Директордың тәрбие ісі жөніндегі орынбасары______________
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||
|
Сынып жетекшінің аты-жөні: |
|
||||||
|
Күні: |
25.11.2024ж |
||||||
|
Сынып: |
6 «В» |
Барлығы: |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||
|
26 |
|
|
|||||
|
Сынып сағаттың тақырыбы: |
Суды, тамақты, энергияны үнемді тұтыну |
||||||
|
Сынып сағаттың мақсаты: |
-Суды, тамақтыжәнеэнергияныүнемдеудіңмаңыздылығынтүсіндіру. -оқушыларды көшеде (фонтан жанында) өзін дұрыс ұстауға үйрету. |
||||||
|
Апта дәйексөзі |
Әділетте берік болсаң аяғың таймайды! |
||||||
|
Тәрбие жұмысының бағыты |
Еңбек, экономикалық және экологиялық тәрбие. |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі\ уақыты |
Сынып жетекшінің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы |
І.Ұйымдастыру кезеңі.
ІІ.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. ІІІ.Кіріспе - «Сізкүнделікті суды қалайқолданасыз?» - «Энергияныүнемдеудіңқандайтәсілдерінбілесіз?» - «Тамақтыысырапетпеудегеніміз не?» |
Оқушылар әнұран орындайды. Өз ойларымен бөліседі. Сұрақтарға жауап береді |
Сұрақтар тізімі Аудиоматериал |
||||
|
Қауіпсіздік сабағы |
Сабақтың мақсаты: оқушыларды көшеде (фонтан жанында) өзін дұрыс ұстауға үйрету. Негізгі міндеттер:
Сабақтың барысы Кіріспе. Көшеде қандай қауіпті нысандарды күтуге болатындығын түсіндіріңіз. (2 минутқа дейін) Осындай нысандардың бірі – фонтан. Өте ыстық ауа райында мен ағаштардың көлең кесінде жатқым келеді. Мүмкін фонтан жақсы болар? Жазғы ыстықта адамдар фонтан жанына барады. Біреу қолын жуады, біреу бетін жуады, ал біреу фонтанда шомылады.
|
«Фонтанда шомылу неге қауіпті?» Адамдардан басқа, жануарлар мен құстар фонтанда шомылуды жақсы көреді. Сондай-ақ фонтанда шомылу апатпен аяқталуы мүмкін. Су астында кейде құбырлар, электр шамдары болғандықтан, балалар сүрініп, құлап кетуі де мүмкін. Фонтан аумағында 14 жасқа дейінгі балаларға жалғыз жүру тыйым салынады; ⛔ фонтан аумағында аяқ киімсіз болуға, сондай-ақ биік өкшелі аяқкиіммен кіруге тыйым салынады; ⛔ фонтан тостағанының аумағына вело, мото, автокөлік құралдарымен, балалар арбаларымен, роликтермен, скейтбордтармен және т.б. кіруге тыйым салынады; ⛔ фонтан ағындарынан су ішуге тыйым салынады; ⛔ фонтан ішіне және оның айналасына қоқыс тастауға тыйым салынады; |
|
||||
|
Сабақтың ортасы |
1. Теориялық материал - Суды үнемдеу: - Кранды жабу әдеті. - Су сүзгіштерінқолдану. -Тамақтыүнемдеу: - Тамаққалдықтарынқайтаөңдеу. - Жоспарланғантүрдетамақсатыпалу. - Энергияныүнемдеу - Энергия үнемдейтіншамдардықолдану. - Электр құралдарындұрыспайдалану. 2. Топтықжұмыс - Топтарғатапсырмаберіледі: 1. Суды үнемдеубойынша 3 нақтымысалкелтіру. 2. Тамақтыысырапетпеужолдарынұсыну. 3. Энергияныүнемдеугеқатыстыұсыныстарәзірлеу. - Әр топ өзидеяларынфлипчартқажазып, сыныпалдындатаныстырады. IV. Қорытындыбөлім 1. Талқылау: - Оқушылардыңжұмыстарыталқыланады. - Мұғалімнегізгіұғымдардықайталапқорытындылайды. 2. Рефлексия: - «Сабақтанқандайжаңамәліметалдыңыз?» дегенсұраққажауап беру. - Оқушыларсабаққакерібайланысбереді (ауызшанемесестикерлерарқылы). 3. Үйтапсырмасы: - Үйде суды, энергияныүнемдеужәнетамақтыысырапетпеужолдарынбақылаукүнделігінжүргізу. - "Үнемділік – болашақкепілі" тақырыбындашағын эссе жазу. |
сұрақтарға жауап береді сабаққа кері байланыс береді |
|
||||
|
Сабақтың соңы бекіту |
Қорытынды Бұлсабақоқушылардыңтабиғиресурстардыүнемдеудіңмаңыздылығынтүсінуге, соныменқатаролардыкүнделіктіөмірдеқолдануғабағыттайды. |
Балалар сұраққа жауап береді. Тәрбие сағатынан алғандарын айтады. Бүгінгі күндеріне сәттілік тілейді. |
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық тәрбие сағаты "Суды, тамақты, энергияны үнемді тұтыну", 10минут қауіпсіздік сабағы
Ашық тәрбие сағаты "Суды, тамақты, энергияны үнемді тұтыну", 10минут қауіпсіздік сабағы
Директордың тәрбие ісі жөніндегі орынбасары______________
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||
|
Сынып жетекшінің аты-жөні: |
|
||||||
|
Күні: |
25.11.2024ж |
||||||
|
Сынып: |
6 «В» |
Барлығы: |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||
|
26 |
|
|
|||||
|
Сынып сағаттың тақырыбы: |
Суды, тамақты, энергияны үнемді тұтыну |
||||||
|
Сынып сағаттың мақсаты: |
-Суды, тамақтыжәнеэнергияныүнемдеудіңмаңыздылығынтүсіндіру. -оқушыларды көшеде (фонтан жанында) өзін дұрыс ұстауға үйрету. |
||||||
|
Апта дәйексөзі |
Әділетте берік болсаң аяғың таймайды! |
||||||
|
Тәрбие жұмысының бағыты |
Еңбек, экономикалық және экологиялық тәрбие. |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі\ уақыты |
Сынып жетекшінің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы |
І.Ұйымдастыру кезеңі.
