|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Табиғат құбылыстары |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Атау септік |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.3.1 – мәтін мазмұны бойынша шешім табуға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5минут Сабақтың ортасы 10 минут 2 минут 7 минут 5 минут 8 минут 3 минут 5 минут |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру - Көңіл - күйлеріңіз қалай ? Керемет! - Сабаққа дайынсыңдар ма ? Дайынбыз! - Ендеше керемет көңіл күймен сабағымызды бастайық. Үй тапсырмасын сұрау 1.Сұрақтардың орнына ақбөкен сөзін қойып, мәтінді көшіріп жазу
Ой қозғау Ұ) «Қолшатыр» әдісі - Септік жалғаулары дегеніміз не? -Қазақ тілінде неше септік бар? - Қазақ тіліндегі жеті септікті ата? -Атау септіктің сұрақтары? - Табиғатта қандай табиғи апаттар кездеседі? Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстырады ФС тапсырмасы (Ұ) 1- тапсырма: «D-Id studio» платформа 1.Мәтінді тыңдайды. 2. Мәтіннен шешім табуға бағытталған сұрақтарды табады. 3. Мәтіндегі алғашқы сөйлемдерді көшіріп жазып, бастауыш пен баяндауштың астын сыз. 4.Бастауыштың қай септікте тұрғанын айт. «Жаңа ақпарат» Атау септігі кім?не? кімдер? нелер? деген сұрақтарға жауап береді. Атау септігіндегі сөздер сөйлемде негізінен бастауыш болады 2-тапсырма: «Ойлан, тап» -Өлеңді көшіріп жазып, атау септігіндегі зат есімдерді табу. Өзен, мұз,арна,сең- зат есімдер. Сөйлемде бастауыш болып тұр. Сең қозғалғанда су басу қаупі күшейеді. Ондай жағдайда құтқарушыларға хабар беріп, басқа жаққа кету керек. 3-тапсырма: «Көбелектерді өз гүліне қондыр» ойыны -Септіктердің сұрағына сәйкес көбелектерді өз гүлдеріне қондыр. 4-тапсырма: «Қораптағы жасырын сөз» әдісі -Жасырынған сөздерден бастауыш болатындай етіп, сөйлем құрайды. (Мысалы: Қазақстан-менің туған жерім. Тау бөктеріндегі гүлдер жайқалып тұр. Көшкін жүргенде абай болу керек. Өзен көктемде тасиды. Сең жүре бастайды.) Бұл сөздер сөйлемде атау септікте тұр.
5-тапсырма: «Көршіңмен әңгімелес» әдісі -Берілген сөздерді септеп жазады. Кері байланыс: «Сұрақ менен, жауап сенен»
Үй тапсырмасы: Дос,әке сөздеріне сөйлем құрап жазу |
Оқушылар амандасып, бір-біріне көтерінкі көңіл күй сыйлайды Сұрақтардың орнына ақбөкен сөзін қойып, мәтінді көшіріп жазады Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады Мәтіннен шешім табуға бағытталған сұрақтарды тауып, мәтіндегі алғашқы сөйлемдерді көшіріп жазады. Бастауыш пен баяндауштың астын сызады. Өлеңді көшіріп жазып, атау септігіндегі зат есімдерді табады. Септіктердің сұрағына сәйкес көбелектерді өз гүлдеріне қондырады. Жасырынған сөздерден сөйлем құрайды. Ойын арқылы сабақты қорытындылайды
Қойылған сұрақтарға жауап береді.
|
Дескриптор: - сұрақтардың орнына ақбөкен сөзін қойып, мәтінді көшіріп жазады-1Б - ақбөкен сөзіне жалғанған жалғаулардың астын сызады; -1 Б Дескриптор: -сұрақтарға жауап береді;-1 Дескриптор: - мәтінді оқиды;-1Б -мәтіннен шешім табуға бағытталған сұрақтарды табады;-1Б -мәтіндегі алғашқы сөйлемдерді көшіріп жазып, бастауыш пен баяндауштың астын сызады;-1Б - бастауыштың қай септікте тұрғанын айтады;-1Б
Дескриптор: - өлеңді көшіріп жазады;-1Б -атау септігіндегі зат есімдерді тауып, сөйлемде қандай мүше болып тұрғанын айтады;-1Б Дескриптор: - септіктердің сұрағына сәйкес көбелектерді өз гүлдеріне қондырады;-1Б Дескриптор: -жасырынған сөздерден бастауыш болатындай етіп, сөйлем құрайды;-1Б -жасырынған сөздер қай септікте тұрғанын айтады;-1Б Дескриптор: -сөздерді септеп жазады; |
Жаңбыр тамшылары, қолшатыр Wordwall Өлең Көбелек пен гүлдер Қорап карточка |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Атау септік ҚМЖ Қазақ тілі 4-сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Табиғат құбылыстары |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Атау септік |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.3.1 – мәтін мазмұны бойынша шешім табуға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5минут Сабақтың ортасы 10 минут 2 минут 7 минут 5 минут 8 минут 3 минут 5 минут |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру - Көңіл - күйлеріңіз қалай ? Керемет! - Сабаққа дайынсыңдар ма ? Дайынбыз! - Ендеше керемет көңіл күймен сабағымызды бастайық. Үй тапсырмасын сұрау 1.Сұрақтардың орнына ақбөкен сөзін қойып, мәтінді көшіріп жазу
Ой қозғау Ұ) «Қолшатыр» әдісі - Септік жалғаулары дегеніміз не? -Қазақ тілінде неше септік бар? - Қазақ тіліндегі жеті септікті ата? -Атау септіктің сұрақтары? - Табиғатта қандай табиғи апаттар кездеседі? Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстырады ФС тапсырмасы (Ұ) 1- тапсырма: «D-Id studio» платформа 1.Мәтінді тыңдайды. 2. Мәтіннен шешім табуға бағытталған сұрақтарды табады. 3. Мәтіндегі алғашқы сөйлемдерді көшіріп жазып, бастауыш пен баяндауштың астын сыз. 4.Бастауыштың қай септікте тұрғанын айт. «Жаңа ақпарат» Атау септігі кім?не? кімдер? нелер? деген сұрақтарға жауап береді. Атау септігіндегі сөздер сөйлемде негізінен бастауыш болады 2-тапсырма: «Ойлан, тап» -Өлеңді көшіріп жазып, атау септігіндегі зат есімдерді табу. Өзен, мұз,арна,сең- зат есімдер. Сөйлемде бастауыш болып тұр. Сең қозғалғанда су басу қаупі күшейеді. Ондай жағдайда құтқарушыларға хабар беріп, басқа жаққа кету керек. 3-тапсырма: «Көбелектерді өз гүліне қондыр» ойыны -Септіктердің сұрағына сәйкес көбелектерді өз гүлдеріне қондыр. 4-тапсырма: «Қораптағы жасырын сөз» әдісі -Жасырынған сөздерден бастауыш болатындай етіп, сөйлем құрайды. (Мысалы: Қазақстан-менің туған жерім. Тау бөктеріндегі гүлдер жайқалып тұр. Көшкін жүргенде абай болу керек. Өзен көктемде тасиды. Сең жүре бастайды.) Бұл сөздер сөйлемде атау септікте тұр.
5-тапсырма: «Көршіңмен әңгімелес» әдісі -Берілген сөздерді септеп жазады. Кері байланыс: «Сұрақ менен, жауап сенен»
Үй тапсырмасы: Дос,әке сөздеріне сөйлем құрап жазу |
Оқушылар амандасып, бір-біріне көтерінкі көңіл күй сыйлайды Сұрақтардың орнына ақбөкен сөзін қойып, мәтінді көшіріп жазады Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады Мәтіннен шешім табуға бағытталған сұрақтарды тауып, мәтіндегі алғашқы сөйлемдерді көшіріп жазады. Бастауыш пен баяндауштың астын сызады. Өлеңді көшіріп жазып, атау септігіндегі зат есімдерді табады. Септіктердің сұрағына сәйкес көбелектерді өз гүлдеріне қондырады. Жасырынған сөздерден сөйлем құрайды. Ойын арқылы сабақты қорытындылайды
Қойылған сұрақтарға жауап береді.
|
Дескриптор: - сұрақтардың орнына ақбөкен сөзін қойып, мәтінді көшіріп жазады-1Б - ақбөкен сөзіне жалғанған жалғаулардың астын сызады; -1 Б Дескриптор: -сұрақтарға жауап береді;-1 Дескриптор: - мәтінді оқиды;-1Б -мәтіннен шешім табуға бағытталған сұрақтарды табады;-1Б -мәтіндегі алғашқы сөйлемдерді көшіріп жазып, бастауыш пен баяндауштың астын сызады;-1Б - бастауыштың қай септікте тұрғанын айтады;-1Б
Дескриптор: - өлеңді көшіріп жазады;-1Б -атау септігіндегі зат есімдерді тауып, сөйлемде қандай мүше болып тұрғанын айтады;-1Б Дескриптор: - септіктердің сұрағына сәйкес көбелектерді өз гүлдеріне қондырады;-1Б Дескриптор: -жасырынған сөздерден бастауыш болатындай етіп, сөйлем құрайды;-1Б -жасырынған сөздер қай септікте тұрғанын айтады;-1Б Дескриптор: -сөздерді септеп жазады; |
Жаңбыр тамшылары, қолшатыр Wordwall Өлең Көбелек пен гүлдер Қорап карточка |
||
шағым қалдыра аласыз


