Ұйымдастырылған ашық оқу қызметі
Тақырыбы: «Қар жамылған ағаштар»

Тәрбиеші: Калмакова Л.Е
Ұйымдастырылған оқу қызметі
|
Топ |
«Жауқазын» ересек тобы (4-5 жас) |
||
|
Білім беру саласы |
«Қатынас» «Шығармашылық» |
||
|
ҰОҚ |
«Сөйлеуді дамыту» «Сурет салу» |
||
|
Тақырыбы |
«Қар жамылған ағаштар» (сурет бойынша әңгімелеу) |
||
|
Оқу мақсаты |
Балалардың қыс мезгілі туралы білімдерін кеңейту.Табиғат құбылыстарының сұлулығын сезіну.Суретке қарап әртүрлі түстерді байқауға,олардың түсін ажыратуға білуге,алған әсерлерін сөзбен жетізе білуге,ойлау қабілеттерін дамыту.Табиғатты сүйе білуге,аялауға,қорғай білуге тәрбиелеу. |
||
|
ҰОҚ мақсаты |
Қыс мезгілін біледі.Қыс мезгілінің ерекшеліктерін атай алады. |
||
|
Қолданылатын әдіс –тәсілдер |
Ойын,тапсырма,сұрақ жауап |
||
|
Ресурс |
Қыс мезгілінің суреттері,сурет салу орталығы |
||
|
Жоспар |
|||
|
Кезендері/уақыт |
Мазмұны |
Тиімді әдіс - тәсілдер |
|
|
Кіріспе бөлімі 5минут |
Шаттық шеңбері Жарқырап күнде ашылды, Айналаға нұр шашылды. Қайырлы күн! Біз көңілді баламыз! Қайырлы күн! Біз сүйкімді баламыз!
«Серпілген сауал» сұрақ жауап. -Балалар терезеге қарайықшы, ауа – райы қандай? -Не себепті салқын? -Күн салқында біздер қалай киінеміз? Қазір қай мезгіл деп ойлайсындар? -Қыс мезгілі -Қыс мезгілінде қандай өзгерістер болады? -Қардан не жасаймыз? -Аққала неше бөліктен тұрады.Түсі қандай? Қыс мезгілінің ең тамаша ерекшелігі ол қарымен қызықты. Әдемі өрнектелген жұлдызшаға ұқсайды. Қар сонымен тек қай мезгілде болады. Балалар мен сендерге жұмбақ жасырғым келіп тұр.
Жұмбақ жасыру; Көлге жапқан қақпақ , Сіресіп тұр,қатты-ақ (Мұз) Қолы жоқ сурет салады, Тісі жоқ тістеп алады (Аяз) Жаңа жыл көркі (Шырша) Қысты күні қолға киеді (Қолғап) Өзі аппақ болады, Ұстасаң қолың тоңады. (Қар) ҚБ.Мұғалімнің қолпаштауы. Жарайсыңдар, балалар!дұрыс таптындар. |
4К –Коммуникация. Сұрақтарға жауап бере отырып байланыстыра сөйлеу дағдылары дамиды. 4К: Сыни тұрғысынан ойлау. Ойын еркін айту дағдылары дамиды. |
|
|
Негізгі бөлім 10 минут |
Енді бір сәт тыныштық орнатайық. Олай болса назарымызды экранға салып, қыс қызығын тамашалап көрейік.
Суретпен жұмыс. Суретке қарап әңгіме құрастырамыз.
Тапсырма. «Қар жамылған ағаш» бейнесін саламыз. Жұмыс барысы үлгіге қарап түсіндіріледі: Саралау тапсырмасы. Қиынды ақ қағаздардан аққала құрастыру. ҚБ. «Жұлдызшалар» бір бірінді жұлдызшалар беру арқылы бағаландар. Құрылымдалған ойын. «Қар лақтыру» ойыны КБ. Мұғалімнің қолпаштауы. Жарайсыңдар балалар.Ойынды керемет ойнадыңдар! |
4К- Креативтілік Шығармашылық дағдылары дамиды. Бақылау. Бақылау барысында қызығушылықтары мен белсенділіктері төмен балаларды байқап,арнайы саралау тапсырмасын құрастыру ретінде ұйымдастырдым.
