Материалдар / Атмосфералық қысым. Атмосфералық қысымды өлшеу. Сынып: 7

Атмосфералық қысым. Атмосфералық қысымды өлшеу. Сынып: 7

Материал туралы қысқаша түсінік
Барлық оқушылар үшін: Ауа қабаттарын ажыратады, атмосфералық қысымның физикалық мағынасын біледі Көпшілік оқушылар үшін: Атмосфералық қысымды өлшеу әдістерін түсініп, қолданады Кейбір оқушылар үшін: Атмосфералық қысымға мысал келтіре отырып есептер шығара алады
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
17 Қараша 2018
1888
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Қысым Мектеп: №2 мектеп-гимназияКүні: 05.05.17 Мұғалімнің аты- жөні: Қуанова А Сынып: 7 Қатысқандар: Қатыспағандар:
Сабақтың тақырыбыАтмосфералық қысым. Атмосфералық қысымды өлшеу
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары оқу бағдарламасына сілтеме7.3.1.9 атмосфералық қысымның табиғатын түсіндіру және оны өлшеудің әдістерін ұсыну
Сабақтың мақсатыБарлық оқушылар үшін: Ауа қабаттарын ажыратады, атмосфералық қысымның физикалық мағынасын біледіКөпшілік оқушылар үшін: Атмосфералық қысымды өлшеу әдістерін түсініп, қолданадыКейбір оқушылар үшін: Атмосфералық қысымға мысал келтіре отырып есептер шығара алады
Бағалау критерийі
  • Атмосфералық қысымның табиғатын түсінеді
  • Атмосфералық қысымды өлшеудің әдістерін сипаттайды
  • Алған білімдерін өмірмен, техникамен байланыстырып, түсіндіреді
  • Тілдік мақсаттарОқушылар: Атмосфералық қысымның табиғаты мен өлшеу әдістерін айтуда физикалық терминдерді пайдаланып, сөйлей алады.Негізгі сөздер мен тіркестер:Тропосфера, стратосфера, мезосфера, термосфера, атмосфералық қысым, Торричелли тәжірибесі
    Құндылықтарға баулуҒылыми дүниетанымын арттыру, алған білімдерін техника мен өмірде пайдалана білу, өз бетінше ізденуге дағдыландыру.
    Пәнаралық байланысСабақта төмендегідей пәндермен байланыс жүзеге асырылады: География – ауа қабаттарының таралуыМатематика – есептер шығаруБиология – атмосфералық қысымның адам денсаулығына әсері
    Алдыңғы білімҚысымның қатты денелердегі, сұйықтардағы және газдардағы таралуы. Паскаль заңы






    Сабақ барысы



    Сабақтың жоспарланған кезеңдеріСабақтағы жоспарланған жаттығу түрлеріРесурстар
    5 минут

    Топқа бөлу. Суреттерді таңдау арқылы1-топ: қысымның қатты денелерде таралуы;2-топ: қысымның сұйықтарда таралуы; 3-топ: қысымның газдарда таралуы.


    4 минутШирату жаттығуы Біз қалай тыныс аламыз?1) Диафрагма өкпенің көлемін ұлғайтады. Өкпедегі ауаның қысымы ... Ол атмосфералық қысымға қарағанда ... Ауа өкпеге енеді. 2) Диафрагма өкпені қысқанда, өкпенің көлемі кішірейеді. Сондықтан өкпедегі ауаның қысымы ... Ол атмосфералық қысымға қарағанда ... Ауа өкпеден сыртқа шығады.

    3 минутОй қозғауСуретшінің қателігін тап. Осы суреттен қандай ой түйесіңдер?

    10 минут





























    8 минут











































    12 минут







































    Негізгі бөлім1 тапсырма. «Сәйкесін тап»Суретте ауа қабаттарына сәйкес келетін денелердің орналасуын анықтаңыз.Бағалау«Смайликтер» әдісіКері байланысБағдаршам әдісіҚызыл түс – мен ештеңе түсінбедімСары түс – маған әлі түсініксіздеуЖасыл түс - маған бәрі түсінікті

    2 тапсырма Адамның денесіне ауа қысым түсіреді. Ауаның салмағы жүк тиелген КАМАЗ-дың салмағына тең. Оның массасы 10 тонна. Неліктен адам атмосфералық қысымды сезбейді?БағалауЖетонмен бағалауКері байланысБутерброд әдісі
  • Бүгін сабақ маған ұнады, себебі мен ... үйрендім
  • Маған ... қиын болып көрінді
  • Мен енді ... үйренгім келеді


  • 3 тапсырма «Кім жылдам» 1) Эйфель мұнарасының етегінде атмосфералық қысымның 745 мм сын. бағанасына тең. Мұнараның биіктігі 324 метр. Мұнараның үстіңгі бөлігіндегі қысым нешеге тең?2) Қалыпты қысымдағы суға толтырылған бағананың биіктігін тап. 3) Барометр таудың етегіндегі қысымның 760 мм сын.бағанына, ал оның ұшар басындағы қысым 722 мм сын.бағанына тең екенін көрсетеді. Таудың биіктігі қандай?



    Бағалау Топ басшысының бағалау парағыКері байланысТазалық ойыныЧемодан – керекті ақпаратЕт тартқыш – әлі оқуым керек, толықтыруым керекҚоқыс жәшігі – қате пікірлер


















    Смайликтер

































    Жетондар









    Кеспе қағаздар





































    Бағалау парағы
    3 минутҮй тапсырмасы1 топ. Атмосфералық қысымның техникада қолданылуы2 топ. Атмосфералық қысымның медицинада қолданылуы3 топ. Атмосфералық қысымның тірі табиғаттағы қолданылуы



    Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау
    Қабілеті жоғары оқушылар тапсырманы тез түсініп, есептерде формуланы қорытып қолдана алады1 тапсырма «Сәйкесін тап»2 тапсырма Атмосфералық қысымның таралуы3 тапсырма «Кім жылдам» есептер жазылған кеспе қағазбен жұмыс«Смайликтер» әдісіНақты, толық жауап Толықтыруды қажет ететін жауап Қанағаттанарлық жауапЖитон арқылы бағалауҚызыл – 5 ұпайКөк – 4 ұпайЖасыл – 3 ұпайТоп басшыларының бағалау парағыТоп басшысы топтың мүшелерін бағалау парағына бағалайды





    АКТ-ны пайдалануда оқушылардың денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтауды қамтамасыз етуСабақта төмендегідей пәндермен байланыс жүзеге асырылады: География – ауа қабаттарының таралуыМатематика – есептер шығаруБиология – атмосфералық қысымның адам денсаулығына әсері


    Ресми байқаулар тізімі
    Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
    Осы аптаның ең үздік материалдары
    Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
    Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
    тақырыптармен дайындаймыз
    Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
    Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
    Толығырақ