Атақты биотехнологтер 9 сынып

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Атақты биотехнологтер 9 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Атақты биотехнологтер 9 сынып
Материалдың қысқаша нұсқасы

5-бөлім: Биотехнология жәнегендік инженерия келешегі.

МЕКТЕП:

КҮНІ:

Мұғалім:

СЫНЫП: 9

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Атақты биотехнологтер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

9.2.7.1 ғаламтор, энциклопедия, газет-журналдар, оқулықтар, ғылыми еңбектерден алынған деректерді дәлел ретінде қолдану, авторына сілтеме жасау;

9.4.4.3 сабақтас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата білу, түрлендіріп қолдану;

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар: Биотехнология туралы еңбектерден алынған деректерді дәлел ретінде қолданады, авторына сілтеме жасайды;мезгіл бағыныңқылы сабақтастың жасалу жолын біледі.

Көпшілігі:Биотехнология туралы еңбектерден алынған деректерді дәлел ретінде қолданады, авторына сілтеме жасайды, ой тұжырымдайды;мезгіл бағыныңқылы сабақтастың жасалу жолын біледі, ажырата біледі, түрлендіріп қолданады.

Кейбір оқушылар: Биотехнология туралы еңбектерден алынған деректерді дәлел ретінде қолданады, авторына сілтеме жасайды, өз көзқарасын танытады;мезгіл бағыныңқылы сабақтастың жасалу жолын біледі, түрлендіріп қолданады, тақырыпқа байланысты мезгіл бағыныңқылы сабақтас құрмалас сөйлем құрайды.

Жоспар:

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы








































Сабақтың ортасы


І. Ұйымдастыру кезеңі, сынып даярлығы тексеріледі. Сабақ мақсаты анықталады.

Жағымды психологиялық ахуал.

Оқушылар тұрған орындарында шынжыр бойымен санайды. 3-ке бөлінетін, құрамында 3 саны бар сандарға келгенде оқушылар биотехнология туралы сөздер, сөз тіркестерін, сөйлемдер айтады, яғни білетін мәліметтерін айтады.

ОҚЫЛЫМ АЛДЫ. Суреттермен танысыңдар. Қазақстанда биотехнология ғылымы қандай деңгейде дамуда деп ойлайсыңдар? Пікірлеріңмен бөлісіңдер.

  • Биотехнология дегеніміз не?

  • Тақырыпқа байланысты топтастыру жасаңыздар

Дескриптор:

  • Сұраққа байланысты өз пікірлерімен бөліседі;

  • Дәлелді пікірлер айтады;

  • Тақырыпқа байланысты топтастыру жасайды.

ҚБ

ОҚЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ

2-тапсырма. Оқылым мәтінін оқу

Биотехнология және гендік инженерия ғылымында отандық ғалымдардың ашқан жаңалықтары туралы сұхбаттасыңдар. Қоғамдық-саяси, ғылыми, коммуникативтік жағдаятқа сай тиісті сөздер мен фразаларды таңдап, орта көлемді монолог дайындаңдар. Ғаламтордан алынған мәліметтерді қолданыңыз, оқылым мәтінін пайдаланыңыз, авторына сілтеме жасаңыз.

  1. Биотехнология адамзаттың жаһандық мәселелерін шеше алады.

  2. Биотехнология ғылымынсыз-ақ адамзат өзінің жаһандық мәселелерін шеше алады.

Дескриптор:

  • мәтін деректерін дәлел ретінде қолданады;

  • авторына сілтеме жасайды.

ҚБ

ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН. ӘТН.

ӘТН. 5-тапсырма. Мезгіл бағыныңқы сабақтас құрмаластың жасалу жолдарына тақырыпқа қатысты бір мысалдан келтіріңдер. Жасалу жолын түсіндіріңдер.

Дескриптор:

  • тақырыпты түсінеді;

  • мезгіл бағыныңқы сабақтастың жасалу жолын біледі;

  • тақырыпқа байланысты мезгіл бағыныңқы сабақтас құрмалас сөйлемдер құрайды.

«Соңғы сөзді мен айтайын...» әдісімен оқушылар бүгінгі тақырыпты қорытындылайды.

Оқушылар түгенделіп, назары сабаққа аударылады.

Жағымды ахуал қалыптастырады.





Оқушылар тақырыпқа байланысты пікірлерімен бөліседі.





Биотехнология дамытатын ғылымдар туралы топтастыру жасайды.


Сұраққа байланысты өз пікірлерімен бөліседі;

Дәлелді пікірлер айтады;

Тақырыпқа байланысты топтастыру жасайды.







Оқушылар қоғамдық-саяси, ғылыми, коммуникативтік жағдаятқа сай тиісті сөздер мен фразаларды таңдап, орта көлемді монолог дайындайды. Ғаламтордан алынған мәліметтерді қолданады, оқылым мәтінін пайдаланады, авторына сілтеме жасайды.



Грамматикалық тақырыпты меңгереді.




Грамматикалық тапсырма орындайды.



«Соңғы сөзді мен айтайын...» әдісімен оқушылар бүгінгі тақырыпты қорытындылайды.

ҚБ

«Смайлик»

   

Өте жақсы Жақсы Орташа
















ҚБ

«Смайлик»

   

Өте жақсы Жақсы Орташа














Алмалар арқылы бағалау

1. Қызыл алма - түсінген жоқпын

2. Сары алма - сұрақтарым бар

3. Жасыл алма - барлығы түсінікті








Алмалар арқылы бағалау

1. Қызыл алма - түсінген жоқпын

2. Сары алма - сұрақтарым бар

3. Жасыл алма - барлығы түсінікті





















https://www.google.com/search?q=%D0%B1%D0%B8%D0%BE%D1


































(Өсімдіктердің биологиясы және биотехнологиясы институты жинақтаған мәліметтерден)




Рефлексия





Үй тапсырмасы:


О қушылар смайликтерді көрсету арқылы рефлексия береді.



6-тапсырма




Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
13.02.2024
821
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Жариялаған:
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі