Сабақ:сынып сағаты |
Мектеп: «Т.Рысқұлов атындағы орта мектебі және МЖИ» |
||||||
Күні: 25.01.2019ж |
Мұғалімнің есімі:Цаган С |
||||||
Сынып: 4 «В» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
Сабықтың тақырыбы: Бақытты балалық шақ |
|||||||
Сабаққа негізделген оқу мақсаты |
Балалық балдырған шақтың қызықтарын балаларға түсіндіру.Ой-өрістерін, ойлау логикаларын дамыту, сөйлеу тілдерін жаттықтыру |
||||||
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар. Оқушылардың жаңа тақырып бойынша ойлау, сөйлесу дағдыларын дамыту.Оқушылардың басым бөлігі: .Өз пікірін ашық айта білу Кейбір оқушылар : Бір-бірімен қарым-қатынас машығын қалыптастыру |
||||||
Тілдік мақсат |
Оқушылардың тілдерін, шығармашылықтарын дамыту |
||||||
|
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: бақытты,сыйластық,кішіпейілділік,қамқорлық,достық. |
||||||
Ойлау дағдылары |
Білу, түсіну, қолдану, жинақтау |
||||||
Құндылықтарды дарыту |
Балаларды жақсылыққа, инабаттылыққа
ата-анаға
|
||||||
Пәнаралық байланыс |
Өзін-өзі тану, музыка |
||||||
АКТ қолдану |
Слайд көрсету |
||||||
Алдыңғы оқылым |
|
||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері: |
сабақтағы жоспарланған іс-әрекеттер |
Ресурстар: |
|||||
Басы: |
Ұйымдастыру 2-Жүргізуші:
Балдаурен
-балалықтың балғын күні, 1-жүргізуші:
- Құрметті ұстаздар,
оқушылар! Біздің бүгінгі «Бақытты балалық шақ » атты тәрбие
сағатымызға қош келдіңіздер! -Адам баласының ең бақытты да, өміріне із қалдырар тәтті кезеңі ол – балалық шағы. 1-жүргізуші: -Иә дұрыс айтасың, ата-анамыз жанымызда, ұйқысы тыныш, қарнымыз тоқ, шат-шадыман күлкімен уақытымызды өткіземіз. 2-жүргізуші: Өмірдің қайталанбас сағынышқа толы кезеңі – бақытты балалық шақ.
1-жүргізуші:
- Қош келіпсіз,
құрметті қонақтар, 2-жүргізуші: Біздің сыныптың оқушылары дайындаған балалық шақ, бақытты сәт туралы тәп-тәтті, сүйкімді сыңғырлаған дауыстарымен айтылатын тақпақтарын тыңдайық. |
слайд |
|||||
|
|
Негізгі бөлім Бақыт деген не өзі, білесің бе ?
1.Бақыт деген – сенің бала күндерің,
2.Бақыт жайлы менің мынау білгенім.
3.Бақыт деген –
әркімдерде бір арман,
Ал сен үшін бақыт
деген дәл қазір – 1-оқушыАрамдықты білмейміз, Жалқаулықты сүймейміз. Біз-талапты жас ұлан. Үйренеміз жақсыдан. Болмасын соғыс елімде, Қыраным ұшсын көгімде! Болмасын соғыс, болмасын, Әлемде теңдік орнасын! Қызу қанды шайқаста Жан аямай айқасқан Ағалар мен апалар Жеңіс туын көтерген. 2-оқушы.Пусть солнце нам светит, Пусть реки текут, Пусть мамочки наши нам булки пекут. А папы пусть пашут И сеют зерно... Землю разрушить Никому не дано. Нам нужен мир! Тебе, и мне, И всем на свете детям! И должен мирным быть рассвет, Который завтра встретим. 3-оқушы Достық – біздің ұранымыз, Достық –біздің қыранымыз. Адамы дос, тату елдің Біз бақытты ұланымыз. 5-оқушы.Нам нужен мир! Трава в росе, Улыбчивое детство! Нам нужен мир! Прекрасный мир, Полученный в наследство! Нам нужен разноцветный луг, И радуга над лугом! Нам нужно бегать,прыгать, петь И говорить друг с другом! Для дружбы, для улыбок и для встреч В наследство получили мы планету. Нам этот мир завещано беречь И землю удивительную эту. 2-жүргізуші: Хор «Жас дәуірдің түлегіміз» 1-жүргізуші:
Сахналық
көрініс.
Қызы: Айтшы білсең егер де,
Әкесі: Бақыт деген, шырағым
Қызы
: Қайда бақыт мекені,
Әкесі
: Адал еңбек етесің
Қызы: Көрінбейтін көзіңе,
Әкесі: Бақыт деген, сөзім
шын 1-жүргізуші: Сонымен, бақыт дегеніміз біздің балалық шағымыз, өмір сүріп жатқан ортамыз, отбасымыз. Балалық шақта асыр салып ойнаймыз, мектепке барамыз. Мектепте ең қызықты күндеріміз өтеді. «Бала құқығы» ағашын жасайық. 1.Ең бастысы – 2004 жылы тамызда «Бала құқықтары туралы» Заң қабылданды. .2.Мемлекет әрбір баланың аман-сау өсіп, жан-жақты дамуын қамтамасыз етеді. 3.Бала өмірге келе салысымен тіркеуге алынады, оған есім және азаматтық беріледі. .4.Әрбір бала өз отбасында, ата-анасымен бірге өмір сүруге құқылы. 5.Әр баланың өзінің пікірі, ар-ождан, дін еркіндігіне құқығы бар. 6.Бала өзі қалаған спорт түрімен шұғылдануға құқылы. .7.Бала денсаулығын сақтауға, емделуге құқылы. .8.Бала мектепте кінәлі болғанда оны ешкімнің ұрып жазалауға, кемсітіп қорлауға құқығы жоқ. 1-жүргізуші: Сыныптастар барлығымыз үйден балалық шақтың қызықты сәттерін баяндайтын постер дайындап келдік.Сол постерлерімізді қорғауға дайынбыз ба?
Оқушы Біздер өзімізді бақытты балдырғанбыз деп санаймыз, өйткені біздің сүйікті отанымыз, қасиетті ана тіліміз, ардақты да аяулы ата – анамыз бар. Осының бәрін ардақтай білуге, біздің алтын ұя мектебіміз бен аяулы ұстаздарымыз үйретті. |
|
|||||
Соңы: |
Қорытындылау Ойын. - Балалар, бүгін біздің ауылымыздың маңынан «Бақыт керуені» өтіп барады екен. Олар бақыт іздеп ұзақ сапардан келе жатса керек. Біз сабақтан «бақыт» дегеніміз не екенін ұғындық қой. Біз оған көмектесейік. Бақытты адам күн сәулесіндей жан-жағына нұрын шашып тұрады. Сондықтан қалам алып, «Бақыт дегеніміз не?» деген сұраққа жауап болатындай бір-бір сөзді күн сәулелеріне жазып, бақыт керуеніне күннің жылы нұрын шашып, бағыт берейік. |
|
|||||
Кері байланыс |
Жүректен жүрекке.Оқушылар бір – біріне деген сыйластық қарым – қатынастарын жылы лебіздерімен білдіреді. Қатар тұрған көршісіне оның қолын қысып, жылы лебіз айтып, соңғы оқушыға жеткенше осылай жалғасады. |
Стикер |
|||||
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? Барлық оқушылар. Оқушылардың жаңа тақырып бойынша ойлау, сөйлесу дағдыларын дамыту.Оқушылардың басым бөлігі: .Өз пікірін ашық айта білу Кейбір оқушылар : Бір-бірімен қарым-қатынас машығын қалыптастыру |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||
Сабақ бойынша рефлексия |
|
||||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет |
|||||||
-
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сынып сағаты "Бақытты балалық шақ" 4сынып
Ашық сынып сағаты "Бақытты балалық шақ" 4сынып
Сабақ:сынып сағаты |
Мектеп: «Т.Рысқұлов атындағы орта мектебі және МЖИ» |
||||||
Күні: 25.01.2019ж |
Мұғалімнің есімі:Цаган С |
||||||
Сынып: 4 «В» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
Сабықтың тақырыбы: Бақытты балалық шақ |
|||||||
Сабаққа негізделген оқу мақсаты |
Балалық балдырған шақтың қызықтарын балаларға түсіндіру.Ой-өрістерін, ойлау логикаларын дамыту, сөйлеу тілдерін жаттықтыру |
||||||
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар. Оқушылардың жаңа тақырып бойынша ойлау, сөйлесу дағдыларын дамыту.Оқушылардың басым бөлігі: .Өз пікірін ашық айта білу Кейбір оқушылар : Бір-бірімен қарым-қатынас машығын қалыптастыру |
||||||
Тілдік мақсат |
Оқушылардың тілдерін, шығармашылықтарын дамыту |
||||||
|
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: бақытты,сыйластық,кішіпейілділік,қамқорлық,достық. |
||||||
Ойлау дағдылары |
Білу, түсіну, қолдану, жинақтау |
||||||
Құндылықтарды дарыту |
Балаларды жақсылыққа, инабаттылыққа
ата-анаға
|
||||||
Пәнаралық байланыс |
Өзін-өзі тану, музыка |
||||||
АКТ қолдану |
Слайд көрсету |
||||||
Алдыңғы оқылым |
|
||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері: |
сабақтағы жоспарланған іс-әрекеттер |
Ресурстар: |
|||||
Басы: |
Ұйымдастыру 2-Жүргізуші:
Балдаурен
-балалықтың балғын күні, 1-жүргізуші:
- Құрметті ұстаздар,
оқушылар! Біздің бүгінгі «Бақытты балалық шақ » атты тәрбие
сағатымызға қош келдіңіздер! -Адам баласының ең бақытты да, өміріне із қалдырар тәтті кезеңі ол – балалық шағы. 1-жүргізуші: -Иә дұрыс айтасың, ата-анамыз жанымызда, ұйқысы тыныш, қарнымыз тоқ, шат-шадыман күлкімен уақытымызды өткіземіз. 2-жүргізуші: Өмірдің қайталанбас сағынышқа толы кезеңі – бақытты балалық шақ.
1-жүргізуші:
- Қош келіпсіз,
құрметті қонақтар, 2-жүргізуші: Біздің сыныптың оқушылары дайындаған балалық шақ, бақытты сәт туралы тәп-тәтті, сүйкімді сыңғырлаған дауыстарымен айтылатын тақпақтарын тыңдайық. |
слайд |
|||||
|
|
Негізгі бөлім Бақыт деген не өзі, білесің бе ?
1.Бақыт деген – сенің бала күндерің,
2.Бақыт жайлы менің мынау білгенім.
3.Бақыт деген –
әркімдерде бір арман,
Ал сен үшін бақыт
деген дәл қазір – 1-оқушыАрамдықты білмейміз, Жалқаулықты сүймейміз. Біз-талапты жас ұлан. Үйренеміз жақсыдан. Болмасын соғыс елімде, Қыраным ұшсын көгімде! Болмасын соғыс, болмасын, Әлемде теңдік орнасын! Қызу қанды шайқаста Жан аямай айқасқан Ағалар мен апалар Жеңіс туын көтерген. 2-оқушы.Пусть солнце нам светит, Пусть реки текут, Пусть мамочки наши нам булки пекут. А папы пусть пашут И сеют зерно... Землю разрушить Никому не дано. Нам нужен мир! Тебе, и мне, И всем на свете детям! И должен мирным быть рассвет, Который завтра встретим. 3-оқушы Достық – біздің ұранымыз, Достық –біздің қыранымыз. Адамы дос, тату елдің Біз бақытты ұланымыз. 5-оқушы.Нам нужен мир! Трава в росе, Улыбчивое детство! Нам нужен мир! Прекрасный мир, Полученный в наследство! Нам нужен разноцветный луг, И радуга над лугом! Нам нужно бегать,прыгать, петь И говорить друг с другом! Для дружбы, для улыбок и для встреч В наследство получили мы планету. Нам этот мир завещано беречь И землю удивительную эту. 2-жүргізуші: Хор «Жас дәуірдің түлегіміз» 1-жүргізуші:
Сахналық
көрініс.