|
|
|
Қорытыңды бөлім 5 минут |
«Ашық микрафон» әдісі
Кері байланыс:
|
Балалрдың қойылған сұрақтарға жауап беру барысында ең алдымен өз ойын еркін жеткізе алу және өзгенің пікіріне құлақ аса білу дағдылары дамиды. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық ұйымдастырылған оқу қызметі
Ұйымдастырылған ашық оқу қызметі
Тақырыбы: «Қар жамылған ағаштар»

Тәрбиеші: Калмакова Л.Е
Ұйымдастырылған оқу қызметі
|
Топ |
«Жауқазын» ересек тобы (4-5 жас) |
||
|
Білім беру саласы |
«Қатынас» «Шығармашылық» |
||
|
ҰОҚ |
«Сөйлеуді дамыту» «Сурет салу» |
||
|
Тақырыбы |
«Қар жамылған ағаштар» (сурет бойынша әңгімелеу) |
||
|
Оқу мақсаты |
Балалардың қыс мезгілі туралы білімдерін кеңейту.Табиғат құбылыстарының сұлулығын сезіну.Суретке қарап әртүрлі түстерді байқауға,олардың түсін ажыратуға білуге,алған әсерлерін сөзбен жетізе білуге,ойлау қабілеттерін дамыту.Табиғатты сүйе білуге,аялауға,қорғай білуге тәрбиелеу. |
||
|
ҰОҚ мақсаты |
Қыс мезгілін біледі.Қыс мезгілінің ерекшеліктерін атай алады. |
||
|
Қолданылатын әдіс –тәсілдер |
Ойын,тапсырма,сұрақ жауап |
||
|
Ресурс |
Қыс мезгілінің суреттері,сурет салу орталығы |
||
|
Жоспар |
|||
|
Кезендері/уақыт |
Мазмұны |
Тиімді әдіс - тәсілдер |
|
|
Кіріспе бөлімі 5минут |
Шаттық шеңбері Жарқырап күнде ашылды, Айналаға нұр шашылды. Қайырлы күн! Біз көңілді баламыз! Қайырлы күн! Біз сүйкімді баламыз!
«Серпілген сауал» сұрақ жауап. -Балалар терезеге қарайықшы, ауа – райы қандай? -Не себепті салқын? -Күн салқында біздер қалай киінеміз? Қазір қай мезгіл деп ойлайсындар? -Қыс мезгілі -Қыс мезгілінде қандай өзгерістер болады? -Қардан не жасаймыз? -Аққала неше бөліктен тұрады.Түсі қандай? Қыс мезгілінің ең тамаша ерекшелігі ол қарымен қызықты. Әдемі өрнектелген жұлдызшаға ұқсайды. Қар сонымен тек қай мезгілде болады. Балалар мен сендерге жұмбақ жасырғым келіп тұр.
Жұмбақ жасыру; Көлге жапқан қақпақ , Сіресіп тұр,қатты-ақ (Мұз) Қолы жоқ сурет салады, Тісі жоқ тістеп алады (Аяз) Жаңа жыл көркі (Шырша) Қысты күні қолға киеді (Қолғап) Өзі аппақ болады, Ұстасаң қолың тоңады. (Қар) ҚБ.Мұғалімнің қолпаштауы. Жарайсыңдар, балалар!дұрыс таптындар. |
4К –Коммуникация. Сұрақтарға жауап бере отырып байланыстыра сөйлеу дағдылары дамиды. 4К: Сыни тұрғысынан ойлау. Ойын еркін айту дағдылары дамиды. |
|
|
Негізгі бөлім 10 минут |
Енді бір сәт тыныштық орнатайық. Олай болса назарымызды экранға салып, қыс қызығын тамашалап көрейік.
Суретпен жұмыс. Суретке қарап әңгіме құрастырамыз.
Тапсырма. «Қар жамылған ағаш» бейнесін саламыз. Жұмыс барысы үлгіге қарап түсіндіріледі: Саралау тапсырмасы. Қиынды ақ қағаздардан аққала құрастыру. ҚБ. «Жұлдызшалар» бір бірінді жұлдызшалар беру арқылы бағаландар. Құрылымдалған ойын. «Қар лақтыру» ойыны КБ. Мұғалімнің қолпаштауы. Жарайсыңдар балалар.Ойынды керемет ойнадыңдар! |
4К- Креативтілік Шығармашылық дағдылары дамиды. Бақылау. Бақылау барысында қызығушылықтары мен белсенділіктері төмен балаларды байқап,арнайы саралау тапсырмасын құрастыру ретінде ұйымдастырдым.
|
|
|
Қорытыңды бөлім 5 минут |
«Ашық микрафон» әдісі
Кері байланыс:
|
Балалрдың қойылған сұрақтарға жауап беру барысында ең алдымен өз ойын еркін жеткізе алу және өзгенің пікіріне құлақ аса білу дағдылары дамиды. |
|
шағым қалдыра аласыз





