Ашық тәрбие сағаты Бауыржан Момышулы

Тақырып бойынша 31 материал табылды

Ашық тәрбие сағаты Бауыржан Момышулы

Материал туралы қысқаша түсінік
Бұл әдістемелік материал Бауыржан Момышұлының өмірі мен ерлігін оқушыларға таныстыруға арналған. Ашық сабақта оқушылардың тарихи танымын, отансүйгіштік сезімін дамытуға бағытталған заманауи әдіс-тәсілдер қолданылды. Материал мұғалімдерге сабақ құрылымын тиімді жоспарлауға, оқушылардың сыни ойлау және сөйлеу дағдыларын қалыптастыруға көмектеседі.
Материалдың қысқаша нұсқасы


Пән:


Күні :

Педагогтің аты-жөні:

Сынып: 3

Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар :

Сабақтың тақырыбы: “Жүректе намыс, қолда күш – Бауыржан жолы”


Сабақтың мақсаты:

- Қазақ халқының өр тұлғаларының жалғасы болған, Отан қорғаған қаһарман ұлдарының бірі, Кеңес Одағының батыры, Қазақстанның халық қаһарманы Бауыржан атамыздың өмір жолдары, ерлік күресі, халқына сіңірген еңбегі жайлы таныстыра отырып, келешек ұрпақты өз Отанын сүюге, оның намысы мен абыройын қорғауға даяр болуға, елінің болашағы үшін тер төккен тұлғаларды ұмытпауға тәрбиелеу.

Құндылықтар

«Бірлігі күшті ел озады» апта дәйексөзі негізінде оқушыларды бірігіп ойлансаң — «Бірлікті боласаң — мықты боласың» дегенді үйретеді.


Сабақ барысы

Кезеңдер

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу. Сабақтың мақсатын хабарлау. Психологиялық жағымды ахуал туғызу.

«Жылқылар» арқылы топтарға бірігу.







Сабаққа назар аударады.

Оқушылар тілектерді оқиды.

Шарларды таңдап топтарға бірігеді.

Сұрақтарға жауап береді

Ауызша мадақтау, «жарайсың»












Презентация слайдтары, суреттер

Google AI studio Veo 3

жасанды интеллект арқылы жасалған бейне




Сабақтың ортасы

Жаңа сабаққа кіріспе Миға шабуыл әдісі арқылы сұрақтар қою.


Сұрақтарға жауап береді.

Ауызша мадақтау, «басбармақ» әдісі



ЖИ Chatgpt жасалған фото


1.Тапсырма.(Жеке жұмыс)

«Асықтай дәлдік, батырдай қайсарлық» әдісі.

Бауыржан Момышұлының қасиеттерін атай отырып сұрақтарға жауап береді.

Бауыржан Момышұлының қасиеттерін атай алады

Асық ойынындағы қасиеттерді батырдың мінезімен байланыстырады

Дескриптор:

1. Бауыржан Момышұлының қасиеттерін атай алады

2.Асық ойынындағы қасиеттерді батырдың мінезімен байланыстырады


Ауызша мадақтау, «басбармақ» әдісі







2.Тапсырма.(Топтық жұмыс) «Жағдаятты шешу – Батыр жолы» әдісі

1-топ:Жағдаят:Сенің сыныбың мектептегі «Батырлар күніне» арналған шараға дайындалып жатыр.Бір оқушы:— «Маған бәрібір, дайындалмай-ақ қояйық» — дейді.

Сұрақ:

Егер сен Бауыржан Момышұлының тәртібін, намысын үлгі етсең, сол оқушыға не айтар едің?Қандай дұрыс шешім ұсынасың?

2-топ: Жағдаят:Сабақта топтық жұмыс жүріп жатыр. Бірақ кейбір оқушылар өз міндетін орындамай, ойнап отыр.

Ал сен Бауыржан атамыз сияқты жауапкершілікті жақсы түсінесің.Сұрақ:Топтың жұмысын тоқтатпай, бірлікті сақтау үшін қандай әрекет жасар едің?

Қалай бәрін бірге жұмыс істеуге шақырар едің?

3-топ: Жағдаят:Сыныпта жаңа оқушы келді. Ол өзін жалғыз сезініп, ешкіммен араласпай жүр.Бауыржан атамыз жауынгерлерін әрдайым бірлікке, бір-бірін қолдауға шақырған.Сұрақ:

Сен жаңа оқушыға қалай көмектесер едің?Оны сыныпқа, топқа қалай бейімдер едің?

«Сергіту сәті»



Әр топқа ұсынылған жағдаят беріледі.

Топ мүшелері бірге талқылап, ең дұрыс, ең батыл және бірлікке шақыратын шешімін

қағазға немесе ауызша ұсынады.





































Іс-қимылды қайталайды.

Дескриптор:

1. Әр топқа ұсынылған жағдаят беріледі.

2.Топ мүшелері бірге талқылап, ең дұрыс, ең батыл және бірлікке шақыратын шешімін

қағазға немесе ауызша ұсынады.



Ауызша мадақтау, «басбармақ» әдісі































Ауызша мадақтау, Жарайсыңдар.











































3.Тапсырма. Сабақты бекіту.

«Алтын қақпа – Батыр жолы»

Оқушылар кезекпен қақпаларды ашады, сұраққа жауап береді.

Бауыржан Момышұлының өмірі, ерлігі, намысы туралы білімдерін толықтырады.

Сабақтағы ақпаратты түсінгенін айтады;

Бауыржан Момышұлының ерлігі мен қасиеттерін сипаттайды;

Дескриптор:

Сабақтағы ақпаратты түсінгенін айтады;

2.Бауыржан Момышұлының ерлігі мен қасиеттерін сипаттайды;


Ауызша мадақтау, «басбармақ» әдісі







Сабақтың соңы

Үй тапсырмасы : “Жүректе намыс, қолда күш – Бауыржан жолы”



Рефлексия. «Асықтар» әдісі арқылы кері байланыс алу.



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
21.01.2026
0
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі