Атау септік

Тақырып бойынша 31 материал табылды

Атау септік

Материал туралы қысқаша түсінік
Атау септік
Материалдың қысқаша нұсқасы



Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Қазақ тілі


Бөлім:

Табиғат құбылыстары

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

71сабақ. Атау септік

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

4.2.3.1 – мәтін мазмұны бойынша шешім табуға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру.

Сабақтың мақсаты

Шешім табуға бағытталған сұрақтарды табады,құрастырады. Атау септікпен танысады, біледі.


Құндылықтар:

Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы)


"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ

Қаңтар айы: Заң және тәртіп


Апта дәйексөзі: «Әділ заң-аспан тірегі»

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

Өзін-өзі тексеру




Өткен білімді еске түсіру

















Жаңа білім



























































Бекіту





















Кері байланыс


Сабаққа дайындық жасау

Психологиялық ахуалды жақсарту

«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін.

Құндылық мақсаты: Моральдық нормалар мен мінез-құлық ережелерін білу



Үй тапсырмасын сұрау

29-жаттығу

«Табан іздері» әдісі

Адам,табиғат сөздерін септеп жазып келу.

А.С. адам,табиғат

І.С. адамның,табиғаттың

Б.С.адамға,табиғатқа

Т.С. адамды, табиғатты

Ж.С. адамда,табиғатта

Ш.С. адамнан,табиғаттан

К.С. адаммен,табиғатпен


Жаңа тақырып

31-жаттығу

1.Қар көшкіні деген не?

2.Қар көшкіні болатын ең қауіпті кезең қай кез?

3.Қар көшкіні болған жағдайда не істеу керек?


ҚПрямая соединительная линия 1 Прямая соединительная линия 2 Прямая соединительная линия 3 ар көшкіні дегенімміз –қардың тау беткейінен төмен қарай жылдам жылжуы.


Қар көшкіні-не? Атау септікте тұр.


Ережемен жұмыс

Атау септігі кім? Не? Кімдер? Нелер? Сұрақтарына жауап береді. Атау септігіндегі сөздер сөйлемде негізінен бастауыш болады


ЖИ: «wordwall.» ойыны Атау септік


32-жаттығу.

Өлеңді көшіріп жазып, атау септігіндегі зат есімдерді табу.

Өзен, мұз,арна,сең.-не? Сөйлемде бастауыш болып тұр.

Сең қозғалғанда су басу қаупі күшейеді. Ондай жағдайда құтқарушыларға хабар беріп, басқа жаққа кету керек.


ФС тапсырмасы

33- жаттығу

Қазақстан-менің туған жерім. Тау бөктеріндегі гүлдер жайқалып тұр. Көшкін жүргенде абай болу керек. Өзен көктемде тасиды. Сең жүре бастайды.

Бұл сөздер сөйлемде атау септікте тұр



ЕҚБ

34-жаттығу

Дос деген әрқашанда қасыңда болады

Әке-өмірдегіең қымбат жандардың бірі .

Дос, әке- атау септігінде тұр,өйткені кім? Деген сұраққа жауап береді.



Саралау

35- жаттығу

«Көбелектерді өз гүліне қондыр» ойыны

Атау-кім?не?

Ілік-кімнің? Ненің?

Барыс-кімге? Неге?

Табыс-кімді?нені?

Жатыс-кімде? Неде?

Шығыс-кімнен? Неден?

Көмектес-кіммен? Немен?


ЕБҚ

Дәптер сөзін септе


Үй тапсырмасы

Септіктердің сұрақтары мен жалғауларын жаттап келу.





Шаттық шеңберін жасайды





Үй тапсырмасын оқиды

Сөздерді септейді










Сұрақтарды жазады

Бастауыш пен баяндауышты табады








Ережемен жұмыс жасайды





Өлеңді көшіріп жазады




Бастауыштар

ды табады







Сөйлем құрайды








Сөйлем құрап жазады












Ойын арқылы сабақты қорытындылайды



Жеке жұмыс жасайды



Үйге тапсырма алады







Кері байланыс береді


Мақтау мен мадақтау арқылы бағалап отыру





Дескриптор:

Сөздерді септей алады-1Б

Септік жалғауларын ажырата алады-1Б


ҚБ:



Дескриптор:

Қар көшкіні туралы білімі бар-1Б

Атау септік сөздерін табады-1Б


ҚБ:






Дескриптор:

Атау септіктегі сөздерді ажырата алады-1Б

Сең туралы мәлімет бере алады-1Б







Дескриптор.

Сөздерден сөйлем құрауды біледі-1Б

Атау септік ережесін айтады-1Б






Дескриптор.

Сөйлем құрау дағдысы қалыптасқан-1Б

Атау септік сұрақтарын біледі-1Б







ҚБ:





«Кезбе тілші» әдісі бойынша сабақтан алған әсерлерін айтады










Септіктер жазылған плакат

























Сызбалар








Суреттер



https://wordwall.net/resource/37520546






Септік жалғаулары жазылған плакат























Септік жалғауы жазылған парақтар





Кері байланыс парақтары


Микрофон

https://wordwall.net/resource/37520546





Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Қазақ тілі


Бөлім:

Табиғат құбылыстары

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

72 сабақ. Ілік септік.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

4.2.3.1 – мәтін мазмұны бойынша шешім табуға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру.

Сабақтың мақсаты

Мәтін мазмұны бойынша шешім табуға бағытталған сұрақтар құрастыруды үйренеді, ілік септігінің жалғауларын білетін болады


Құндылықтар:

Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы)


"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ

Қаңтар айы: Заң және тәртіп


Апта дәйексөзі: «Әділ заң-аспан тірегі»

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

Өзін-өзі тексеру




Өткен білімді еске түсіру






















Жаңа білім









































Бекіту

























Кері байланыс

Сабаққа дайындық жасау

Психологиялық ахуалды жақсарту

«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін.

Құндылық мақсаты: Моральдық нормалар мен мінез-құлық ережелерін білу

Сабаққа дайындық



Үй тапсырмасы

Септіктердің сұрақтары мен жалғауларын жаттап келу.

« Шар ішіндегі тапсырма» әдісі

Атау-кім?не?

Ілік-кімнің? Ненің?

Барыс-кімге? Неге?

Табыс-кімді?нені?

Жатыс-кімде? Неде?

Шығыс-кімнен? Неден?

Көмектес-кіммен? Немен?


Жаңа тақырып

ФС тапсырмасы

36-жаттығу

1.Сел қандай жағдайда пайда болады?

2.Тасқынның жылдамдығы қандай болуы мүмкін?

3.Сел апатынан қорғану үшін нелер салынды?

4.Бақылау стансысы қандай қызмет атқарады?

Мұздықтардың, тасқынның, селдің.



37-жаттығу

1Прямая соединительная линия 4 Прямая соединительная линия 5 Прямая соединительная линия 6 Прямая соединительная линия 7 .Теңіздің суы ащы. 2.Селдің қаупі жөнінде хабар беретін жүйелер жасалды. 3.Көмекке ауылдың адамдары келді. 4. Күннің ыстығынан қатты шөлдедім.


ЕҚБ

38-жаттығу

ЖПрямая соединительная линия 8 Прямая соединительная линия 9 Прямая соединительная линия 10 аңбырдың суы жылғаларды толтырды. Селдің зардабы қиын болады. Тасқынның жолындағы заттардың бәрі шайылып кетті.


Бұлар ілік септігінде тұрған сөздер.


ЕБҚ

Өзің сөйлем құрап ішінен зат есімді тап және оны септе


Саралау

39-жаттығу


Еменнің жапырағы,сауысқанның қанаты,, құндыздың терісі, шебердің қолы, аттың шабысы,сүттің дәмі.


ЖИ: «wordwall.» ойыны «Ілік септік»




Үй тапсырмасы

40-жаттығу

Аспанның жүзі жарқ етті,

Ақ найза жерге сарт етті

Найзағай


Аспанның(ілік с) жүзі.






Шаттық шеңберін жасайды






Үй тапсырмасын айтып береді
















Мәтін мазмұны бойынша сел кезінде шешім табуға бағытталған сұрақтар құрастырады










Көшіріп жазып, ілік септігіндегі сөздерді табады








Сөйлем құрайды








Жеке жұмыс жасайды




Ілік септігіндегі сөз жасайды








Үй тапсырмасын алады










Кері байланыс жасайды



Мадақтау


ҚБ:

Дескриптор:

Септіктердің сұрақтары мен жалғауларын атайды-1Б

Бастауыштарды ажырата алады-1Б








Дескриптор:

Сел туралы сұрақтар құрастыра алады-1Б

Сөздерге морфологиялық талдау жасай алады-1Б


ҚБ:

«Күн көзі»Рисунок 1


Дескриптор:

Көркем жазу дағдысын сақтайды-1Б

Ілік септігіндегі сөздерді біледі-1Б




Дескриптор:

Ілік септігінде тұратындай сөздер құрай алады-1Б

Өз пікірін дәлелдей алады-1Б





Дескриптор:

Сөздерге жалғау қосып,ілік септіктегі сөздерді табады-1Б

Сөздердің өзара байланысын біледі-1Б


ҚБ:










«Алма ағашы» әдісі















Септік жалғаулары жазылған плакат
















Сел туралы бейнебаян







Талдау үлгілері







Сызбалар









Тасқын туралы суреттер










Плакаттар








Суреттер






https://wordwall.net/ru/resource/49097334/%D1%96%D0%BB%D1%96%D0%BA-%D1%81%D0%B5%D0%BF%D1%82%D1%96%D0%BA







Кері байланыс парақтары



















Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Қазақ тілі

Бөлім:

Табиғат құбылыстары

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

73 сабақ. Ілік септік

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

4.2.3.1 – мәтін мазмұны бойынша шешім табуға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру.

