Мектепке дейінгі
ұйымдастырылған
ашық – түзету
сабағы.
Білім беру саласы:
«Шығармашылық»
Оқу қызмет түрі:
Музыка
Қазан айы Өтпелі тақырып:
«Отбасы» ертегісі
ҰОҚ
тақырыбы:
|
Шалқан
ертегісі
|
Күні:
29.10.21ж
|
25
минут
|
ТОП:
|
Қатысқан балалар
саны
|
ҰОҚ
мақсаты
|
Ертегі туралы түсінік беру,
ертегіні сахналау арқылы ой-қиялын дамыту. Балаларға бір отбасының
татулығын бірліктерін көрсету. Ырғақты сезіне білуге баулау. Әуен
ырғағымен қимыл қозғалыс жасау дағдыларын қалыптастыру көңіл күй
сезімін ояту. Жәй-жылдам ұғымын түсінуге
дағдыландыру.
|
Күтілген
нәтиже:
|
Ертегіні тыңдап
баяндап, ойнап
білді
|
Өткен ҰОҚ-нен алған
білім
|
Балалардың ой-қиялын
дамыту.
|
ҰОҚ өткізілу
барысы
|
Жоспарланған
уақыт
|
Жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Дұрыс әсерлі
көңіл күй орнату
Ұйымдастыру.
3-5
минут
|
Музыка залына балалар паравоз әуеніне сай қимыл жасап
кіред
Шаттық
шеңбер:
Қайырлы таң
қонақтар,
қайырлы таң
достарым.
Сіздерге
сыйлайық,
Қуанышты күн
аспанын.
|
Паравозша тіркесіп
қимыл.
|
ҰОҚ-нің
ортасы
III. Тақырып
бойынша жұмыс
17-минут
|
Балалар, өткен сабақта біз
отбасы туралы әңгімелеп, ән үйрендік. Отбасында ата, әже, әке, ана,
аға, апа, т.б болады.
(Паравоз үні) қанеки келесі
аялдамамыз ертегілер
әлемі.
Балалар сендер «Шалқан»
ертегісі туралы білгіңіз
келеме?
Ендеше, ертегі тыңдайық!
(Ертегі тыңдалады)
Балалар ертегіде қандай
кейіпкерлер бар екен?
Шалқанды кім
екті?
Ата кімді
шақырды?
Әже кімді
шақырды?
Қыз нені
шақырды?
Ит көмекке кімді
шақырды?
Мысық нені
шақырды?
Шалқанды қайсы аң келгенде
жұлынды?
Жарайсыңдар!
Балалар ертегіні ойнап көреміз
бе?
Ертегіні
сахналату.
Міне, балалар шалқанды
бірлікте жұлып алдық.
|
Балалар
сәлемдесу.
Слайд. Кейіпкер
суреттері.
Паравоз
әні.
Ертегі.
Қолғаптар,
кейіпкерлер.
Ретімен ертегіні
орындау.
|
IV. ҰОҚ-нің
қорытындысы.
Рефлексия
|
Сендерге ертегі
ұнадыма?
Ертегіде қандай кейіпкерлер
бар екен?
Енді барлығымыз бірлікте Испан
халқының ретмикалық әуеніне қимыл жасап көрейік. Алдымен жай, бірте
–бірте жылдам қимыл
жасаймыз.
Балалар
рахмет!
Бүгінгі түзету жұмысы көңілді
өтті.
Балалар
қоштасады.
|
Ата,әже,қыз,ит,мысы,
тышқан.
Музыка
ырғағы.
|
Әрекет
кезеңі
|
Музыка жетекшісінің
іс-әрекеті
|
Балалардың
іс-әрекеті
|
Мотивациялық-қозғаушылық
|
Музыка залына балалар паравоз әуеніне сай қимыл жасап
кіреді.
|
Паравозша тіркесіп қимыл
жасайды.
|
Ұйымдастыру-ізденістік
|
Шаттық
шеңбер:
Қайырлы таң
қонақтар,
қайырлы таң
достарым.
Сіздерге
сыйлайық,
Қуанышты күн
аспанын.
Балалар, өткен сабақта біз
отбасы туралы әңгімелеп, ән үйрендік. Отбасында ата, әже, әке, ана,
аға, апа, т.б болады.
|
Балалар
амандасады.
Балалар
тыңдайды.
|
|
(Паравоз үні) қанеки келесі
аялдамамыз ертегілер
әлемі.
Балалар сендер «Шалқан»
ертегісі туралы білгіңіз
келеме?
Ендеше, ертегі тыңдайық!
(Ертегі тыңдалады)
Балалар ертегіде қандай
кейіпкерлер бар екен?
Шалқанды кім
екті?
Ата кімді
шақырды?
Әже кімді
шақырды?
Қыз нені
шақырды?
Ит көмекке кімді
шақырды?
Мысық нені
шақырды?
Шалқанды қайсы аң келгенде
жұлынды?
Жарайсыңдар!
Балалар ертегіні ойнап көреміз
бе?
Ертегіні
сахналату.
Міне, балалар шалқанды
бірлікте жұлып алдық.
|
Балалар жауап
береді.
Балалар ертегіні қызыға
тыңдауға талпынады.
Балалар фетродан жасалған
кейіпкерлерді қолдарына киіп орындауға
тырысады.
Ертегіні қызыға
орындайды.
|
Рефлекциялық-түзетушілік
|
Сендерге ертегі
ұнадыма?
Ертегіде қандай кейіпкерлер
бар екен?
Енді барлығымыз бірлікте Испан
халқының ретмикалық әуеніне қимыл жасап көрейік. Алдымен жай, бірте
–бірте жылдам қимыл
жасаймыз.
Балалар
рахмет!
Бүгінгі түзету жұмысы көңілді
өтті.
|
Ия
Балалар қозғалысты қызыға
жасайды.
Балалар
қоштасады.
|
Күтілетін
нәтиже
Нені
білді: Ертегіні тыңдап
баяндап, ойнап
білді
Болуы
керек:Тапсырманы орындауға ынтасы, қызығушылығы
болуы керек.
Меңгерді: Тапсырмаларды орындауды
меңгереді.
«Бекітемін»
«Оңалту орталығы» КММ-нің
директоры
________________Ж.А.Нуртаева
Тақырыбы:«Көліктер»
Дефектолог: Теңсегенова
А.С
2019-2020 оқу
жылы