|
Білім беру ұйымының атауы |
Еңбекші жалпы орта мектебі |
|||||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||||||||||
|
Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
|||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мухтарова Д |
|||||||||||||
|
Күні: |
9.01.2024 |
|||||||||||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқаны |
Қатыспағаны |
||||||||||||
|
Тақырыбы |
Атадан қалған асыл мұра. «Ұр, тоқпақ!» ертегісі |
|||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.3.1 – шығарманың тақырыбы мен үзіндісіне (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын болжау. |
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығарма мазмұнын түсінеді, оқиғаның соңын болжайды. |
|||||||||||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс-тар |
||||||||||
|
Сабақтың басы |
I.Ұйымдастыру. Сәлемдесу. Психологиялық дайындық «Мен қандаймын?» -Сәлеметсіздер ме, балалар. Бүгін бізде ерекше сабақ болғалы отыр. Ендеше, менімен бірге қайталайық. -Мен Таусоғар сияқты батылмын. -Мен Желаяқ сияқты шапшаңмын. - Мен аң патшасы арыстан сияқты айбаттымын. - Мен ханшайым сияқты сұлумын. |
1.Мұғаліммен сәлемдеседі. 2. «Мен қандаймын?» жаттығуын орындайды. |
Жарайсыңдар! Әр дұрыс жауап үшін қолсағат корпусын жылжытып отырады. |
Слайд
|
||||||||||
|
|
Үй тапсырмасын сұрау. Қайталау
Өткен сабақты пысықтау. «Ұяшық таңдау» әдісі. 1.Оқиғасы «Денсаулық – зор байлық» деген нақылға құрылған мәтінді ата? 2.«Тазалық – денсаулық кепілі» Оқиғасы осы нақыл сөзге құрылған мәтінді ата. 3.Басталуы – шалдың төрт ұлы болуы Жалғасуы – а)шалдың төрт ұлына өтініші ә) төрт ұлдың жауабы 4.Бөлімдегі спорт тақырыбына жазылған шығарманы ата? 5.«Аурудың себебі» мәтіндегі негізгі ойды анықта? |
Асық таңдау арқылы дәптерге орындаған тест тапсырмаларын тексереді. Сұрақтарға жауап береді. |
ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Дескриптор: 1.Сұрақтарға жауап береді.1б Әр дұрыс жауапқа сағат корпусын жылжытып отырады. |
|
||||||||||
|
Сабақтың ортасы Білу. Түсіну |
Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын. Ой қозғау «Мюнстерберг» әдісі
III. Жаңа тақырып. Білу және түсіну Оқулықпен жұмыс. «Ұр,тоқпақ» ертегісінің мультфильмін көрсету 1-тапсырма. Кестені мұғалімнің көмегімен түсіндір.
Ертегілердің түрлерін біліп ал
Оқылым және айтылым. 2-тапсырма. «Түсініп оқы» әдісі Ұр тоқпақ ертегісін оқу
3-тапсырма. Жазылым Үлгіге қарап, ертегі кейіпкерлеріне қатысты кестені толтыр.
Сергіту сәті Көңілді күн
ЕБҚ 1.Қазыбайдың үш жақсы нәрсесін ата. 2.Ертегі кейіпкерлерін ата.
4-тапсырма. «Сұрақ-жауап» әдісі бойынша сұрақтарға жауап бер.
Ертегінің жалғасын тауып көр. Сұрақтар: 1)Шал қандай көңіл күйде қалды деп ойлайсың? 2)Шалдың ендігі іс-әрекеті қандай болмақ? 3)Ертегі әрі қарай қалай жалғасуы мүмкін?
5-тапсырма. Жұптық жұмыс. «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі.
«Пiс, қазаным, пiс!» демеңдер» деп ескерткені дұрыс болды ма?
|
Оқыған мәтіндеріңе сүйеніп, нақыл сөздің мағынасын түсіндіреді
Ертегіні түсініп оқып, оның мазмұнын өз сөзімен әңгімелейді .
Кестені толтырады
Сергіту сәтін іс-қимылмен көрсетеді.