Сабақтың мақсаты

Тыңдаған мәтін бойынша диалог құрайды, ілік септіктің жалғауларын ажыратуды үйренеді


Құндылықтар:

Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы)


"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ

Қаңтар айы: Заң және тәртіп


Апта дәйексөзі: «Әділ заң-аспан тірегі»

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

Өзін-өзі тексеру




Өткен білімді еске түсіру















Жаңа білім





































Бекіту



























Кері байланыс


Сабаққа дайындық

Психологиялық ахуал қалыптастыру

«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін.

Құндылық мақсаты: Моральдық нормалар мен мінез-құлық ережелерін білу


Өткен тақырыпты қайталау

«Ілік септік» тақырыбы

«Домино» ойыны

Септіктердің сұрақтары мен жалғауларын жаттап келу



40-жаттығу

Аспанның жүзі жарқ етті,

Ақ найза жерге сарт етті

Найзағай


Аспанның(ілік с) жүзі.



Жаңа тақырып

ФС тапсырмасы

41-жаттығу. Мәтінді оқу

«Телефон арқылы әңгіме» тәсілі бойынша жұмыс ұйымдастырылады.


-Анар, сен жер сілкінгенде сыртқа шыға алмай қалчаң не істейсің?

-Үстелдің астына тығыламын

-Ал сен өзің не істейсің?

-Үйдің бұрышына тығыламын.


ЕБҚ

Жер сілкінісі туралы не білесің? Әңгімеле.


ЖИ: «wordwall.» ойыны «Ілік септік»



42-жаттығу

Жанартаудың атқылаған орны шұңқыр болып қалады. Кейде сондай шұңқырға жаңбырдың суы толып көлге айналады.


Ілік септігіндегі сөздер: жанартаудың,жаңбырдың.



43-жаттығу

« Дұрысын тап» әдісі

Дұрыс болатын әрекет: Айқайлап, үлкендерді көмекке шақыру



Саралау

44-жаттығу

Табиғатта қауіпті жағдай орын алса, үлкендерді көмекке шақырамын. Қауіпсіздік ережесін сақтаймын.



Үйге тапсырма


45-жаттығу

Жер-жердің

Тау-таудың

Қабаттар-қабаттардың

Үй-үйлер










Шаттық шеңберін жасайды








Ілік септігін пысықтайды






Оқушылар бір-біріне арқысын сүйеп отырады да, телефон арқылы диалог жүргізеді. Жаңа тақырыпты түсініп алады






Сөйлемдерді көшіріп жазып,тыныс белгісін қояды

Ілік септігіндегі сөздерді табады









Дұрыс әрекетті табады




Табиғаттағы қауіпті жағдайлар кезінде не істейтінін жазады





Үй тапсырмасын алады













Кері байланыс жасайды



Мадақтау арқылы бағалап отыру



ҚБ:




Дескрипторы:

Тыңдалған материал бойынша өз пікірін білдіреді-1Б

Мәтіндерге салыстырмалы талдау жасайды-1Б



ДескриптоР:

Көркем жазу емлесін сақтап,көшіріп жазады-1Б

Тыныс белгісін қойып, ілік септігіндегі сөздерді табады-1Б




Дескриптор:

Дұрыс әрекетті атайды-1Б

Жауапты жазып алады-1Б




Дескриптор:

Қауіпсіздік ережесін біледі-1Б

Көркем жазу емлесін сақтайды-1Б



Дескриптор:


Мәтіннен зат есімдерді теріп жазады-1Б

Оларға ілік септігінің жалғауын жалғайды-1Б





«Екі жұлдыз,бір тілек» әдісі








Дәптер



Ереже жазылған плакат






Телефон


Жер сілкінісі туралы бейнебаян










Дәптер


Тақта


Суреттер









https://wordwall.net/ru/resource/85421771

Суреттер







Табиғаттағы апаттар жайлы суреттер










Зат есім туралы ереже жазылған плакат










Кері байланыс парақтары

















Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Қазақ тілі

Бөлім:

Табиғат құбылыстары

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

74 сабақ. Барыс септік

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

4.2.6.1 – белгілі бір тақырыпта берілген мәтіннің түрлерін, жанрын, стилін салыстырып, ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтау

Сабақтың мақсаты

Мәтіндерді салыстырып,түрлерін ажыратады, Барыс септіктердегі сөздерді табады



Құндылықтар:

Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы)


"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ

Қаңтар айы: Заң және тәртіп


Апта дәйексөзі: «Әділ заң-аспан тірегі»

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

Өзін-өзі тексеру








Өткен білімді еске түсіру











Жаңа білім






























































Бекіту


















Кері байланыс


Сабаққа дайындық

Психологиялық ахуал қалыптастыру

«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін.

Құндылық мақсаты: Моральдық нормалар мен мінез-құлық ережелерін білу


Өткен тақырыпты қайталау

«Ілік септік» тақырыбы

«Табан іздері» әдісі

Септіктердің сұрақтары мен жалғауларын жаттап келу


45-жаттығу

Жер-жердің

Тау-таудың

Қабаттар-қабаттардың

Үй-үйлер



ФС тапсырмасы

Жаңа тақырып

Оқулықпен жұмыс:

46-жаттығу. Мəтіндерді оқып, келесі оқушыға түсіндіру.

Бірінші мəтін не туралы?

Боб туралы не білдіңдер?

Боб үйден кімді шығарады?

Мəтіннің авторы кім?

Екінші мəтін не туралы?

Өрт неден пайда болады?

Кішкене балаларға сіріңкені пайдалануға бола ма? Неге?

Өрт кезінде қандай қауіпсіздік ережелерін сақтау керек?

Қай мəтін ғылыми-танымдық мəтін?

Ал көркем мəтін ше?


ЕБҚ

Өрт болған жағдайда сен істер едің?

Елге көмектесе аласың ба?



47-жаттығу

Дәптермен жұмыс. Сөйлемдерді көшіріп жазу.

Адамның киімі өртенсе суға түскені дұрыс. Су болмаса топыраққа аунатып үстіне құм шашу керек.


Неге?-суға,топыраққа

Су -түбір,-ға жалғау

Топырақ-түбір,-қа жалғау



Ереже.Тақтамен жұмыс.

Барыс септіктегі зат есімдер кімге? неге? кімдерге? нелерге? қайда? деген сұрақтарға жауап береді.

Барыс септігі атау септіктегі сөзге -ға, -ге, -қа, -ке жалғаулары жалғану арқылы жасалады. Бұл жалғауларды барыс септік жалғаулары деп атайды.



Саралау тапсырмасы

48-жаттығу. Жұмбақтың шешуін табу. Шешуі: өрт сөндіруші. . Кестені пайдаланып, өз пікірін дəлелдеу


ЕҚБ

49-жаттығу

КПрямая соединительная линия 12 үнге,Айға қолыңды шошайтпа.

Прямая соединительная линия 21 Прямая соединительная линия 22 Прямая соединительная линия 23

Отқа түкірме


СПрямая соединительная линия 19 уға қоқыс тастама

Прямая соединительная линия 20 Прямая соединительная линия 24 Прямая соединительная линия 25 Прямая соединительная линия 26


Үйге тапсырма

50-жаттығу

Қай кезде қайда хабарласатынын жазып келеді




Шаттық шеңберін жасайды








Ілік септігін пысықтайды










Мәтінді оқып, сұрақтар құрастырып, жауап айтады



Қауіпсіздік туралы ереже құрастырады











Сұрақтарға жауап айтады






Сөз құрамына талдайды






Ережені түсініп алады








Кестені пайдаланып, өз пікірін дəлелдеу




Тыйым сөздерді жазады





Қай кезде қайда хабарласаты

нын жазып келеді








Кері байланыс жасайды




Мадақтау арқылы бағалап отыру

ҚБ:


Дескриптор:

Мәтіннен зат есімдерді теріп жазады-1Б

Оларға ілік септігінің жалғауын жалғайды-1Б






Дескриптор

Сұрақтарға жауап береді-1Б

Өрт қауіпсіздігі туралы ереже айтады-1Б




ҚБ:оқушылардың жауаптарына, іс-əрекеттеріне бақылау жүргізіп, белгілеп алу арқылы бағалау





Дескриптор:

Сөйлемдерді тиісті тыныс белгісін қойып көшіріп

жазады-1Б.

Қарамен жазылған сөздерге сұрақ қойып, сөз құрамына талдау.-1Б



ҚБ:







Дескриптор:

Жұмбақтың шешуін табады-1Б

Өз пікірін дәлелдей алады-1Б



Дескриптор:

Тыйым сөздерді біледі-1Б

Барыс септігіндегі сөздерді тауып, сұрақ қояды-1Б



ҚБ:











Суреттер












Ереже жазылған плакат






Суреттер




Боб туралы бейнебаян









Суреттер





Өрт туралы суреттер












Ережелер жазылған плакат








Өрт сөндірушінің суреті







Сызбалар





Суреттер











Кері байланыс парағы













































































Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
09.02.2026
0
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі