|
Бөлім |
Мамандықтар әлемі 39 - сабақ |
||||||||||||||||
|
Педагогтің аты - жөні |
|
||||||||||||||||
|
Күні |
|
||||||||||||||||
|
Сынып:4 «» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны |
|||||||||||||||
|
Пәні |
Әдебиеттік оқу |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Атакәсіп |
||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.6.1 кейіпкердің, кейіпкерлердің іс-әрекеті, мінез-құлқының өзгеру себептерін мәтіннен тауып, салыстырып бағалау 4.1.4.2 сөйлеу барысында иллюстрациялар, көрнекіліктер, фотосуреттер қолдану, презентация, видеоролик жасау |
||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалау Таныстырылым құрастыру |
||||||||||||||||
|
Құндылық |
Ұлттық мұраны қастерлеуге, қазақ тілін, мемлекеттік рәміздерді құрметтеуге, татулық, келісім, ынтымақ және ел бірлігін сақтауға, отаншылдық пен мемлекетшілдікке тәрбиелеу |
||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||
|
Сабақ тың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Сабақ тың басы 2 минут
3 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Күннің шуағы» әдісі Үй тапсырмасын сұрау «Әжемнің қымызы» әдісі арқылы сұрақтарға жауап бер. Видеоролик тамашалайды. Ал балалар, видеода не жайлы айтты? Не түсіндіңдер? Жарайсыңдар, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Атакәсіп» екен. Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру Кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалайсың Таныстырылым жасайсың «Ой қозғау» әдісі Оқы,бұл кәсіптер қандай мамандыққа айналғанын анықта Кестенің екі бөлімін толтыр. «БББ» әдісі 1.Соқамен жер жыртады, егін егеді. 2.Малды көлік ретінде, өнімдерін киім тағам үшін өңдеп, тұтынады. 3.Қайық, кеме жасайды, балық аулайды. 4.Ағаштан баспана салып, кірпіштен, тастан сәнді сарайлар тұрғызады.
|
Баланың назарын сабаққа аудару
Балалар күн шуағын аша отырып сергіп, топқа бөлінеді.
Сұрақтарға жауап береді.
Видеоролик тамашалап, тақырыпты ашады.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады
Кәсіптер қандай мамандыққа айналғанын анықтайды
Кестенің екі бөлімін толтырады
|
Жарайсың! Керемет! Жақсы!
Дескриптор: -сұрақтарға жауап береді (1б)
Жарайсың! Керемет! Жақсы!
Дескриптор: -кестені толтырады
Жарайсың! Керемет! Жақсы!
|
Кестені толтырады |
|||||||||||||
|
Сабақ тың ортасы 10 минут
10 минут
Сергіту сәті 2 мин |
1-тапсырма. Ұжымдық жұмыс «Құрастыр» әдісі Мәтінді оқы. Ыбырай Жақаевтың өмірі мен еңбегі туралы мәлімет Аңыздың мазмұнын берілген етістіктердің көмегімен әңгімеле.
2-тапсырма Жұптық жұмыс «Кесте» әдісі Сұрақтардың жауабын кестеге жаз.
«Қайтала» әдісі Бейнекөрініс ұсынылады |
Мәтінді оқып,Ыбырай Жақаев туралы мәліметпен танысады.Күріш тің пайдасы туралы бейнекөрініс тамашалайды.
Кестедегі берілген сұрақтарға жауап жазады.
Бейнекөріністегі қимылды қайталайды |
«Басбармақ» арқылы Дескриптор: аңыздың негізгі ойын анықтайды-1б
«Комментарий» арқылы Дескриптор: кейіпкердің іс-әрекетін сипаттайды-1балл сөйлемнің ойын дәл жеткізеді-1балл елдімекеннің атын жазады-1балл мақал- мәтелді жазады-1балл
Жарайсың! Керемет! Жақсы! |
Слайд Оқулық 12-13 бет
Қазақстан картасы таратпа
|
|||||||||||||
|
Сабақ тың соңы 11 минут
|
3-тапсырма Топтық жұмыс «Презентация» әдісі Дәнді-дақылға таныстырылым жаса. Шығармашылық жұмыстың реті -таныстырылымның тақырыбын тап -дақылды баптап өсіруші кәсіп иесімен таныстыр -дақыл туралы жұмбақ, сөзжұмбақ,өлең құрастыр.
Қорытынды сұрақтар? Күріштің қандай пайдасы бар? Күріш өсірудің қандай ерекшеліктері бар?
|
Тапсырмаларды ретімен орындап, таныстырылым жасайды
|
«Отшашу» арқылы бір –бірін бағалайды
Дескриптор: шығармашы лық жобаның тақырыбын анықтайды-1б ойын түсінікті және дұрыс жеткізе алады-1балл екі немесе бірнеше сөздің қосымшалары нан, соңғы буындарынан ұйқасым таба алады -1балл ой бірізділігін сақтай біледі-1балл |
Мамандық иелерінің суреті
А4, маркер желім |
|||||||||||||
|
Сабақ тың аяғы 7 минут |
«Ойлан балақай!»әдісі арқылы кері байланыс аламыз Түсіндім, сұрағым бар, түсінбедім батырмаларын басу арқылы кері байланыс аламыз Үй тапсырмасы Мәтіннен Сыр өңірін сипаттайтын эпитет сөздерді тауып жаз. Күріштен жасалатын бәр тағамның даярлау тәсілін сұрастырып, жазып ал. |
Кері байланыс жасайды
Күнделіктеріне жазады |
Жарайсың! Керемет! Талпын! |
Кері байланыс ЖИ
|
|||||||||||||
|
Сұрақтар |
Жауаптар |
|
Кейіпкерлердің іс –әрекеті мен көңіл күйі не себепті өзгерді? |
|
|
Мақсұт қай мамандықтың иесі болды? |
|
|
Мәтіндегі жер-су атаулары қай елді мекенде орналасқан? |
|
|
Мәтінде қандай мақал-мәтелдер жазылған? |
|
|
Атакәсіп атаулары |
Білемін |
Білгім келеді |
Білдім |
|
|
1.Соқамен жер жыртады, егін егеді. |
|
|
|
|
|
2.Малды көлік ретінде, өнімдерін киім тағам үшін өңдеп, тұтынады |
|
|
|
|
|
3.Қайық, кеме жасайды, балық аулайды. |
|
|
|
|
|
4.Ағаштан баспана салып, кірпіштен, тастан сәнді сарайлар тұрғызады. |
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Атакәсіп" тақырыбындағы ашық сабақ жоспары
"Атакәсіп" тақырыбындағы ашық сабақ жоспары
|
Бөлім |
Мамандықтар әлемі 39 - сабақ |
||||||||||||||||
|
Педагогтің аты - жөні |
|
||||||||||||||||
|
Күні |
|
||||||||||||||||
|
Сынып:4 «» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны |
|||||||||||||||
|
Пәні |
Әдебиеттік оқу |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Атакәсіп |
||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.6.1 кейіпкердің, кейіпкерлердің іс-әрекеті, мінез-құлқының өзгеру себептерін мәтіннен тауып, салыстырып бағалау 4.1.4.2 сөйлеу барысында иллюстрациялар, көрнекіліктер, фотосуреттер қолдану, презентация, видеоролик жасау |
||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалау Таныстырылым құрастыру |
||||||||||||||||
|
Құндылық |
Ұлттық мұраны қастерлеуге, қазақ тілін, мемлекеттік рәміздерді құрметтеуге, татулық, келісім, ынтымақ және ел бірлігін сақтауға, отаншылдық пен мемлекетшілдікке тәрбиелеу |
||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||
|
Сабақ тың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Сабақ тың басы 2 минут
3 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Күннің шуағы» әдісі Үй тапсырмасын сұрау «Әжемнің қымызы» әдісі арқылы сұрақтарға жауап бер. Видеоролик тамашалайды. Ал балалар, видеода не жайлы айтты? Не түсіндіңдер? Жарайсыңдар, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Атакәсіп» екен. Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру Кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалайсың Таныстырылым жасайсың «Ой қозғау» әдісі Оқы,бұл кәсіптер қандай мамандыққа айналғанын анықта Кестенің екі бөлімін толтыр. «БББ» әдісі 1.Соқамен жер жыртады, егін егеді. 2.Малды көлік ретінде, өнімдерін киім тағам үшін өңдеп, тұтынады. 3.Қайық, кеме жасайды, балық аулайды. 4.Ағаштан баспана салып, кірпіштен, тастан сәнді сарайлар тұрғызады.
|
Баланың назарын сабаққа аудару
Балалар күн шуағын аша отырып сергіп, топқа бөлінеді.
Сұрақтарға жауап береді.
Видеоролик тамашалап, тақырыпты ашады.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады
Кәсіптер қандай мамандыққа айналғанын анықтайды
Кестенің екі бөлімін толтырады
|
Жарайсың! Керемет! Жақсы!
Дескриптор: -сұрақтарға жауап береді (1б)
Жарайсың! Керемет! Жақсы!
Дескриптор: -кестені толтырады
Жарайсың! Керемет! Жақсы!
|
Кестені толтырады |
|||||||||||||
|
Сабақ тың ортасы 10 минут
10 минут
Сергіту сәті 2 мин |
1-тапсырма. Ұжымдық жұмыс «Құрастыр» әдісі Мәтінді оқы. Ыбырай Жақаевтың өмірі мен еңбегі туралы мәлімет Аңыздың мазмұнын берілген етістіктердің көмегімен әңгімеле.
2-тапсырма Жұптық жұмыс «Кесте» әдісі Сұрақтардың жауабын кестеге жаз.
«Қайтала» әдісі Бейнекөрініс ұсынылады |
Мәтінді оқып,Ыбырай Жақаев туралы мәліметпен танысады.Күріш тің пайдасы туралы бейнекөрініс тамашалайды.
Кестедегі берілген сұрақтарға жауап жазады.
Бейнекөріністегі қимылды қайталайды |
«Басбармақ» арқылы Дескриптор: аңыздың негізгі ойын анықтайды-1б
«Комментарий» арқылы Дескриптор: кейіпкердің іс-әрекетін сипаттайды-1балл сөйлемнің ойын дәл жеткізеді-1балл елдімекеннің атын жазады-1балл мақал- мәтелді жазады-1балл
Жарайсың! Керемет! Жақсы! |
Слайд Оқулық 12-13 бет
Қазақстан картасы таратпа
|
|||||||||||||
|
Сабақ тың соңы 11 минут
|
3-тапсырма Топтық жұмыс «Презентация» әдісі Дәнді-дақылға таныстырылым жаса. Шығармашылық жұмыстың реті -таныстырылымның тақырыбын тап -дақылды баптап өсіруші кәсіп иесімен таныстыр -дақыл туралы жұмбақ, сөзжұмбақ,өлең құрастыр.
Қорытынды сұрақтар? Күріштің қандай пайдасы бар? Күріш өсірудің қандай ерекшеліктері бар?
|
Тапсырмаларды ретімен орындап, таныстырылым жасайды
|
«Отшашу» арқылы бір –бірін бағалайды
Дескриптор: шығармашы лық жобаның тақырыбын анықтайды-1б ойын түсінікті және дұрыс жеткізе алады-1балл екі немесе бірнеше сөздің қосымшалары нан, соңғы буындарынан ұйқасым таба алады -1балл ой бірізділігін сақтай біледі-1балл |
Мамандық иелерінің суреті
А4, маркер желім |
|||||||||||||
|
Сабақ тың аяғы 7 минут |
«Ойлан балақай!»әдісі арқылы кері байланыс аламыз Түсіндім, сұрағым бар, түсінбедім батырмаларын басу арқылы кері байланыс аламыз Үй тапсырмасы Мәтіннен Сыр өңірін сипаттайтын эпитет сөздерді тауып жаз. Күріштен жасалатын бәр тағамның даярлау тәсілін сұрастырып, жазып ал. |
Кері байланыс жасайды
Күнделіктеріне жазады |
Жарайсың! Керемет! Талпын! |
Кері байланыс ЖИ
|
|||||||||||||
|
Сұрақтар |
Жауаптар |
|
Кейіпкерлердің іс –әрекеті мен көңіл күйі не себепті өзгерді? |
|
|
Мақсұт қай мамандықтың иесі болды? |
|
|
Мәтіндегі жер-су атаулары қай елді мекенде орналасқан? |
|
|
Мәтінде қандай мақал-мәтелдер жазылған? |
|
|
Атакәсіп атаулары |
Білемін |
Білгім келеді |
Білдім |
|
|
1.Соқамен жер жыртады, егін егеді. |
|
|
|
|
|
2.Малды көлік ретінде, өнімдерін киім тағам үшін өңдеп, тұтынады |
|
|
|
|
|
3.Қайық, кеме жасайды, балық аулайды. |
|
|
|
|
|
4.Ағаштан баспана салып, кірпіштен, тастан сәнді сарайлар тұрғызады. |
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз














