Қысқа мерзімді жоспар
|
Білім беру ұйымының атауы |
"Sea bilim" жалпы білім беретін мектебі |
|
|
Пәні: |
Физика |
|
|
Бөлім: |
7.3А Қысым |
|
|
Педагогтың аты-жөні: |
Нарбаева Сахыбжамал |
|
|
Күні : |
10.02.2026ж |
|
|
Сынып: 7Г |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Атмосфералық қысым. Атмосфералық қысымды өлшеу |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.3.1.9 – атмосфералық қысымның табиғатын түсіндіру және оны өлшеудің әдістерін ұсыну |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Құндылық «Жасампаздық пен жаңашылдық» |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 минут 7 минут |
Ұйымдастырау кезеңі :
Үй тапсырмасы Гидравликалық машинаның жұмыс істеу үлгісін көрсету https://www.umapalata.com/zexpo/game.html?LANG=RU&idGames=162309 «Гидравликалық машиналар» тақырыбы бойынша “Umaigra” әдісі арқылы ойын түрінде сұрақ-жауап жұмысы ұйымдастырылады. Бұл әдіс 3 кезеңнен тұрады: 1-кезең – Қызығушылықты ояту. 2-кезең – Мағынаны ашу. 3-кезең – Бекіту.
|
Оқушылар сәлемдеседі . Атмосфералық ахуал арқылы көңіл күйде жаңа тақырыпты ашып , үй тапсырмасына берілген тапсырманы орындайды .
Оқушылар Гидравликалық машинаның жұмыс істеу үлгісін көрсетеді. “Umairga “ әдісі арқылы берілген сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: Гидравликалық пресске берілген тест сұрақтарына дұрыс жауап береді 3 балл
Қалыптастырушы бағалау:”Барометр”әдісі арқылы өзін өзі бағалау
|
Презентация Көрнекіліктер
com/zexpo/game.html? LANG=RU&idGames= 162309
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 7 минут
3 минут
7 минут
2 минут
8 минут
|
Жаңа сабақ Атмосфералық қысым - бұл біздің ғаламшарымызды қоршап тұрған ауаның салмағынан пайда болатын күш. Бұл лекцияда біз атмосфералық қысымның табиғатын тереңірек зерттеп, оны өлшеудің әдістерін талқылаймыз.
Атмосфералық қысым - бұл ауаның салмағынан пайда болатын күш, біздің денелерімізге және барлық заттарға қысым жасайды.
Атмосфералық қысымның бар екенін көптеген табиғи құбылыстардан байқауға болады. Мысалы, сорғышпен су ішу, желдің соғуы, ауа райының өзгеруі — барлығы атмосфералық қысыммен байланысты. Атмосфералық қысым эксперимент
Жұптық жұмыс Оқушылар жұптасады.“Бірліктерді аудару” ойыны арқылы мм.сын.бағанын Паскальға айналдыру ЕББҚ
Сергіту сәті «Зверополис әлемінде» Балалар «Зверополис» мультфильміндегі кейіпкерлердің қимыл-қозғалыстарын қайталап, ойын арқылы бой сергітеді. Ойын балалардың қимыл белсенділігін арттырып, көңіл-күйін көтеруге бағытталған. Топтық жұмыс “Қысым детективтері” ойыны — оқушылар сұрақтарға жауап беріп, пазлды құрастырады.
|
Оқушылар жұптасу арқылы
Зверополис кейіпкерлерінің қимылдарын музыка ырғағымен қайталайды
Оқушылар топтасу арқылы
|
Дескриптор:
Дескриптор: Мм.сын.бағ= Па
2 балл Қалыптастырушы бағалау:”Барометр”әдісі арқылы өзін өзі бағалау
Дескриптор:
3 балл Қалыптастырушы бағалау:”Барометр”әдісі арқылы өзін өзі бағалау
|
Презентация Көрнекіліктер Дәптер
Экспериментке қажетті құралдар:
Кеспе қағаз Есептеуіш
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
8 минут
Кері байланыс
Үй тапсырмасы
Бағалау
|
“Физикалық шындық “әдісі арқылы сұрақтар беріледі
|
Оқушылар сабақты қорытындылау тапсырмасын орындап ,бүгінгі сабақтан алған білімдерін бекітеді. |
Дескриптор: Атмосфералық қысым атмосфералық қысымды өлшеуге берілген эксперименттік тапсырманы орындап теориясын түсіндіреді 2 балл Қалыптастырушы бағалау:”Барометр”әдісі арқылы өзін өзі бағалау
|
Презентация Тапсырмалар |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
«Ақыл шамы » әдісі бойынша
Үйге тапсырма: Тақырыпты оқу. Тақырыптың соңындағы практикалық жұмысты орындау (118бет)
Өзін -өзі бағалау «Барометр» әдісі бойынша
|
Сабаққа кері байланыс қалдырады.
Өзін өзі бағалау парағында бағалап сабақтың соңында хабарлайды.
|
Өзін-өзі бағалау парағы
|
Кері байланыс Презентация
Бағалау парағы |
|||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Атмосфералық қысым .Атмосфералық қысымды өлшеу Қмж 7 сынып
Атмосфералық қысым .Атмосфералық қысымды өлшеу Қмж 7 сынып
Қысқа мерзімді жоспар
|
Білім беру ұйымының атауы |
"Sea bilim" жалпы білім беретін мектебі |
|
|
Пәні: |
Физика |
|
|
Бөлім: |
7.3А Қысым |
|
|
Педагогтың аты-жөні: |
Нарбаева Сахыбжамал |
|
|
Күні : |
10.02.2026ж |
|
|
Сынып: 7Г |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Атмосфералық қысым. Атмосфералық қысымды өлшеу |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.3.1.9 – атмосфералық қысымның табиғатын түсіндіру және оны өлшеудің әдістерін ұсыну |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Құндылық «Жасампаздық пен жаңашылдық» |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 минут 7 минут |
Ұйымдастырау кезеңі :
Үй тапсырмасы Гидравликалық машинаның жұмыс істеу үлгісін көрсету https://www.umapalata.com/zexpo/game.html?LANG=RU&idGames=162309 «Гидравликалық машиналар» тақырыбы бойынша “Umaigra” әдісі арқылы ойын түрінде сұрақ-жауап жұмысы ұйымдастырылады. Бұл әдіс 3 кезеңнен тұрады: 1-кезең – Қызығушылықты ояту. 2-кезең – Мағынаны ашу. 3-кезең – Бекіту.
|
Оқушылар сәлемдеседі . Атмосфералық ахуал арқылы көңіл күйде жаңа тақырыпты ашып , үй тапсырмасына берілген тапсырманы орындайды .
Оқушылар Гидравликалық машинаның жұмыс істеу үлгісін көрсетеді. “Umairga “ әдісі арқылы берілген сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: Гидравликалық пресске берілген тест сұрақтарына дұрыс жауап береді 3 балл
Қалыптастырушы бағалау:”Барометр”әдісі арқылы өзін өзі бағалау
|
Презентация Көрнекіліктер
com/zexpo/game.html? LANG=RU&idGames= 162309
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 7 минут
3 минут
7 минут
2 минут
8 минут
|
Жаңа сабақ Атмосфералық қысым - бұл біздің ғаламшарымызды қоршап тұрған ауаның салмағынан пайда болатын күш. Бұл лекцияда біз атмосфералық қысымның табиғатын тереңірек зерттеп, оны өлшеудің әдістерін талқылаймыз.
Атмосфералық қысым - бұл ауаның салмағынан пайда болатын күш, біздің денелерімізге және барлық заттарға қысым жасайды.
Атмосфералық қысымның бар екенін көптеген табиғи құбылыстардан байқауға болады. Мысалы, сорғышпен су ішу, желдің соғуы, ауа райының өзгеруі — барлығы атмосфералық қысыммен байланысты. Атмосфералық қысым эксперимент
Жұптық жұмыс Оқушылар жұптасады.“Бірліктерді аудару” ойыны арқылы мм.сын.бағанын Паскальға айналдыру ЕББҚ
Сергіту сәті «Зверополис әлемінде» Балалар «Зверополис» мультфильміндегі кейіпкерлердің қимыл-қозғалыстарын қайталап, ойын арқылы бой сергітеді. Ойын балалардың қимыл белсенділігін арттырып, көңіл-күйін көтеруге бағытталған. Топтық жұмыс “Қысым детективтері” ойыны — оқушылар сұрақтарға жауап беріп, пазлды құрастырады.
|
Оқушылар жұптасу арқылы
Зверополис кейіпкерлерінің қимылдарын музыка ырғағымен қайталайды
Оқушылар топтасу арқылы
|
Дескриптор:
Дескриптор: Мм.сын.бағ= Па
2 балл Қалыптастырушы бағалау:”Барометр”әдісі арқылы өзін өзі бағалау
Дескриптор:
3 балл Қалыптастырушы бағалау:”Барометр”әдісі арқылы өзін өзі бағалау
|
Презентация Көрнекіліктер Дәптер
Экспериментке қажетті құралдар:
Кеспе қағаз Есептеуіш
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
8 минут
Кері байланыс
Үй тапсырмасы
Бағалау
|
“Физикалық шындық “әдісі арқылы сұрақтар беріледі
|
Оқушылар сабақты қорытындылау тапсырмасын орындап ,бүгінгі сабақтан алған білімдерін бекітеді. |
Дескриптор: Атмосфералық қысым атмосфералық қысымды өлшеуге берілген эксперименттік тапсырманы орындап теориясын түсіндіреді 2 балл Қалыптастырушы бағалау:”Барометр”әдісі арқылы өзін өзі бағалау
|
Презентация Тапсырмалар |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
«Ақыл шамы » әдісі бойынша
Үйге тапсырма: Тақырыпты оқу. Тақырыптың соңындағы практикалық жұмысты орындау (118бет)
Өзін -өзі бағалау «Барометр» әдісі бойынша
|
Сабаққа кері байланыс қалдырады.
Өзін өзі бағалау парағында бағалап сабақтың соңында хабарлайды.
|
Өзін-өзі бағалау парағы
|
Кері байланыс Презентация
Бағалау парағы |
|||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз





















