады.





Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздері.


Қазақстан Республикасының тәуелсіз ел, мемлекет екенін білдіретін ең басты үш белгісі бар. Олар: Елтаңбасы, Туы және Әнұраны. Осы мемлекеттік белгілер 1992 жылы қабыл-

данды. Осы мемлекеттік белгілерді дайындауға, талқылауға мыңдаған адам қатысты.


Мемлекеттік Елтаңба. Елтаңбаға қараңдар. Онда нелер бейнелегеніне назар аударайық. Көк аспан астында шаңырақ тұр. Қазақта «Шаңырағың биік, керегең кең, болсағаң берік болсын» деген тілек-сөз бар. Шаңыраққа тізілген уық. Елтаңба авторлары Ж. Мәлібекұлы мен Ш.Ы.Уәлихан осы сөздерді басшылыққа алған. Елтаңбаның екі жағында қанатты пырақ бейнеленген. Жылқы малы, жүйрік ат қазақта ерекше бағаланған. Жеті буыннан тұратын мүйіз таңдалған. Жалпы, қазақ мүйізді қастерлеген. Жоғарыда, дәл ортада бес бұрышты жұлдыз бейнеленген. Қазақтың сан ғасырлық тарихында жұлдыздың қаншалықты маңызды болғаны белгілі. Ел жұлдызды қастерлейді. Екі пырақтың ортасында Қазақстан деген жазу бар.


Мемлекеттік Ту. Енді балалар, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Туына назар аударайық.Бәйгеде озып шыққан бұл Тудың авторы-алматылық Шәкен Оңласынұлы Ниязбеков. Ту неліктен көк түсті ? Бүкіл дүниеге көк жүзі, аспан әлемі ортақ. Жер шары ұлттарға, мемлекттерге және басқаларға бөлінгенмен, жоғарыдан айқара ашылған аспан ешқашан бөлінбеген, бөлінбейді де (Бұл туралы ҚР мем-тік неліктен Туы көк түсті? деген әңгімеде толығырақ айтылады). Ал, Күнге келетін болсақ, ол да баршаға ортақ. Күн сәулесі бәріне нұрын шашады, сәулесін төгеді.Оның жылуы жер бетіндегі бүкіл тіршілік атаулыға ортақ. Сондықтан да Күннің тудан орын алуы лайық.

Қазақ халқы сонау ерте заманнан бері қыранды киелі, қасиетті құс деп есептеген. Тудан қыранның орын алуы тәуелсіздік алған Қазақстан қыран сияқты биікте болсын, ғұмыры ұзақ болсын деген ойдан туған.

Бұлармен қатар тудан қазақтың ою-өрнегін байқаймыз. Егер де Туға тұтас зер салсақ, автордың оны жасағанда үлкен мазмұнды ойластырғаны байқалады.

Ол: Көк жүзінде әлемге нұрын шашқан Күн сәулесі, астында қияға қанат қаққан Қыран-тыныштықтың, баянды өмірдің белгісі, ал қошқар мүйіз ою-өрнек тудың қай елдікі екенін аңғартады.


Мемлекеттік Әнұран. Мемлекеттің келесі белгісі- Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Әнұраны-Елұраны. 2006ж 6 қаңтарда жазған мәтін таңдалып алынды. Ж.Нәжімеденов пен Н.Назарбаев. Әнұранның музыкасын жазған:Шәмші Қалдаяқов.

Айналдырған үш шумақ өлеңде бүкіл қазақ халқы тұрған жоқ па? Иә, мұнда қазақ халқының талай қиындықты бастан кешіргені, осы жолда ерлікпен, намысшылдықпен күресіп, тәуелсіздігін сақтап қалғаны баяндалады. Қазақ даласының кеңдігі, халқының дархандығы, татулық пен достықты ұран еткені, келешектегі бақытты өмірге сенетіндігі айтылып тұр.

