|
Білім беру ұйымының атауы |
№6 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Мамандықтар әлемі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Хнабаева Н |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
03.12.2021ж. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 4 «В» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Атакәсіп. Күріш туралы сыр. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.6.1 кейіпкердің, кейіпкерлердің іс-әрекеті, мінезқұлқының өзгеру себептерін мәтіннен тауып, салыстырып бағалау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтінді түсініп оқиды, негізгі идеясын ұғады. Міндеттерді шешу үшін, өзіндік ой айтуға дағдыланады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
1.Сабаққа дайындық 2.
Алдыңғы білімді еске
түсіру. «Түсінісу» мәтіні Трактор, комбайндардың жұмысы қазіргі замандағы озық техниканың жетістігі бола ала ма? 3.Қызығушылықты
ояту Ұзын мұртты сарылар, — Балалар, күріш, бидай, жүгері, күнбағыс нелерге жатады? -Тағы қандай дәнді дақылдарды білесіңдер? — Дәнді дақылдарға не
қажет? Оқулықпен жұмыс. Бүгін Базарбай Исаевтың «Күріш туралы сыр» деген
мәтінімен танысамыз. Мәтінді оқып, талдаймыз. -Оқып, бұл кәсіптер қандай мамандыққа айналғанын анықтаңдар. Адам еңбек етеді, отбасын, өзін асырайды. соқамен жер жыртады, егін егеді. малды көлік ретінде, өнімдерін киім, тағам үшін өңдеп тұтынады. Қайық, кеме жасайды, балық аулайды. Ағаштан баспана салып, тастан, кірпіштен сәнді сарайлар тұрғызады. Осы кәсіптер мамандыққа негіз болады. Сұрақ-жауап. — Агроном қандай мамандық иесі? Айтылған оқиға Қазақстанның қай аймағында болған?(Қызылорда) — Мәтіндегі ең өкінішті сәті? — Қарт диқан неге кейіді? — Қарт диқанның арманын кім орындады?( Мақсұт Нұрылдаев). -Балалар, Ыбырай ата туралы не білесіңдер? 5 сұрақтар. -Балалар, күріш қай облыста егіледі? — Қызылорда Қазақстанның қай жерінде орналасқан? ( оңтүстік). Физикалық картадан көрсету. — Қазір осы мәтіннің авторымен танысайық: Базарбай Исаев 6.Сөздік жұмыс Атакәсіп – тіршілік әрекеті, мамандық. Ырысты өлке – астықтан мол өнім беретін өлке. Агроном – ауылшаруашылық маманы 7 . https://youtu.be/-8avE7oFxpU бойынша Ыбырай атамыз жайлы бейнебаян көрсету.
8.«Білгенге маржан» айдары
Күріш –
астық
тұқ Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Білім беру
ұйымының атауы
№6
Пәні:
Әдебиеттік
оқу
Бөлім:
Мамандықтар
әлемі
Педагогтің
аты-жөні:
Хнабаева
Н
Күні:
03.12.2021ж.
Сынып: 4
«В»
Қатысушылар
саны:
Қатыспағандар
саны:
Сабақтың
тақырыбы:
Атакәсіп. Күріш
туралы сыр.
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаты:
4.2.6.1 кейіпкердің,
кейіпкерлердің іс-әрекеті, мінезқұлқының өзгеру себептерін мәтіннен
тауып, салыстырып бағалау
Сабақтың
мақсаты
Мәтінді түсініп оқиды,
негізгі идеясын ұғады. Міндеттерді шешу үшін, өзіндік
ой айтуға
дағдыланады.
Сабақтың
барысы
Сабақтың
кезеңі//уақыты
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар Ұйымдастыру Өткен білімді еске
түсіру Жаңа
білім Бекіту
Кері
байланыс 1.Сабаққа
дайындық 2.
Алдыңғы білімді еске
түсіру. «Түсінісу» мәтіні Трактор, комбайндардың жұмысы
қазіргі замандағы озық техниканың жетістігі бола ала
ма? 3.Қызығушылықты
ояту Ұзын мұртты сарылар,
—
Балалар, күріш,
бидай, жүгері, күнбағыс нелерге
жатады?
-Тағы қандай дәнді дақылдарды
білесіңдер? — Дәнді дақылдарға не
қажет?
Оқулықпен
жұмыс. Бүгін Базарбай Исаевтың «Күріш туралы сыр» деген
мәтінімен танысамыз. Мәтінді оқып, талдаймыз. -Оқып,
бұл кәсіптер
қандай
мамандыққа айналғанын
анықтаңдар.
Адам
еңбек етеді,
отбасын,
өзін
асырайды.
соқамен
жер
жыртады,
егін
егеді. малды
көлік
ретінде,
өнімдерін киім,
тағам үшін
өңдеп
тұтынады.
Қайық, кеме
жасайды,
балық аулайды.
Ағаштан
баспана
салып,
тастан, кірпіштен сәнді
сарайлар
тұрғызады.
Осы
кәсіптер
мамандыққа
негіз болады.
Сұрақ-жауап. —
Агроном қандай
мамандық иесі?
Айтылған оқиға Қазақстанның
қай аймағында
болған?(Қызылорда)
—
Мәтіндегі ең
өкінішті сәті?
—
Қарт диқан неге
кейіді?
—
Қарт диқанның
арманын кім орындады?( Мақсұт
Нұрылдаев). -Балалар, Ыбырай ата туралы не
білесіңдер? 5
сұрақтар.
-Балалар, күріш қай облыста
егіледі?
—
Қызылорда Қазақстанның қай жерінде
орналасқан? ( оңтүстік). Физикалық картадан
көрсету. — Қазір осы
мәтіннің
авторымен
танысайық: Базарбай Исаев 6.Сөздік
жұмыс Атакәсіп
–
тіршілік
әрекеті, мамандық. Ырысты өлке –
астықтан мол
өнім
беретін өлке. Агроном –
ауылшаруашылық маманы 7
. https://youtu.be/-8avE7oFxpU бойынша
Ыбырай
атамыз жайлы
бейнебаян
көрсету.
Ыбырай
Жақаев 1891–1981жж. Әйгілі күріш өсіруші Қызылорда
облысы Шиелі ауданында дүниеге келген. Күріштің әр гектарынан 171
центнер өнім алып, рекорд
жасаған.
8.«Білгенге маржан» айдары
Күріш –
астық
тұқ | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||



