«Бекітемін»
Оқу-ісі жөніндегі орынбасары: А.Жақсылықова
|
Бөлім: |
7.2A Атомдар. Молекулалар. Заттар |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Г.Шаекеева |
|
Күні: |
20.11.2023ж |
|
Сыныбы:7в, 7г, 7д |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Атомның құрамы мен құрылысы. (1-сабақ) |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.1.2.5 -протон, электрон, нейтронды және олардың атомдағы орналасу тәртібін, массасын зарядын білу |
|
Сабақтың мақсаты: |
протон, электрон, нейтронды және олардың атомдағы орналасу тәртібін біледі протон нейтрон электрон массасын зарядын біледі Атомдардың протон, нейтрон электронды есепетй алады |
|
Құндылық; Талап |
Сыныпта белсенді болу Жаңа тақырыпты меңгеруде құштарлық таныту Сыни ойлау |
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 3 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Үй тапсырма сын тексеру |
. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе 3-мин |
(Ұ) «Миға шабуыл» Оқушыларға жалпылама төмендегі сұрақтар түрлері беріледі Сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстыру. |
2.Атом қандай бөлшектерден тұрады? 3. Протон қандай бөлшек 4. Нейтрон қандай бөлшек 5.Электрон қандай бөлшек |
Қалыптастырушы бағалау |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 15 мин. |
Мәтінмен жұмыс Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқуға тапсырма беру Бейнежазба көру «Атом құрылысы» Бейнежазба мен мәтінді талқылау |
Мәтінмен танысады Бейнежазба көреді Талқылауға қатысып , төмендегі сұрақтарға жауап береді
|
Қалыптастырушы бағалау Жарайсың! Керемет! Өте жақсы! |
https://www.youtube.com/watch?v=dPLwGh8EZ-0 Слайд №16-19 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жұптық жұмыс 7 мин |
.Берілген атомдардың құрамын есепте? 1.Мыс 2. Мырыш 3.Калий 4.Иод 5.Аргон 6.фосфор |
Жұбымен берілген атомдардың құрамындағы протон, нейтрон, электронды есептейді. |
Дескриптор: Жалпы -3 балл 1.Элементтің таңбасын жазады 2.Протон санын жазады 3.Нейтрон санын есептеп 4. Электрон санын жазады |
Периодтық кесте |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жеке жұмыс 10 мин |
Тапсырма: төмендегі кестедегі бос орындарды толтырыңыздар.
|
Дескриптор Жалпы–6 балл
1.Атом құрамындағы бөлшектерді есептейді 2.Элементтердің таңбасын жазады 3.нуклон санын біледі 4.металл/бейметалл екендігін ажыратады 5.Атомдық номерін біледі 6.Атомдық массасын есептеуді біледі |
Периодтық кесте |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. |
«Бір ауыз сөз»
Бір ауыз сөз арқылы бүгінгі сабақта алған білімдерімен қорытындылайды |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.
|
1-10 баллдық жүйе бойынша бағаланады. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Атомдардың құрамы мен құрылысы 7-сынып (1-сабақ)
Атомдардың құрамы мен құрылысы 7-сынып (1-сабақ)
«Бекітемін»
Оқу-ісі жөніндегі орынбасары: А.Жақсылықова
|
Бөлім: |
7.2A Атомдар. Молекулалар. Заттар |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Г.Шаекеева |
|
Күні: |
20.11.2023ж |
|
Сыныбы:7в, 7г, 7д |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Атомның құрамы мен құрылысы. (1-сабақ) |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.1.2.5 -протон, электрон, нейтронды және олардың атомдағы орналасу тәртібін, массасын зарядын білу |
|
Сабақтың мақсаты: |
протон, электрон, нейтронды және олардың атомдағы орналасу тәртібін біледі протон нейтрон электрон массасын зарядын біледі Атомдардың протон, нейтрон электронды есепетй алады |
|
Құндылық; Талап |
Сыныпта белсенді болу Жаңа тақырыпты меңгеруде құштарлық таныту Сыни ойлау |
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 3 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Үй тапсырма сын тексеру |
. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе 3-мин |
(Ұ) «Миға шабуыл» Оқушыларға жалпылама төмендегі сұрақтар түрлері беріледі Сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстыру. |
2.Атом қандай бөлшектерден тұрады? 3. Протон қандай бөлшек 4. Нейтрон қандай бөлшек 5.Электрон қандай бөлшек |
Қалыптастырушы бағалау |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 15 мин. |
Мәтінмен жұмыс Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқуға тапсырма беру Бейнежазба көру «Атом құрылысы» Бейнежазба мен мәтінді талқылау |
Мәтінмен танысады Бейнежазба көреді Талқылауға қатысып , төмендегі сұрақтарға жауап береді
|
Қалыптастырушы бағалау Жарайсың! Керемет! Өте жақсы! |
https://www.youtube.com/watch?v=dPLwGh8EZ-0 Слайд №16-19 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жұптық жұмыс 7 мин |
.Берілген атомдардың құрамын есепте? 1.Мыс 2. Мырыш 3.Калий 4.Иод 5.Аргон 6.фосфор |
Жұбымен берілген атомдардың құрамындағы протон, нейтрон, электронды есептейді. |
Дескриптор: Жалпы -3 балл 1.Элементтің таңбасын жазады 2.Протон санын жазады 3.Нейтрон санын есептеп 4. Электрон санын жазады |
Периодтық кесте |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жеке жұмыс 10 мин |
Тапсырма: төмендегі кестедегі бос орындарды толтырыңыздар.
|
Дескриптор Жалпы–6 балл
1.Атом құрамындағы бөлшектерді есептейді 2.Элементтердің таңбасын жазады 3.нуклон санын біледі 4.металл/бейметалл екендігін ажыратады 5.Атомдық номерін біледі 6.Атомдық массасын есептеуді біледі |
Периодтық кесте |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. |
«Бір ауыз сөз»
Бір ауыз сөз арқылы бүгінгі сабақта алған білімдерімен қорытындылайды |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.
|
1-10 баллдық жүйе бойынша бағаланады. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













