Бекітілді:
|
|
Мектептен тыс шара |
|||||
|
Педагогтың Т.А.Ә |
Маясарова Р.М |
|||||
|
Күні: |
08.12.2021ж |
|||||
|
Сынып: 2 «В» |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Ыбырай әңгімелері» |
|
||||
|
Оқу мақсаттары |
Қазақтың ақын – жазушысы Ы.Алтынсариннің өмірі, шығармашылығы туралы тереңірек таныстыра отырып,әңгімедегі негізгі ойды ұғындыру; Мәтінді мәнерлеп оқып, мазмұнын әңгімелеп айтуға үйрету. Әңгіме арқылы еңбек ету, жақсылық жасау, адал, таза болу идеясын бойға сіңіру, еңбекқор, адамгершілігі мол, жақсылықты жаны сүйетін адам болуға тәрбиелеу. |
|||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Ақын өмірі мен шығармашылығымен танысады. Оқушылар ақын өлеңдерін жатқа мәнерлеп, көркем оқуға дағдыланады. |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Еңбек пен шығармашылық, сенімділік, қарым-қатынасты қалыптастыру. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
||
|
Бастал уы |
Денсаулықты күтемін десеңдер қолдарыңды жоғары көтеріңдер; Тазалықты сақтаймын десеңдер бес саусақтарыңды алға созыңдар; Күн тәртібін орындаймын десеңдер орындарыңнан секіріңдер; Салауатты өмір салтын сақтаймын десеңдер үш рет қол соғыңдар. |
Психологиялық ахуал жасайды. |
|
|
||
|
Ортасы |
Мағынаны
тану.
Ыбырай Алтынсариннның қандай өлеңін білеміз? Ендеше барлығымыз бірге айтып көрейік! Бірінші топ- Бақша ағаштары Мәтіндегі бала өміріне өнеге болатын не? Мәтін мазмұны бойынша қандай сурет салар едіңіз? Екінші топ- Мейірімді бала Шындық па? Жалған ба? Сейіт аяғвн сындырып алды Жылап жатқан баланы көріп шешесі талып қалды. Сынған аяғын Сейіт орнына салғанда Сейіт ойбайлап жылады Сейіт анасын уайымға салғысы келмейді
Үшінші топ- Асыл
шөп (Венн диаграммасы) Тест жұмысы Сабақты бекіту сұрақтары: Ыбырай Алтынсарин қай жылы дүниеге келді? а/ 1841 ә/ 1842 б/ 1843 Ыбырай Алтынсаринді кім тәрбиелеген? а/ ата-анасы ә/ әжесі б/ атасы Ыбырай атасы кім болған? а/ бай ә/ батыр б/ би Ыбырай Алтынсарин кім болған? а/ әңгімеші ә/ педагог б/ драматург «Кел, балалар, оқылық!» өлеңінің авторы? а/ Абай ә/ Ахмет б/ Ыбырай |
Ақын ағамыздың өмірімен танысады. Шығармашылық Оқудың түрлерін қолданады. «Кел балалар оқылық» |
|
|
||
|
Аяқталуы |
Флирчарт. Ағашта жасырылған сұрақтарға жауап беру. 1. Ыбырай Алтынсариннің әкесі? (Алтынсары) 2. Ыбырай кімнің немересі? (Балғожа) 3. Ыбырай Алтынсарин қай жерде дүниеге келді? (Қостанай) 4. Ы.Алтынсариннің қандай шығармалары бар? (Асыл шөп, Өрмекші, құмырсқа, қарлығаш, Бір уыс мақта, Әке мен бал т.б.) 5. «Бақша ағаштары» мәтініндегі бала өміріне өнеге болатын не? (әке сөзі) |
Сұрақтарға жауап береді. |
Үш шапалақ |
|
||
|
Үй тапсырмасы Ыбырай Алтынсарин әңгімелерін оқу |
|
|
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық тәрбие сағаты 2-сынып Тақырыбы: Ыбырай Алтынсариннің әңгімелері