ІІ.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. ІІІ.Кіріспе - «Сізкүнделікті суды қалайқолданасыз?» - «Энергияныүнемдеудіңқандайтәсілдерінбілесіз?» - «Тамақтыысырапетпеудегеніміз не?» |
Оқушылар әнұран орындайды. Өз ойларымен бөліседі. Сұрақтарға жауап береді |
Сұрақтар тізімі Аудиоматериал |
||||
|
Қауіпсіздік сабағы |
Сабақтың мақсаты: оқушыларды көшеде (фонтан жанында) өзін дұрыс ұстауға үйрету. Негізгі міндеттер:
Сабақтың барысы Кіріспе. Көшеде қандай қауіпті нысандарды күтуге болатындығын түсіндіріңіз. (2 минутқа дейін) Осындай нысандардың бірі – фонтан. Өте ыстық ауа райында мен ағаштардың көлең кесінде жатқым келеді. Мүмкін фонтан жақсы болар? Жазғы ыстықта адамдар фонтан жанына барады. Біреу қолын жуады, біреу бетін жуады, ал біреу фонтанда шомылады.
|
«Фонтанда шомылу неге қауіпті?» Адамдардан басқа, жануарлар мен құстар фонтанда шомылуды жақсы көреді. Сондай-ақ фонтанда шомылу апатпен аяқталуы мүмкін. Су астында кейде құбырлар, электр шамдары болғандықтан, балалар сүрініп, құлап кетуі де мүмкін. Фонтан аумағында 14 жасқа дейінгі балаларға жалғыз жүру тыйым салынады; ⛔ фонтан аумағында аяқ киімсіз болуға, сондай-ақ биік өкшелі аяқкиіммен кіруге тыйым салынады; ⛔ фонтан тостағанының аумағына вело, мото, автокөлік құралдарымен, балалар арбаларымен, роликтермен, скейтбордтармен және т.б. кіруге тыйым салынады; ⛔ фонтан ағындарынан су ішуге тыйым салынады; ⛔ фонтан ішіне және оның айналасына қоқыс тастауға тыйым салынады; |
|
||||
|
Сабақтың ортасы |
1. Теориялық материал - Суды үнемдеу: - Кранды жабу әдеті. - Су сүзгіштерінқолдану. -Тамақтыүнемдеу: - Тамаққалдықтарынқайтаөңдеу. - Жоспарланғантүрдетамақсатыпалу. - Энергияныүнемдеу - Энергия үнемдейтіншамдардықолдану. - Электр құралдарындұрыспайдалану. 2. Топтықжұмыс - Топтарғатапсырмаберіледі: 1. Суды үнемдеубойынша 3 нақтымысалкелтіру. 2. Тамақтыысырапетпеужолдарынұсыну. 3. Энергияныүнемдеугеқатыстыұсыныстарәзірлеу. - Әр топ өзидеяларынфлипчартқажазып, сыныпалдындатаныстырады. IV. Қорытындыбөлім 1. Талқылау: - Оқушылардыңжұмыстарыталқыланады. - Мұғалімнегізгіұғымдардықайталапқорытындылайды. 2. Рефлексия: - «Сабақтанқандайжаңамәліметалдыңыз?» дегенсұраққажауап беру. - Оқушыларсабаққакерібайланысбереді (ауызшанемесестикерлерарқылы). 3. Үйтапсырмасы: - Үйде суды, энергияныүнемдеужәнетамақтыысырапетпеужолдарынбақылаукүнделігінжүргізу. - "Үнемділік – болашақкепілі" тақырыбындашағын эссе жазу. |
сұрақтарға жауап береді сабаққа кері байланыс береді |
|
||||
|
Сабақтың соңы бекіту |
Қорытынды Бұлсабақоқушылардыңтабиғиресурстардыүнемдеудіңмаңыздылығынтүсінуге, соныменқатаролардыкүнделіктіөмірдеқолдануғабағыттайды. |
Балалар сұраққа жауап береді. Тәрбие сағатынан алғандарын айтады. Бүгінгі күндеріне сәттілік тілейді. |
|
||||
шағым қалдыра аласыз













