Оқу қызметін ұйымдастырудың технологиялық картасы
Күні, айы, жылы
Білім беру саласы: Таным
Бөлімі: Математика
Тақырыбы: Аталған санды заттан санап алу.
Мақсаты:Балалардың ойлау қабілеттерін арттыру.
Көрнекіліктер: Таратпа құралдар,піщіндер.
|
Әрекет кезеңдері |
Тәрбиешінің іс -әрекеті |
Балалардың іс –әрекет |
|
Ұйымдастырушы-оятушылық кезеңі
|
-Ұйымдастыру кезеңі. -Өткен сабақты естеріне түсіру. -Дидактикалық ойындар. -Жаңа сабақпен таныстыру. -Ертеңгілік жиын. -Сабақтын барысы. |
Балалар дөнгелене ортаға шығады.Шаттық тілегін айтады.Бір-біріне көтерінкі көңіл күй сыйлайды. Балалардың назары жаңа сабақта. Тәрбишіні мұқият тындайды. |
|
Ұйымдастырушы ізденушілік кезеңі |
Балалар қане естеріне түсіріндерші,өткен математика сабағында не туралы өтіп едік? Иә,дұрыс айтасындар,біз 5-санын тура және кері санағанбыз,ендеше тағы қайталап,санап шығайық.Балалардың жауабын тындау.Балалар қарандаршы бізге геометриялық пішіндер қонаққа келіпті,жүріндер қарсы алайық.Геометриялық пішіндер арқылы өткен сабақтарды есімізге түсіреміз де,жаңа сабақтың тақырыбымен таныстырамын.Бір санды атаймын,мысалы:бес саны,ал алдарына бірнеше затты қойып,осы заттардан аталған санды санап ал деп,заттарды жан жаққа қойып,(алма, сәбіз, жидек),осылардан өздері жоғарыда айтылғандай бес алманы алып шығады. Дидактикалық ойын:»Қай сан қалып қойды?» ойын шарты: 1 2 4 5,тақтаға жазып,ал балалар болса тез арада қандай санның жоқ екенің тауып айта алуы шарт. Ойынға барлық баланы қатыстыру. Әрі- қарай сабақты жалғастырамыз. Балалардың сұрақтарға толық және дұрыс жауап берулерін қадағалау.Тапсырмалар беру. Дидактикалық ойын:»Көршісін тап»,шарты: 2-1-1-2.4-3-3-4:мысалы:бірдін көршісі екі,екінің көршісі бір,деп жауап беру керек. |
Балалар сұрақтарға жауап береді.
-Өткен сабақта біз бес санын тура және кері санауды үйрендік. -бір,екі,үш, төрт, бес. -бес, төрт, үш, екі, бір. Балалар топқа бастарында сандар атрибуттарын киген пішіндерді қарсы алуға алдарыннан шығады. -Үш бұрыш, төрт бұрыш, -дөнгелек, сопақша,шаршы, деп жауап береді. Сондай-ақ,балалар пішіндердін түстерін,неге ұқсайтындарын да айтып бере алды. Балалар қимыл қозғалыс жасап сергіту сәтін жасады. Бойларын сергітті.
Дидактикалық ойынды түсіне ойнай алды. -үш саны жоқ.екі саны жоқ,деп жарыса қызыға ойнады. Келесі ойынды да,жақсы ойнап,білмей жатқандарға көмек көрсете алды.
|
|
Рефлекстік түзету кезеңі
Қорытындылау
Өзін-өзі бағалау
|
Ойыннан кейін бүгінгі өтілген сабақты қайталау. -Балалар біз аталған санды,заттан санай алдық па? -Қане тағы бір қайталайықшы? -Сабақ сендерге ұнады ма? Сабақты қорытындылай келе,балалардың ойын кезінде,сабақ барысында өте жақсы қатысқандарын айтып өту. Жұлдызша беріп,мақтау,мадақтау. |
Балалар сабаққа жақсы қатысып,сұрақтарға дұрыс жауап бере алды. -Иә,санай алдық. -Өте ұнады. Бір-бірлеріне қошеметтеп қолдарын шапалақтады. |
Білу керек: Аталған санды ауызша,тақтада айта және көрсете алуды.
Түсінігі:Сұрақтарға толық жауап беруді.
Тәрбиешінің тегі
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Аталған санды санап ал"
"Аталған санды санап ал"
Оқу қызметін ұйымдастырудың технологиялық картасы
Күні, айы, жылы
Білім беру саласы: Таным
Бөлімі: Математика
Тақырыбы: Аталған санды заттан санап алу.
Мақсаты:Балалардың ойлау қабілеттерін арттыру.
Көрнекіліктер: Таратпа құралдар,піщіндер.
|
Әрекет кезеңдері |
Тәрбиешінің іс -әрекеті |
Балалардың іс –әрекет |
|
Ұйымдастырушы-оятушылық кезеңі
|
-Ұйымдастыру кезеңі. -Өткен сабақты естеріне түсіру. -Дидактикалық ойындар. -Жаңа сабақпен таныстыру. -Ертеңгілік жиын. -Сабақтын барысы. |
Балалар дөнгелене ортаға шығады.Шаттық тілегін айтады.Бір-біріне көтерінкі көңіл күй сыйлайды. Балалардың назары жаңа сабақта. Тәрбишіні мұқият тындайды. |
|
Ұйымдастырушы ізденушілік кезеңі |
Балалар қане естеріне түсіріндерші,өткен математика сабағында не туралы өтіп едік? Иә,дұрыс айтасындар,біз 5-санын тура және кері санағанбыз,ендеше тағы қайталап,санап шығайық.Балалардың жауабын тындау.Балалар қарандаршы бізге геометриялық пішіндер қонаққа келіпті,жүріндер қарсы алайық.Геометриялық пішіндер арқылы өткен сабақтарды есімізге түсіреміз де,жаңа сабақтың тақырыбымен таныстырамын.Бір санды атаймын,мысалы:бес саны,ал алдарына бірнеше затты қойып,осы заттардан аталған санды санап ал деп,заттарды жан жаққа қойып,(алма, сәбіз, жидек),осылардан өздері жоғарыда айтылғандай бес алманы алып шығады. Дидактикалық ойын:»Қай сан қалып қойды?» ойын шарты: 1 2 4 5,тақтаға жазып,ал балалар болса тез арада қандай санның жоқ екенің тауып айта алуы шарт. Ойынға барлық баланы қатыстыру. Әрі- қарай сабақты жалғастырамыз. Балалардың сұрақтарға толық және дұрыс жауап берулерін қадағалау.Тапсырмалар беру. Дидактикалық ойын:»Көршісін тап»,шарты: 2-1-1-2.4-3-3-4:мысалы:бірдін көршісі екі,екінің көршісі бір,деп жауап беру керек. |
Балалар сұрақтарға жауап береді.
-Өткен сабақта біз бес санын тура және кері санауды үйрендік. -бір,екі,үш, төрт, бес. -бес, төрт, үш, екі, бір. Балалар топқа бастарында сандар атрибуттарын киген пішіндерді қарсы алуға алдарыннан шығады. -Үш бұрыш, төрт бұрыш, -дөнгелек, сопақша,шаршы, деп жауап береді. Сондай-ақ,балалар пішіндердін түстерін,неге ұқсайтындарын да айтып бере алды. Балалар қимыл қозғалыс жасап сергіту сәтін жасады. Бойларын сергітті.
Дидактикалық ойынды түсіне ойнай алды. -үш саны жоқ.екі саны жоқ,деп жарыса қызыға ойнады. Келесі ойынды да,жақсы ойнап,білмей жатқандарға көмек көрсете алды.
|
|
Рефлекстік түзету кезеңі
Қорытындылау
Өзін-өзі бағалау
|
Ойыннан кейін бүгінгі өтілген сабақты қайталау. -Балалар біз аталған санды,заттан санай алдық па? -Қане тағы бір қайталайықшы? -Сабақ сендерге ұнады ма? Сабақты қорытындылай келе,балалардың ойын кезінде,сабақ барысында өте жақсы қатысқандарын айтып өту. Жұлдызша беріп,мақтау,мадақтау. |
Балалар сабаққа жақсы қатысып,сұрақтарға дұрыс жауап бере алды. -Иә,санай алдық. -Өте ұнады. Бір-бірлеріне қошеметтеп қолдарын шапалақтады. |
Білу керек: Аталған санды ауызша,тақтада айта және көрсете алуды.
Түсінігі:Сұрақтарға толық жауап беруді.
Тәрбиешінің тегі
шағым қалдыра аласыз