Қызы: Айтшы білсең егер де,
Әкесі: Бақыт деген, шырағым
Қызы
: Қайда бақыт мекені,
Әкесі
: Адал еңбек етесің
Қызы: Көрінбейтін көзіңе,
Әкесі: Бақыт деген, сөзім
шын 1-жүргізуші: Сонымен, бақыт дегеніміз біздің балалық шағымыз, өмір сүріп жатқан ортамыз, отбасымыз. Балалық шақта асыр салып ойнаймыз, мектепке барамыз. Мектепте ең қызықты күндеріміз өтеді. «Бала құқығы» ағашын жасайық. 1.Ең бастысы – 2004 жылы тамызда «Бала құқықтары туралы» Заң қабылданды. .2.Мемлекет әрбір баланың аман-сау өсіп, жан-жақты дамуын қамтамасыз етеді. 3.Бала өмірге келе салысымен тіркеуге алынады, оған есім және азаматтық беріледі. .4.Әрбір бала өз отбасында, ата-анасымен бірге өмір сүруге құқылы. 5.Әр баланың өзінің пікірі, ар-ождан, дін еркіндігіне құқығы бар. 6.Бала өзі қалаған спорт түрімен шұғылдануға құқылы. .7.Бала денсаулығын сақтауға, емделуге құқылы. .8.Бала мектепте кінәлі болғанда оны ешкімнің ұрып жазалауға, кемсітіп қорлауға құқығы жоқ. 1-жүргізуші: Сыныптастар барлығымыз үйден балалық шақтың қызықты сәттерін баяндайтын постер дайындап келдік.Сол постерлерімізді қорғауға дайынбыз ба?
Оқушы Біздер өзімізді бақытты балдырғанбыз деп санаймыз, өйткені біздің сүйікті отанымыз, қасиетті ана тіліміз, ардақты да аяулы ата – анамыз бар. Осының бәрін ардақтай білуге, біздің алтын ұя мектебіміз бен аяулы ұстаздарымыз үйретті. |
|
|||||
Соңы: |
Қорытындылау Ойын. - Балалар, бүгін біздің ауылымыздың маңынан «Бақыт керуені» өтіп барады екен. Олар бақыт іздеп ұзақ сапардан келе жатса керек. Біз сабақтан «бақыт» дегеніміз не екенін ұғындық қой. Біз оған көмектесейік. Бақытты адам күн сәулесіндей жан-жағына нұрын шашып тұрады. Сондықтан қалам алып, «Бақыт дегеніміз не?» деген сұраққа жауап болатындай бір-бір сөзді күн сәулелеріне жазып, бақыт керуеніне күннің жылы нұрын шашып, бағыт берейік. |
|
|||||
Кері байланыс |
Жүректен жүрекке.Оқушылар бір – біріне деген сыйластық қарым – қатынастарын жылы лебіздерімен білдіреді. Қатар тұрған көршісіне оның қолын қысып, жылы лебіз айтып, соңғы оқушыға жеткенше осылай жалғасады. |
Стикер |
|||||
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? Барлық оқушылар. Оқушылардың жаңа тақырып бойынша ойлау, сөйлесу дағдыларын дамыту.Оқушылардың басым бөлігі: .Өз пікірін ашық айта білу Кейбір оқушылар : Бір-бірімен қарым-қатынас машығын қалыптастыру |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||
Сабақ бойынша рефлексия |
|
||||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет |
|||||||
-
шағым қалдыра аласыз


















