Тексерілді: Ж.Айтбекова
Қысқа мерзімді жоспар
|
Күні |
14.04.2025ж |
|
|
Сынып жетекші: |
|
|
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ата-аналарды педагогикалық қолдау орталығы «Атадан-өсиет, анадан қасиет» ата-аналарға арналған шеберлік сынып Қауіпсіздік сабағы (10 минут) № 30-САБАҚ 8- сыныптар: «Қауіпті селфи» |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Ата-аналарға ұлттық тәрбие негіздерін жеткізу, отбасындағы ата мен ананың рөлін терең ұғындыру, бала тәрбиесінде ұлттық құндылықтарды қолданудың жолдарын көрсету. |
|
|
Қауіпсіздік мақсаты |
Қауіпті селфи жасауға және қауіпті жағдайлардан аулақ болуға үйрету. . |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік |
|
|
Дәйексөз |
«Білікті білім жинап кәсіп етер, білімнің дәмін татып өсіп өнер |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Кіріспе
Мұз бұзу жаттығуы – «Менің ата-анам» Оқушылар естеліктерімен бөліседі |
Мұғаліммен амандасып, кезекші оқушы сыныптағы оқушылардың санын баяндайды Оқушылар ата-аналары туралы бір жылы естелікті айтып шығады |
|
|
Негізгі бөлім 5 мин |
1 тапсырма «Ата-анамнан естіген бір сөз» Қатысушылар дөңгеленіп тұрып, бала кезден есінде қалған ата-анасының бір өсиетін, сөзін, ұлағатты нақылын айтып шығады. Талқылау: Неліктен бұл сөз есіңізде қалды? Ол сөз сіздің өміріңізге қалай әсер етті? |
Оқушылар ата-аналарынан күнделікті естіп жүрген нақыл сөздерімен бөлісіп талқылайды |
|
|
Сабақтың ортасы 5 мин 10 мин |
2 тапсырма – «Қос қанат» метафорасы Қатысушыларға қағазда екі қанаттың суреті беріледі.
Сол қанатқа – әкенің тәрбиесіндегі рөлін
Оң қанатқа – ананың тәрбиесіндегі рөлін жазу ұсынылады.
Сосын бәрі өз ойымен бөліседі.
3.Видеоролик көрсету
Қысқа мотивациялық видео (ұлттық тәрбие, ата-ана қадірі турал
3 тапсырма «Отбасылық дәстүр» Топ құрамы: әр топта ата-аналар мен оқушылар аралас отырады. Тапсырма: Отбасыңызда сақталып келе жатқан бір ұлттық дәстүрді сипаттап, оның мән-мағынасын түсіндіріңіз. Соны қысқаша сахналық көрініс ретінде көрсету. Мақсаты: Отбасындағы дәстүрлерді ұрпақтан-ұрпаққа жеткізудің жолдарын көрсету. |
Оқушылар ата-анасының өздерінің тәрбиесіндегі рөлін жазып, өз ойларымен бөліседі
Оқушылар ұлттық тәрбиенің маңыздылығы туралы айтады
Оқушылар мен ата-аналары отбасындағы дәстүрлер туралы сипаттап мағынасын ашады |
|
|
Қауіпсіз дік 10 мин |
Негізгі міндеттер:
Сабақтың барысы
2. Негізгі бөлім (6 минутқа дейін) Жастар арасында селфидің танымалдығы тез артып келеді (өзіңізді суретке түсіру), бірақ, өкінішке қарай, танымалдылықтың артуымен осы тренд құбылысына байланысты оқиғалардың саны да артып келеді. Адам өзін суретке түсіруге тырысқанда-ол назардан тыс қалады, тепе-теңдік жоғалтады, жан-жағына қарамайды және қауіпті сезінбейді
|
Оқушылар қауіпті селфилердің не екенін және олардың неге зиянды болуы мүмкін екенін түсінеді. Оқушылар селфи кезіндегі қауіптермен танысады. Қауіпсіздік ережелерін білетін болады. Оқушы жаңа тақырыпты қорытындылап бүгінгі сабаққа кері байланыс орнатады |
https://drive.google.com/file/d/1jSm1O2QoXrrzLrd4C6h8oYv3s48nF3qA/view https://drive.google.com/file/d/15wIhVJPv1Bgk8thYFMP3qiCmOBlJBhZk/view https://youtu.be/HTtDyhgkdYM?si=YeXP9miKaEjF1QZv |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
«Ұрпағыма айтарым» жаттығуы Қатысушыларға ашық хат немесе қағаз беріледі. Олар болашақ ұрпағына арнап бір ауыз өсиет сөз жазады. (Мысалы: «Ұрпағым, тіл мен діл – ұлттың жаны. Соған ие бол!») Хаттар оқылады немесе тақтаға ілінеді. |
Кері байланыс – «Жүректен жүрекке» әдісі Қатысушылар сабақтан алған әсерін бір сөзбен немесе бір сөйлеммен айтып шығады.. |
Презентация |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Атадан -өсиет, анадан қасиет"
