Қысқа мерзімді жоспар
Әдебиеттік оқу 41-сабақk
|
Бөлім: |
Мамандықтар әлемі |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Мусилтаева С |
|
|
Күні: |
09.12.2022 |
|
|
Сынып: 4 Е |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Атакәсіп. Күріш туралы сыр. Б.Исаев |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.6.1 кейіпкердің, кейіпкерлердің іс-әрекеті, мінезқұлқының өзгеру себептерін мәтіннен тауып, салыстырып бағалау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру 8 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын «Сабақты біз бастаймыз.....» ұйқас сөйлеммен 4 топтың оқушылары жалғастырады. Топқа бөлу «flippity» әдісімен жүреді. Өткен тақырыпқа шолу: «ZipGrade» арқылы үй тапсырмасын пысықтау . Жаңа оқу материалын жариялау «Бұрыш» әдісі: - Бұрыштарда ілінген әріптерден сөз құраңдар. (Атакәсіп) -Атакәсіп деген не? Оның олай аталуы не себептен?
|
Ұйқасын табады Топқа бірігеді. Сұрақтарға жауап береді. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! |
Интер тақта |
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин Бекіту 15 мин |
(Ұ,Д) 1- тапсырма «Ашық микрофон» әдісі, дәптермен жұмыс: А) Сөздікпен жұмыс.
В) Мәтінмен жұмыс. -Мәтінді тізбектей дауыстап, мәнерлеп оқыңдар. Г) Кейіпкер туралы мәлімет. Күрішші Ы.Жақаев туралы оқып, әңгімелеңдер. Саралаудың «Дереккөз» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: -Қазіргі замандағы атадан балаға кәсіп болып қадыруға болатын мамандық түрлерін ата. Сергіту сәтінде әнге қосылып айтады.
(Т) 2-тапсырмада «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісімен орындалады. А) Құрау. Аңыздың мазмұнын берілген етістіктермен қысқаша әңгімелеңдер. Етістіктерге кім? деген сұраққа жауап беретін сөзді тіркестіріп айтыңдар.
Ә) Сұрақ-жауап. -Кейіпкердің іс-әрекеті мен көңіл күйі не себепті өзгергенін түсіндіріңдер. -«Әке, мен күрішші боламын!» деген Мақсұт қай мамандықтың иесі болды? Б) Картамен жұмыс. -Мәтіндегі жер, су аттарын картадан іздеңдер. В) Таныстырылым. -Таңдаған дәнді дақылдарыңа таныстырылым жасаңдар.
Г) Қорытындылау. -Күріштің қандай пайдасы бар? -Күріш өсірудің қандай ерекшелігі бар? |
- Тапсырма орындайды.
Ән айтып сергиді. -Тапсырманы орындап, өз пікірлерін білдіреді. |
Дескриптор: Сөздікті жазып, жаттайды-1балл. -«Мәтінді оқиды-1балл. - Күрішші Ы.Жақаев туралы әңгімелейді-1балл. Дескриптор: - Аңыздың мазмұнын берілген етістіктермен қысқаша әңгімелейді-2балл. - Кейіпкердің іс-әрекеті мен көңіл күйі не себепті өзгергенін түсіндіреді-1балл. - Мәтіндегі жер, су аттарын картадан іздеп табады-1балл. Таңдаған дәнді дақылына таныстырылым жасайды-2балл. -Күріштің ерекшелігі, пайдасы туралы қорытындылайды-1балл. |
«Әде- биеттік оқу» оқулығы 4 сынып 2019ж |
|
Қорытын-ды 5 мин |
Кері байланысты «Тик Ток» әдісі арқылы береді. Мұғалім оқушылар жауабын талдап, өз қалыптастырушы бағасын қояды. Оқу тапсырмасы: мәтінді мазмұндау, эпитетті табу. |
Сабақтан түйген ой-пікірін айтады. |
ҚБ қойылады. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Атакәсіп. Ас атасы-нан
Атакәсіп. Ас атасы-нан
Қысқа мерзімді жоспар
Әдебиеттік оқу 41-сабақk
|
Бөлім: |
Мамандықтар әлемі |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Мусилтаева С |
|
|
Күні: |
09.12.2022 |
|
|
Сынып: 4 Е |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Атакәсіп. Күріш туралы сыр. Б.Исаев |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.6.1 кейіпкердің, кейіпкерлердің іс-әрекеті, мінезқұлқының өзгеру себептерін мәтіннен тауып, салыстырып бағалау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру 8 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын «Сабақты біз бастаймыз.....» ұйқас сөйлеммен 4 топтың оқушылары жалғастырады. Топқа бөлу «flippity» әдісімен жүреді. Өткен тақырыпқа шолу: «ZipGrade» арқылы үй тапсырмасын пысықтау . Жаңа оқу материалын жариялау «Бұрыш» әдісі: - Бұрыштарда ілінген әріптерден сөз құраңдар. (Атакәсіп) -Атакәсіп деген не? Оның олай аталуы не себептен?
|
Ұйқасын табады Топқа бірігеді. Сұрақтарға жауап береді. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! |
Интер тақта |
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин Бекіту 15 мин |
(Ұ,Д) 1- тапсырма «Ашық микрофон» әдісі, дәптермен жұмыс: А) Сөздікпен жұмыс.
В) Мәтінмен жұмыс. -Мәтінді тізбектей дауыстап, мәнерлеп оқыңдар. Г) Кейіпкер туралы мәлімет. Күрішші Ы.Жақаев туралы оқып, әңгімелеңдер. Саралаудың «Дереккөз» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: -Қазіргі замандағы атадан балаға кәсіп болып қадыруға болатын мамандық түрлерін ата. Сергіту сәтінде әнге қосылып айтады.
(Т) 2-тапсырмада «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісімен орындалады. А) Құрау. Аңыздың мазмұнын берілген етістіктермен қысқаша әңгімелеңдер. Етістіктерге кім? деген сұраққа жауап беретін сөзді тіркестіріп айтыңдар.
Ә) Сұрақ-жауап. -Кейіпкердің іс-әрекеті мен көңіл күйі не себепті өзгергенін түсіндіріңдер. -«Әке, мен күрішші боламын!» деген Мақсұт қай мамандықтың иесі болды? Б) Картамен жұмыс. -Мәтіндегі жер, су аттарын картадан іздеңдер. В) Таныстырылым. -Таңдаған дәнді дақылдарыңа таныстырылым жасаңдар.
Г) Қорытындылау. -Күріштің қандай пайдасы бар? -Күріш өсірудің қандай ерекшелігі бар? |
- Тапсырма орындайды.
Ән айтып сергиді. -Тапсырманы орындап, өз пікірлерін білдіреді. |
Дескриптор: Сөздікті жазып, жаттайды-1балл. -«Мәтінді оқиды-1балл. - Күрішші Ы.Жақаев туралы әңгімелейді-1балл. Дескриптор: - Аңыздың мазмұнын берілген етістіктермен қысқаша әңгімелейді-2балл. - Кейіпкердің іс-әрекеті мен көңіл күйі не себепті өзгергенін түсіндіреді-1балл. - Мәтіндегі жер, су аттарын картадан іздеп табады-1балл. Таңдаған дәнді дақылына таныстырылым жасайды-2балл. -Күріштің ерекшелігі, пайдасы туралы қорытындылайды-1балл. |
«Әде- биеттік оқу» оқулығы 4 сынып 2019ж |
|
Қорытын-ды 5 мин |
Кері байланысты «Тик Ток» әдісі арқылы береді. Мұғалім оқушылар жауабын талдап, өз қалыптастырушы бағасын қояды. Оқу тапсырмасы: мәтінді мазмұндау, эпитетті табу. |
Сабақтан түйген ой-пікірін айтады. |
ҚБ қойылады. |
|
шағым қалдыра аласыз














