Білім беру ұйымының атауы «М.Бейсебаев атындағы орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспар
Сабақтың тақырыбы: Атмосфера және оның құрамдас бөліктері
|
Бөлім |
3.2 Атмосфера |
||||||||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Беген Жансая Әбдіжалилқызы |
||||||||||||||||||||
|
Күні |
|
||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Атмосфера және оның құрамдас бөліктері |
||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.3.2.2- атмосфераның құрылысы мен қабаттарының ерекшеліктерін графикалық түрде бейнелеп, түсіндіреді |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Атмосфера қабаттарының ерекшеліктерін талдайды; Атмосфера қабаттарын графикалық түрде бейнелейді. Атмосфера қабаттарының тіршілік үшін маңыздылығын сипаттайды. |
||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру Кезеңі Сабақтың ортасы Жаңа сабақ |
Салемдесу. 2.Оқушыларға жағымды орта қалыптастыру. 3.Атмосфера қабаттары бойынша топтарға бөлу. Топ басшысы тағайындалып, бағалау парағы таратылады. 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу 2.Топқа бөлу. «Мозайка» әдісі арқылы 1 топ – Озон 2 топ – Оттегі 3 топ – Көмірқышқыл 3. Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу.
Тапсырма 1. Әр қабаттың жер бетіндегі тіршілік үшін ерекшелігін талдаңыз.
Тапсырма 2. Қабаттардың маңыздылығын атап көрсетіңіз.
|
Оқушы өз жұбын табады Әдіс арқылы қайталау Сұрақ жауап орындайды Арнайы ресурстар арқылы жаңа тақырыпты талдайды |
Дескрипторлар: Суреттен атмосфера қабатын анықтайды 1 б Атмосфера қабаттарының ерекшеліктерін ажыратады 1 б Адам атмосфераның кай қабатында өмір сүріп жатқанын анықтайды 1 б Озон қабатының маңызын талдайды 1 б Жаратылыстану пәндерінен алған білімдерін пайдаланады 1 б ҚБ 5 балл Дескриптор Жер бетіндегі тіршілік үшін қабаттардың маңыздылығын сипаттайды. 1 б Озон қабатына қауіп төндіретін факторларды анықтайды 1 б Озон қабатын сақтаудың жолдарын ұсынады 1 б Атмосфераны қорғау жолдарын ұсынады 1 б Жергілікті жердің атмосферасын ластаушы заттарды талдайды 1б ҚБ 5 балл |
АКТ
Қағаз қималары
Оқулық Кесте Жұмыс дәптері Оқулық, жұмыс дәптерлері, Суреттер
|
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Кері байланыс |
Сабақты бекіту сұрағы? Атмосфераның қай қабатын «ауа райын жасаушы қабат» деп атайды? Неліктен олай атайды? Кері байланыс «3-2-1» Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат; Бүгінгі сабақта қиындық тудырған 2 аспекті; Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс-әрекет Сабақ уақытында орындаған жұмыстарын бағалау үшін білім алушыларға дескрипторлар арқылы өзін-өзі бағалауды жүргізуді ұсынамын. Үй тапсырмасы:§17 оқу, терминдерді жаттап алу. |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
Кері байланыс Бағалау парақшасын толтырады. |
Бағалау парағы |
|
||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Атмосфера және оның құрамдас бөліктері
Атмосфера және оның құрамдас бөліктері
Білім беру ұйымының атауы «М.Бейсебаев атындағы орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспар
Сабақтың тақырыбы: Атмосфера және оның құрамдас бөліктері
|
Бөлім |
3.2 Атмосфера |
||||||||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Беген Жансая Әбдіжалилқызы |
||||||||||||||||||||
|
Күні |
|
||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Атмосфера және оның құрамдас бөліктері |
||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.3.2.2- атмосфераның құрылысы мен қабаттарының ерекшеліктерін графикалық түрде бейнелеп, түсіндіреді |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Атмосфера қабаттарының ерекшеліктерін талдайды; Атмосфера қабаттарын графикалық түрде бейнелейді. Атмосфера қабаттарының тіршілік үшін маңыздылығын сипаттайды. |
||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру Кезеңі Сабақтың ортасы Жаңа сабақ |
Салемдесу. 2.Оқушыларға жағымды орта қалыптастыру. 3.Атмосфера қабаттары бойынша топтарға бөлу. Топ басшысы тағайындалып, бағалау парағы таратылады. 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу 2.Топқа бөлу. «Мозайка» әдісі арқылы 1 топ – Озон 2 топ – Оттегі 3 топ – Көмірқышқыл 3. Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу.
Тапсырма 1. Әр қабаттың жер бетіндегі тіршілік үшін ерекшелігін талдаңыз.
Тапсырма 2. Қабаттардың маңыздылығын атап көрсетіңіз.
|
Оқушы өз жұбын табады Әдіс арқылы қайталау Сұрақ жауап орындайды Арнайы ресурстар арқылы жаңа тақырыпты талдайды |
Дескрипторлар: Суреттен атмосфера қабатын анықтайды 1 б Атмосфера қабаттарының ерекшеліктерін ажыратады 1 б Адам атмосфераның кай қабатында өмір сүріп жатқанын анықтайды 1 б Озон қабатының маңызын талдайды 1 б Жаратылыстану пәндерінен алған білімдерін пайдаланады 1 б ҚБ 5 балл Дескриптор Жер бетіндегі тіршілік үшін қабаттардың маңыздылығын сипаттайды. 1 б Озон қабатына қауіп төндіретін факторларды анықтайды 1 б Озон қабатын сақтаудың жолдарын ұсынады 1 б Атмосфераны қорғау жолдарын ұсынады 1 б Жергілікті жердің атмосферасын ластаушы заттарды талдайды 1б ҚБ 5 балл |
АКТ
Қағаз қималары
Оқулық Кесте Жұмыс дәптері Оқулық, жұмыс дәптерлері, Суреттер
|
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Кері байланыс |
Сабақты бекіту сұрағы? Атмосфераның қай қабатын «ауа райын жасаушы қабат» деп атайды? Неліктен олай атайды? Кері байланыс «3-2-1» Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат; Бүгінгі сабақта қиындық тудырған 2 аспекті; Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс-әрекет Сабақ уақытында орындаған жұмыстарын бағалау үшін білім алушыларға дескрипторлар арқылы өзін-өзі бағалауды жүргізуді ұсынамын. Үй тапсырмасы:§17 оқу, терминдерді жаттап алу. |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
Кері байланыс Бағалау парақшасын толтырады. |
Бағалау парағы |
|
||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














