Тексерілді:
Әдіскер Ж. Амангельдиева
Ашық ұйымдастырылған оқу қызметі
Білім беру саласы: Қатынас
ҰОҚ: Көркем әдебиет
Тақырыбы: Көкөністер туралы ертегі
Мақсаты: Көркем шығармаларды эмоционалды қабылдай білуін дамыту. Мазмұнына сай әңгімелеуге үйрету.
Қолданылатын көрнекі құралдар: көкөкністер ме жемістер, интерактивті тақта, себеттер, балаларға үлестірмелі материалдар
Әдіс – тәсілдер: Ойын технологиясы
Сөздік жұмыс: көкөністер
|
Іс – әрекет кезеңі |
Тәрбиешінің іс - әрекеті |
Балалардың іс - әрекеті |
|
Мотивациялық- қозғаушылық |
Қонақтармен амандасу
Миға шабуыл
|
Қонақтармен амандасады. Сұрақтарға жауап береді |
|
Ұйымдастырушы ізденушілік |
Балаларға «Көкөністер» туралы ертегіні интерактивті тақтадан көрсету Көкөністертуралы ертегі Бір бақшада әртүрлі көкөністер өсіпті. Жасыл қияр – ақкөңіл, әзілкеш, ешқашан қайғыруды білмейтін, барлық көкөністерді кекетіп – мұқатқанды ұнататын. Қызыл қызанақ – маңызды, қашан да сәнді. Ол «Бүгін жаңбыр жауады деп ойлаймын» деген сөздерді жиі айтады екен. Шыныңда да жаңбыр жауған кезде қызанақ: «Көрдіңдерме! Менің айтқаным дұрыс келді ғой!» деп тағы мақтанады екен. Егер жаңбыр болмаса, қызанақ саспай, өзі айтқан сөзге қатысы болмағандай тұратын. Қызғылт-сары сәбіз болса: «Менің бар сылулығым жер астында жатыр, ешкім көрмейді, мен бақытсызбын!» деп әрдайым көңілсіз болып, бұрқылдайтын көрінеді. Ақадуынды қырыққабат – кішіпейіл, сөзшең. Ол «Басында жапырағым екеу – ақ еді, қазір тіпті көбейіп кетті» - деп, барша айтар әңгімесі тек киімнің ауырлап кеткендігі жайлы. Қоңыр картоп болса – қайырымды, мейірбан. Бақшадағы көкөністер мен түгел дос болып, бәріне көмектеседі. Картопты бәрі жақсы көреді. Бас пияз – жағымсыз, ол айналасындағылардың көздерінен жас ағып, үнемі жылап жүргендерін ұнататын. Міне, осындай түрлі мінезді көкөністер сиысып, бір бақшада өсіпті.
Сұрақ – жауап:
Аспазшы келеді. Бақтағы, бақшадағы теріп әкелген жемістері мен көкөністерін байқаусызда төгіп алады. Балалардан көмек сұрайды Дидактикалық ойын: «Жемістер мен көкөністер» Шарты: 1 себетке көкөністерді, 1 себетке жемістерді жинау керек.
Дидактикалық ойын: «Көкөністерді құрастыру» Шарты: Сандарды ретімен құрастыру арқылы көкөністердің суретін шығару
Сергіту сәті. Видио арқылы қимылдар жасау
Дидактикалық ойын: «Дәмін тап» Шарты: балаларға жемістерді ауызына салып, жеп көріп, қандай жеміс жегендерін сұрау |
Балалар зейін қойып, мұқият тыңдайды Суреттерді көреді Балалардың жауабы Балалар тапсырмаларды орындайды Балалар сергіту жаттығуын жасайды Балалардың жауабы
|
|
Рефлексивті- түзетушілік. |
Қорытынды.
|
Балалардың жауабы |
Күтілетін нәтиже:
Қайталайды: Көкөністердің аттарын қайталай алады
Түсінеді: Көкөністердің пайдасын біледі
Қолданады: Екі үш сөзден тұратын шағын әңгімелер қолданады.


