Қысқа мерзімді жоспар
ОП-12
Сабақтың тақырыбы: Атом өнеркәсібі
|
Бөлім: |
Экология. Мұнай және атомдық
индустрия. |
|||
|
Педагогтың
аты-жөні |
Абуталипова Жаннат
Адылбековна |
|||
|
Күні: |
01 / 21 /
2026 |
|||
|
Топ: |
Қатысушылар
саны: |
Қатыспағандар
саны: |
||
|
Сабақтың
тақырыбы |
Атом
өнеркәсібі |
|||
|
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқу
мақсаттары |
11.2.1.1 -
мәтін бойынша автор позициясын және көтерілген мәселеге
қарым-қатынасын, тыңдаушыға ықпал ету тәсілін талдайды, негізгі
ойды табады. |
|||
|
Сабақ
мақсаты |
- атом
энергетикасының маңызын түсіндіреді; |
|||
|
Құндылықтарға
баулу |
Оқушыларға
атом энергетикасының маңызын түсіндіру арқылы экологиялық
жауапкершілікті арттыру, бейбіт атомның рөлін көрсету. |
|||
|
ЖИ
құралдары |
Educaplay
- Ойын түріндегі жаттығулар мен тапсырмалар жасау платформасы -
https://www.educaplay.com/ |
|||
|
Бағалау
критерийлері |
✓ Атом
өнеркәсібінің маңызын түсіндіре алады. |
|||
|
Ойлау
дағдыларының деңгейі |
– талдау,
жинақтау, бағалау. |
|||
|
Сабақтың
барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі /
уақыты |
Мұғалімнің
әрекеті |
Оқушының
әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (10 минут), Ұйымдастыру
кезеңі |
Қызығушылықты ояту: |
Оқушылар
сұрақтарға жауап береді, сабақтың мақсатына назар
аударады. |
Мұғалім
оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай, қалыптастырушы
бағалау жүргізеді. |
Компьютер, проектор,
презентация. |
|
Сабақтың ортасы (25 минут),
Жаңа сабақ |
Мәтінмен
жұмыс |
Оқушылар мәтінді оқиды,
талқылайды, негізгі ойды табады. |
Топ
динамикасы, қорытындының сапасы. |
Шаблон, интернет ресурс, оқу
құралдары. |
|
1-тапсырма |
Оқушылар
мәтінді оқиды, талқылайды, негізгі ойды
анықтайды. |
ҚБ
«Мадақтау сэндвичі» әдісімен
бағалау. |
Шаблон, интернет ресурс, оқу
құралдары. |
|
|
2-тапсырма |
Оқушылар мәтінді оқиды,
талқылайды, ядролық технологиялардың маңызын
түсіндіреді. |
ҚБ «Алақан-жұлдыз» әдісімен
бағалау. |
Шаблон, интернет ресурс, оқу
құралдары. |
|
|
3-тапсырма |
Оқушылар
мәтінді оқиды, талқылайды, бейбіт атомның рөлін
түсіндіреді. |
ҚБ
«Алақан-жұлдыз» әдісімен бағалау. |
Шаблон, интернет ресурс, оқу
құралдары. |
|
|
Сабақтың соңы (10
минут), |
Кері
байланыс |
Оқушылар білімдерін
сараптайды, рефлексия жүргізеді. Тақырып бойынша не білетінін, не
білгісі келетінін, не білгенін жазады. |
Кері
байланыстың бар екендігі. |
|
|
|
Оқушылар алған білімін ары қарай шыңдау
мақсатында мұғалім үй тапсырмасын
береді. |
Оқушылар
үй жұмысын орындайды. |
Кері
байланыстың бар екендігі. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Атом өнеркәсібі
Атом өнеркәсібі
Қысқа мерзімді жоспар
ОП-12
Сабақтың тақырыбы: Атом өнеркәсібі
|
Бөлім: |
Экология. Мұнай және атомдық
индустрия. |
|||
|
Педагогтың
аты-жөні |
Абуталипова Жаннат
Адылбековна |
|||
|
Күні: |
01 / 21 /
2026 |
|||
|
Топ: |
Қатысушылар
саны: |
Қатыспағандар
саны: |
||
|
Сабақтың
тақырыбы |
Атом
өнеркәсібі |
|||
|
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқу
мақсаттары |
11.2.1.1 -
мәтін бойынша автор позициясын және көтерілген мәселеге
қарым-қатынасын, тыңдаушыға ықпал ету тәсілін талдайды, негізгі
ойды табады. |
|||
|
Сабақ
мақсаты |
- атом
энергетикасының маңызын түсіндіреді; |
|||
|
Құндылықтарға
баулу |
Оқушыларға
атом энергетикасының маңызын түсіндіру арқылы экологиялық
жауапкершілікті арттыру, бейбіт атомның рөлін көрсету. |
|||
|
ЖИ
құралдары |
Educaplay
- Ойын түріндегі жаттығулар мен тапсырмалар жасау платформасы -
https://www.educaplay.com/ |
|||
|
Бағалау
критерийлері |
✓ Атом
өнеркәсібінің маңызын түсіндіре алады. |
|||
|
Ойлау
дағдыларының деңгейі |
– талдау,
жинақтау, бағалау. |
|||
|
Сабақтың
барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі /
уақыты |
Мұғалімнің
әрекеті |
Оқушының
әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (10 минут), Ұйымдастыру
кезеңі |
Қызығушылықты ояту: |
Оқушылар
сұрақтарға жауап береді, сабақтың мақсатына назар
аударады. |
Мұғалім
оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай, қалыптастырушы
бағалау жүргізеді. |
Компьютер, проектор,
презентация. |
|
Сабақтың ортасы (25 минут),
Жаңа сабақ |
Мәтінмен
жұмыс |
Оқушылар мәтінді оқиды,
талқылайды, негізгі ойды табады. |
Топ
динамикасы, қорытындының сапасы. |
Шаблон, интернет ресурс, оқу
құралдары. |
|
1-тапсырма |
Оқушылар
мәтінді оқиды, талқылайды, негізгі ойды
анықтайды. |
ҚБ
«Мадақтау сэндвичі» әдісімен
бағалау. |
Шаблон, интернет ресурс, оқу
құралдары. |
|
|
2-тапсырма |
Оқушылар мәтінді оқиды,
талқылайды, ядролық технологиялардың маңызын
түсіндіреді. |
ҚБ «Алақан-жұлдыз» әдісімен
бағалау. |
Шаблон, интернет ресурс, оқу
құралдары. |
|
|
3-тапсырма |
Оқушылар
мәтінді оқиды, талқылайды, бейбіт атомның рөлін
түсіндіреді. |
ҚБ
«Алақан-жұлдыз» әдісімен бағалау. |
Шаблон, интернет ресурс, оқу
құралдары. |
|
|
Сабақтың соңы (10
минут), |
Кері
байланыс |
Оқушылар білімдерін
сараптайды, рефлексия жүргізеді. Тақырып бойынша не білетінін, не
білгісі келетінін, не білгенін жазады. |
Кері
байланыстың бар екендігі. |
|
|
|
Оқушылар алған білімін ары қарай шыңдау
мақсатында мұғалім үй тапсырмасын
береді. |
Оқушылар
үй жұмысын орындайды. |
Кері
байланыстың бар екендігі. |
|
шағым қалдыра аласыз