Ертегінің жалғасын тауып көреді.
Кейіпкерлер-дің іс- әрекеттерін анықтайды
|
ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын!
Дескриптор: 1.Кестені мұғалімнің көмегімен түсіндіреді.
Дескриптор: 1.Мәтінді түсініп оқиды. 1б 2.Мәтіндегі негізгі ойды анықтап, өз сөздерімен айтып жеткізеді. 1б
Дескриптор: 1.Ертегі кейіпкерлерін толтырады. 1б
Дескриптор: 1.Сұрақтарға жауап береді. 1б 2.Ертегінің жалғасын табады.1б
Дескриптор: 1.Кейіпкерлердің іс- әрекеттерін анықтайды.1б 2.оқиғаның соңын болжап табады. 1б |
Оқулық
https://youtu.be/Bukb46Fd0Tg
Кесте
|
||||||||||
|
Топтық жұмыс |
|
-Сюжеттік кестені толтырады.
-кейіпкер сөздерін сәйкестен- діреді.
|
Дескриптор: -Сюжеттік кестені толтырады
-кейіпкер сөздерін сәйкестендіреді.
-Жағдаят бойынша қиялынан сөйлемді жалғастырады
|
|
||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
IV.Сабақты қорытындылау. 6-тапсырма. «Тақия тастамақ» әдісі Шалға қандай кеңес бере едің? (оқу мақсаты мен бағалау критерийлеріне оралу): -Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды? -Жетістік критерийлеріне жеттік пе? Бұл сабақта қандай жаңа білім алдың
Үй тапсырма . Ертегіні түсініп оқы Оқушылардың білімін бағалау |
Үй тапсырма сын жазады.
Өздері кері байланыс жасайды
|
Дескриптор 1.Ой қорытын-дысымен бөліседі. 1б
Қолсағат бойынша жиналған баллдарын есептеу
Балдар жиынтығын қою
|
|
||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Атадан қалған асыл мұра. «Ұр, тоқпақ!» ертегісі
Атадан қалған асыл мұра. «Ұр, тоқпақ!» ертегісі
|
Білім беру ұйымының атауы |
Еңбекші жалпы орта мектебі |
|||||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||||||||||
|
Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
|||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мухтарова Д |
|||||||||||||
|
Күні: |
9.01.2024 |
|||||||||||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқаны |
Қатыспағаны |
||||||||||||
|
Тақырыбы |
Атадан қалған асыл мұра. «Ұр, тоқпақ!» ертегісі |
|||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.3.1 – шығарманың тақырыбы мен үзіндісіне (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын болжау. |
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығарма мазмұнын түсінеді, оқиғаның соңын болжайды. |
|||||||||||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс-тар |
||||||||||
|
Сабақтың басы |
I.Ұйымдастыру. Сәлемдесу. Психологиялық дайындық «Мен қандаймын?» -Сәлеметсіздер ме, балалар. Бүгін бізде ерекше сабақ болғалы отыр. Ендеше, менімен бірге қайталайық. -Мен Таусоғар сияқты батылмын. -Мен Желаяқ сияқты шапшаңмын. - Мен аң патшасы арыстан сияқты айбаттымын. - Мен ханшайым сияқты сұлумын. |
1.Мұғаліммен сәлемдеседі. 2. «Мен қандаймын?» жаттығуын орындайды. |
Жарайсыңдар! Әр дұрыс жауап үшін қолсағат корпусын жылжытып отырады. |
Слайд
|
||||||||||
|
|
Үй тапсырмасын сұрау. Қайталау
Өткен сабақты пысықтау. «Ұяшық таңдау» әдісі. 1.Оқиғасы «Денсаулық – зор байлық» деген нақылға құрылған мәтінді ата? 2.«Тазалық – денсаулық кепілі» Оқиғасы осы нақыл сөзге құрылған мәтінді ата. 3.Басталуы – шалдың төрт ұлы болуы Жалғасуы – а)шалдың төрт ұлына өтініші ә) төрт ұлдың жауабы 4.Бөлімдегі спорт тақырыбына жазылған шығарманы ата? 5.«Аурудың себебі» мәтіндегі негізгі ойды анықта? |
Асық таңдау арқылы дәптерге орындаған тест тапсырмаларын тексереді. Сұрақтарға жауап береді. |
ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Дескриптор: 1.Сұрақтарға жауап береді.1б Әр дұрыс жауапқа сағат корпусын жылжытып отырады. |
|
||||||||||
|
Сабақтың ортасы Білу. Түсіну |
Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын. Ой қозғау «Мюнстерберг» әдісі
III. Жаңа тақырып. Білу және түсіну Оқулықпен жұмыс. «Ұр,тоқпақ» ертегісінің мультфильмін көрсету 1-тапсырма. Кестені мұғалімнің көмегімен түсіндір.
Ертегілердің түрлерін біліп ал
Оқылым және айтылым. 2-тапсырма. «Түсініп оқы» әдісі Ұр тоқпақ ертегісін оқу
3-тапсырма. Жазылым Үлгіге қарап, ертегі кейіпкерлеріне қатысты кестені толтыр.
Сергіту сәті Көңілді күн
ЕБҚ 1.Қазыбайдың үш жақсы нәрсесін ата. 2.Ертегі кейіпкерлерін ата.
4-тапсырма. «Сұрақ-жауап» әдісі бойынша сұрақтарға жауап бер.
Ертегінің жалғасын тауып көр. Сұрақтар: 1)Шал қандай көңіл күйде қалды деп ойлайсың? 2)Шалдың ендігі іс-әрекеті қандай болмақ? 3)Ертегі әрі қарай қалай жалғасуы мүмкін?
5-тапсырма. Жұптық жұмыс. «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі.
«Пiс, қазаным, пiс!» демеңдер» деп ескерткені дұрыс болды ма?
|
Оқыған мәтіндеріңе сүйеніп, нақыл сөздің мағынасын түсіндіреді
Ертегіні түсініп оқып, оның мазмұнын өз сөзімен әңгімелейді .
Кестені толтырады
Сергіту сәтін іс-қимылмен көрсетеді.
Ертегінің жалғасын тауып көреді.
Кейіпкерлер-дің іс- әрекеттерін анықтайды
|
ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын!
Дескриптор: 1.Кестені мұғалімнің көмегімен түсіндіреді.
Дескриптор: 1.Мәтінді түсініп оқиды. 1б 2.Мәтіндегі негізгі ойды анықтап, өз сөздерімен айтып жеткізеді. 1б
Дескриптор: 1.Ертегі кейіпкерлерін толтырады. 1б
Дескриптор: 1.Сұрақтарға жауап береді. 1б 2.Ертегінің жалғасын табады.1б
Дескриптор: 1.Кейіпкерлердің іс- әрекеттерін анықтайды.1б 2.оқиғаның соңын болжап табады. 1б |
Оқулық
https://youtu.be/Bukb46Fd0Tg
Кесте
|
||||||||||
|
Топтық жұмыс |
|
-Сюжеттік кестені толтырады.
-кейіпкер сөздерін сәйкестен- діреді.
|
Дескриптор: -Сюжеттік кестені толтырады
-кейіпкер сөздерін сәйкестендіреді.
-Жағдаят бойынша қиялынан сөйлемді жалғастырады
|
|
||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
IV.Сабақты қорытындылау. 6-тапсырма. «Тақия тастамақ» әдісі Шалға қандай кеңес бере едің? (оқу мақсаты мен бағалау критерийлеріне оралу): -Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды? -Жетістік критерийлеріне жеттік пе? Бұл сабақта қандай жаңа білім алдың
Үй тапсырма . Ертегіні түсініп оқы Оқушылардың білімін бағалау |
Үй тапсырма сын жазады.
Өздері кері байланыс жасайды
|
Дескриптор 1.Ой қорытын-дысымен бөліседі. 1б
Қолсағат бойынша жиналған баллдарын есептеу
Балдар жиынтығын қою
|
|
||||||||||
шағым қалдыра аласыз





















