|
Пән: Тәрбие сағаты |
Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Адам досымен мықты |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
қоғамда өзін-өзі ұстайды, әдеп нормаларын біледі және адамдар арасындағы достықтың маңыздылығын дәлелдей алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
-дос,достық туралы ажырата айта алады; -этика ұғымы туралы түсіне алады; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
ҚБ
ҚБ
ҚБ Кері байланыс (4мин)
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру. -Оқушылар бір- біріне жақсы қасиеттерін айтады. Жұмыс ережесін келісу - Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз! - Уақытты үнемдейміз! - Нақты,дәл жауап береміз! - Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды көрсетеміз! - Сабаққа белсене қатысып, жақсы баға аламыз! Бағалау парағымен таныстыру Тапсырма-1. ЖЖ
Кері байланыс:
Тапсырма -2 ЖЖ «Кім жылдам» әдісі арқылы кестедегі сұрақтардың жауабын әлеуметтік желісі ( Уикипедия) арқылы тауып жазады. Дескриптор:
Тапсырманы жұппен тексеріп, бағалайды. Кері байланыс:
Е
Олай болса, бүгінгі оқу міндетіміз қандай болмақ -? «Әңгіме, сұхбат» әдісі Яғни, бүгін сендер этика яғни, әдептілік ережелерімен және адамдар арасындағы достықтың маңыздылығын білетін боласыңдар.
Досыңның қандай жақсы қасиеттері бар?
Тапсырма-3 (ТЖ) Топтық жұмыс ережесін еске түсіру
Барлық топқа суреттер беріледі. 1-топ. А деңгейі Дескриптор: 1.Достыққа байланысты суреттерді таңдап жапсырады.
2. Дәлелдеп,
түсіндіреді. Дескриптор: 1.Берілген сөздерге байланысты суретті таңдап жапсырып, дәлелдеп жазады.
2. Мысал келтіре
отырып, достықтың маңыздылығын дәлелдейді. Дескриптор: 1.Этика қағидаларына байланысты суреттерді тауып жапсырады. 2.Этика қағидаларын құрастырып, жазады. Әр топ өз жұмыстарын қорғайды. Бір- бірін бағалайды. Сыныптың деңгейін шығару. Оқу мақсатына оралу -Бұл тапсырманың оқу міндетіне байланысы бар ма ? -Бұл тапсырманы орындауда кімге қиындық тудырды? -Себебі неде деп ойлайсыңдар? - Ендеше бүгінгі сабағымызға қорытынды жасайық. - «Достар» бағалау парағы арқылы тапсырмалар орындап, білімімізді тексеріп , достығымызды нығайттық. |
Бір- біріне сәттілік тілейді
Бағалау парағымен танысады
Кестені толтырады
Сөздерді табады.
Сұрақтарға жауап береді
ТЖ ережесі
Тапсырмалар орындайды
Оқушылар бірін-бірі, өзін-өзі бағалауға әділ бағалау
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды рефлекция ( 3мин)
Оқу тапсырмасы
|
-Сонымен, бүгінгі сабағымыздың оқу міндеті не еді ? -Осы оқу мақсатына жетуге қайдай тапсырмалар орындадық? - Тапсырманы орындау барысында қандай қиындық туды ?
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық тәрбие сағаты Адам досымен мықты Бастауыш сынып
Ашық тәрбие сағаты Адам досымен мықты Бастауыш сынып
|
Пән: Тәрбие сағаты |
Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Адам досымен мықты |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
қоғамда өзін-өзі ұстайды, әдеп нормаларын біледі және адамдар арасындағы достықтың маңыздылығын дәлелдей алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
-дос,достық туралы ажырата айта алады; -этика ұғымы туралы түсіне алады; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
ҚБ
ҚБ
ҚБ Кері байланыс (4мин)
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру. -Оқушылар бір- біріне жақсы қасиеттерін айтады. Жұмыс ережесін келісу - Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз! - Уақытты үнемдейміз! - Нақты,дәл жауап береміз! - Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды көрсетеміз! - Сабаққа белсене қатысып, жақсы баға аламыз! Бағалау парағымен таныстыру Тапсырма-1. ЖЖ
Кері байланыс:
Тапсырма -2 ЖЖ «Кім жылдам» әдісі арқылы кестедегі сұрақтардың жауабын әлеуметтік желісі ( Уикипедия) арқылы тауып жазады. Дескриптор:
Тапсырманы жұппен тексеріп, бағалайды. Кері байланыс:
Е
Олай болса, бүгінгі оқу міндетіміз қандай болмақ -? «Әңгіме, сұхбат» әдісі Яғни, бүгін сендер этика яғни, әдептілік ережелерімен және адамдар арасындағы достықтың маңыздылығын білетін боласыңдар.
Досыңның қандай жақсы қасиеттері бар?
Тапсырма-3 (ТЖ) Топтық жұмыс ережесін еске түсіру
Барлық топқа суреттер беріледі. 1-топ. А деңгейі Дескриптор: 1.Достыққа байланысты суреттерді таңдап жапсырады.
2. Дәлелдеп,
түсіндіреді. Дескриптор: 1.Берілген сөздерге байланысты суретті таңдап жапсырып, дәлелдеп жазады.
2. Мысал келтіре
отырып, достықтың маңыздылығын дәлелдейді. Дескриптор: 1.Этика қағидаларына байланысты суреттерді тауып жапсырады. 2.Этика қағидаларын құрастырып, жазады. Әр топ өз жұмыстарын қорғайды. Бір- бірін бағалайды. Сыныптың деңгейін шығару. Оқу мақсатына оралу -Бұл тапсырманың оқу міндетіне байланысы бар ма ? -Бұл тапсырманы орындауда кімге қиындық тудырды? -Себебі неде деп ойлайсыңдар? - Ендеше бүгінгі сабағымызға қорытынды жасайық. - «Достар» бағалау парағы арқылы тапсырмалар орындап, білімімізді тексеріп , достығымызды нығайттық. |
Бір- біріне сәттілік тілейді
Бағалау парағымен танысады
Кестені толтырады
Сөздерді табады.
Сұрақтарға жауап береді
ТЖ ережесі
Тапсырмалар орындайды
Оқушылар бірін-бірі, өзін-өзі бағалауға әділ бағалау
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды рефлекция ( 3мин)
Оқу тапсырмасы
|
-Сонымен, бүгінгі сабағымыздың оқу міндеті не еді ? -Осы оқу мақсатына жетуге қайдай тапсырмалар орындадық? - Тапсырманы орындау барысында қандай қиындық туды ?
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