Мемлекеттік белгілерді, нышандарды құрмет тұту- әрбір қазақстандық азаматтың міндеті. Ал, оқушылар олардың мазмұнын жақсы білуі тиіс. Сондықтан да біз, балалар, мемлекеттік белгілердегі бейнелердің бәрін қысқаша әңгімелеп бердік.


Мұнан әрі оқушыларды үш топқа бөліп, олардың өздігінше жұмысын ұйымдастыру.

Бірінші топқа - Елтаңба, екінші топқа - Ту, үшінші топқа - Әнұран беріледі.




Тапсырманың шарты:1).Оқулықтағы осы белгі туралы жазылғанды дәл тауып оқып,

сипаттамасын айтып беру;

2). Авторымен таныстыру;

3). «Жұмыс дәптеріндегі» тиісті тапсырманы орындау.

« Кім жылдам » сөжұмбақ


Е

Л

Т

А

Ң

Б

А

6-күн 7-ай 8-ай 2-ай 1-ай 4-күн 10-ай

2 әріп 3 әріп 1 әріп 1әріп 3 әріп 1 әріп 2 әріп


Ә

Н

Ұ

Р

А

Н

3-күн 3-ай 5-күн 11-ай 2-ай 10-ай

2 әріп 1әріп 2 әріп 3 әріп 1 әріп 5 әріп


Т

У

12-ай 3-ай

4 әріп 3 әріп


Оқушылардың мүмкіндігін ескере отырып, бұл тапсырманы орындауға арнайы уақыт береді, оқушыларды аралап, тапсырмалардың орындалуын қадағалап, қажетіне қарай кеңес береді. Алдын ала дайындаған карточкалары беріп, «Дидактикалық материалдарда» көрсетілген үлгімен оларды да таратып береміз. Бұл тапсырманың орындалуын тексеруді алдын ала ойластырған дұрыс, өйткені бұл жұмыс сыныпта жүзеге асырылуы тиіс. Тапсырманың орындалуын сыныпта тексеріп, іске асыру.

13-тақырыпшаны оқуытып-үйретудің нәтижесі: барлық оқушы бүгінгі өтілген оқу материалының баяндау жоспарында көрсетілген төрт мәселені бағдарлама мен оқулық талабына сай білуі және де оған мұғалімнің көзі жетіуі тиіс.

Бекіту сұрақтары:

а). Қазақстан Республикасының тәуелсіз ел, мемлекет екенін білдіретін

ең басты белгісі не?

б). Әнұран, Елтаңба, Ту қашан қабылданды ?

в). Елтаңба авторлары кім ?

с). Тудың авторв кім ?

г). Әнұран авторларын ата ?

д). ҚР-ның мемлекеттік Туы неге көк түсті?

Қорытынды тест беру.

Сабақтың қорытқанда екі жағдайға назар аудара алады. Бұл аса маңызды сабақ жақсы нәтиже берсе, сабақтың ойдағыдай өтуіне белсене қатысқан оқушыларды ерекше атап айту, бұған дейін баға қойылмаса, баға қойған дұрыс. Көзге түскен кемшіліктер болса, олар туралы да ескерту қажет.Аталған мемлекеттік белгілер мұнан былай дәл осылай бүге-шігесіне дейін тәптіштеп оқуытылмайды.Содықтан тақырыпша материалын үйден тағы да ұғып оқып келуге назар аударылады. Бұл мемлекеттік белгілер оқушыларға қазір де, келешекте де үнемі кездесіп отырады. Олардың тарихын, мазмұнын, сипаттамасын білу – Қазақстанның әрбір азаматының міндеті.

Үй тапсырмасына :

13-тақырыпшаны тағы да оқып шығып, мәтін соңында берілген сұрақтар мен тапсырмаларға жауап дайындау беріледі. Онда тапсырманың түрлері толық дерлік қамтылған. Әнұран сөзін мәтін жаттау.





3 Красный Яр орта мектебі.

















Тақырыбы : Қазақстан Республикасының

мемлекеттік рәміздері.



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!