Ашық тәрбие сағаты 2-сынып Тақырыбы: Ыбырай Алтынсариннің әңгімелері
Бекітілді:
|
|
Мектептен тыс шара |
|||||
|
Педагогтың Т.А.Ә |
Маясарова Р.М |
|||||
|
Күні: |
08.12.2021ж |
|||||
|
Сынып: 2 «В» |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Ыбырай әңгімелері» |
|
||||
|
Оқу мақсаттары |
Қазақтың ақын – жазушысы Ы.Алтынсариннің өмірі, шығармашылығы туралы тереңірек таныстыра отырып,әңгімедегі негізгі ойды ұғындыру; Мәтінді мәнерлеп оқып, мазмұнын әңгімелеп айтуға үйрету. Әңгіме арқылы еңбек ету, жақсылық жасау, адал, таза болу идеясын бойға сіңіру, еңбекқор, адамгершілігі мол, жақсылықты жаны сүйетін адам болуға тәрбиелеу. |
|||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Ақын өмірі мен шығармашылығымен танысады. Оқушылар ақын өлеңдерін жатқа мәнерлеп, көркем оқуға дағдыланады. |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Еңбек пен шығармашылық, сенімділік, қарым-қатынасты қалыптастыру. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
||
|
Бастал уы |
Денсаулықты күтемін десеңдер қолдарыңды жоғары көтеріңдер; Тазалықты сақтаймын десеңдер бес саусақтарыңды алға созыңдар; Күн тәртібін орындаймын десеңдер орындарыңнан секіріңдер; Салауатты өмір салтын сақтаймын десеңдер үш рет қол соғыңдар. |
Психологиялық ахуал жасайды. |
|
|
||
|
Ортасы |
Мағынаны
тану.
Ыбырай Алтынсариннның қандай өлеңін білеміз? Ендеше барлығымыз бірге айтып көрейік! Бірінші топ- Бақша ағаштары Мәтіндегі бала өміріне өнеге болатын не? Мәтін мазмұны бойынша қандай сурет салар едіңіз? Екінші топ- Мейірімді бала Шындық па? Жалған ба? Сейіт аяғвн сындырып алды Жылап жатқан баланы көріп шешесі талып қалды. Сынған аяғын Сейіт орнына салғанда Сейіт ойбайлап жылады Сейіт анасын уайымға салғысы келмейді
Үшінші топ- Асыл
шөп (Венн диаграммасы) Тест жұмысы Сабақты бекіту сұрақтары: Ыбырай Алтынсарин қай жылы дүниеге келді? а/ 1841 ә/ 1842 б/ 1843 Ыбырай Алтынсаринді кім тәрбиелеген? а/ ата-анасы ә/ әжесі б/ атасы Ыбырай атасы кім болған? а/ бай ә/ батыр б/ би Ыбырай Алтынсарин кім болған? а/ әңгімеші ә/ педагог б/ драматург «Кел, балалар, оқылық!» өлеңінің авторы? а/ Абай ә/ Ахмет б/ Ыбырай |
Ақын ағамыздың өмірімен танысады. Шығармашылық Оқудың түрлерін қолданады. «Кел балалар оқылық» |
|
|
||
|
Аяқталуы |
Флирчарт. Ағашта жасырылған сұрақтарға жауап беру. 1. Ыбырай Алтынсариннің әкесі? (Алтынсары) 2. Ыбырай кімнің немересі? (Балғожа) 3. Ыбырай Алтынсарин қай жерде дүниеге келді? (Қостанай) 4. Ы.Алтынсариннің қандай шығармалары бар? (Асыл шөп, Өрмекші, құмырсқа, қарлығаш, Бір уыс мақта, Әке мен бал т.б.) 5. «Бақша ағаштары» мәтініндегі бала өміріне өнеге болатын не? (әке сөзі) |
Сұрақтарға жауап береді. |
Үш шапалақ |
|
||
|
Үй тапсырмасы Ыбырай Алтынсарин әңгімелерін оқу |
|
|
|
|||
шағым қалдыра аласыз