«Жазира» балабақшасы
Ашық ұйымдастырылған оқу қызметі
Тақырыбы: «Көкөкністер» туралы ертегі
Тәрбиеші: Кенжеева К
2020-2021 оқу жылы
Қатысу табелі
Әлеуметтік карта
Перспективалық
жоспар
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық ұйымдастырылған оқу қызметі "Көкөністер" туралы ертегі
Тексерілді:
Әдіскер Ж. Амангельдиева
Ашық ұйымдастырылған оқу қызметі
Білім беру саласы: Қатынас
ҰОҚ: Көркем әдебиет
Тақырыбы: Көкөністер туралы ертегі
Мақсаты: Көркем шығармаларды эмоционалды қабылдай білуін дамыту. Мазмұнына сай әңгімелеуге үйрету.
Қолданылатын көрнекі құралдар: көкөкністер ме жемістер, интерактивті тақта, себеттер, балаларға үлестірмелі материалдар
Әдіс – тәсілдер: Ойын технологиясы
Сөздік жұмыс: көкөністер
|
Іс – әрекет кезеңі |
Тәрбиешінің іс - әрекеті |
Балалардың іс - әрекеті |
|
Мотивациялық- қозғаушылық |
Қонақтармен амандасу
Миға шабуыл
|
Қонақтармен амандасады. Сұрақтарға жауап береді |
|
Ұйымдастырушы ізденушілік |
Балаларға «Көкөністер» туралы ертегіні интерактивті тақтадан көрсету Көкөністертуралы ертегі Бір бақшада әртүрлі көкөністер өсіпті. Жасыл қияр – ақкөңіл, әзілкеш, ешқашан қайғыруды білмейтін, барлық көкөністерді кекетіп – мұқатқанды ұнататын. Қызыл қызанақ – маңызды, қашан да сәнді. Ол «Бүгін жаңбыр жауады деп ойлаймын» деген сөздерді жиі айтады екен. Шыныңда да жаңбыр жауған кезде қызанақ: «Көрдіңдерме! Менің айтқаным дұрыс келді ғой!» деп тағы мақтанады екен. Егер жаңбыр болмаса, қызанақ саспай, өзі айтқан сөзге қатысы болмағандай тұратын. Қызғылт-сары сәбіз болса: «Менің бар сылулығым жер астында жатыр, ешкім көрмейді, мен бақытсызбын!» деп әрдайым көңілсіз болып, бұрқылдайтын көрінеді. Ақадуынды қырыққабат – кішіпейіл, сөзшең. Ол «Басында жапырағым екеу – ақ еді, қазір тіпті көбейіп кетті» - деп, барша айтар әңгімесі тек киімнің ауырлап кеткендігі жайлы. Қоңыр картоп болса – қайырымды, мейірбан. Бақшадағы көкөністер мен түгел дос болып, бәріне көмектеседі. Картопты бәрі жақсы көреді. Бас пияз – жағымсыз, ол айналасындағылардың көздерінен жас ағып, үнемі жылап жүргендерін ұнататын. Міне, осындай түрлі мінезді көкөністер сиысып, бір бақшада өсіпті.
Сұрақ – жауап:
Аспазшы келеді. Бақтағы, бақшадағы теріп әкелген жемістері мен көкөністерін байқаусызда төгіп алады. Балалардан көмек сұрайды Дидактикалық ойын: «Жемістер мен көкөністер» Шарты: 1 себетке көкөністерді, 1 себетке жемістерді жинау керек.
Дидактикалық ойын: «Көкөністерді құрастыру» Шарты: Сандарды ретімен құрастыру арқылы көкөністердің суретін шығару
Сергіту сәті. Видио арқылы қимылдар жасау
Дидактикалық ойын: «Дәмін тап» Шарты: балаларға жемістерді ауызына салып, жеп көріп, қандай жеміс жегендерін сұрау |
Балалар зейін қойып, мұқият тыңдайды Суреттерді көреді Балалардың жауабы Балалар тапсырмаларды орындайды Балалар сергіту жаттығуын жасайды Балалардың жауабы
|
|
Рефлексивті- түзетушілік. |
Қорытынды.
|
Балалардың жауабы |
Күтілетін нәтиже:
Қайталайды: Көкөністердің аттарын қайталай алады
Түсінеді: Көкөністердің пайдасын біледі
Қолданады: Екі үш сөзден тұратын шағын әңгімелер қолданады.


«Жазира» балабақшасы
Ашық ұйымдастырылған оқу қызметі
Тақырыбы: «Көкөкністер» туралы ертегі
Тәрбиеші: Кенжеева К
2020-2021 оқу жылы
Қатысу табелі
Әлеуметтік карта
Перспективалық
жоспар
шағым қалдыра аласыз













