Бекітілді:
|
Бөлім: |
Заттар және материалдар |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты – жөні: |
Арғынова Нармина Алхиссақызы |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
04.11.2025 |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 6 «Ә» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Заттардың құрылысы мен қасиеттері |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
6.3.1.1 атом мен молекулаларды, қарапайым және күрделі заттарды айыра білу |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Атом мен молекулаларды, қарапайым және күрделі заттарды айыра білу |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықты дарыту |
БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Бірлескен іс-әрекет пен өзара іс-әрекет кезінде басқалардың пікірлері мен сезімдерін құрметтей білу; |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс - әрекеті |
Білім алушының іс - әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин 5 мин Сабақтың ортасы 3 мин
|
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасып, оқушылардың көңілін сабаққа аудару. Сыныпты түгелдеу, сыныптағы оқушылардың зейінін сабаққа аудару Үй жұмысы:«Сәйкестендіру» WordWall бағдарламасы арқылы сәйкестендіру: Жаңа тақырып ДК экраны арқылы түсіндіріледі;
Бейнеролик: Атомдар мен молекулалар
|
Мұғаліммен амандасып, кезекші оқушы сыныптағы оқушылардың санын баяндайды
Оқушылар өткен сабақ тақытыптарына тоқталады
Оқушылар бейнероликті көріп зерделейді. Атом мен молекулаларды талдайды
|
(ҚБ) мұғалім 1-10 балл аралығында бағалайды
Дескриптор: Жалпы – 2 балл: Түсінік пен анықтамаларды сәйкестендіреді
«Жарайсың» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
https://wordwall.net/ru/resource/81312445
|
||||||||||||||||||||||||||
|
10 мин
10 мин
10 мин |
1-Тапсырма (ЖТ)Жеке тапсырма Молекулада атомдар санын анықтаңыз
2-Тапсырма (ЖЖ) Жұптық жұмыс «Сен – маған, мен – саған» ойыны Сұрақтар мына сөздерден басталуы тиіс .... түсіндір .... салыстыр .... айырмашылығы неде .... бола ма? .... дәлелде
3-Тапсырма (ЖТ) Жеке тапсырма Дәптерге жәй және күрделі заттардың молекуласының суретін салыңыз
|
Оқушылар молекуладағы атомдар санын анықтайды
Оқушылар сыныптастарына тақырыпқа сәйкес сұрақтар қояды
Оқушылар жәй және күрделі заттардың суретін салады |
Дескриптор: Жалпы 4-балл: 1.Молекулада атомдар санын анықтайды;
Дескриптор: Жалпы 2-балл: 1.Тақырыпқа сәйкес сұрақтар қояды;
Дескриптор: Жалпы 2-балл: 1.Жәй және күрделі заттардың молекуласының суреттерін салады;
|
Ж.И
Оқулық
Қалам
Дәптер
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс
Үйге тапсырма : &18 |
Оқушы жаңа тақырыпты қорытындылап бүгінгі сабаққа кері байланыс орнатады |
Мұғалім оқушылардың тапсырмаларды орындауына байланысты 1 – 10 балл аралығында бағалайды |
Қалам |
||||||||||||||||||||||||||
|
Түсінік |
|
Түсінік анықтамасы |
|
Атом |
|
|
|
Молекула |
|
Анықталған бірнеше атом түрі |
|
Жай зат |
|
Атомдардың бір түрінен тұратын зат |
|
Күрделі зат |
|
Химиялық бөлінбейтін ең кіші бөлшек |
|
Күрделі зат |
|
|
|
Жай зат |
|
Атомдардың әр түрінен тұратын зат |
Молекулада атомдар санын анықтаңыз
|
Көмірқышқыл газы |
Метан |
Озон |
Оттек |
Тұз |
Сутек |
|
|
|
|
|
|
|
|
Түсінік |
|
Түсінік анықтамасы |
|
Атом |
|
|
|
Молекула |
|
Анықталған бірнеше атом түрі |
|
Жай зат |
|
Атомдардың бір түрінен тұратын зат |
|
Күрделі зат |
|
Химиялық бөлінбейтін ең кіші бөлшек |
|
Күрделі зат |
|
|
|
Жай зат |
|
Атомдардың әр түрінен тұратын зат |
Молекулада атомдар санын анықтаңыз
|
Көмірқышқыл газы |
Метан |
Озон |
Оттек |
Тұз |
Сутек |
|
|
|
|
|
|
|

Әріптермен белгіленген қарапайым және күрделі заттар берілген. Осы берілген заттарды қарапайым және күрделі заттарға жіктеңіз.
|
Қарапайым заттар |
Күрделі заттар |
|
|
|
|
|
|

Әріптермен белгіленген қарапайым және күрделі заттар берілген. Осы берілген заттарды қарапайым және күрделі заттарға жіктеңіз.
|
Қарапайым заттар |
Күрделі заттар |
|
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Атом құрылысы
Атом құрылысы
Бекітілді:
|
Бөлім: |
Заттар және материалдар |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты – жөні: |
Арғынова Нармина Алхиссақызы |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
04.11.2025 |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 6 «Ә» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Заттардың құрылысы мен қасиеттері |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
6.3.1.1 атом мен молекулаларды, қарапайым және күрделі заттарды айыра білу |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Атом мен молекулаларды, қарапайым және күрделі заттарды айыра білу |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықты дарыту |
БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Бірлескен іс-әрекет пен өзара іс-әрекет кезінде басқалардың пікірлері мен сезімдерін құрметтей білу; |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс - әрекеті |
Білім алушының іс - әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин 5 мин Сабақтың ортасы 3 мин
|
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасып, оқушылардың көңілін сабаққа аудару. Сыныпты түгелдеу, сыныптағы оқушылардың зейінін сабаққа аудару Үй жұмысы:«Сәйкестендіру» WordWall бағдарламасы арқылы сәйкестендіру: Жаңа тақырып ДК экраны арқылы түсіндіріледі;
Бейнеролик: Атомдар мен молекулалар
|
Мұғаліммен амандасып, кезекші оқушы сыныптағы оқушылардың санын баяндайды
Оқушылар өткен сабақ тақытыптарына тоқталады
Оқушылар бейнероликті көріп зерделейді. Атом мен молекулаларды талдайды
|
(ҚБ) мұғалім 1-10 балл аралығында бағалайды
Дескриптор: Жалпы – 2 балл: Түсінік пен анықтамаларды сәйкестендіреді
«Жарайсың» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
https://wordwall.net/ru/resource/81312445
|
||||||||||||||||||||||||||
|
10 мин
10 мин
10 мин |
1-Тапсырма (ЖТ)Жеке тапсырма Молекулада атомдар санын анықтаңыз
2-Тапсырма (ЖЖ) Жұптық жұмыс «Сен – маған, мен – саған» ойыны Сұрақтар мына сөздерден басталуы тиіс .... түсіндір .... салыстыр .... айырмашылығы неде .... бола ма? .... дәлелде
3-Тапсырма (ЖТ) Жеке тапсырма Дәптерге жәй және күрделі заттардың молекуласының суретін салыңыз
|
Оқушылар молекуладағы атомдар санын анықтайды
Оқушылар сыныптастарына тақырыпқа сәйкес сұрақтар қояды
Оқушылар жәй және күрделі заттардың суретін салады |
Дескриптор: Жалпы 4-балл: 1.Молекулада атомдар санын анықтайды;
Дескриптор: Жалпы 2-балл: 1.Тақырыпқа сәйкес сұрақтар қояды;
Дескриптор: Жалпы 2-балл: 1.Жәй және күрделі заттардың молекуласының суреттерін салады;
|
Ж.И
Оқулық
Қалам
Дәптер
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс
Үйге тапсырма : &18 |
Оқушы жаңа тақырыпты қорытындылап бүгінгі сабаққа кері байланыс орнатады |
Мұғалім оқушылардың тапсырмаларды орындауына байланысты 1 – 10 балл аралығында бағалайды |
Қалам |
||||||||||||||||||||||||||
|
Түсінік |
|
Түсінік анықтамасы |
|
Атом |
|
|
|
Молекула |
|
Анықталған бірнеше атом түрі |
|
Жай зат |
|
Атомдардың бір түрінен тұратын зат |
|
Күрделі зат |
|
Химиялық бөлінбейтін ең кіші бөлшек |
|
Күрделі зат |
|
|
|
Жай зат |
|
Атомдардың әр түрінен тұратын зат |
Молекулада атомдар санын анықтаңыз
|
Көмірқышқыл газы |
Метан |
Озон |
Оттек |
Тұз |
Сутек |
|
|
|
|
|
|
|
|
Түсінік |
|
Түсінік анықтамасы |
|
Атом |
|
|
|
Молекула |
|
Анықталған бірнеше атом түрі |
|
Жай зат |
|
Атомдардың бір түрінен тұратын зат |
|
Күрделі зат |
|
Химиялық бөлінбейтін ең кіші бөлшек |
|
Күрделі зат |
|
|
|
Жай зат |
|
Атомдардың әр түрінен тұратын зат |
Молекулада атомдар санын анықтаңыз
|
Көмірқышқыл газы |
Метан |
Озон |
Оттек |
Тұз |
Сутек |
|
|
|
|
|
|
|

Әріптермен белгіленген қарапайым және күрделі заттар берілген. Осы берілген заттарды қарапайым және күрделі заттарға жіктеңіз.
|
Қарапайым заттар |
Күрделі заттар |
|
|
|
|
|
|

Әріптермен белгіленген қарапайым және күрделі заттар берілген. Осы берілген заттарды қарапайым және күрделі заттарға жіктеңіз.
|
Қарапайым заттар |
Күрделі заттар |
|
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз





