"Атадан -өсиет, анадан қасиет"
Тексерілді: Ж.Айтбекова
Қысқа мерзімді жоспар
|
Күні |
14.04.2025ж |
|
|
Сынып жетекші: |
|
|
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ата-аналарды педагогикалық қолдау орталығы «Атадан-өсиет, анадан қасиет» ата-аналарға арналған шеберлік сынып Қауіпсіздік сабағы (10 минут) № 30-САБАҚ 8- сыныптар: «Қауіпті селфи» |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Ата-аналарға ұлттық тәрбие негіздерін жеткізу, отбасындағы ата мен ананың рөлін терең ұғындыру, бала тәрбиесінде ұлттық құндылықтарды қолданудың жолдарын көрсету. |
|
|
Қауіпсіздік мақсаты |
Қауіпті селфи жасауға және қауіпті жағдайлардан аулақ болуға үйрету. . |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік |
|
|
Дәйексөз |
«Білікті білім жинап кәсіп етер, білімнің дәмін татып өсіп өнер |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Кіріспе
Мұз бұзу жаттығуы – «Менің ата-анам» Оқушылар естеліктерімен бөліседі |
Мұғаліммен амандасып, кезекші оқушы сыныптағы оқушылардың санын баяндайды Оқушылар ата-аналары туралы бір жылы естелікті айтып шығады |
|
|
Негізгі бөлім 5 мин |
1 тапсырма «Ата-анамнан естіген бір сөз» Қатысушылар дөңгеленіп тұрып, бала кезден есінде қалған ата-анасының бір өсиетін, сөзін, ұлағатты нақылын айтып шығады. Талқылау: Неліктен бұл сөз есіңізде қалды? Ол сөз сіздің өміріңізге қалай әсер етті? |
Оқушылар ата-аналарынан күнделікті естіп жүрген нақыл сөздерімен бөлісіп талқылайды |
|
|
Сабақтың ортасы 5 мин 10 мин |
2 тапсырма – «Қос қанат» метафорасы Қатысушыларға қағазда екі қанаттың суреті беріледі.
Сол қанатқа – әкенің тәрбиесіндегі рөлін
Оң қанатқа – ананың тәрбиесіндегі рөлін жазу ұсынылады.
Сосын бәрі өз ойымен бөліседі.
3.Видеоролик көрсету
Қысқа мотивациялық видео (ұлттық тәрбие, ата-ана қадірі турал
3 тапсырма «Отбасылық дәстүр» Топ құрамы: әр топта ата-аналар мен оқушылар аралас отырады. Тапсырма: Отбасыңызда сақталып келе жатқан бір ұлттық дәстүрді сипаттап, оның мән-мағынасын түсіндіріңіз. Соны қысқаша сахналық көрініс ретінде көрсету. Мақсаты: Отбасындағы дәстүрлерді ұрпақтан-ұрпаққа жеткізудің жолдарын көрсету. |
Оқушылар ата-анасының өздерінің тәрбиесіндегі рөлін жазып, өз ойларымен бөліседі
Оқушылар ұлттық тәрбиенің маңыздылығы туралы айтады
Оқушылар мен ата-аналары отбасындағы дәстүрлер туралы сипаттап мағынасын ашады |
|
|
Қауіпсіз дік 10 мин |
Негізгі міндеттер:
Сабақтың барысы
2. Негізгі бөлім (6 минутқа дейін) Жастар арасында селфидің танымалдығы тез артып келеді (өзіңізді суретке түсіру), бірақ, өкінішке қарай, танымалдылықтың артуымен осы тренд құбылысына байланысты оқиғалардың саны да артып келеді. Адам өзін суретке түсіруге тырысқанда-ол назардан тыс қалады, тепе-теңдік жоғалтады, жан-жағына қарамайды және қауіпті сезінбейді
|
Оқушылар қауіпті селфилердің не екенін және олардың неге зиянды болуы мүмкін екенін түсінеді. Оқушылар селфи кезіндегі қауіптермен танысады. Қауіпсіздік ережелерін білетін болады. Оқушы жаңа тақырыпты қорытындылап бүгінгі сабаққа кері байланыс орнатады |
https://drive.google.com/file/d/1jSm1O2QoXrrzLrd4C6h8oYv3s48nF3qA/view https://drive.google.com/file/d/15wIhVJPv1Bgk8thYFMP3qiCmOBlJBhZk/view https://youtu.be/HTtDyhgkdYM?si=YeXP9miKaEjF1QZv |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
«Ұрпағыма айтарым» жаттығуы Қатысушыларға ашық хат немесе қағаз беріледі. Олар болашақ ұрпағына арнап бір ауыз өсиет сөз жазады. (Мысалы: «Ұрпағым, тіл мен діл – ұлттың жаны. Соған ие бол!») Хаттар оқылады немесе тақтаға ілінеді. |
Кері байланыс – «Жүректен жүрекке» әдісі Қатысушылар сабақтан алған әсерін бір сөзбен немесе бір сөйлеммен айтып шығады.. |
Презентация |
шағым қалдыра аласыз















